Skocz do zawartości

PVR BOX+ (PACE HDS7241/91)


taiszo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio zdarzyło mi się że dekoder nie nagrał zaplanowanego filmu. Mimo skończonej emisji fil dalej jest w planowanych.

 

Ponawiam pytanie, miał ktoś też tak?

Czy komuś sciągneły się jakies seriale w Canal+VOD bo mi nie pokazuje żadnego i dla czego na tym dekoderze nie działaja HBO seriale?

Co da podłączenie tego dekoder do sieci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprowadzone mam dwa kable jeden jest solo z HB drugi z przełącznika diseqc. HB + Astra.

Przy takim podłączeniu to pełna zgoda- zamiana kabli wpływa na brak sygnału z Astry.

Dlatego na obu kablach powinien być i HB i Astra. Bo inaczej nawet gdy da się oglądać programy z Astry, to są problemy z ewentualnym nagrywaniem z Astry przy jednoczesnym oglądaniu programów z HB.

Jeżeli wierzyć poradom z działu technicznego Cyfry- dekoder w ustawieniu TWIN, wykorzystuje wejście SAT2 do normalnego oglądania programu a wejście SAT1 do niezależnego nagrywania i ściągania danych. Czyli aby tylko oglądać Astrę to na wejście SAT2 powinien być podany sygnał z HB+ASTRY.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja kiedyś w ramach eksperymentu na obydwa wejścia SAt w Pace podłączyłem Astrę i HB.. I nie wiedzieć czemu nie chciał nagrywać z Astry jednego programu przy swobodnym wyborze innego na Astrze... Tak jak to jest na HB.. W końcu przełącznik wypiąłem zostawiłem jeden.

Musze też kiedy sprawdzić takie ustawienie Astra i Hb na obydwa wejścia SAt odbiorników ADB ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy komuś sciągneły się jakies seriale w Canal+VOD bo mi nie pokazuje żadnego i dla czego na tym dekoderze nie działaja HBO seriale?

 

Ja nadal jestem w Cyfrze, i w Cyfrze jeszcze są HBO seriale ale nie masz czego żałować. Standardem jest że z całego serialu wgrywają się wszystkie odcinki oprócz np drugiego i se nie obejrzysz całości, bo albo w ogóle się nie pojawi, albo jak już jakimś cudem pojawi się to masz wtedy dwa dni na obejrzenie 13 odcinków, bo im się czas kończy :D Już nie wiem ile razy tak miałem.

 

 

Uprzedzając pytania, konwerter quad, wykorzystane dwa wejścia SAT w deku, nie nagrywam w nocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja kiedyś w ramach eksperymentu na obydwa wejścia SAt w Pace podłączyłem Astrę i HB.. I nie wiedzieć czemu nie chciał nagrywać z Astry jednego programu przy swobodnym wyborze innego na Astrze... Tak jak to jest na HB.. W końcu przełącznik wypiąłem zostawiłem jeden.

Musze też kiedy sprawdzić takie ustawienie Astra i Hb na obydwa wejścia SAt odbiorników ADB ..

Było omawiane, magicy - technicy z C+ nie zauważyli że drugie wejście nie obsługuje diseqc i nie będzie można nagrywać z astry i oglądać co innego. Chyba że jakoś to naprawią.

Sprzet ADB to obsługuje i nie ma problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@P.Saw Hmmm.... owszem. O tyle dziwne było to, że w trakcie emisji filmu po przełączeniu na napisy, takowe się nie wyświetlały, stąd było to wcześniejsze pytanie. A jednak po nagraniu filmu już się wyświetlają... I to w sumie jest zastanawiające.

@florekmaster

Witam wiecie może jak wyłączyć pobieranie vod . Pamiętam tyle że ustawiało się to w ustawieniach anteny .

Może to pomoże:

https://forum.satkurier.pl/viewtopic.php?f=6&t=12279&start=11565#p714097

i wyłączenie autoaktualizacji: menu, 7, 1, OK, 9

Pozdr.

