Skocz do zawartości

Dekoder PVR 7000


kamil.szymczak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak ja słyszę odpowiedz przywrócić ustawienia fabryczne to mi się otwiera nie scyzoryk, a siekiera. Jeszcze nigdy ta opcja nie naprawiła niczego, a dorzuciła dodatkowej roboty przy liście ulubionych. Coś ewidentnie popsuli w sofcie, albo nie aktualizuja EPG na bieżąco. Na kanałach HD Discovery, 13 Ulica, nawet na kanałach Polsatu co dorzucili w październiku potrafi EPG się zgubić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie ustawienia dekodera są poprawne, przywrócone zostały ustawienia fabryczna i efekt taki, że pojawiają się ciemne nagrania, bądź niezrealizowane, epg działa jak chce, a na dodatek nagrana audycja w kwietniu zrobiła skok w przyszłość i teraz widnieje data nagrania 26 maj 2016 r. I to są te zmiany na ,,lepsze" :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdą jest że po ostatniej aktualizacji, EPG na niektórych kanałach wczytuje się bardzo długo, tzn. jest tylko obecnie nadawana i następna pozycję, dalej pustka. PO kilkunastu - kilkudziesięciu sekundach pojawia się kilka pozycji z wieczora, a dopiero za jakiś czas chronologicznie ułożone wszystkie pozostałe danego dnia. Tak samo jest na 5500s. Oczywiście ustawiony tryb monitorowanie.

Edytowane przez 5azik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat ta aktualizacja wprowadziła sporo zmian, stąd przywrócenie ustawień fabrycznych jest wskazane.

EPG jest aktualizowane nocą. Jeśli korzysta się z trybu ocządzania energii innego niż Monitoring, to mogą występować problemy z aktualizacją EPG.

Równie dobrze wskazane jest nie wciskanie ciemnoty o przywracanie ustawień fabrycznych. Jak Windows robi aktualizacje to tez nalega, by robić system od nowa? Jak coś jest skopane od początku to nawet wymiana dekodera nie pomoże (przypominam czerwone kropki i brak możliwości uruchomienia dekodera).

Na EPG to ja muszę specjalnie włączyć kanał z 11449 załączyć EPG na cały ekran i na 5 minut wyjść na herbatę, by zlapalo co będzie na następne 24h. Nawet po wyłączeniu z gniazda i włączonej opcji aktualizacji EPG mam dziury. Tak samo jak wejdę w EPG i potrzymam czerwony guzik, by zaktualizować EPG mam również dziury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety cofanie TS czy w ogóle nagrań to katastrofa na tym dekoderze. Najlepiej dać tylko <<x2 i czekać aż zaskoczy aby nie cofnął się o 5 minut.

Ostatnio też coś się dzieje z dyskiem bo go dekoder nie widzi (raz na tydzień się zdarzy) i to w najmniej oczekiwanym momencie bo akurat gdy miałem mieć coś nagrane.

Pomaga wyciągnięcie wtyczki ale już po zawodach.

Aktualizacja by się przydała choćby ze względu na to przewijanie do tyłu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam krótkie pytanie ,co w przypadku uszkodzenia, wymienią go na evo pytam?.

Zasady bezpłatnych, serwisowych wymian są opisane w odpowiednim temacie: https://forum.satkurier.pl/topic/7612-wymiany-uszkodzonego-dekodera-cyfrowego-polsatu/?p=1106323

Edytowane przez swojadroga
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No szkoda że zasadniczo zaprzestali wsparcia starych dekoderów. Liczyłem że z 7000 da się wycisnąć więcej i po wprowadzenie EVO dekodery CPT przejdą stosowny lifting kolorystyki oprogramowania oraz dostaną nowe funkcje tj.:

 

- w menu nagrań pojawi się znacznik dla nagrań które które już odtwarzane były.

- w menu nagrań pojawi się mniejsza czcionka i lista stanie się zdecydowanie bardziej czytelna

- w menu nagrań pojawi się podgląd materiału "na którym jesteśmy" w postaci małego okienka w którym będzie się odtwarzała część nagrania.

- EPG zdecydowanie wymaga usprawnienia i wprowadzenia trybu tabela/gazeta

- logo kanałów na belce informacyjnej

 

Miło by było gdyby CP dogadał się ze spotify i wprowadził ich aplikację do swoich dekoderów w tym do 7000 na temat którego w tym temacie dyskutujemy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...