Skocz do zawartości
  • 0

Satelita, która "upadła"


mpotasznik
 Udostępnij

Pytanie

Dzisiaj po burzy ze sciany spadła mi satelita z ogromnych hukiem o ziemię. Czy ten fakt moze cos uszkodzić, nie licząc zmarnowanego casu na wiercenie, wkręcanie i ustawianie satelity? powiem wam szczerze, ze mam satelitę od 6 lat i zawsze myslałem, ze mam 90 a okazało się, ze 120! i dziwi mnie fakt, ze miałem tylko 60% sygnału przy tak duzęj satelicie. przeszkadzało napewno drzewo, ale tearz mam inne miejsce, ale długośc kabla prez to osiągnie ponad 20 metrów. Ipytanie, czy to moze osłabić sygnał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

To ja mam na 60cm na większości powyżej 60%, więc na 120cm to 99% to jest minimum :P 101% powinno być nawet z Hot Birda ;)

 

Jeśli antena spadła, to widać już z mocowaniem wcześniej nie było najlepiej - mogła nieco się poluzować i przez to tak słabo z sygnałem. O ile czasza faktycznie nie odkształciła się, to zamontuj ją ponownie, ale tym razem silniejsze i wytrzymalsze mocowanie zastosuj.

 

Drzewo jak bardzo przysłania tą antenę? Jest całkowicie na drodze sygnału?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

nooo, całkowice przysłnai anenę, tylko konwerter przechodzi miedzy gałąziami. Mi antenę montował monter, [beep] na całego, bo zamontował ją od razu zle, bo dał za którkie kołki i teraz odpadły. I nie przewidział, ze drzewko urosnie, a miał tyle wolnego miejsca i to idelnie czystego! Załował kabla po prostu!

 

 

 

Edit: Antenę zamontowałem, ale nie moge uzyskać doskonałego odbioru.jest lepiej niż poprzednio, bo sygnał wynosi 75% ale powinienem uzyskać lepszy. ustawiłem maksymalny sygnał, bo jak pokręce choc troszeczkę to sygnał sie pogarsza!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

antena , antenie nierówna. Ja przytargałem od kolegi 1,5 metra parabolę i mniej więcej to samo co na 60 cm z C+.

Niektóre nowe anteny są doskonalsze w projekcie i wykonaniu.

Na Twoim miejscu takiego szpetnego potwora już bym nie wieszał.

Ok. 80-100 zł antena Triax i super odbiór i ozdoba domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Edit: Antenę zamontowałem, ale nie moge uzyskać doskonałego odbioru.jest lepiej niż poprzednio, bo sygnał wynosi 75% ale powinienem uzyskać lepszy. ustawiłem maksymalny sygnał, bo jak pokręce choc troszeczkę to sygnał sie pogarsza!

Możesz jeszcze pokręcić konwerterem, delikatnie w lewo patrząc od przodu anteny.

Długością kabla się nie martw, 20 to nie jest dużo (podobno ktoś podłączył 100 metrów i nie było problemu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Rzeczywiście coś masz nie tak z tą anteną. U mnie nawet na 80cm (sorry za kolejną pomyłkę) sygnał mam 70% a jakość 98%, a o 110cm czy 150cm to lepiej nie powiem. :) Moja sugestia to zmienić antenę na taką żeby miała dużą wydajność (polecam anteny firmy Triax) i konwerter o niskim współczynniku szumów (błąd niewybaczalny :D )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

a ja chyba wiem dlaczego mama taki a nie inny sygnał. Pierwszym czynnikiem jest to, iż moja wieś leży w dołku. A drugi czynnik to jest to, ze moja wieś z każdej strony jest otoczona lasem i w tym jest problem. poptrzyłem sobie na sąsiadów i oni na 70 mają tylko 45 % sygnału!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
a ja chyba wiem dlaczego mama taki a nie inny sygnał. Pierwszym czynnikiem jest to, iż moja wieś leży w dołku. A drugi czynnik to jest to, ze moja wieś z każdej strony jest otoczona lasem i w tym jest problem. poptrzyłem sobie na sąsiadów i oni na 70 mają tylko 45 % sygnału!

