Skocz do zawartości

PVR BOX+ (PACE HDS7241/91)


taiszo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Już się problem rozwiązał - na amplitunerze trzeba było ręcznie wymusić wejście audio digital, zamiast auto (to brało z hdmi).

Niestety wadą takiego rozwiązania jest to, że na wyjściu HDMI jest wyższy poziom głośności. A w zasadzie to na wyjściu optycznym Pace jest zdecydowanie niższy w porównaniu z innymi źródłami "wchodzącymi" do amplitunera. To powoduje konieczność ciągłej zmiany poziomu volume na ampli przy zmianie źródeł.

Czyli dobrym rozwiązaniem byłoby jednak podanie przez Paca sygnału DD po wyjściu HDMI.

:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Niestety wadą takiego rozwiązania jest to, że na wyjściu HDMI jest wyższy poziom głośności...

:/

a czy wina nie leży gdzie indziej - ja mam taki sam objaw w tv np. na muzycznym kanale De luxe (czy jakoś tak) dzwięk DD mam o wiele cichszy niż jak przełączę na stereo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzis stalem sie posiadaczem Pace i pierwsze wrazenia w porownaniu do nboxa nie sa pozytywe. Napewno jest to mniej intuicyjny pilot w porownaniu do tych z n-ki oraz przewijanie nagran gdzie dekoder przeskakuje tylko o ilosc sekund jaka ustawimy a nie przewija ciagle do momentu kiedy wcisniemy play na pilocie. Zdecydowalem sie na cyfre tylko i wylacznie ze wzgledu na specjalne warunki umowy inne (lepsze) niz te dla nowych abonentow.

 

P.S. mam pilot w wersji B i jak tutaj ustawic aby dekoder przewijal normalnie nagrania nie przeskakujac o dany czas bo obie funkcje mieszcza sie pod jednym przyciskiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jerzykowski

Dzieki za podpowiedz. Zgadza sie jak przytrzam przycisk >> lub << chwile dluzej to dekodder zaczyna przewijanie. Poza tym dekoder ok tylko jest kilka niedociagniec ale to juz ze strony cyfry. Mam nadzieje ze w nc+ wprowadza piloty na wzor n ktory okazuje sie bardzo intuicyjny. Osoba ktora nie miala stycznosci z c+ nie wpadnie na to ze belka z info o danym kanale jest pod przyciskiem PILOT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak akurat było zawsze w pilotach cyfry że info było pod znakiem pilot - tylko żabojady wiedzą dlaczego.

a powiem ci jeszcze ciekawostkę że podczas przewijania jak naciśniesz przycisk jeszcze raz to zacznie to robić szybciej jeszcze raz to jeszcze szybciej i tak aż do szybkości x64.

Szkoda że posępili na przyciskach pilota. Mam w domu dwie różne nagrywarki HDD i na żadnej z nich nie trzeba się tak gimnastykować przy przewijaniu a nie są to nowe sprzęty bo mają 8 i 3 lata, no ale cóż do tego badziewia trzeba przywyknąć.

A jak się korzysta z pilota uniwersalnego to przewijanie w ogóle nie działa - tylko przeskoki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że posępili na przyciskach pilota. Mam w domu dwie różne nagrywarki HDD i na żadnej z nich nie trzeba się tak gimnastykować przy przewijaniu a nie są to nowe sprzęty bo mają 8 i 3 lata, no ale cóż do tego badziewia trzeba przywyknąć.

A jak się korzysta z pilota uniwersalnego to przewijanie w ogóle nie działa - tylko przeskoki

Ja mam wersję pilota w którym przyciski od przeskoku i przewijania są osobno. Mam też pilot uniwersalny z firmy Elmak w którym też są osobne przyciski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Niestety wadą takiego rozwiązania jest to, że na wyjściu HDMI jest wyższy poziom głośności...

:/

a czy wina nie leży gdzie indziej - ja mam taki sam objaw w tv np. na muzycznym kanale De luxe (czy jakoś tak) dzwięk DD mam o wiele cichszy niż jak przełączę na stereo

Częściowo tak. Dźwięk DD jest cichszy. Jednak gdy nie zmieniasz dźwięku w Pace a przełączysz wybór źródła dźwięku w amplitunerze to jest wyraźna różnica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam mały problem. Od około dwóch miesięcy dekoder sam włącza się codziennie około 5 rano. Nic by w tym nie było dziwnego gdyby nie fakt że: startuje sam dysk, dioda cały czas świeci stale na czerwono, nie miga, nie zmienia koloru co kilka sekund na fioletowy. Dekoder może tak być włączony nawet cały dzień do momentu az nacisnę jakikolwiek przycisk na pilocie, pokaże się nazwa kanału na wyświetlaczu i wtedy mogę go normalnie wyłączyc...od rana znowu to samo.

Od razu informuję że nie mam po tym zadnych nagrań na dysku, nie mam zaprogramowanych żadnych nagrań recznie itd.

Czyściłem pamięci flash i eeprom.

Jak ktoś ma jakiś pomysł to proszę o odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam mały problem. Od około dwóch miesięcy dekoder sam włącza się codziennie około 5 rano. Nic by w tym nie było dziwnego gdyby nie fakt że: startuje sam dysk, dioda cały czas świeci stale na czerwono, nie miga, nie zmienia koloru co kilka sekund na fioletowy. Dekoder może tak być włączony nawet cały dzień do momentu az nacisnę jakikolwiek przycisk na pilocie, pokaże się nazwa kanału na wyświetlaczu i wtedy mogę go normalnie wyłączyc...od rana znowu to samo.

Od razu informuję że nie mam po tym zadnych nagrań na dysku, nie mam zaprogramowanych żadnych nagrań recznie itd.

Czyściłem pamięci flash i eeprom.

Jak ktoś ma jakiś pomysł to proszę o odpowiedź.

więc tak....

chciałeś tunek z dyskiem? tak

masz tunek pracowity? masz/0 5.00

to nie ktorzy jeszcze spią w najlepsze....t plus

tak musi być do tego się przyzwyczaisz..

wersja ostateczna

1.wtyczka z gniazda

2.zakryć gazetą/jak z babą/

pozdrawiam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam mały problem. Od około dwóch miesięcy dekoder sam włącza się codziennie około 5 rano. Nic by w tym nie było dziwnego gdyby nie fakt że: startuje sam dysk, dioda cały czas świeci stale na czerwono, nie miga, nie zmienia koloru co kilka sekund na fioletowy. Dekoder może tak być włączony nawet cały dzień do momentu az nacisnę jakikolwiek przycisk na pilocie, pokaże się nazwa kanału na wyświetlaczu i wtedy mogę go normalnie wyłączyc...od rana znowu to samo.

Od razu informuję że nie mam po tym zadnych nagrań na dysku, nie mam zaprogramowanych żadnych nagrań recznie itd.

Czyściłem pamięci flash i eeprom.

Jak ktoś ma jakiś pomysł to proszę o odpowiedź.

Przejmujesz się. U mnie się dzieje to samo, tuner żyje własnym życiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...