Skocz do zawartości

Vu+ Solo 4K


bucks
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

SOLo4k  spadnie tak samo  jak spadła cena dreamów których nikt nie chcial bo były drogie. A jak wejdzie Uno i Ultimo to logiczne że SOLO 4k spadnie .   Swoją droga dla kogoś kto ma tylko 13+19  to taki SOLO4    jedyny wybór bo żadnych  GIGABLUE to ja nie biore. Pamiętam że  Duo2  spadło jakieś 400zł  jak się pojawiło SOLo4k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Kupiłem ten tuner wczoraj za ok. 1900zł + za dysk 1TB ok 200zł. Razem ok 2100zł. Wgrane mam najnowsze OpenPli do którego się wcześniej przyzwyczaiłem. Męczyłem się 3 godziny z tak prozaiczną rzeczą jak sieć, ale okazało się, że miałem rozwalony przewód LAN. Podam teraz plusy i minusy wg swojej oceny subiektywnej:

 

PLUSY:

1. Tuner kupiłem bo padł mi wcześniejszy, ale zastanawiałem się już nad tym wcześniej ponieważ mam Telewizor 4K z bardzo górnej półki. Nie zdecydowałem się wcześniej bo nie ma praktycznie niczego w 4K, ale teraz wiem, że to był błąd. Dlaczego ? Materiały nagrane w HD są upscalowane do 4K i wygląda to naprawdę, zeje...... Obraz jest ostrzejszy i wyraźniejszy o ok 30%. Mam porównanie bo jeszcze kilka dni wcześniej oglądałem wszystko na Clarke ET9000 (który mi padł). Producent dodaje kabelek HDMI 2.0, na innym tuner nie rozpoznał TV 4K. Ludzie naprawdę warto. To jest bajka jak wszystko wygląda

2. Nie na darmo są 2 głowice FBD. Można nagrywać lub/i oglądać ok 80% kanałów jednocześnie w ilości ogromnej czyli 8 !. Włączyłem nagrywanie na 6 różnych kanałów (wyłącznie z uprawnieniami do dekodowania), i oglądałem 7. Tuner działał stabilnie. Szybko przełączały się kanały. To jest po prostu REWELACJA ! Jest to niewątpliwie ogromna zaleta nawet jeśli ktoś nie ma 4K

3. Tuner jest megaszybki - już Clarke był szybki, ale to jest jak pociąg magnetyczny w Japonii w porównaniu do tego co jeździ przez kanał do Anglii :)

4. Bardzo łatwa, dziecinna konfiguracja tunerów sat. Pamiętam, że w Clarke się męczyłem. Tutaj każdy sobie poradzi. wystarczy ustawić automatyczne strojenie.

5. Masa innych rzeczy jak wyświetlacz na wypasie, pasywne chłodzenie, bezgłośny dysk 2,5 cali, który można łatwo wyjąć

 

MINUSY:

1. Trochę za ubogi pilot. Bardzo brakuje mi przycisku info/i

2. Jak na mój gust trochę za duża niebieska dioda informująca o działaniu, ale jest w moim ulubionym kolorze granatowym więc dam radę :)

 

Nie żałuję ani jednej wydanej na niego złotówki (jak na razie). Naprawdę rewelacja. Jak macie TV 4K to bardzo warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała edycja: na OpenPli beta4 jest taki problem, że jak się ogląda coś nagranego z dysku i przewinie się w tył to po naciśnięcia na play obraz się zamraża (idzie tylko dźwięk). Trzeba kawałek przewinąć w przód lub wyjść i zacząć od ostatniego miejsca aby było OK. Na pewno to kwestia softu, ale na forum OpenPli chyba nie poradziłbym sobie, żeby to po angielsku opisać więc jak ktoś to przeczyta co tam coś się udziela to może przekazać. Ponadto na najnowszym OpenPli przy nagrywaniu 4 różnych materiałów z różnych transponderów tuner się zawiesił. Trzeba było mechanicznie przyciskiem 0/1 wyłączyć i włączyć. Też oczywiście pewno kwestia najnowszego softu bo wcześniej miałem taki wgrany przez sklep - też OpenPli i nagrywałem nawet z 6 różnych kanałów. I odkryłem dodatkowy plus - czas restartowania lub uruchamiania tunera poniżej - 30sek. REWELACJA !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obadaj też  Open ATV

 

Miracle Box  Ultra  już  jest  wycofywany z oferty zresztą  są już  boxy 4k w tej cenie. Słaby support tylko EGAMi.  Owszem jest chyba też jakieś  Open. Jednak jeśli ten box jest wycofany      nie wiem czy produkowany jeszcze.

