Skocz do zawartości

Konwerter Opticum Globo Monoblock Twin


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

jestem nowy w temacie, dlatego z góry przepraszam za ew.błedy:) Jesli mam tylko 1TV z nagrywarką wystarczy mi zakupić KONWERTER OPTICUM GLOBO MONOBLOCK TWIN 0,1dB BBQW a może zwykły KONWERTER OPTICUM GLOBO MONOBLOCK HDTV 0,1dB (bez TWIN), jesli chcialbym podlaczyc 2 tunery z nagrywarką (każdy do osobnego TV) to wowczas potrzebuje KONWERTER OPTICUM GLOBO MONOBLOCK QUAD 0,1dB bez potrzeby ciagniecia dodatkowych kabli (poza ew.kablami pomiedzy pokojami) i zakupem odpowiedniego rozdzielnika sygnału? Choć pewno bez cardsplittera nie rozdziele sygnału nc+ jedynie opcja multiroom wchodzi w grę ale ogólnie co technicznie powinienem zakupić by odrazu mieć przygotowane środowisko pod 2TV (każdy TV będzie miał tuner z nagrywarką).

 

Z góry dziekuję za odp. i wyrazoumiałość w czytaniu mojego postu:)

 

Pozdrawiam

Edytowane przez raafaello
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz mieć możliwość nagrywania jednego kanału i w tym czasie oglądania innego (o ile dekoder ma taką możliwość) to potrzebujesz konwerter twin. Wtedy do dekodera prowadzisz dwa kable. Przy dwóch takich dekoderach potrzebny będzie quad i prowadzisz dwa kable do jednego i dwa do drugiego dekodera.

Rozumiem że planujesz z dwóch satelit: HotBird13 (polskie platformy) i Astra19 (kanały niemieckie) stąd ten monoblock.

Edytowane przez merx
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za dotychczasową odpowiedź, rozjaśniłeś mi conieco:-)

 

Mam też pytanie jak wygląda przełączanie się pomiędzy kanałami obu satelit (Hot Bird, Astra) jest to płynne "przerzucanie kanałów" czy też należy się ręcznie (przy uzyciu jakiejś opcji) przełączać pomiędzy satelitami by móc "przerzucać kanały" z danego satelity.

 

"Monoblock Twin – możemy odbierać kanały na dwóch tunerach satelitarnych jednocześnie" czy mogę oglądać wybrany kanał z sat.HotBird a w tym czasie nagrywać program z sat.Astra (posiadam wifi Premiumbox+) ?

Edytowane przez raafaello
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy dobrze rozumiem, że mogę oglądać dowolny kanał nr1 z saterlity HotBird i w tym samym czasie nagrywać kanał nr2 z satelity Astra posiadając monoblock twin przy 2 kablach pociągniętych z dachu podłaczonych do mojego wifi Premiumbox+ dla opcji z 1TV ??

 

A może dopiero monoblocka quad umożliwia opcję oglądania wybranego kanału z sat.HotBird oraz nagrywania w tym czasie programu z sat.Astra a posiadając jedynie monoblock twin dla 2 kabli z dachu ogranicze się do wyboru: oglądanie 2sat.(Astra, HotBird) bądź oglądanie 1sat.z opcją PVR (oglądam kanał nr.1 a nagrywam kanał nr.2 w ramach tej samej sat.np.Astra)

Edytowane przez raafaello
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monoblock twin z twoim wifipremiumboxem pozwoli na oglądanie dowolnego kanału czy to z hotbirda czy astry i jednoczesne nagrywanie dowolnego kanału z hotbirda lub astry. Można powiedzieć że jeden kabel będzie od oglądania co chcesz, a drugi od nagrywania co chcesz.

Monoblock quad będzie potrzebny przy zakupie drugiego tunera (np. multiroom).

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W między czasie Pani z nc+ mi odpisała, że "konwerter TWIN umożliwi oglądanie jednego kanału a nagrywanie innego. Aby móc tę samą konfigurację wykonać z dwóch satelit: Hot Bird i Astra, konieczne jest podłączenie instalacji zez, z dwoma konwerterami a następnie połączenie ich poprzez dwa urządzenia DiseQc w dwa kable posiadające mieszane sygnały. "

 

Pani jest niedouczona czy o co kaman? xP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba Ty nie do końca rozumiesz zagadnienie. Przeczytaj to wszystko jeszcze raz.

Aby odbierać sygnał z dwóch pozycji satelitarnych i jednocześnie (niezależnie) nagrywać inny kanał należy zainstalować Monoblock Twin lub 2 x Twin + 2 x przełącznik. Instalacja dla jednego tunera dwugłowicowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że zrozumiałem o co chodzi - Pani moim zdaniem niepotrzebnie pisze o opcji 2 x Twin + 2 x przełącznik (mieszając mi tym w głowie), bo Monoblock Twin jak wcześniej napisaliście daja mi rozw.o które pytałem. Chyba, że chciała się pochwalić, że można to rozwiązać nieco trudniej niż opisaliście na forum - ale przecież po to powstał Monoblock Twin by nie musić się bawić 2 x Twin + 2 x przełącznik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...