Skocz do zawartości

PVR BOX+ (PACE HDS7241/91)


taiszo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 24.12.2018 o 13:42, misiek1985 napisał:

Czy Pace ma funkcje HDMI CEC?

Nie wiem czy ma, ale u mnie nie działa - po włączeniu dekodera, telewizor (panasonic w miarę nowy) nie zmienia źródła sygnału na wejście HDMI z PACE-a.

 

Przy okazji, piszę dla tych, którzy natknęli się na problem powielania działania klawiszy nawigacyjnych góra/dół, lewo/prawo.

U mnie problem zniknął nagle, tak jak się pojawił. Co prawda robiłem resety do ustawień fabrycznych, ale to nie pomagało.

Po prostu, jednego dnia po włączeniu objaw powielania przestał występować (problem występował przez ok. 2 tygodnie).

Edytowane przez arzak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Posiadam dekoder PACE HD PVR HDS7241 wczesniej miałem pokazana aktualną  nazwe kanału na nim , a aktualnie nie ma nic. Czytałem coś ostatnio, że to przez oszczedzanie energii. Jesli tak to da rade i jak ustawic znów aby nazwy były? (sorka jesli nie ten wątek) !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Witam.

Czy ten dekoder będzie działać z instalacją sat, w której na pierwszym porcie DiSEqC jest Astra, a na drugim Hot-Bird? Znajomy chce zabrać taki zagranicę, instalacja zbiorcza w budynku bez możliwości modyfikacji. Czy w menu jest możliwość wybrania portu dla poszczególnych satelitów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam

 

Dzisiaj nagle w moim Peace PVR wyskakuje brak sygnału na Sat2.

 

Dodam, że mam dwoma kablami podłączony dekoder z anteną zbiorczą na dachu. 

 

Gdy zamieniam kable z sat 1 na sat 2 nic to nie daje. Ale sygnał jest na obu ponieważ gdy wczepiam jeden i drugi w sat 1 obraz działa na pojedynczym kablu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem z Peace PVR.

 

Dwa kable satelitarne wczepione z anteny zbiorczej na dachu.

 

"Świeci sat 2 brak sygnału i funkcja nagrywania jest wyłączona . Jeżeli korzystasz z jednego kabla podłącz do wejścia sat 1 i ustaw konwerter na pojedynczy"

 

Mam dwa kable i oba jak wczepiam w sat 1 obraz jest.

 

Zapytam wczepiając kabel tylko w sat 2 obraz powinien być czy nie? Ma ktoś z Was aby dać info? Czy sat2 jest tylko dodatkowe a i tak kabel musi być w sat 1? Bo jak wczepiam kabel w sat 1 jeden i drugi kabel to działa każdy kabel. A w sat 2 nie działa żaden kabel.

 

Czy obowiązkiem jest kabel w sat1 aby zaświecił obraz?

Edytowane przez east
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pejs ma 2 głowice. Jedna być może jest słabsza i nie łapie sygnału jak druga. Pisałem Ci w innym temacie, sprawdź w APS lub u znajomego z prywatną anteną. Pisałeś, że był mocny wiatr. SSagemcom też Ci nie działa.  Zadajesz pytania, zamiast działać.

Edytowane przez ircios
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam.
1. Do dnia 5 III 2019 oba moje dekodery PACE z kartami Cameleon działały poprawnie na oprogramowaniu o ile pamiętam 154.
2. 5 III geniusze z NC+ uwalili mi te dekodery, prawdopodobnie wprowadzając FEDC, niestety dekoderów nie udało się zaktualizować do oprogramowania 162 i zostały wymienione w punkcie NC+ na inne z oprogramowaniem 162, wszystko zaczęło działać (tylko nagrań szkoda).
3. 8 III zauważyłem, że w przypadku nagrywania jednego programu i oglądania drugiego występują zacięcia obrazu i dźwięku, przeskakiwanie o kilka klatek zarówno na oglądanym programie jak również na nagraniu. Zauważyłem, że dotyczy to odpowiednio np. nagrywany – oglądany:
TVN Turbo – Polsat News, TTV – TV 4, TTV – Polsat, Polsat – Canal+ Film. Przy nagrywaniu TVN Turbo i oglądaniu Canal+ takiego objawu nie zauważyłem.
4. Na złożoną reklamację otrzymałem od NC+ badziewia, że mam dostarczyć uszkodzony dekoder do Autoryzowanego Przedstawiciela, gdzie przeprowadzą test dekodera/karty i ewentualnie wymienią na sprawne. A jak będzie OK to 20 zł mnie skasują.

