Skocz do zawartości

PVR BOX+ (PACE HDS7241/91)


taiszo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No to zobaczymy :), 24 już niedługo.

A tak z innej beczki, koledzy na forum pisali o zbyt małej pojemności pamięci PACE, myślę że NC+, po opracowaniu nowego softu oczywiście, mogłaby uruchomić tylne gniazdo USB, i przeznaczyć je do rozszerzenia pamięci dekodera.

Koszt "pendraka" w granicach 20 PLN za 2GB pojemności.

Co koleżeństwo o tym myśli ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to zobaczymy :), 24 już niedługo.

A tak z innej beczki, koledzy na forum pisali o zbyt małej pojemności pamięci PACE, myślę że NC+, po opracowaniu nowego softu oczywiście, mogłaby uruchomić tylne gniazdo USB, i przeznaczyć je do rozszerzenia pamięci dekodera.

Koszt "pendraka" w granicach 20 PLN za 2GB pojemności.

Co koleżeństwo o tym myśli ?

Pendrive jest bez sensu skoro zamontowany jest dysk, ale to też nie takie proste jak się może wydawać, zarówno w przypadku wrzucenia oprogramowania na dysk czy utworzenia swap problemem będzie mizerna wydajność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze można wlutowac większą pamięć w miejsce starej, kwestia tego czy procek jest w stanie obsłużyć taka ilość. Natomiast sama operacja wymiany kości w takiej ilości skrzynek jest zbyt trudna, szczególnie logistycznie. Co najwyżej mogliby to robić przy regeneracji zwrotów i wtedy wypuszczac nowa poprawiona rewizje , bo ściąganie dekow od klientów należy wykluczyć (ile by było choćby krzykow ze ludzie potracili swoje nagrania).

 

Dlatego te tunki nie będą już modernizowane technicznie, tymbardziej ze operator ma pilniejszy sprzęt do wymian, u klientów nadal stoją dekodery mpeg2 typu mediasat, powizyjne Phillips, jednogroszowe sagemy etc. A jednak pace spełnia swoje główne zadanie, pozwala na odbiór w mpeg4, oraz nagrywanie, reszta to dodatek, nie każdemu do szczęścia potrzebne usługi internetowe, a pół sekundy dłuższe przełączanie kanału da się przeżyć.

 

Jak ktoś liczy na wodotryski to niech nie liczy na Pace, a niech weźmie po prostu inny sprzęt.

Dla mnie przydałaby się tylko możliwość zaznaczenia wielu nagrań naraz do skasowania, bo pojedyncze kasowanie jest irytujące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno jest praktycznie pewne. Nie zobaczymy takich kolekcji VoD i NetVoD jak na dekoderach ADB. A szkoda.

Pytanie bardziej techniczne by trzeba postawić co stoi na przeszkodzie by pejsaty obsłużył te usługi.. Starczyłby odpowiednio dobrany soft .. Al e skoro nie ma.. Problem wyskoczy za niecały rok co niektórym zaoferowana platyne plus pejsa i te wszystkie usługi nie chodzą.. Co znowu w maju 2014 beda oferować platynę i peace..? Pisałem kiedyś ze mi proponowano wymianę pace na ADB.. Czyli co wszystkim tym co mają platyne i pace w roku 2014 przy przedłużeniu będą proponować tunery ADB ..????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proponować to oni sobie mogą....... myśle,że dopiero wtedy odejdzie duża cześć cyfrowiczów,jak to bedzie na siłę.a jak ktoś ma 2 pejsy to co dwa mediboxy bedą dawać?no chyba tak powinno być,a nie pejsy pozabierają i dadzą jednego mediaboxa z mydelniczką MR premium niby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Brak możliwości nagrywania na dwóch kablach (na jednym można nagrywać po podpięciu do SAT1).

Po uruchomieniu z pilota nagrywania info " Brak sygnału...".

Po sprawdzeniu Ustawienia Techniczne, rzeczywiście jest brak sygnału, który za chwile się pojawia.

Bywa że w menu - Ustawienia Anteny pojawi się pełen pasek zielony ( tak jak by było pełne zwarcie) by po chwili wrócić do stałej wartości ca. 4,5.

Ustawienia obecne: konwerter zaznaczony podwójny, ustawienia Cyfry+, zasilanie TAK.

Sprawdzone oba kable na SAT1 - jest sygnał SAT na każdym z nich ca 4,5.

Pytanie: uszkodzony Pace ( ca. 4 lata) czy LNB?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno jest praktycznie pewne. Nie zobaczymy takich kolekcji VoD i NetVoD jak na dekoderach ADB. A szkoda.

Pytanie bardziej techniczne by trzeba postawić co stoi na przeszkodzie by pejsaty obsłużył te usługi.. Starczyłby odpowiednio dobrany soft .. Al e skoro nie ma.. Problem wyskoczy za niecały rok co niektórym zaoferowana platyne plus pejsa i te wszystkie usługi nie chodzą.. Co znowu w maju 2014 beda oferować platynę i peace..? Pisałem kiedyś ze mi proponowano wymianę pace na ADB.. Czyli co wszystkim tym co mają platyne i pace w roku 2014 przy przedłużeniu będą proponować tunery ADB ..????

 

 

Co ty nie pozbędą się 200 000 szt. PACE-ów ot tak. Nie ma mowy. Koszt PACE-a to ok 200 zł w hurcie. Zobacz jaka kwota wychodzi straty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...