Cena od zawsze była te ~1200zł. 

 

SOLO 4k jest tak szybkie bo ma procek mocny  naturalna  sprawa.

Nagraj jakiś klip  4k  telefonem i odpal to na tym tunerze.

 

Pilot jest lekki  w przewieństwie do nawet dreama.  Info  nie ma trzeba 2x  OK   lub jak kto woli  epg.

 

Teraz sobie możesz zainstalować  KODI .

 

30 sekund SOLO4k?    U mnie na Duo2  szybciej. Chyba że mówisz o bootowaniu po załączeniu do prądu.

 

Ja swojego  Duo2 w zasadzie nie rebootuje  wcale jest tak stabilny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 sekund SOLO4k?    U mnie na Duo2  szybciej. Chyba że mówisz o bootowaniu po załączeniu do prądu.

 

Ja swojego  Duo2 w zasadzie nie rebootuje  wcale jest tak stabilny.

 

Poniżej 30 sek. bootowanie przy restarcie odbiornika z menu czyli całkowicie się wyłącza (tak jak z prądu). Bootowanie w trybie czuwania to poniżej 1 sek. Co do zawieszania to tak się stało kiedy włączyłem nagrywanie na kilku kanałach jednocześnie i to raczej chodziło pewno o brak uprawnień do szyfrowania. Zrobię jeszcze podobny test na FTA. Jak miałem OpenPli jakieś wcześniejsze ze sklepu nie było problemu z zawieszeniem nawet jak jednocześnie nagrywałem z 6 kanałów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakie to niby bugi i czym się objawiają? :) tysiące ludzi ma solo 4k i jakoś nie piszą, że coś nie tak, najwięcej do gadania mają ci co nie mają solo 4k :) czy też może nie wiesz i tylko powtarzasz bajki naganiaczy? :) jedynym mi znanym jest problem z odtwarzaniem plików 24 fps przy 50 hz, ale bez jaj. znaczenie to ma marginalne, w zasadzie zerowe, bo i takich plików niewiele w sieci w obrocie. wpływ na handel ma to zerowy nawet jak nie poprawią, bo kogo to obchodzi?

 

to zaczyna przypominać słynną już bajkę o cpu bug. też niby był, nikt nie potrafił wyjaśnić jak się objawia, autor ploty świrował, że nda, choć nic nie podpisywał, a gdy się okazało, że inni producenci przymierzają się do wpuszczenia tunerów z tym samym cpu nagle ci co to rozpowiadali - magicznie zamilkli. kolejna bajka poszła, że zaraz kończą produkcję solo 4k, bo nie będzie cpu. i co? solo 4k są dalej. no to teraz kolejne plotki o innych bugach, np. w sterownikach graficznych. pytam więc: jak się objawiają i jak je wywołać, konkrety poproszę. bez konkretów uznam, że jesteś kiepskim naganiaczem mirki za kasę lub inne profity.

 

mirki jak będą dalej się tak śpieszyć, to wyprzedzą ich wszyscy nawet jakieś śmieszne octagony. poza tym nie wiem czym się podniecać, wszyscy jadą na tych samych cpu od broadcomma, różne modele, ale wszystkie arm-y, mirka też będzie i na pewno będzie mieć clona, bo ileż tych cpu ma broadcomm? ktoś zrobi na tym samym hw i na jedno wyjdzie. zatem czym to się będzie różnić? parę pln taniej i mniej imagów, tyle. ewentualnie może pamięci więcej albo coś, ale przy takich pojemnościach jakie są obecnie to i tak tego zapełnić się nie da i to jak ultra hd w smartfonach - na takim małym wyświetlaczu nic nie daje, tak samo jak nic nie daje pakowanie flesza do oporu, bo jest tani.