Ale przy sygnale z satelity ukształtowanie terenu (czy las do okoła) nie ma znaczenia. Ważne jest aby droga antena - satelita nie byłą niczym zasłoniona. Możesz ewentualnie powiesić antene pare metrów wyżej, aby mieć pewnośc, że nic jej nie zasłoni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

O ten niski poziom szumow to pewnie chodzilo o konverter a nie o (kawal blachy) :lol::lol::lol::lol::lol:

 

PS.Mieszkam w niemczech posiadam 60cm antenke i mieszkam na 5 pietrze.Nic mi nie zaslania antenki(bo niby jak ;) )a tez mam na max 77% sygnalu.Antenka super ustawiona i podniesc sygnalu tez juz nie moge. To taka mala dygresja :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Przede wszystkim trzeba zaczac od wlasciwego ustawienia anteny. Wazne jest tez dobre zarobienie koncowek kabla. Naprawde warto zastosowac lepszy przewod. Praktycznie do 30 m dlugosci kabla nie powinno byc zadnych problemow (jak kabel jest naprawde dobry to i przy 60 m bedzie dobrze). jesli chodzi o konwerter, to w przypadku korzystania ze slabszych satelitow (np 36 East) warto zakupic nowy konwerter 0,2 db).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
O ten niski poziom szumow to pewnie chodzilo o konverter a nie o (kawal blachy) :lol::lol::lol::lol::lol:

Domyślam się, ale wyszedł taki fajny skrót myślowy, że nie mogłem się powstrzymać :wink:

 

jesli chodzi o konwerter, to w przypadku korzystania ze slabszych satelitow (np 36 East) warto zakupic nowy konwerter 0,2 db).

Dodam tylko do tego, że konwerter powinien mieć jeszcze dobre wzmocnienie, minimum 55 dB.

Na 36 East to sporo transponderów nadaje z polaryzacją kołową, do tego potrzebne są zupełnie inne konwertery. Na tych "naszych" konwerterach też można odebrać taki sygnał, ale nie bedzie miało znaczenia czy wpiszemy w tunerze polaryzacje H czy V, sygnał i tak się pojawi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Moja sugestia to zmienić antenę na taką żeby miała dużą wydajność i niski współczynnik szumów (polecam anteny firmy Triax).

Jak antena (kawał blachy) może mieć niski poziom szumów? 8)

 

Jezu, ale jestem głupi zapomniałem dopisać że chodzi mi rzeczywiście o konwerter! :D Sorry za pomyłkę ale tak to jest jak się pisze w biegu! :D

 

I tu już całkiem na poważnie proponuję zmianę konwertera na nowoczesny, który ma 0,2dB. Być może trochę to poprawi sytuację jakości sygnału.

 

@pitter- kanały z polaryzacji kołowej (np. paczka NTV+) na zwykłych konwerterach i tak bardzo słabo odbierają- raz próbowałem odebrać jeden z tych kanałów na antenie 1,5m z konw. 0,2dB i miałem sygnał tylko 50-55%. :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@pitter- kanały z polaryzacji kołowej (np. paczka NTV+) na zwykłych konwerterach i tak bardzo słabo odbierają- raz próbowałem odebrać jeden z tych kanałów na antenie 1,5m z konw. 0,2dB i miałem sygnał tylko 50-55%. :?

zgadza się, transpondery NTV+ są słabo odbierane, ale mogę uzyskać stabilny odbiór. Inne transpondery w tych polaryzacjach są nawet dosyć silne. Antena 90 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jeśli mogę się wtrącić - miałem podobny problem z anteną w Bieszczadach. Antena duża 90, wymieniłem konwerter na lepszy 0,2 - było już super ale długość kabla robiła swoje (ok.30m) - pomogło banalne urządzonko jak wzmacniacz syganału (aż 20zł - a wpina się to w kabel).

Różne opinie słyszałem na ten temat ale stwierdziłem że taka kasa można zaryzykować - i jestem teraz zadowolony - niezależnie od pogody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...