Skocz do zawartości

Vu+ Solo 4K


bucks
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

SOLO4   będzie mieć chyba lepsze branie ze względu na cene i ostatnie wieści w sprawie parowania kart.   Wielki nacisk  na wydawanie wyłącznie kart 1884 . Koniec  0068. Nie ma usługi  MR  na 2x  CAM.  Tylko 2 dekoderki. W najlepszej sytuacji user bez  MR.  Obecne zestawy które pracują na SOLO4  i oscamy z paczek parowanych sprzętowo "ponoć"  pochodzą z dekoderów z błędami które zostaną wycofane.  Nie jest  fajnie. 

Zobaczymy jaka cena będzie  za SOLO 4k  gdy Polsat zacznie przechodzić na sprzętowe parowanie.   Takie boxy przecież nie mogą zalegać na magazynach :D    .

Zupełnie inna  bajka jeśli chodzi o IPTV   na takim SOLO 4k  mamy HEVC który teraz się bardzo przyda :D  .

 

Kaspian  nie wiem jaką masz tam antene sat 90 czy 100cm ale podaj jaki masz sygnał  na transponderze  TVN HD   ,  SPORT HD  ,   TVS .   Podaj mi sygnał zarówno z Miracla  jako  i   Vu+ ZERO. Jaki masz także kabel podpięty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Kup oryginał. Cena 100 zł z wysyłką na znanym portalu aukcyjnym. Masz porządny dekoder sat, a na pilocie chcesz oszczędzać? :) Zamienniki uniwersalne nie zawsze działają prawidłowo.

 

pilot_marysus_vu_uno_duo_solo_i_ultimo_o

 

Mam uniwersalny One for all, taki jak na obrazku poniżej - działają praktycznie wszystkie funkcje z dekodera Vu+ ( Solo 4K - Uno 4K - Duo2 ), oprócz przycisku Exit, którego nie ma w tym uniwersalnym pilocie. :) Jest klops z tym przyciskiem Exit, bo jak wejdę w ustawienia menu głębiej to już uniwersalnym nie da się z tych ustawień wyjść z powrotem.

Pilot używam do TV - wzmacniacza Harmana Kardon HK 6200 i odtwarzacza CD - DVD Sony.

 

ONE_FOR_ALL_Pilot_uniwersalny_ONE_FOR_AL

Edytowane przez Barti
Poprawiono pisownię w poście.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W jaki sposób zainstalować odtwarzacz VLC?

 

Vitam.

Posiadam odbiornik satelitarny VU+ SOLO 4K z VTI. Do odtwarzania filmów zapisanych na dysku chciałbym użyć odtwarzacza VLC i tu moje pytanie. Czy da się go zainstalować i ustawić jako odtwarzacz domyślny i jeśli tak, to jak to zrobić?

Czy do linuxa "tunerowego" są jakie repozytoria oprogramowania, tak jak to ma miejsce w przypadku dystrybucji linuxa na komputery?

Edytowane przez Oglądacz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

To zależy do czego potrzebujesz:

1. Vu Solo 4K - ma wyświetlacz - możliwość zamontowania dysku 2,5 cala sata - możliwość dołożenia głowicy wewnątrz dekodera. Dwa czytniki kart - jedno wejście na moduł CI/CI+

 

2. Vu Uno 4K - brak wyświetlacza - brak zamontowania dysku 2,5 cala sata - brak możliwości dołożenia głowicy wewnątrz dekodera. Jedno wejście na moduł CI/CI+ i 1 czytnik kart.

 

VU Solo 4K jest większy od Vu Uno 4K, oba posiadają w standardzie podwójną głowicę FBC DVB-S2

 

 

Możesz poczekać do jesieni - przed świętami ma wejść Vu Uno 4K SE - coś pomiędzy w/w dekoderami.

 

Dodatkowo Vu Uno 4K SE będzie miał wejście HDMI czyli jak w Vu Ultimo możliwość zgrywania po HDMI z różnych urządzeń do niego podłączonych.

Vu Uno 4K SE - podwójna głowica FBC DVB-S2X - możliwość montażu dysku wewnątrz dekodera - mniejszy wyświetlacz niż w Vu Solo 4K.

