Jump to content
kamil.szymczak

Dekoder PVR 7000

Recommended Posts

Zgadza się , antena 90 cm .

Martwi mnie tylko ta siła sygnału , ale jak napisałeś że parametry są b. dobre to już tak zostawię.

Jak najbardziej możesz się tego trzymać: https://forum.satkurier.pl/topic/15308-dekoder-evobox-pvr-test-z-instalacji/ Pasek jakości zmienia się wraz ze zmianą parametru MER. Tyle tylko, że dekoder nie pokazuje miejsc po przecinku i stąd takie "skoki" pasków.

No właśnie to jest moim zdaniem wadą tego oprogramowania. Powinny być jeszcze jakieś połówki (powiedzmy 14-14,5-15) dla ułatwienia.

Zgadza się , antena 90 cm .

Martwi mnie tylko ta siła sygnału , ale jak napisałeś że parametry są b. dobre to już tak zostawię.

67 % siły sygnału odpowiada ~67 dBuV co jest w normie. Znaczne tłumienie sygnału możne czasami wynikać ze znacznej odległości dekodera od anteny (np. powyżej 20 m) lub użycia kabla niskiej jakości, o większym współczynniku tłumienia sygnału na metr długości.

Zwiększone tłumienie mogą też wprowadzać potencjalne złączki i gniazda końcowe.

Jak już napisałem, Twoje parametry siły sygnału są w normie.

Można dokupić moduł wifi do tego dekodera osobno bez ingerencji w umowe ? Jeśli zły dział to przepraszam.

A jak oceniacie pracę tego dekodera? Zbieram informacje o dekoderach bo chyba zmienię platformę i nie chce wziąć lipnego dekodera. O evoboxie piszecie że muli A jak jest z tym dekoderem?

Ci co piszą, że Evobox "muli" nigdy nie korzystali z HD 7000 więc nie mają pojęcia co oznacza "muli". Nie można porównywać HD 7000 i Evobox PVR, to zupełnie dwie rożne kategorie sprzętowe dekoderów.  Evobox PVR i HD 7000, to jak Volvo przy przy Pasacie TDI ;) Mulenie to najczęściej problem sypiącego się dysku.

Edited by support458

Zauważyłem, że z listy nagrań znikają samoistnie nagrane pozycje. Mam 80 % wolnego miejsca. Dzieje sie tak jak nagrywam cos nowego. Ma ktoś podobnie?

Zauważyłem, że z listy nagrań znikają samoistnie nagrane pozycje. Mam 80 % wolnego miejsca. Dzieje sie tak jak nagrywam cos nowego. Ma ktoś podobnie?

Musisz ponownie sformatować dysk, co niestety wiąże się z utratą dotychczasowych nagrań. W menu Ustawienia / Ustawienia sprzętowe / Formatuj dysk.

Jeśli po tej operacji dalej będą znikać nagrania, oznacza to fizyczne uszkodzenie dysku i konieczność wymiany dekodera w APS.

Co sądzicie o PVR HD 7000? Są z nim problemy?

Edited by Barti
Przeniesiono post do właściwego wątku.

Przy nowym sofcie są problemy wieku dziecięcego.

Edited by Barti
Na PW odpowiadamy tak samo za pomocą PW, a nie tu, na forum ogólnym. Usunięto więc fragment postu.

Co sądzicie o PVR HD 7000? Są z nim problemy?

miałem PVR 7000 przed aktualizacją i teraz mam EVOBOX PVR i  zdecydowanie zgadzam się z tym co było napisane wyżej na EVO jest zdecydowanie szybciej i przyjemniej do tego kanały które na hd7000 wcinały na EVO chodzą płynnie nawet gorszych parametrach EVO ma swoje minusy ale póki co jest to najlepszy dekoder jaki można kupić w polsacie 

Dlaczego mimo podłączenia do konwertera unicable Quad po włączeniu nagrywania nie można oglądać innego programu na tym dekoderze? Coś nie tak podłączono, ustawienia??

Dekoder jest podłączony do złotego wejścia przy konwerterze.

Edited by jeneka

Ten dekoder nie obsługuje unicable. Musisz doprowadzić dwa sygnały (dwa kable) od konwertera np twin do dekodera (SAT1 I SAT 2). Wtedy będzie Ci śmigać.

Nie masz najmniejszego pojęcia o oprogramowaniu tego dekodera. HD 7000 obsługuje Unicable I (SCR).

Sygnał z konwertera SCR podłączasz do gniazda LNB 1

W konfiguracji anteny wybierasz typ konwertera KONWERTER SCR i następnie wybierasz np:

Częstotliwość1 LNB1 = Dekoder1 1210 MHZ
Częstotliwość2 LNB1 = Dekoder2 1420 MHZ

Edited by support458

Czekaj cierpliwie, a się dowiesz. :) Swoją drogą piconów nie zaliczył bym, do kategorii funkcjonalności, a do desingu menu. Więc to może być coś innego. Poczekamy. Czekaliśmy jedne pół roku, to poczekamy na następne coś z pół roku :D

Może otrzymamy logo kanałów oraz radio internetowe...

Czy ktoś może podać porównawczo jaki procesor i ram ma dekoder HD 5500s vs pvr 7000?

Edited by jonus14

Niech zmniejszą to menu akcji wywoływane lewą strzałką bo 1/3 ekranu to gruba przesada i niech zrobią możliwość pobrania EPG np. poprzez przytrzymanie przycisku.

Na dwóch dekoderach mam problemy z EPG - godziny są inne od rzeczywistej na większości kanałów.

Kto pomoże ?

Ustawienia fabryczne przywrócone.

Nic nie poradzisz. spróbuj zrobić reset wyłączając napięcie na pracującym dekoderze wtedy po uruchomieniu pobiera EPG.