Skocz do zawartości

PVR BOX+ (PACE HDS7241/91)


taiszo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@marian1019: PACE wymaga 2 kabli aby normalnie nagrywać, a więc obydwa przewody z TWINA musisz podłączyć do PACE'a. wtedy nie będzie problemów z niezależnym nagrywaniem. a więc albo musisz wymienić konwerter TWIN na QUAD z czterema wyjściami albo póki co męczyć się. czy masz w MENU ustawione na konwerter pojedynczy ? ustaw na pojedynczy a powinno się wszystko nagrywać z tymże wtedy nie będziesz mógł oglądać kanałów z innego pasma częstotliwości niż to z którego akurat coś się nagrywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest możliwość w tym tunerze wymusić starą listę kanałów sd. Wcześniej dało się przez zmianę PID-u z 227 na 127. Da się tak zrobić jeszcze? Pytam, bo chcę go dać osobie, która ma jeszcze stary CRT.

Na telewizorze CRT też można bez problemu oglądać kanały z nazwą HD. Po prostu ich jakość będzie taka sama jak w SD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marian1019: PACE wymaga 2 kabli aby normalnie nagrywać, a więc obydwa przewody z TWINA musisz podłączyć do PACE'a. wtedy nie będzie problemów z niezależnym nagrywaniem. a więc albo musisz wymienić konwerter TWIN na QUAD z czterema wyjściami albo póki co męczyć się. czy masz w MENU ustawione na konwerter pojedynczy ? ustaw na pojedynczy a powinno się wszystko nagrywać z tymże wtedy nie będziesz mógł oglądać kanałów z innego pasma częstotliwości niż to z którego akurat coś się nagrywa.

mam ustawiony na konwerter TWIN a nie pojedynczy....

to z innej strony pytanko: czy jeśli ustawię sobie w MENU na konwerter pojedynczy to:

1- na drugim telewizorze będzie można oglądać wszystkie programy bezproblemowo ( tam gdzie sagemcom ) podczas nagrywania na PACE

2-czy będę mógł bezproblemowo nagrywać na wyłączonym telewizorze ( tam gdzie PACE) ( czyli coś zaplanuję do nagrania , wyłączę telewizor a to się nagra w wybranym czasie ...)bo i tak nagrywam tylko wtedy gdy nie ma mnie w domu .

 

dzięki za pomoc !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rano po nocy słychać, że dekoder chodzi, a świeci się czerwona dioda. Tryb eko włączony, a dekoder zachowuje się jak eco byłoby wyłączone.

Jak włącze i zaraz wyłącze dekoder to wszystko wraca do normy i tak co dzień. Co to ***** ma być ?

Też tak mam. Myślę, że dekoder sprawdza sobie w nocy czy są nowe aktualizacje i nie wraca w stand-by tylko się usypia potem. Zauważyłem, że w nocy potrafi dioda zaświecić się na niebiesko na chwilę a potem mrugać na czerwono nawet kilka godzin. Wyłączyłem właśnie autoaktualizacje w "ukrytym meny" i zobaczę czy coś się zmieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam . Mam pytanie wobec dekodera Pace HD PVR 500 GB czy jest warty wynajmu za 10 zł miesięcznie , bo dostałem taka propozycje na maila . Teraz mam dekoder Sagemcom DSI87 HD i mam do niego podłączony dysk . Dekoder nie raz zamuli i długo zmienia kanały . Czy Pace jest lepszy od Sagemcoma i czy ma lepszy obraz ? Proszę o odpowiedz i góry dziękuje . Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem, że w nocy potrafi dioda zaświecić się na niebiesko na chwilę a potem mrugać na czerwono nawet kilka godzin. Wyłączyłem właśnie autoaktualizacje w "ukrytym meny" i zobaczę czy coś się zmieni.

Mruganie diody na czerwono oznacza że ściągane są filmy VOD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam . Mam pytanie wobec dekodera Pace HD PVR 500 GB czy jest warty wynajmu za 10 zł miesięcznie , bo dostałem taka propozycje na maila . Teraz mam dekoder Sagemcom DSI87 HD i mam do niego podłączony dysk . Dekoder nie raz zamuli i długo zmienia kanały . Czy Pace jest lepszy od Sagemcoma i czy ma lepszy obraz ? Proszę o odpowiedz i góry dziękuje . Pozdrawiam

Ja swojego Pace PVR odebrałem dwa tygodnie temu,wcześniej cały czas korzystałem z Sagemcom DSI87.

Wg mnie zmiana kanałów na obydwu dekoderach wygląda tak samo,czasem Pace też strasznie muli.Co do obrazu też o to pytałem,ale nikt nie odpowiedział,jak dla mnie lepszy obraz jest na Sagemcomie.Pace mam za 0zł i tylko taka opcja wchodzi w grę,nie dałbym za niego nawet 5zł miesięcznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam odwrotne spostrzeżenia. Ja po dłuższym używaniu Pace'a, miałem możliwość podłączenia na swoim TV Sagemcoma i pierwsze wrażenie miałem, że chyba jest coś nie tak, bo obraz na Sagemcomie był wyraźnie słabszej jakości. Także "moim okiem" Pace daje dużo lepszy obraz, przynajmniej na mojej plazmie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marian: musisz zmienić na pojedynczy bo masz 1 kabel do PACE. wtedy będzie nagrywało. jak ustawisz w menu TWIN to musiałbyś kabel z drugiego pokoju podłączyć do PACE i wtedy nagrywa niezależnie od tego co oglądasz na PACE.

panowie ! dzięki za pomoc . po zmianie w ustawieniach na konwerter pojedynczy nagrywarka działa bezproblemowo !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...