Skocz do zawartości

Dekoder PVR 7000


kamil.szymczak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak najbardziej możesz się tego trzymać: https://forum.satkurier.pl/topic/15308-dekoder-evobox-pvr-test-z-instalacji/ Pasek jakości zmienia się wraz ze zmianą parametru MER. Tyle tylko, że dekoder nie pokazuje miejsc po przecinku i stąd takie "skoki" pasków.

 

No właśnie to jest moim zdaniem wadą tego oprogramowania. Powinny być jeszcze jakieś połówki (powiedzmy 14-14,5-15) dla ułatwienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się , antena 90 cm .

Martwi mnie tylko ta siła sygnału , ale jak napisałeś że parametry są b. dobre to już tak zostawię.

 

67 % siły sygnału odpowiada ~67 dBuV co jest w normie. Znaczne tłumienie sygnału możne czasami wynikać ze znacznej odległości dekodera od anteny (np. powyżej 20 m) lub użycia kabla niskiej jakości, o większym współczynniku tłumienia sygnału na metr długości.

Zwiększone tłumienie mogą też wprowadzać potencjalne złączki i gniazda końcowe.

Jak już napisałem, Twoje parametry siły sygnału są w normie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Ci co piszą, że Evobox "muli" nigdy nie korzystali z HD 7000 więc nie mają pojęcia co oznacza "muli". Nie można porównywać HD 7000 i Evobox PVR, to zupełnie dwie rożne kategorie sprzętowe dekoderów.  Evobox PVR i HD 7000, to jak Volvo przy przy Pasacie TDI ;) Mulenie to najczęściej problem sypiącego się dysku.

Edytowane przez support458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem, że z listy nagrań znikają samoistnie nagrane pozycje. Mam 80 % wolnego miejsca. Dzieje sie tak jak nagrywam cos nowego. Ma ktoś podobnie?

 

Musisz ponownie sformatować dysk, co niestety wiąże się z utratą dotychczasowych nagrań. W menu Ustawienia / Ustawienia sprzętowe / Formatuj dysk.

Jeśli po tej operacji dalej będą znikać nagrania, oznacza to fizyczne uszkodzenie dysku i konieczność wymiany dekodera w APS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o PVR HD 7000? Są z nim problemy?

miałem PVR 7000 przed aktualizacją i teraz mam EVOBOX PVR i  zdecydowanie zgadzam się z tym co było napisane wyżej na EVO jest zdecydowanie szybciej i przyjemniej do tego kanały które na hd7000 wcinały na EVO chodzą płynnie nawet gorszych parametrach EVO ma swoje minusy ale póki co jest to najlepszy dekoder jaki można kupić w polsacie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dlaczego mimo podłączenia do konwertera unicable Quad po włączeniu nagrywania nie można oglądać innego programu na tym dekoderze? Coś nie tak podłączono, ustawienia??

 

Dekoder jest podłączony do złotego wejścia przy konwerterze.

Edytowane przez jeneka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie masz najmniejszego pojęcia o oprogramowaniu tego dekodera. HD 7000 obsługuje Unicable I (SCR).

Sygnał z konwertera SCR podłączasz do gniazda LNB 1

W konfiguracji anteny wybierasz typ konwertera KONWERTER SCR i następnie wybierasz np:

Częstotliwość1 LNB1 = Dekoder1 1210 MHZ
Częstotliwość2 LNB1 = Dekoder2 1420 MHZ

Edytowane przez support458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...