 

kupowanie mniej znanych marek to proszenie się o kłopoty, bo wystarcza że egami się wypnie i zostanie ci z tego podstawka pod kwiatki :) tylko vu+ i dreambox mają jakiś sens, reszta to loteria i już nie jedni przegrali kupując w przeszłości jakieś wynalazki, o których teraz mało kto pamięta. podniecanie się kathreinami ktoś pamięta? :) ile takich marek było, co naganiacze się nakręcali aż support wyparował? dziesiątki :) za 2-3 lata mirki nie będą istniały, support wyparuje, a ty będziesz naganiał na następną egzotyczną markę :) widzę co robisz na sat4all i albo jesteś handlarzem, albo mało rozgarnięty i dajesz się manipulować handlarzom, bo ci dają dobre ceny /nawet podejrzewam kto/ i łykasz różne bzdury, a potem rozgłaszasz :) sorry takie są fakty. znam takich co skaczą z kwiatka na kwiatek od lat, kathreiny, gigablue, mirki, po cichu przerobione nboxy na boku, biznes się kręci na naiwniakach.

 

nie słuchajcie takich gości i nie kupujcie jakichś egzotycznych marek, bo później zawsze zostaniecie bez supportu jak ja miałem z kathreinem. gość nagania na inną markę,a kto kupił poprzedni pomysł zostaje z niczym.

Edytowane przez radiodev
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No akurat ja też przerabiam problem z marką, której już nie ma - Clarke-Tech. Tuner mi padł i bardzo ciężko naprawić. Supportu nie ma w Polsce, może gdzieś w Niemczech. W moim mieście pow. 0,5 mln mieszkańców NIKT nie chciał ruszać. Musiałem wysłać i jeszcze nie wiadomo czy nawet naprawią. Generalnie ET9000 był bardzo dobry no, ale serwisowanie to już inna sprawa.I ja też jestem ciekawy jakie bugi ma mieć VU-SOLO4K bo podejmując decyzję o zakupie nawet tego nie znalazłem. Wydaje się, że to tylko soft może mieć jakieś problemy. I tak zresztą nie miałem specjalnego wyboru bo musiałem coś na szybko dokupić, a SOLO4K jest jak na razie jedyną szeroko dostępną opcją, a firma VU istnieje na tyle długo, że jest szansa, że będzie jeszcze długo wsparcie.

 

W każdym razie na moim telewizorze 4K obraz mimo, że upscalowany z HD do UHD wygląda znacznie lepiej i to widać ! Kanał Fashion4K to już kosmos ! Na modelkach widać nawet najdrobniejsze piegi, a pewno znawcy od modellingu mogli by jeszcze ocenić jakimi kremami się smarowały :) Także widać i czuć tą szybkość działania - ten 1,5 dwurdzeniowy i spora pamięć robi różnicę ! Jak znajdę jakieś bugi będę pisać. Na razie jest tylko to, że po przewijaniu w tył jak się włącza na play obraz się zamraża, trzeba delikatnie przewinąć w przód i jest ok. Oczywiście to na 100% kwestia softu OpenPli. Poprawcie to Panowie z OpenPli !

Edytowane przez hubio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to Vu+, Dreambox, Octagon itp itd najważniejsze że ma działac.

Miałem sam Miracleboxa Micro, Vu+ 4K do testow i skonfigurowania.

Teraz osobiscie mam Atemio 6200 czyli Miraclebox Premium Mini+ rożnicy między nimi nie widzę.

Działa OpenAtv na Atemio prawidłowo.

Grunt żeby sprzęt był niezawodny i stabilny.

 

Plusem znanych marek jest duża ilosc ich użytkownikow i w razie problemow zawsze ktos doradzi rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykład bugu w solo 4k  zapy kazdy zap  posiada czarne kreski.Nie [beep] ze to kłamstwo bo to fakt@!.Kolejny błąd to transkodowanie które potrafi zawiesić na amen boxa dopiero reset wtyczki pomaga.Kolejny błąd związany ze sterownikiem obrazu to przenikanie kolorów na niektórych plikach mkv....miałem tuner 2miesiące więc zdązyłem go przejżeć na wylot.Są to błędy których zwykły szary kowalski zapewne dłuugo nie ujży bo nie korzysta z podanych funkcji...
 

EoT: Co do wsparcia : Atemio/Miraclebox/
1.Atv
2.Openpli
3. Egami.
4. BH
5. Openspa
6. OPEN HDF
7.VTi.
8. I wieeele wiele innych działa wszystko to co na VU/DM
 a  zaletą przykładowo tych ''gorszych'' wg ciebie sprzętów jest wsparcie producentów.Producent cos skopie develo dadzą znac i fix mamy w jądrze systemowym w ciagu maks 4dni   Vu+ tego nie robi wiedząc o błędach w solo 4k lecą w kulki od dnia wyprowaszenia modulu na rynek. Dreambox i VU+ są na dziś przegrane!! i zrozum to wielki fanboju płacący tylko za markę i przepłacający.

