Skocz do zawartości

Dekoder PVR 7000


kamil.szymczak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Znany i opisywany nieraz tutaj problem z dekoderem. Masz dwa wyjścia. Wymieniać bezpłatnie do skutku lub przedłużyć umowę z wymianą PVR7000 na EVOBOX.

Oferty z wymianą na EVOBOX znajdziesz w temacie o ofertach dla obecnych abonentów CP.

 

Ja wymieniłem raz (jakość sygnału skaczę 66-84%) i wymiana nic nie dała będe chciał wymienić na EVOBOX ale nie wiem czy Evobox nie potrzebuje jeszcze lepszej jakości sygnału) z drugiej strony naprawdę nie chce mi się płacić 5zł miesięcznie tylko po to żeby kamały z jednego transpondera działały tak jak mają działać najśmieśniejsze jest to że dokładnie na tej samej częstotliwości jest PPV i nawet gdybym chciał im za to zapłacić to nie mogę bo mnie coś trafia że coś za co zapłaciłem 40zł klatkuje

Ciekawe czy aktualizacja coś tu zmieni.........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj dekoder pobrał nowe oprogramowanie. Wrażenia? Jest naprawdę OK.

Dekoder działa jakby żwawiej. Co cieszy to lepsza współpraca ze Smart pilotem od Samsunga (H6400).

 

Czcionka na TV 40 cali jest wg Mnie OK. Różnica w porównaniu z poprzednią jest nie wielka i może pozostać (chyba, że będzie można sobie wybierać rozmiar - to OK.)

Dodawanie kanałów do ulubionych i układanie wg swojej kolejności to trochę "klikologia" ale wcześniej było nie lepiej.

Jako sugestia chciałbym aby po zaznaczeniu kanału na liście "ulubionych" można było szybciej przerzucić go na inną pozycję - poprzez wpisanie cyfry lub przeskoku o 10 miejsc. Można też dołożyć aby po kanałach można poruszać się i w góre i w dół czyli tzw "karuzela".

Usprawniłbym szybki szczegółowy podgląd oglądanej pozycji. W tej chwili jest to utrudnione bo na pilocie klikamy strzałkę w prawo a następnie mając trzy opcje do wyboru "nagraj", "dodaj do..." i na końcu "opis" - lepiej byłoby aby ta opcja była pierwsza do wyboru :)

Menu oraz pasek INFO - super gdyby była możliwość wyboru przeźroczystości jak dawniej.

 

A na koniec pytanie do @Support458:

Czy obsługa UNICABLE oznacza, że po podłączeniu odpowiedniego konwertera po jednym kablu, dekoder będzie nagrywał więcej kanałów lub działał jeszcze szybciej jak EVOBOX (przełączanie kanałów)??

Czy oczekiwanie na kolejne usprawnienia będzie trzeba czekać do następnego 2018 roku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj dekoder pobrał nowe oprogramowanie. Wrażenia? Jest naprawdę OK.

Dekoder działa jakby żwawiej. Co cieszy to lepsza współpraca ze Smart pilotem od Samsunga (H6400).

 

Czcionka na TV 40 cali jest wg Mnie OK. Różnica w porównaniu z poprzednią jest nie wielka i może pozostać (chyba, że będzie można sobie wybierać rozmiar - to OK.)

Dodawanie kanałów do ulubionych i układanie wg swojej kolejności to trochę "klikologia" ale wcześniej było nie lepiej.

Jako sugestia chciałbym aby po zaznaczeniu kanału na liście "ulubionych" można było szybciej przerzucić go na inną pozycję - poprzez wpisanie cyfry lub przeskoku o 10 miejsc. Można też dołożyć aby po kanałach można poruszać się i w góre i w dół czyli tzw "karuzela

Czy obsługa UNICABLE oznacza, że po podłączeniu odpowiedniego konwertera po jednym kablu, dekoder będzie nagrywał więcej kanałów lub działał jeszcze szybciej jak EVOBOX (przełączanie kanałów)??

 

Nie.

Oznacz to ze mozesz do tego dekodera doprowadzic sygnal jedym kablem.z konwertera unicable, nastepnie go rozgalezic i podlaczyc dwa kable ustawiajac dwie nosne dla sygnalu w dekoderze. Funkcjonalnosc twina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś z forumowiczów mógłby sprawdzić u Siebie jak funkcjonuje tryb gotowości dekodera CZUWANIE.

