Skocz do zawartości

PVR BOX+ (PACE HDS7241/91)


taiszo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli w chwili zakupu samochodu tylko te jedne drzwi działały to przecież wszystko jest OK. Widziały gały co brały... To tak jak z USB- jest ale nie działa. :>

Przesadzacie. USB w Pace jest jak czujniki cofania w aucie - fajny i użyteczny bajer, ale przecież nie wybierasz auta dla samych czujników. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No sorry ale jak bym miał czekać aż mi przyjdzie pierwszy tvrachunek to musiałbym się zameldować w punkcie C+.

 

Przecież Cyfra dopiero co wprowadziła ten "bajer" do użytku. Ja osobiście nie dostałem jeszcze żadnego rachunku na dekoder i mam to w sumie w poważaniu.

Rachunki Cyfry przychodzą do wyboru: na maila albo pocztą i to jest podstawowa funkcjonalność, którą Cyfra gwarantuje. 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

czy w nowej wersji oprogramowania dekodera pilot wreszcie poprawnie z nim rozmawia? Czy nadal należy dusić po 3x ten sam przycisk aby zadziałał? Czy nadal muszę się modlić, aby za każdym razem funkcje pod przyciskiem działały tak samo? Tak aby wciśnięcie np. 2 nie spowodowało wybrania 2 na dekoderze, a przycisku A wyświetlenia wyboru napisów i lektora? I czy sporadycznie dekoder przestaje się restartować po wybraniu losowych przycisków na pilocie?

 

Szczerze mówiąc nie interesują mnie Rachunek TV, porty USB i inne fajerwerki, skoro żabojady nie potrafią poprawnie oprogramować tak elementarnej rzeczy jak komunikacja pilot-dekoder.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grzebien pamiętaj o jednym sygnal optical i coaxial są to sygnaly cyfrowe i lecą bezposrednio (direct) i nie mogą byc regulowane przez tuner ,wtedy to juz by nie byl bezposredni dzwięk tylko upiększony albo zbajerowany prze pace miedzy innymi regulacją glosnosci :D

 

i nigdy nie będzie takiego softu zeby byla regulacja glosnosci na opticalu i coaxialu bo to poprostu niemozliwe

Bzdura. Niektóre tunery mają regulację dźwięku pcm po coax i opt.

nie ma takiej mozliwosci ,ale najlepiej napisac niektore mają :D jezeli mają to wtedy nie jest to juz podłączenie cyfrowe tylko analogowe

N-box recorder ma taką możliwość i jest to czysty RAW,amplituner pokazuje DD5.1 i ściszać mogę, ale akurat dla mnie to nie potrzebne jest.

Tak jeszcze spytam bo wczoraj byłem u znajomego co ma Pace PVR i nie doszukałem się w menu ustawienia Dolby Digital, jedynie stereo/mono.

W programach w info nie pokazuje czy sciezka jest w DD jak to ma miejsce w N-box i esi-88. A moze słabo szukałem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pace PVR nie podaje sygnału Dolby Digital po HDMI więc dlatego nie ma takiej opcji w menu dekodera (po HDMI jest przesyłany jedynie dźwięk stereo w formacie PCM). Dźwięk Dolby Digital jest przesyłany automatycznie po złączach cyfrowych audio jeśli tylko ścieżka w takim formacie jest dostępna.

 

Nie zgodzę się co do regulacji w nboxie głośności na złączach audio cyfrowych, jeśli jest przesyłany dźwięk Dolby Digital 5.1 to wtedy nie miałem możliwości regulacji z poziomu nboxa głośności (znaczy można było robić głośniej/ciszej ale poziom dźwięku się nie zmieniał). Nie mylić, ze ścieżką audio Dolby Digital 2.0 (stereo), wtedy głośność można było regulować nboxem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jestem tutaj nowy. Dopiero co rozwiązałem umowę z n (nboxrec) i podpisałem z cyfrą, wziąłem dekoder oczywiście Pace 500GB. Ale ten dekoder w porównaniu z nboxem to straszna porażka. Nie będę się rozpisywał bo każdy kto używał nboxa wie o co chodzi. A najważniejsze że właśnie nie chodzi DD po kablu HDMI. A w swoim amplitunerze mam już wykorzystane wszystkie wejścia optyczne oraz coax. Macie jakieś pomysły. Czy czekać na jakąś aktualizację dającą możliwość odbioru DD po HDMi? Jak często wychodzą aktualizacje do tego dekodera? I czy u was też występuje mało płynna zmiana kanałów (zamula przy szybkim przełączaniu). I bardzo długie właczanie sie dekodera?

