Skocz do zawartości

Dekoder PVR 7000


kamil.szymczak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie również opcja 6h działa poprawnie. Sprawdziłem na dwóch rożnych dekoderach HD 7000.
Na jakim kanale zostawiłeś włączony dekoder przy czasie wyłączenia 6h?
Ile przewodów masz podłączonych z anteny do dekodera?
Czy w międzyczasie przed samoistnym wyłączeniem dekodera, były realizowane jakieś nagrania?

Twój przypadek jest szczególny i występuje w konkretnej konfiguracji i w zależności od stanu oprogramowania dekodera.

Proste sprawdzenie, nie potwierdza jego istnienia.

Edytowane przez support458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja w tym przypadku nie ma żadnego wpływu.

Kanały SD TVN zostały przeniesione na inny transponder (częstotliwość) 10892, z którym niektóre dekodery HD 7000 mają problem.

https://satkurier.pl/news/162068/kanaly-tvn-w-sd-zmienia-tp-w-pazdzierniku.html

Również w przypadku gorszej instalacji antenowej mogą występować takie objawy.

Rozwiązaniem jest:

  1. Weryfikacja stabilności sygnału na częstotliwości 10.892. Podczas oglądania kanału np. TVN 24 bis należy nacisnąć i przytrzymać przez więcej niż 3s czerwony przycisk (obok zielonego). Obydwa paski sygnału powinny stabilnie pokazywać kolor zielony.
  2. Jeśli parametry sygnału są poprawne, należy wymienić dekoder w APS. Nowy dekoder należy sprawdzić na problematycznych kanałach jeszcze w APS.
Edytowane przez support458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie również opcja 6h działa poprawnie. Sprawdziłem na dwóch rożnych dekoderach HD 7000.

Na jakim kanale zostawiłeś włączony dekoder przy czasie wyłączenia 6h?

Ile przewodów masz podłączonych z anteny do dekodera?

Czy w międzyczasie przed samoistnym wyłączeniem dekodera, były realizowane jakieś nagrania?

Twój przypadek jest szczególny i występuje w konkretnej konfiguracji i w zależności od stanu oprogramowania dekodera.

Proste sprawdzenie, nie potwierdza jego istnienia.

 

Próba 6h była jak dobrze pamiętam na kanale TVP Rozrywka, 3h na kanale Polsat Viasat Explorer HD oraz TNT HD.

Połączenie dwuantenowe. Nic nie było nagrywane ani też zaplanowane.

 

Być może mój przypadek jest szczególny, szkoda, że nikt z forumowiczów nie może tego sprawdzić, lub też tego nie używa po prostu.

Może jak wszyscy dostaną nowy soft, ktoś też potwierdzi tą regułę albo będzie miał odwrotnie :)

 

A tak na marginesie, kiedy włączamy radio satelitarne, przydałby się jakiś wygaszacz lub obrazek na ekranie (a nie czarny ekran).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie też macie na tym pvr 7000 taka tragiczną jakość dźwięku z HBO go bądź VOD (dawna Ipla?) ? Mimo że wybrałem jakość 720 to jakość obrazu słaba a dźwięku jeszcze gorsza. Nie ma znaczenia czy dekoder z najnowszym softem (ten ciemny motyw) czy starszy. Denerwująca sprawa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie doczekałem się aktualizacji, dostałem evoboxsa i znikną problem z zacinaniem się kanałów z 10910Mhz.

Pro tip faktycznie działa, jeśli  ktoś ma jakiekolwiek problemy z klatkowaniem kanałów i jest w stanie dopłacić te 5zł miesięcznie to warto poczekać na aktualizacje 7000 jeśli to nic  nie da to wymieniać na EVO, choć też ma swoje wady........

 

Niestety problem nadal występuje.....  będę walczył dalej........ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Antena 80cm, konwerter uniwersalny, jakość sygnału ciągle waha się między 66 a 83%.

nie wiem jak go ustabilizować na poziome 83% jeśli ruszam anteną to jakość spada do 66%.

Klatkują ksnały HD z tej częstotliwości, natomiast jakość sygnału jaką pokazuje evobox waha się pomiędzy 78 a 83%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siła 96,konwerter quad jakiś chińsk za 59zł, instalator mi go zamontował kabel koncentryk.

 

Może jak będę miał kasę  wymienię na ten inverto unicable narazie mam inne wydatki ale gdzieś wyczytałem że nawet 66% jakości sygnału powinno być ok.....

Temat jest tu żeby nie robić off-topic

 

https://forum.satkurier.pl/topic/22641-eurosport-1-hd-i-history-hd-zacinaj%C4%85-si%C4%99-co-mo%C5%BCe-by%C4%87-przyczyn%C4%85/

Edytowane przez _Artek_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w końcu nowy soft ,ciężko się przestawić ale najgorsze że nie można kasować nagrań kolorowym guzikiem strasznie dużo kombinacji może z czasem to ulepszą i że nie ma paska pomocy jak w starym a właśnie teraz byłby najbardziej potrzebny bo ciężko się pozbyć starych przyzwyczajeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos wie jak szybko przelaczac miedzy listami ulubionymi? Kiedys to bylo proste - wystarczylo wcisnac niebieski guzik. Teraz to cala operacja.

Ostatnio ogladany program jest teraz pod X.

Generalnie wyglada to fatalnie. Jest gorzej niz bylo.

Jest gdzies dostepna jakas instrukcja obslugi?

Edytowane przez Gregorius63
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos wie jak szybko przelaczac miedzy listami ulubionymi? Kiedys to bylo proste - wystarczylo wcisnac niebieski guzik. Teraz to cala operacja.

Ostatnio ogladany program jest teraz pod X.

Generalnie wyglada to fatalnie. Jest gorzej niz bylo.

Jest gdzies dostepna jakas instrukcja obslugi?

Większość, jeśli nie wszystko przewałkowaliśmy już tutaj: https://forum.satkurier.pl/topic/21530-nowe-menu-w-dekoderach-cpt-hd/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co oznacza ten niebieski trójkącik przy niektórych programach ?

 

Niebieskim trójkącikiem są oznaczone pozycje programowe, które są dostępne online.

W menu akcji (po naciśnięciu OK w EPG) masz opcje "Odtwórz w VOD" lub "Odtwórz w HBO GO".

Edytowane przez support458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej możesz się tego trzymać: https://forum.satkurier.pl/topic/15308-dekoder-evobox-pvr-test-z-instalacji/ Pasek jakości zmienia się wraz ze zmianą parametru MER. Tyle tylko, że dekoder nie pokazuje miejsc po przecinku i stąd takie "skoki" pasków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po ustawieniu anteny mam teraz tak:

BBC Brit HD [siła/jakość/SNR] - 67 / 100 / 15,0

                          

TVN HD        [siła/jakość/SNR] - 66 / 100 / 15,0

                          

CI POLSAT   [siła/jakość/SNR] - 67 / 100 / 15,0

 

Siły sygnału nie mogę poprawić - mam nadzieję, że tak może zostać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...