U mnie kiedy ta funkcja jest aktywna, wieczorem nie wyłączyłem dekodera samodzielnie, a sam z automatu po 6 godzinach (takie mam ustawienie).

Rano na panelu świeci się czerwona dioda. Dekoder jednak na reaguje na pilota, więc reset wtyczkowy. Po resecie dekoder włączam pilotem a na TV mam komunikat o odliczaniu do wyłączenia dekodera.

 

Czy ktoś też tak ma??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Czuwanie" to stan głębokiego wyłączenia dekodera. Wtedy na panelu jest zapalona tylko czerwona dioda.

"Szybki start" to stan płytkiego wyłączenia dekodera. W tym stanie na wyświetlaczu jest pokazywana aktualna  godzina i jest zapalona czerwona LED.

Po resecie dekodera wtyczką, dekoder powraca do stanu w jakim był przed odłączeniem od prądu.

Czas jest odliczany w celu umożliwienia użytkownikowi rezygnacji z wyłączenie (o ile użytkownik jest przy dekoderze).

Wszystko jest jak ma być, tylko stan oszczędzania energii w Twoim wypadku nie dopowiada twoim oczekiwaniom.

Po naciśnięciu przycisku power na pilocie trzeba chwilę odczekać aż dekoder uruchomi się ze stanu głębokiego wyłączenia (czuwania).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli taki stan rzeczy jest prawidłowy?

Jeśli dekoder przejdzie w stan czuwania (po samoczynnym wyłączeniu), to po kilku godzinach nie będzie reagował na pilota?? Nie włączy się?? Tylko opcja z wyłączeniem od prądu pomaga.

 

Co ciekawe.. Jeżeli dekoder wyłączam normalnie pilotem, wówczas także przechodzi w stan czuwania (czerwona kontrolka) ale później normalnie uruchamia się - wiadomo trochę dłużej (nie trzeba wyłączać go z prądu).

Edytowane przez jonus14
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz przeczytaj opis swojego problemu: https://forum.satkurier.pl/topic/12820-dekoder-pvr-7000/?p=1306310

Następnie przeczytaj odpowiedź: https://forum.satkurier.pl/topic/12820-dekoder-pvr-7000/?p=1306319

Jeśli nadal nie rozumiesz, co zostało opisane przez @support458, jako normalne zachowanie, to czytaj do skutku.

 

 

Co ciekawe.. Jeżeli dekoder wyłączam normalnie pilotem, wówczas także przechodzi w stan czuwania (czerwona kontrolka) ale później normalnie uruchamia się - wiadomo trochę dłużej (nie trzeba wyłączać go z prądu).

 

Teraz my możemy uznać, że kombinujesz (bo jednak zrozumiałeś wpis @support458).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ciekawe.. Jeżeli dekoder wyłączam normalnie pilotem, wówczas także przechodzi w stan czuwania (czerwona kontrolka) ale później normalnie uruchamia się - wiadomo trochę dłużej (nie trzeba wyłączać go z prądu).

 

Jeśli dobrze zrozumiałem, to dekoder zawiesił się po przełączeniu się do stanu czuwania po stanie bezczynności 6h ?

Czy rano, po naciśnięciu przycisku "power" na pilocie, migał czerwony led na panelu przednim czy nie?

Profilaktycznie przywróć ustawienia domyślne dekodera.

Edytowane przez support458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawienia domyslne zapodałem w dniu nowego softu.;

Może wcześniej źle opisałem sytuację, ale wg waszych opisów istnieje jeden rodzaj stanu czuwania. Ale wg mojego opisu sytuacji są dwa:

1. Stan czuwania kiedy wyłączymy dekoder z pilota - wówczas dekoder można uruchomić poprzez POWER na pilocie i dekoder "powoli" włączy się.

2. Stan czuwania kiedy dekoder wyłączy się sam (po ustawionym 6 godzinach pracy bez naciskania na pilocie jakiejkolwiek funkcji). Wówczas gdy dekoder chcę włączyć z pilota - dekoder nie reaguje na żaden przycisk. Czerwona dioda świeci cały czas. Wtedy pomaga reset wtyczkowy. Potem dekoder jest dalej w trybie czuwania ale juz zareaguje na pilota. Kiedy się włączy, pojawia się komunikat o automatycznym wyłączeniu za 120 sek. Wtedy z pilota naciskam dowolny przycisk i dekoder zostaje włączony - pojawia się obraz (kanał TV)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jeden przypadek\problem z wyłączeniem do stanu czuwania.