 
Vu+ solo 4k działa szybko stabilnie ze względu na częsci jakie są w nim zastosowane.Identycznie działa MUT@NT 4k !! te same bebechy ale: nie ma błędów w sterowniku obrazu/dzwięku i innych które trapią VU+ solo 4k..Przeczytaj może moje porównania Solo 4k do np Miraclebox Ultra...I zamknij [beep].
 
 
VU+ Solo 4k ma jedną zaletę jest szeroko dostepny i dla szarego użytkownika wystarczy.Bo te błędy co ma są nie istotne choć dla osób uzywajacych e2 dużo i inaczej niż tylko oglądanie są ważne i znaczące.

Wadą Solo 4k jest właśnie brak wsparcie ze strony producenta od samego początku.

Gdybyś robił w programowaniu i widział źrodła które daje producent wiedział byś że developerzy mają zamknięte pole działania skoro producent nie poprawia błędów w srodku to soft nie jest w stanie ich naprawić.

 

Napewno te błędy które istnieją w Solo4k nie są błędami które dyskwalifikują dekoder z użytku.

Edytowane przez Mr. Orbita
Eeee, albo zgłaszasz albo odpowiadasz, poza tym zachowuj się.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem polega tylko na tym, że w Polsce ten wspomniany przez Ciebie Mutant HD51 4 nie jest chyba dostępny. A kupować coś z zagranicy bez rękojmi 2 letniej, gwarancji to samobójstwo więc kupuje się to co jest dostępne, nawet jeśli się przepłaca i ma bugi.

 

I prawda jest też taka, że praktycznie w sprzęcie elektronicznym obecnie każdy producent/sprzęt ma swoje odpowiedniki w Chinach. Klonów TV jak Samsung czy Sony są na Alibabie setki. Tunerów sat różnej maści są tysiące. To oczywiste, że płaci się za markę, wsparcie, powszechność, gwarancję. A w sprzęcie tunerów SAT to jeszcze żadna firma tak się nie wybiła choć VU zmierza tutaj na pełnej szybkości żeby stać się liderem. I oprócz samej jakości towaru (czyli to co wspominałeś o bugach) równie ważna jest dystrybucja, marketing itd. Co z tego, że ten Mutant czy inne tego typu są lepsze jak za 5 lat nie będzie śladu po firmie, częściach supporcie itd. Ja to właśnie obecnie przeżywam z poprzednim tunerem Clarke ET-9000 i wtedy kiedy kupowałem wydawało się, że to solidna niemiecka firma. Dzisiaj nie ma śladu..., a VU wciąż jest i wtedy też było i nawet zastawiałem się nad zakupem zamiast Clarke.

Edytowane przez hubio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wsparcie danego odbiornika to maks 3lata;) jeśli zaprzestają wsparcia to po całosci;)Zaczynajac od poprawek jądra systemowego.( bez tego teamy choć chca to nie mogą nic za wiele zdziałać. VU+ solo 4k ma jak dla mnie wady ale ma i zalety.Możliwe że bym już go więcej nie kupił ale (kto wie )gdyby cena spadła na tyle ile wg mnie jest wart to pewno bym zastanowił się.W Marce VU+ podoba mi się projekt danego dekodera desing;) Solo akurat przypada pod tym względem w me gusta;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przez wsparcie rozumiesz serwis pogwarancyjny czy aktualizację softów robioną przez różne grupy ? Bo chyba najważniejsze to serwis pogwarancyjny. Ja na moim Clarke póki nie padł "jechałem" na sofcie z 2012 r i wszystko działało jak ta lala. Nie wiem jak gdzie indziej na odbiornikach 4k, ale powtórzę kolejny raz - na TV 4K naprawdę widać różnicę kiedy z tunera wychodzi upscalowany obraz do UHD niż był zwykły HD. Mam porównanie bo 5 lat miałem Clarke z czego ostatni rok na TV z 4K i nawet specjalnie obejrzałem kilka filmów, które nie dawno oglądałem na Clarke w HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miracle jest  już  wycofywany   a ktoś tutaj czeka na Mirka  4k  który miał niby się pojawić wiosną 2016 już. Rzuć  hasło MBU  na ebayu   nigdzie nie ma.  Cena stała zawsze ta sama odkąd się  pojawił.  

