Skocz do zawartości

PVR BOX+ (PACE HDS7241/91)


taiszo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

... Trzeba teraz tylko wybrać mniejsze zło ;) Małe podsumowanie:

...

Dla mnie jednym z największych plusów jest to, że sprzęt działa bezproblemowo ze splitterem.

Co do Twoich wcześniejszych pytań dotyczących tego filmiku, to ciut się w tym temacie zmieniło ze względu na późniejsze oprogramowanie, które:

-radykalnie usprawniło obsługę i wyświetlanie funkcji PILOT (ona nadal kuleje ale wtedy praktycznie nie działało to wcale);

-zmieniło tryb czuwania dekodera (z pełnego "stand-by" startuje ok 20-30sekund, ale w ponad 50% włączeń startuje w ok. 5 sekund ze względu na niepełne uśpienie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no z tym gość poszedł na całość, jeszcze prościej jakby od razu przełaczył na c+ zobaczył program, potem wyjście , przycisk "a" i jest znowu na swym ulubionym mini mini

To na niewiele by mu się zdało ponieważ przeglądał program na kilka godzin. W związku z tym, czy robiłby to z poziomu Mini Mini, czy Canal+ i tak by musiał wejść w program na 7 dni. "Moja" metoda wydaje się być i prostsza i szybsza :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... ale w ponad 50% włączeń startuje w ok. 5 sekund ze względu na niepełne uśpienie).

Dwie sztuki które dostałem miesiąc temu uruchamiają się w <2 sek. (zawsze).

Zauważyłem inne załączanie w nietypowej sytuacji na jednym dekoderze:

- załączenie zasilania dekodera (prawie minuta)

- po chwili wyłączenie na pilocie

- za parę sekund znowu załączenie na pilocie

- mrugnie lampka na niebiesko

- trzeba jeszcze raz nacisnąć na pilocie i po prawie min. załącza się.

Ale jaki komputer by strawił takie wydziwianie, z drugiego nie robiłem takiej "pralki".

Normalna praca dekodera, czyli ma cały czas zasilanie, załączają się do 2 sek. zawsze.

No fakt TV Sony mi się załącza w 1 sek., więc można by było narzekać że te 2 sek. to długo, ale wtedy równie dobrze mógł bym napisać że jestem "czubek".

ps.

Są to stare dekodery z "odzysku" wyposażone w głowice DVB-T, mają różne wyświetlacze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fakt TV Sony mi się załącza w 1 sek., więc można by było narzekać że te 2 sek. to długo, ale wtedy równie dobrze mógł bym napisać że jestem "czubek".

Bo naprawdę nie ma się o co czepiać z tym włączaniem. Mój kilkuletni TV Samsung włącza się po 15sekundach a przez kolejne 15sekund nie można mu pilotem zmienić głośności i to jest normalne.

Nie zmienia to jednak faktu, że obecnie im sprzęt jest nowocześniejszy i bardziej "cyfrowy", tym bardziej cofamy się do czasów telewizorów lampowych, które trzeba było włączać 3-5minut wcześniej aby mogły się nagrzać 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak jest domyślnie - Wyłączony.

Jeśli tryb EKO wyłączony to nie ma sie co dziwić, że kazdy sprzęt będzie się włączał w kilka sekund. Ja ustawiłem wszędzie EKO na włączony i przyzwyczaiłem się, że trzeba trochę poczekać. TV włacza się kilkanaście sekund, amplituner do pełnego uruchomienia (wraz z aktywnym subwooferem) ok. 30 sekund poprzez HDMI-CEC/Bravia Sync (załączany automatycznie przez TV). Dlatego włączanie Pace PVR (z pełnego uśpienia) zbiega się w czasie z pozostałym sprzętem.

Oczywiście wszystko przy podstawowym założeniu: głośnik TV wyłączony a fonia "idzie" tylko przez amplituner (kino domowe).

Zalety: zdecydowanie lepsza jakość dźwięku (wiadomo). Minusy: czas oczekiwania na pełną funkcjonalność systemu. Ale to dla mnie nie wada.

Dlatego mi długi czas załączania Pace wcale nie przeszkadza.

Dla mnie jednym z największych plusów jest to, że sprzęt działa bezproblemowo ze splitterem.

I tu się zgadzam. To ważna zaleta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo naprawdę nie ma się o co czepiać z tym włączaniem. Mój kilkuletni TV Samsung włącza się po 15sekundach a przez kolejne 15sekund nie można mu pilotem zmienić głośności i to jest normalne.

