Skocz do zawartości

Vu+ Solo 4K


bucks
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie zauważyłem tematu o Solo 4K, więc chyba nie robię dubla.

 

Na stronie producenta pojawiła się informacja:

 

"Now Vu+ SOLO 4K revealed to the market.

It is the new innovation of the new UHD future generation and brings you to enjoy 4K Ultra HD channels with ultra powerful specification ever had.

- Utmost speed and powerful 10K ARM CPU (1.5MHz Dual Core)
- Vivid Streaming Mini TV on Front 3.5" TFT LCD
- Dual FBC Tuner system for up to 8 DVB-S2 signals
- Additional Pluggable Tuner slot for Dual DVB-S2/C/T2
- 2GB RAM and 4GB NAND Flash Memory
- The easiest way of Detachable HDD (2.5")
- Support USB 3.0
- Built-in Wi-Fi
- Gigabit Ethernet Integrate
- Advanced Linux Operating System
- Various Plug-ins Supports"

 

Zapowiada się demon prędkości (1,5MHz), choć wydaje mi się, że w dzisiejszych czasach to kalkulatory są szybsze ;) Wiem to tylko literówka i powinno być GIGA, zamiast MEGA.

Cena pewnie będzie kosmos, więc traktuję to jako ciekawostkę przyrodniczą niż produkt, o zakupie którego można myśleć na poważnie. Chyba, że za parę lat jak poprawią błędy młodości i nie będzie podatku od nowości.

Edytowane przez Barti
Poprawiono tytuł wątku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

dysk  2.5 który będzie posiadać  SATA 3  bo jak inaczej  nagrać coś z kanału  HEVC 4k     chociaż nie wiem jeszcze z jakiego bitratu korzystają.

 

Niech mają i przepustowość 100mbit. To zaledwie 12,5MB, więc i sata1 starczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja pamiętam jak miałem HDD podłaczony pod USB to z Canal+ Sport HD nie nagrywał prawidłowo      mowa o Dm800 oryginał.     Dopiero jak się przełaczyło na SATA to nagrywał prawidłowo. Poza tym kopiowanie nagrac z dreama to nie można było przekroczyć   7-8mbit    bywałysporadyczne skoki   na 9-10 ale chwilowe. Taką mieli sieciowke.  A jak jeszcze chciałeś zmieniać kanały i przeglądać nagania i je ogladać  to  o ja cie nie moge.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To były czasy  pierwszych imagow na Dream 8000 a nie byłem jedyny. Mało tego  po głownym reboocie   dysk trzeba było znowu inicjować  gubił sterownik i trzeba było robić  fromata a ja tak nie chciałem . No i ktoś podał by sobie wyprowadzić SATA na zew i podłaczyć do gniazda ESTA w dysku + zasilanie z USB i tak bangłało      . Nie porównuj mi do SOLO 2  bo to dużo szybszy sprzęt niż 800tka.  51mb/s to ja także mam w Disk Station    na 1TB dysku RED Cavariar do serverów

 

Wracają co tematu  SOLo 4

 

xvjo7g3e.jpg

xze7d7ye.jpg

fhur2mtx.jpg

 

 

Ponad 1000zł taniej od Dreama  7080HD   a tutaj mamy już  4k. Zapewne poźniej się pojawi  DUO 4k lub inna nazwa i tak będzie szło. Ciekawe co na to Miracle Box czy coś też puści.  Mnie intereszą głowice

Edytowane przez asiafan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sens zakupu dekodera 4k obecnie na wyrost, jak nasi nadawcy zaczną ten standard testować to można planować zakup, obecnie to wyrzucona kasa, z satelity gro jeszcze w SD nadaje, HD w kiepskiej jakości, UHD na HB jak za 5lat wkroczy u naszych nadawców sat to będzie dobrze, realnie spoglądając prędzej będę mieć 4K od dostawcy netu niż dostawców satelitarnych (NC+/CP), tak na marginesie tytułowy tuner pewnie z 2k zł będzie kosztować to mocno ostudzi zapał chętnych na 4k ;)

Edytowane przez irek6311
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GIGABLUE to ja dziękuje         nie ten rynek

 

Mirosław  4k mówisz  ciekawe.