 

Ciekawe, że oba dekodery (lub karty) zepsuły mi się w podobnym czasie, co niektórym ludziom, którzy piszą o takich problemach w tym wątku i również innych wątkach.
Nie wybrałem się jeszcze do serwisu, ogólnie to jestem zniesmaczony całym NC+, co tydzień lub dwa mam dekodery wymieniać?

 

A jak sytuacja u Was? Coś się zmieniło, byliście wymienić karty?
Może jak wymienią Cameleona na Caymana będzie OK?
Pytanie czy karta tak będzie w PACE działać, czy się sparuje i czy multiroom będzie dalej działał niezależnie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, alek710 napisał:

4. Na złożoną reklamację otrzymałem od NC+ badziewia, że mam dostarczyć uszkodzony dekoder do Autoryzowanego Przedstawiciela, gdzie przeprowadzą test dekodera/karty i ewentualnie wymienią na sprawne. A jak będzie OK to 20 zł mnie skasują.

 

 

Żaden punkt serwisowy nie ma prawa pobrać od Ciebie opłaty chyba, że się wybierzesz do punktu który nie jest punktem serwisowym NC+ to albo Ci nie sprawdzą albo pobiorą opłatę (powinni nie sprawdzać bo nie mają do tego uprawnień nadanych przez NC+). Wykaz punktów masz tutaj oznaczone plusem na fioletowo:

https://ncplus.pl/strefa-abonenta/autoryzowane-punkty-nc-plus

 

4 minuty temu, alek710 napisał:

Nie wybrałem się jeszcze do serwisu, ogólnie to jestem zniesmaczony całym NC+, co tydzień lub dwa mam dekodery wymieniać?

 

Nie wymieniasz na nowe dekodery tylko stary na poserwisowy więc takie ryzyko zawsze istnieje. Idź do punktu wymienią Ci karty na caymany i po problemie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, alek710 napisał:

...
2. 5 III geniusze z NC+ uwalili mi te dekodery, prawdopodobnie wprowadzając FEDC, niestety dekoderów nie udało się zaktualizować do oprogramowania 162 i zostały wymienione w punkcie NC+ na inne z oprogramowaniem 162, wszystko zaczęło działać (tylko nagrań szkoda).
3. 8 III zauważyłem, że w przypadku nagrywania jednego programu i oglądania drugiego występują zacięcia obrazu i dźwięku, przeskakiwanie o kilka klatek zarówno na oglądanym programie jak również na nagraniu. Zauważyłem, że dotyczy to odpowiednio np. nagrywany – oglądany:
TVN Turbo – Polsat News, TTV – TV 4, TTV – Polsat, Polsat – Canal+ Film. Przy nagrywaniu TVN Turbo i oglądaniu Canal+ takiego objawu nie zauważyłem.

 

 

Z twojego opisu wynika, że to kwestia oprogramowania, a nie zmian na karcie.

 

Z moich obserwacji wynika, że problem jest tylko na PACEach bez tunera DVB-T.

Wymień u dystrybutora na taki z tunerem i problem zniknie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.03.2019 o 11:49, alek710 napisał:

[...]
3. 8 III zauważyłem, że w przypadku nagrywania jednego programu i oglądania drugiego występują zacięcia obrazu i dźwięku, przeskakiwanie o kilka klatek zarówno na oglądanym programie jak również na nagraniu. Zauważyłem, że dotyczy to odpowiednio np. nagrywany – oglądany:
TVN Turbo – Polsat News, TTV – TV 4, TTV – Polsat, Polsat – Canal+ Film. Przy nagrywaniu TVN Turbo i oglądaniu Canal+ takiego objawu nie zauważyłem.

 

 

 

Cześć,

 

Mam identyczny problem jak powyżej od tygodnia czy dwóch. Co jest? Zmienili coś w sygnale i dekoder przestał się wyrabiać czy co?

Coś zmienić może w ustawieniach? Zresetować flash/eeprom? Wezwać technika?

 

(Niby mogłbym wymienić na nowy, ale szkoda, bo na dysku sporo perełek zebrałem.)

Info tech: Instalacja TWIN, antena z tych większych.

Edytowane przez kolmir
Informacje techniczne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, PWojciechowska napisał:
34 minuty temu, piterk10 napisał:
Czy na tym dekoderze jest możliwość korzystania z NC+Go lub HBO Go?

Nie.

Czy w ogóle jest coś dostępne przez niego po podłączeniu do internetu, jakieś usługi VOD czy coś w tym stylu?

Edytowane przez piterk10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...