Dekoder jest podłączony do TV Samsung H6400 z aktywna funkcją CEC. Jeżeli wyłączam pierwszy TV to dekoder zamiast w stan czuwania , przechodzi w tryb szybki start (świeci się czerwona dioda oraz zegar)

 

p.s. Co do przytoczonego przypadku nr 2. To dodam, ze jeśli włączę pierwszy telewizor pojawia komunikat/pytanie czy mam podłączone źródło i TV wskazuje na STB (dekoder), gdzie klikając w tą ikone mogę załączyć dekoder (funkcja CEC) - tutaj w tym przypadku poprzez HDMI-CEC dekoder nie uruchamia się.

Edytowane przez jonus14
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dekoder przed przejściem do stanu "czuwania" zawsze przechodzi na chwilę przez stan "szybkiego startu", tak ma być. To jest po to, aby użytkownik, który przez przypadek naciśnie przycisk wyłączenia, nie czekał ponownie długo na uruchomienie dekodera.

 

Jeśli chodzi o wybudzanie dekodera z poziomu menu TV to trzeba użyć odpowiedniej opcji. Samo najechanie w menu TV na wejście HDMI nie włączy dekodera. Taka jest norma HDMI.


Ustawienia domyslne zapodałem w dniu nowego softu.;

Może wcześniej źle opisałem sytuację, ale wg waszych opisów istnieje jeden rodzaj stanu czuwania. Ale wg mojego opisu sytuacji są dwa:

1. Stan czuwania kiedy wyłączymy dekoder z pilota - wówczas dekoder można uruchomić poprzez POWER na pilocie i dekoder "powoli" włączy się.

2. Stan czuwania kiedy dekoder wyłączy się sam (po ustawionym 6 godzinach pracy bez naciskania na pilocie jakiejkolwiek funkcji). Wówczas gdy dekoder chcę włączyć z pilota - dekoder nie reaguje na żaden przycisk. Czerwona dioda świeci cały czas. Wtedy pomaga reset wtyczkowy. Potem dekoder jest dalej w trybie czuwania ale juz zareaguje na pilota. Kiedy się włączy, pojawia się komunikat o automatycznym wyłączeniu za 120 sek. Wtedy z pilota naciskam dowolny przycisk i dekoder zostaje włączony - pojawia się obraz (kanał TV)

 

Podaj wersje oprogramowania odczytaną z menu dekodera Ustawienia / Informacje  / Dostęp warunkowy.

Edytowane przez support458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersja 1.118.4.0

Dziś to samo się stało, Dekoder wyłączony po 6 h pracy i rano brak reakcji na pilota. Tylko wtyczka. Po załączeniu pojawia się komunikat o odliczaniu, dałem mu się wyłączyć, ale po przejściu w stan czuwania z pilota załączył się.

Edytowane przez Barti
Mając "polską" klawiaturę stosujemy poprawnie polskie znaki diakrytyczne, tzw. "ogonki". Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak uczyniłem. ;)

 

Przy ustawieniu dekodera na 3h... wyłączył się i ze stanu czuwania dał się bez problemu załączyć z pilota.
Zostawię taki sam stan na noc i zobaczę co rano. Jeśli będzie OK to znaczy, że coś nie dopracowana jest opcja 6h.

Edytowane przez swojadroga
Połączyłem dwa wpisy forumowicza, po usunięciu dzielącego je wpisu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś wiadomo, kiedy reszta egzemplarzy tego dekodera dostanie nowy soft i czy w ogóle?

Edytowane przez Barti
Zdanie pytające kończymy znakiem zapytania. Dla większej jasności poprawiono też treść postu. Wyrażenie "reszta dekoderów" brzmi, jakby chodziło o inne modele dekoderów Cyfrowego Polsatu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie doczekałem się aktualizacji, dostałem evoboxsa i znikną problem z zacinaniem się kanałów z 10910Mhz.

Pro tip faktycznie działa, jeśli  ktoś ma jakiekolwiek problemy z klatkowaniem kanałów i jest w stanie dopłacić te 5zł miesięcznie to warto poczekać na aktualizacje 7000 jeśli to nic  nie da to wymieniać na EVO, choć też ma swoje wady........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...