 

Około  2100-2200 za wydanie sat  + dvb-t2 . W zasadzie  SOLo 4k to dla kogoś kto ma zestaw  13+19   niby też nadaje sie na obrotnice ale ja nie przepadam za zestawiami z zabudowanymi głowicami. Tak wieć taki SOLo 4k raczej do pokoju gdzie jest 13+19 + dvb-t.

 

Duo 4k  to wyjdzie za rok   albo ktoś  przypomni jaka była różnica czasowa miedzy SOLO 2 a DUo2.  O Poor Multimedii nie wspominaj bo nie warto.


Sens zakupu dekodera 4k obecnie na wyrost, jak nasi nadawcy zaczną ten standard testować to można planować zakup, obecnie to wyrzucona kasa, z satelity gro jeszcze w SD nadaje, HD w kiepskiej jakości, UHD na HB jak za 5lat wkroczy u naszych nadawców sat to będzie dobrze, realnie spoglądając prędzej będę mieć 4K od dostawcy netu niż dostawców satelitarnych (NC+/CP), tak na marginesie tytułowy tuner pewnie z 2k zł będzie kosztować to mocno ostudzi zapał chętnych na 4k ;)

 

Nie kupuje się sprzętu głównie pod NC  czy CP  są także inni operatorzy którzy już mają w swojej ofercie taki kanał lub jest w przygotowaniu.  Prędzej w NC+ będzie za dodatkową opłate 4k. Poza tym nie trzeba wcale nadawać w DVBSX. Nie wymienią ci od tak w Europie setek tysięcy dekoderów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym nie trzeba wcale nadawać w DVBSX. Nie wymienią ci od tak w Europie setek tysięcy dekoderów.

 

Jesteś w błędzie. Przejście na HD oznaczało konieczność przejścia na DVB-S2. Prozaiczny powód.koszty - nadawca to nie instytucja charytatywna która poświęci prawie cały transponder na jeden kanał praktycznie (jeszcze przez dość długi czas) demo.... Próby wypuszczania tunerów nazwę je umownie HD Ready (jak np. DM7025) okazały się tylko ślepą uliczką - nadawcy poczekali na DVB-S2. Wymiana odbiorników u abonentów - a w czym problem jak to oznacza dodatkowy zysk dla nawet powiązanych kapitałowo innych spółek/firm  zaś masowa skala oznacza niskie koszty produkcji? 

Edytowane przez activa42
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać  w czym problem   w N i NC+  na siłe sprzedawany szrot.      Poza tym  w DVBSX to też koszty wprowadzenia  a jakby mieli przejść na SX to od razu mogli by wprowadzić  modulacje  16 i 32psk . HD nadawane jest nawet w C beam w DVB-S oraz na BskyB  3 kanały na 1 transponderze w DVBS jak widać można.

 

 

 

4k
VU+Solo4K i IPTVPlayer



VU+Solo4K




 

 

Bieda   TV  1080p a sprzęt 4k :) sądziłem że ktoś coś nagra z jakichś kanałow 4k a tu    bieda zwykły zapping kanałow 720p nawet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@asiafan

Możesz osobiście zakupić ten tuner + TV UHD i nagrać filmiki w właściwej rozdzielczości :)

A poważnie to 4 k ,to nie tylko UHD ale też teoretyczne DVB-SX ,można odbierać 8 kanałów z jednej głowicy multi stream ,do tego start nie całe 26 sek, reboot enigmy około 4-5 sek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro jest to tuner 4k   to wypadało by nagrać   jak to pracuje z 4k  a tak to wszędzie można znaleźc zapping  Duo2  bo wygląda to tak samo  . Jeśli sie głowice  DVBSX pojawią to czy ten box je obsłuży? Z tego co widze domyślnie są zabudowane 2   dvbs2  no i trzecia  to wyboru  także sat  lub hybryda  T2/C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy już   BH    VTI  na SOLO 4k       ja czekam na ATV    co ciekawe jest to OE 3.0  nowe EPG  itd itd. Ciekawe jak  HBBTV działa  no i przy takim procku powinno dać  rade 4:4:4  z MPEG4?  O ile jeszcze gdzieś takie przekazy są bo ostatnio pamiętam tylko 4:4:2  ale nie było wtedy DUo2  czy Mirka Ultra.

 

a Poorbox   zapowiedział swojego Goliatha   pierwszy znany termin  luty   ciekawe tylko czy 2016 czy 2017  :)       i pewnie będzie po 999 jurków jak nie "taniej"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...