 

Vu Uno 4K SE będzie trochę większy od Vu Uno 4K a mniejszy niż Vu Solo 4K.

Edytowane przez tweed77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczysz po nowym roku to ze jeszcze masz łatanie softów nie znaczy że producent daje Sterowniki dla tych dekoderów....O to mi chodzi...Ale co ja moge wiedziec....dla mnie kasa utopiona w stare dekodery.Po Styczniu zobaczysz co teamy zrobią bez nowych sterów....

 

VU zrob i to co dreambox koncząc wsparcie dm800 (to tylko przykład)

Edytowane przez kaspian0007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam,

 

Trochę nie ten tuner, ale napiszę. Mam zamiar (prawie postanowione) zakupić VU+ Solo 4K, jednak czytając w necie informacje, występuje problem z modułem CAM Polsatu. Jest to już opanowane w zadowalający sposób? Jeśli tak to na jakim image?

 

Pozdro ...

Edytowane przez Mr. Orbita
Jest wątek o Solo 4K, przenoszę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Czy istnieje może jakaś wtyczka do VU+ Solo 4K, która umożliwiłaby oglądanie Netflixa lub HBO GO?

Edytowane przez Barti
Połączono ze sobą dwa wątki. Wątek o tym modelu tunera już jest w niniejszym dziale forum. Dokładnie jedno "oczko" niżej. Zbędne dublowanie wątków.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w KODI jest wtyczka do Netflixa?


Ostatnio dokupiłem głowicę DVB T do VU+ SOLO 4K i z tego co zauważyłem występuje problem z odbiorem TV regionalnej.

 

Mieszkam w zasięgu dwóch Radiowo-Telewizyjnych Centrum Nadawczych:

  1. RTCN w Makarkach
  2. RTCN w Chotyczach

Niestety mój VU+ SOLO 4K ma problemy z odbiorem programów TVP Białystok i TVP Lublin.

Gdy włączyłem automatyczne wyszukiwanie programów, to ładnie mi znalazło wszystkie programy. Przełączając po liście programów, zauważyłem, że nie odbiera mi TVP Lublin. Gdy powtórzyłem ręcznie wyszukiwanie programów na częstotliwości na której nadaje TVP Lublin to ten program zaczął odbierać a przestał odbierać TVP Białystok. Gdy powtórzyłem ręczne wyszukiwanie na częstotliwości na której nadaje TVP Białystok. to TVP Białystok zaczęło odbierać a przestało odbierać TVP Lublin. Mogę ustawić odbiór jednego lub drugiego programu. Niestety nigdy nie działają obydwa.

 

Poza VU+ Solo 4K do odbioru TV naziemnej używam dwóch odbiorników TV SONY z różnych epok. Na nowszym wszystko odbiera jak należy. Na starszym TV Sony mam bardzo podobny problem jak na VU+ Solo 4K.

 

Obydwa programy nadają w MUX3 tylko, że na rożnych częstotliwościach i z różnych masztów nadawczych. Czy jest jakaś możliwość aby rozwiązać problem z odbiorem TV regionalnej na VU+ SOLO 4K?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbuję lecz nic mi nie wychodzi. Może ręcznie też powinienem wprowadzić PIDy? Niestety nie potrafię odnaleźć tych wartości w internecie dla TV naziemnej.

Edytowane przez Barti
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ktos mi pomoze :?: w temacie modułu i karty cameleona , dodałem w ustawieniach modułu kanały pobierane z Cyfrowego Polsatu ale po przejściu do kanałów nc+ pokazuje info z modulu ci+ tego kanalu niema w twoim abonamencie jak tego sie pozbyc ?

Wyłacz komunikaty CI w:

Menu/Ustawienia/Softcam/CI/Moduł dostępu CI -> pokazuj komunikaty CI = Tak/Nie.

 

Scieżka dostępu może się trochę różnić w zależnośći od tego jakie masz oprogramowanie ale mniej więciej o to chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj przez DreamBoxEdit dodać poszczególne kanały z DVB-T z wpisanymi parametrami.

 

Zauważyłem, że problem leży w tym, że wywala PMT PID. Niestety w DreamBoxEdit nie ma rubryki do wpisania wartości PMT PID. Czy ktoś może mi podpowie, jak można wpisać ten parametr kanału?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...