Skocz do zawartości

PVR BOX+ (PACE HDS7241/91)


taiszo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Może coś się psuję przez to że ta godzina się przestawia, chociaż co to by miało wspólnego z tym, że dekoder pokazuje brak sygnału chociaż wszystko jest ok? Mi jeszcze wczoraj nagrał coś z ale o godzinę później niż powinien, miałem ustawione na 16:00 a nagrał od 17:00. Jednak później po paru testach nie nagrał już nic. Na tej liście na, której są zaplanowane nagrania nie ma nic, nic się nie nagrywa no i po włączeniu dekodera - brak sygnału. Po odłączeniu z prądu ok i wszystko działa. Jakby komuś zależało na nagraniach i to mu się dzieje to pozostaje tylko zostawić dekoder włączony cały czas bo wtedy jest ok i nagrywa. MENU-USTAWIENIA-7.PARAMETRY TECHNICZNE- 1.USTAWIENIE ANTENY,wcisnąć 9 na pilocie i wyłączyć AUTOWYŁĄCZENIE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@koziolek65....miałem dokładnie tak samo i wymieniłem w grudniu w APSie na nowego Pace-a i dalej to samo się dzieje,

a wszystko w trakcie umowy która kończy się w grudniu 2018r. Chyba trzeba się będzie pożegnać z tym sprzętem, bo ile się można męczyć.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może coś się psuję przez to że ta godzina się przestawia, chociaż co to by miało wspólnego z tym, że dekoder pokazuje brak sygnału chociaż wszystko jest ok? Mi jeszcze wczoraj nagrał coś z ale o godzinę później niż powinien, miałem ustawione na 16:00 a nagrał od 17:00. Jednak później po paru testach nie nagrał już nic. Na tej liście na, której są zaplanowane nagrania nie ma nic, nic się nie nagrywa no i po włączeniu dekodera - brak sygnału. Po odłączeniu z prądu ok i wszystko działa. Jakby komuś zależało na nagraniach i to mu się dzieje to pozostaje tylko zostawić dekoder włączony cały czas bo wtedy jest ok i nagrywa. MENU-USTAWIENIA-7.PARAMETRY TECHNICZNE- 1.USTAWIENIE ANTENY,wcisnąć 9 na pilocie i wyłączyć AUTOWYŁĄCZENIE.

Miałem dokładnie ten sam objaw. W niedzielę ustawiłem nagrywanie i dekoder zaczął nagrywać godzinę szybciej... A później już wystąpiły ww. usterki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również mam ten sam problem od kilku dni, dzisiaj także po włączeniu dekodera z trybu standby, wyskakuje komunikat Brak sygnału i pomaga tylko odłączenie zasilania.

 

BO przecież to chyba nie celowe zagrania nc u tak wielu abonentów, aby sprzęt wymieniali na nowszy z parowaną kartą :wink:

Wcale by mnie to nie zdziwiło. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo. Ten problem z nagrywaniem to jest na pewno związane ze zmianą czasu, ponieważ w tamtym roku miałem to samo. Po zmianie czasu było ok ale nie pamiętam czy od razu czy za jakiś czas dopiero.

 

Natomiast na pewno nigdy nie miałem takich problemów z sygnałem rano. Pomaga tylko reset zasilania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testowałem dwa dekodery i wydaje mi się że zauważyłem pewną prawidłowość, tzn. na obu w momencie ustawienia jakiegoś programu do nagrania po wyłączeniu dekodera i po ponownym włączeniu - mam brak sygnału. Pomaga wtedy odłączenie od prądu, jednakże po ponownym wyłączeniu, znowu nie mam sygnału gdy uruchamiam PACE. Niemniej jednak, jeśli odłączę od prądu i po uruchomieniu usunę zaprogramowane nagrania, wtedy dekoder działa bez żadnego problemu. Tak więc w mojej ocenie jest to problem związany z nagrywaniem, nie widzę tutaj związku z godziną na dekoderze a samym faktem zaprogramowania nagrywania. Czy może ktoś to u siebie sprawdzić i potwierdzić moje przypuszczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan w nc+ przyznał mi że fachowcy technicy poczuli już wiosnę i  poleciał teki bączek ne te dekodery.Trzeba czekać do zmiany czasu bo jak teraz zaplanujemy sobie dużo opcji do nagrania to pvr świruje i nagrywa z godzinną obsówą,lub po wyłączeni i włączeniu pojawia się komunikat sprawdź instalację antenową itp.

Najlepsze jest to że jak się do nich dzwoni i mówi jaki jest problem to ładnie tłumaczą że jest pan/pani pierwszy z taki problemem.Powiem tak to DZIADY!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem wcześniej, dostałem drugi dekoder. Na dziś zaplanowałem nagrywanie dwóch filmów jeden po drugim. Sprzęt na standby. Efekt: po włączeniu dekodera znany komunikat "brak sygnału, sprawdź podłączenie konwentera lub podłączenie anteny". Żeby było ciekawie, to nagrywanie trwa w najlepsze(nie wiem skąd sygnał, skoro nie mogę oglądać tv na żywo) ale nagrywanie rozpoczęło się godzinę wcześniej. Co za dziadostwo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...