Nie zmienia to jednak faktu, że obecnie im sprzęt jest nowocześniejszy i bardziej "cyfrowy", tym bardziej cofamy się do czasów telewizorów lampowych, które trzeba było włączać 3-5minut wcześniej aby mogły się nagrzać 8)

Samsunga miałem prawie 5 lat i idąc do sklepu po nowy TV miałem zamiar kupić tą samą markę, ale po godzinie przed telewizorami zmieniłem zdanie, przeważyła jakość obrazu i funkcjonalność, a nie "fajerwerki", właściwy wybór nie jest cofaniem się, dla mnie nowsze oznacza lepsze. Nie kupuje się obecnie TV na "wieczność", więc ma mieć to co dziś przydatne, dla mnie np. WiFi, sprawnie działające aplikacje net, a to co będzie potrzebne za parę lat to kupię z telewizorem za tych parę lat, np. dla jednego kanału 3D na którym i tak nic nie ma nie będę kupował TV z 3D, za parę lat gdy to będzie powszechne i tak technologia pójdzie do przodu i przydatny będzie nowszy TV. To samo się tyczy dekodera, w rozsądnych kosztach ma pokazywać obraz i wydawać dźwięk tego programu który chcę oglądać, a nie podstawą jest piękne animowane info, itd.

Jeśli tryb EKO wyłączony to nie ma sie co dziwić, ... Minusy: czas oczekiwania na pełną funkcjonalność systemu. Ale to dla mnie nie wada.

Dlatego mi długi czas załączania Pace wcale nie przeszkadza.

Może kiedyś "dojrzeje" do włączenia EKO, dla mnie może, ale kobiety w domu są niecierpliwe.

Dla mnie jednym z największych plusów jest to, że sprzęt działa bezproblemowo ze splitterem.
I tu się zgadzam. To ważna zaleta.
Następny istotny plus dekodera o którym na razie czytam i powoli "dojrzewam" do zastosowania by na dwóch pozostałych TV w domu mieć również C+.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegoś czasu mój wspaniały dekoder od czasu do czasu śnieży malutkie (ledwo widoczne) kropki i w tym czasie rwie dźwięk.

To samo w timeshiftcie

Na drugim dekoderze (Ariva)na tej samej antenie nic takiego się nie dzieje, wyłączałem z gniazdka i nic nie daje

Czyżby powoli się kończył ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może kiedyś "dojrzeje" do włączenia EKO, dla mnie może, ale kobiety w domu są niecierpliwe.
No ja mam to EKO właśnie zawsze włączone i naprawdę baardzo rzadko trafiam na stan całkowitego wyłączenia dekodera, przy którym trzeba długo czekać na włączenie. Dekoder najczęściej jednak "coś robi", nawet gdy jego stan na to nie wskazuje- informuje mnie o tym migająca dioda na karcie splittera. Wtedy włącza się szybko. Tylko przy całkowitym uśpieniu dioda nie miga- karta nie jest zasilana.
Następny istotny plus dekodera o którym na razie czytam i powoli "dojrzewam" do zastosowania by na dwóch pozostałych TV w domu mieć również C+.
Szczerze polecam użycie splittera! I właśnie przy kilku dekoderach Cyfry działających w domu, jedna z ich "wad" staje się ważną zaletą. Chodzi o stały układ kanałów i brak możliwości ułożenia własnej listy- w tym momencie przenosząc się np. z salonu do sypialni wiemy, że oglądany wcześniej film znajdziemy na tym samym kanale :locked:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idę załączyć EKO, zobaczę, a czy Panie zauważą różnicę?

Czyli splitter same zalety, ja wolę sytuacje gdy nawet znajomemu mówię "załącz 159" to ma to samo co ja, oczywiście jeżeli rozsądny człowiek je przydziela.

EDIT

Nie dla mnie EKO, wyłączony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie i Panie

 

Mam pytanie chciałbym wymienić dekoder z Sagemcom DSI 83 n a PACE HD PVR 500GB i chciałbym się dowiedzieć czy pace działa szybciej /stabilniej od sagemcoma , denerwuje mnie czekanie 40 sekund na uruchomienie dekodera i brak dysku twardego .

 

Ogólnie chciałbym się dowiedzieć wszystkiego co powinienem wiedzieć o PACE HD PVR 500GB .

 

Pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy ktoś odpowie mi na 4 pytania?

1. Czy i jak mogę włączyć telegazetę,bo na pilocie Paca takiej funkcji nie widzę a z pilota od TV informuje mnie że opcja niedostępna

2. Czy z jednym konwerterem mogę oglądać jeden kanał a nagrywać inny?

3. Czy z jednym konwerterem mogę nagrywać coś w trybie czuwania?

4. Ile mniej więcej minut/godzin programów mogę nagrać na dysku?

 

Z góry dziękuję!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...