 

Chyba to nie działa. Ustawiając chyba na nieistniejący transporter to i tak ściąga. Najlepszym sposobem chyba jest wyciągnięcie wtyczki jak nie oglądasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zdarzyło mi się że dekoder nie nagrał zaplanowanego filmu. Mimo skończonej emisji fil dalej jest w planowanych.

Mój czasem robi tak samo. Najczęściej gdy zaprogramuję z EPG i wprowadzę zmiany np. powtarzanie. Poza tym potrafi pokazać konflikt nagrań z EPG choć faktycznie go nie/ma. Te same nastawy, ale z reki zapisuje już normalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zdarzyło mi się że dekoder nie nagrał zaplanowanego filmu. Mimo skończonej emisji fil dalej jest w planowanych.

Mój czasem robi tak samo. Najczęściej gdy zaprogramuję z EPG i wprowadzę zmiany np. powtarzanie. Poza tym potrafi pokazać konflikt nagrań z EPG choć faktycznie go nie/ma. Te same nastawy, ale z reki zapisuje już normalnie.

 

Mi też się to ze dwa, trzy razy zdarzyło, ale jakiś czas temu. Ostatnio wszystko było ok. Nie wiem z czego to wynikało, machnąłem na to ręką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że tak. Dzieje się to wtedy, kiedy dwa różne kanały są umieszczone na tym samym transponderze Jeden z nich nagrywasz a drugi akurat kanał oglądasz. Gdy przełączasz na inny kanał nie z tego transportera to dzieje się to, co piszesz. Aby temu zapobiec należy do dekodera poprowadzić dwa niezależne kable z konwertera podwójnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam problem ze swoim packiem, a mianowicie nie mogę nagrywać dwóch programów jednocześnie. od razu rozwieje pytania, mam podłączone dwa kable antenowe, oba są sprawne, bo oba były sprawdzane pod pierwszym wejsciem antenowym, w menu ustawione twin i co więcej już wielokrotnie tak nagrywalem, co mogło pójśc nie tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zdarzyło mi się że dekoder nie nagrał zaplanowanego filmu. Mimo skończonej emisji fil dalej jest w planowanych.

Mój czasem robi tak samo. Najczęściej gdy zaprogramuję z EPG i wprowadzę zmiany np. powtarzanie. Poza tym potrafi pokazać konflikt nagrań z EPG choć faktycznie go nie/ma. Te same nastawy, ale z reki zapisuje już normalnie.

 

Mi też się to ze dwa, trzy razy zdarzyło, ale jakiś czas temu. Ostatnio wszystko było ok. Nie wiem z czego to wynikało, machnąłem na to ręką.

U mnie od zmiany tego nieszczęsnego softu przestał nagrywać jak coś zaprogramuję z funkcji PROGRAM. Pilot, czyli obecna i następna audycja nagrywa bez problemu. Do tego jeszcze zwieszki lub resety(teraz już rzadziej)... Tyle mi się dostało z kosmicznej technologii nC+ :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze wytłumaczę jak krowie na rowie, nastawiam pierw jedno nagrywanie, a nastepnie chce nagrać coś innego i w momencie gdy oa programy są w jednej godzinie wyskakuje, że mam przerwać nagranie jednego i wstawić ten drugi, a jak jeden nagrywam to na innym kanale timeshift działa normalnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc z czym masz problem? Przecież tak właśnie działa nagrywanie w tym dekoderze. Jeżeli jedno nagrywasz z timera to na drugim kanale chwilę oglądasz, cofasz się do miejsca od którego chcesz rozpocząć zapis i wciskasz rec. W tym momencie na ekranie widzisz "powrót do na żywo" a tuner nagrywa oba kanały. Naciśniecie

"stop", "ok" dotyczy w pierwszej kolejności zapisu z timeshiftu , kolejne z timera. Innego sposobu robienia 2 nagrań jednocześnie w moich pace nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...