 

Był  kiedyś  inny  box  od Szwedów   Lyngbox  i też  w zasadzie nic nie zwojował.  Teraz jak ktoś  kupi tego boxa to będzie mieć problem z wszystkim.

 

Dla mnie jest to zwykłe sianie fermentu  albo ktoś  robi reklame  /konkurencje  coś się przestało  sprzedawać  i będzie szukać.  Nic jednak nie wiem na temat jak się sprawiają czytniki kart czy to w Vu czy to MBU  jeśli chodzi o wkładanie.

 

Minusem Vu to nadal brak regulacji  mhz w czytnikach. W dreamach zawsze można było  ustaić  kartki SKY  czy to Irdeto na 8mhz  i lepiej pracowały. 

 

Vu+ zaleta   dulane głowice  FBC    tego żaden odbiornik  nie ma.  Minus nie działa  HEVC w 1080p  gdzie działa na Mutancie ijego klonie  no to jest troszke fail.   

 

Czeska  TV  naziemna właśnie odpali  DVB-T2  w HEVC ale nie w 4k   czy Vu to odpali pytanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Googlowałem, googlowałem i prawdę powiedziawszy niewiele udało mi się znaleźć. Zresztą ktoś kiedyś powiedział, że aby dostać dobrą odpowiedź to trzeba wiedzieć o co zapytać, a ja nie bardzo wiem. Mam nadzieję, że podpowiecie mi jak zrobić to o co pytam.

 

Mój tuner satelitarny to VU+ Solo 4K z softem VTi 9.0.3

 

Googlując znalazłem, że najprościej wrzucić listę programów za pomocą dreamboxEdit. Zainstalowałem ten program, połączyłem się z tunerem, ściągnąłem z tunera listę kanałów na której są wpisane programy chyba ze wszystkich satelit na orbicie.

 

Szczerze powiedziawszy to nie potrzebuję programów z całej orbity. Posiadam antenę ustawioną na HotBirda 0 głównie odbieram programy z plafformy NC+ oraz interesuje mnie kilkanaście programów FTA, których akurat nie potrafię odnaleźć na liście kanałów. Czy za pomocą dreamboxEdit można tworzyć własne listy programów czy tylko wgrywać gotowe listy? Jeśli można tworzyć własne listy programów za pomocą dreamboxEdit, to jak to zrobić, jeśli nie można to jakiego najlepiej użyć programu do tworzenia listy programów?

Edytowane przez Barti
Połączono wątek z istniejącym już wątkiem dotyczącym tego modelu tunera.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dreamedit  wraz z obsługą  IPTV.

 

Dzięki.

Ta obsługa IPTV to rozumiem, że nie jest standardowa zawartość Dreamedita. Czy mógłbyś podać link do programu z obsługą IPTV?

 

 

Mam jeszcze jedno pytanie.

Z tego co zauważyłem, to pikony to chyba są najzwyklejsze pliki w formacie PNG. Jakie dodatkowo warunki powinny spełniać grafiki których możemy użyć jaki pikony (rozmary, kolory, przeźroczystość, itp...)?

Edytowane przez Oglądacz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie  do posiadaczy nie wiem czy to w ogóle jest jakaś różnica czy SOLO 2 SE  czy  Duo2  czy SOLO 4k.  Aktualizował ktoś lub flashował ostatnie  ATV 5.3?   Ostatnio ktoś zapodał aktualizacje online   nie podał na jakim modelu i tuner nie  wstał.  To wtedy jak  . Od nowsza flashowanie z pena jakiekolwiek inne image  czy gorsza sprawa?   Pytam bo nie za często  czytam iż ktoś po flashowaniu rzuca hasło  tuner nie wstał.  

 

Z tego co wiem do po zapodaniu pena do przodu wył/wł tunera od razu następuje flashowanie ?  Czy źle rozumiem.

 

Ja nie musze mieć  super hiper wypasionego najnowszego imaga. Jedynie pytam o to jak ktoś zapoda imaga do flasha które nie jest jeszcze oficjalnie "zielone"  czyli sprawdzone że nadaje sie do korzystania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Powiem ci tak jako że sporo fixów dla atv 5.3 przechodził mój testowy solo 4k co któraś aktualizacja musiałem via USB walić bo online zaliczało zgon.Nic się nie zmieniło w tej kwestii. Ba niedawno nawet Egami wypuściło taką bombę z softem 7.2.14 że najlepiej z USB wgrać bo też może wisieć na load.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...