Skocz do zawartości

Dekoder PVR 7000


kamil.szymczak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie podpowiedzcie mi skąd w takim razie się bierze taka znacząca różnica w jakości obrazu u mnie.

Nie wiem nie znam się zbytnio na tym może ten dekoder z racji tego że jest nowszy to potrzebuje nowego okablowania (od dekodera do konwertera) ??

Dekoder podłączony do tv za pomocą hdmi będącego w zestawie z nowym dekoderem.

Moje kable antenowe mają już z 5 lat może to jest przyczyna jakości obrazu jak i tego denerwującego dźwięku wydawanego przez dekoder przy przełączaniu kanałów.

Dziś rano zauważyłem też, że nawet jak dźwięk dekodera jest wyciszony całkowicie a tylko na tv włączony to ten irytujący dźwięk też ma miejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tylko pytanie czy mój przypadek jest odosobniony ???

czy mają tak wszyscy posiadacze tego dekodera ale nie zwracają na to uwagi

mam chyba możliwość wymiany tego dekodera do 10 dni

ale czy wymiana coś zmieni czy nowy już nie będzie wydawał tych dźwięków

dlatego pytam

czy te dziwne dźwięki są też u was ???

czy tylko u mnie i ewentualna wymiana dekodera rozwiąże sprawę

Proszę o info !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tylko pytanie czy mój przypadek jest odosobniony ???

czy mają tak wszyscy posiadacze tego dekodera ale nie zwracają na to uwagi

mam chyba możliwość wymiany tego dekodera do 10 dni

ale czy wymiana coś zmieni czy nowy już nie będzie wydawał tych dźwięków

dlatego pytam

czy te dziwne dźwięki są też u was ???

czy tylko u mnie i ewentualna wymiana dekodera rozwiąże sprawę

Proszę o info !

Na wymianę dekodera jakby coś to masz czas przez całą umowę ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zauważyłem jeszcze że przycisk od podgłaszania i przyciszania działa bo zwiększa się lub zmniejsza pasek pokazujący stopień głośności ale z głosem nic się nie dzieje

tzn. dźwięk ani nie maleje ani nie rośnie !!!

pszyciszać i pogłaszać mszę pilotem od TV bo ten od dekodera w żadem sposób nie nie wpływa na poziom głosu.

coś chyba mam pecha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem do biura obsługi i dowiedziałem się że w najbliższym punkcie sprzedaży mogę bez problemu wymienić dekoder na nowy (ten sam model).

Więc jutro wymiana.

Mam nadzieję że nowy będzie działał bez problemów.

Przede wszystkim nie będzie już tych dziwnych dźwięków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

W moim PVR 7000 (mam go od 2 mies.) cały czas wyświetla wersję softu 1.18.1.2, wszystkie próby ręcznej aktualizacji zawiodły. Włączałem po resecie kanał tv6 na kanale 45 i innych, zostawiałem w trybie stand by i lipa. Czy pozostaje tylko kontakt z BOK czy jakaś inna przyczyna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od początku umowy nagrywa mi się wszystko ok.Np.nagrywam jeden kanał,przerzucam na inny kanał,wciskam rec,i kolejny kanał mi się nagrywa(w sumie dwa)Albo,wciskam przycisk ,,epg"wybieram cokolwiek,zaznacz" przyciskiem rec,i mi się następnie nagrywa,to co chciałem.Wnioskuję iż masz jakiś tandem,tj.zwalony dekoder czyli jeden na stu użytkowników,jak to oznajmił mi sz.Pan z infolinii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy pierwszym uruchomieniu dekodera stwierdziłem, że nie działa regulacja jasności wyświetlacza. Czy jest inny sposób, aby zmienić ten parametr, niż opisany w instrukcji. Dodam że cyfry od 1 do 4 można zmieniać, lecz to nie wpływa na jasność napisów zarówno w trybie, normalnej pracy jak również w trybie czuwania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podczas cofania materiału przy prędkości 4x dekoder wiesza się, pomaga wyłączenie zasilania ale odtwarzany materiał zostaje stracony, wersja oprogramowania to 1.34.1.2 i nie można zaktualizować, dekoder mam od około 2 tygodni, czy ktoś ma taki sam problem? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam czy macie paski moc i jokość z przycisku czerwonego ,bo u mnie jest pusto a kanał świeci. Przedtem paski świeciły.

 

Przytrzymać czerwony przycisk standby na pilocie, wcisnąć OK - dekoder przejdzie w tryb czuwania. Ponownie włączyć dekoder - paski mocy i jakości sygnału będą wyświetlane po przytrzymaniu czerwonego (ten koło zielonego) przycisku na pilocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam 2 problemy (z głosem) w dekoderze PVR 7000 i nie wiem czy to jest normalne.

1) po zwiększeniu głośności, dopiero po paru sekundach dźwięk jest głośniejszy, ale czasami barwa głosu pozostaje taka sama

2) czasami głos sam się zwiększa (bez naciskania klawisza na pilocie), tzn. nie widać zmian na skali głosu, jedynie słychać że nagle jest głośniej. Nie zmieniam programu, oglądam np. film i w pewnym momencie dźwięk jest głośniejszy.

Nie wiem czy to normalne, czy należy zmienić jakieś ustawienia audio, czy jednak należy reklamować dekoder ?

Dodam, iż na drugim dekoderze, czyli HD3000 takich objawów nie zaobserwowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze sprawdź wersję oprogramowania. Powinna być 1.44.1.4. Jeśli masz starszą wersję oprogramowania wymuś z MENU aktualizację oprogramowania i wykonaj powrót do ustawień fabrycznych. Jeśli masz aktualną wersję oprogramowania to wykonaj tylko powrót do ustawień fabrycznych. Jeśli problem nadal będzie występował dekoder wymień w APS na sprawny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...