Z góry dziekuję za odpowiedzi i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę Cię martwić uta, ale nie spodziewałbym się, iż kiedykolwiek będzie w Pace PVR przesyłany dźwięk Dolby Digital po HDMI. Ja używam już Pace PVR od roku i tyle też czekam na tą opcję - skończyło się na tym, iż tak przekonfigurowałem połączenia w amplitunerze aby zwolnić zajęty port cyfrowego audio i innego rozwiązania bym się nie spodziewał w najbliższym czasie, no chyba, że Cyfra ma w planach wprowadzenie jakiegoś nowego modelu dekodera z PVR;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uta, zrezygnowałeś z czegoś co w twoim przekonaniu było cacuszkiem i teraz masz pretensje? Dlaczego ludzie przed jakąkolwiek decyzją nie czytają nawet instrukcji w pdf? Mam go tydzień, decydowałem się na niego 3 miesiące. I warto było. Chodzi płynnie, nagrywa wszystko. Obraz i dźwięk żyleta. Pilot bajka. Mam szczęście do sprzętu? Chyba...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No sorry ale jak bym miał czekać aż mi przyjdzie pierwszy tvrachunek to musiałbym się zameldować w punkcie C+.

 

Przecież Cyfra dopiero co wprowadziła ten "bajer" do użytku. Ja osobiście nie dostałem jeszcze żadnego rachunku na dekoder i mam to w sumie w poważaniu.

Rachunki Cyfry przychodzą do wyboru: na maila albo pocztą i to jest podstawowa funkcjonalność, którą Cyfra gwarantuje. 8)

 

To nie da rady e-rachunek i tv rachunek ? Musi być jedno lub drugie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pretensji. Tylko Pytam o możliwości tego dekodera. A odnośnie rezygnacji, kierowałem się nie możliwościami dekodera (aczkolwiek one mnie bardzo zaskoczyły - negatywnie, bo pod względem technicznym dekoder spisuje się b. słabo), kierowałem ofertą programową (sport w c+ liga polska i zagraniczne). Czytałem wcześniej instrukcję i wiedziałem że po HDMi nie chodzi. Tylko od powstania tej instrukcji minął ponad rok czasu a aktualizacji z tego co widzę było 147. Myślałem ze taką możliwość już ma (sygnał DD po HDMi)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie jeszcze jedno.

Czy mogę zaplanować nagrania np. na noc, następnie wyłączyć dekoder? Czy nagra się podczas standby? Będzie podłączony do sieci cały czas. Próbowałem w nocy nagrać NBA i nie zobaczyłem nagrania w liście nagrań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uta, zrezygnowałeś z czegoś co w twoim przekonaniu było cacuszkiem i teraz masz pretensje? Dlaczego ludzie przed jakąkolwiek decyzją nie czytają nawet instrukcji w pdf? Mam go tydzień, decydowałem się na niego 3 miesiące. I warto było. Chodzi płynnie, nagrywa wszystko. Obraz i dźwięk żyleta. Pilot bajka. Mam szczęście do sprzętu? Chyba...

 

No raczej do cyfry + z nboxem wejść nie może ? Nie miał innego wyjścia.Ja osobiście korzystałem z PACE PVR HD i w chwili obecnej z turbodekodera n.Chwalisz PACE ale NAPEWNO nie korzystałeś z turbodekodera...prawda ? Jeżeli przesiadł byś się z turbodekodera n na PACE PVR HD to miał byś wrażenie że cofłeś się w czasie przynajmniej o 10 lat...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie jeszcze jedno.

Czy mogę zaplanować nagrania np. na noc, następnie wyłączyć dekoder? Czy nagra się podczas standby? Będzie podłączony do sieci cały czas. Próbowałem w nocy nagrać NBA i nie zobaczyłem nagrania w liście nagrań.

 

Oczywiście, że nagra w trybie standby. Zobacz jaką masz wersję softu jeśli 146 to będą problemy z nagrywaniem w standby. Dlatego zaktualizuj soft do wersji 147, po tej operacji bedzie nagrywać bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pace PVR nie podaje sygnału Dolby Digital po HDMI więc dlatego nie ma takiej opcji w menu dekodera (po HDMI jest przesyłany jedynie dźwięk stereo w formacie PCM). Dźwięk Dolby Digital jest przesyłany automatycznie po złączach cyfrowych audio jeśli tylko ścieżka w takim formacie jest dostępna.

 

Nie zgodzę się co do regulacji w nboxie głośności na złączach audio cyfrowych, jeśli jest przesyłany dźwięk Dolby Digital 5.1 to wtedy nie miałem możliwości regulacji z poziomu nboxa głośności (znaczy można było robić głośniej/ciszej ale poziom dźwięku się nie zmieniał). Nie mylić, ze ścieżką audio Dolby Digital 2.0 (stereo), wtedy głośność można było regulować nboxem.

 

Losan masz racje własnie oto chodzi ze nie ma regulacju NA DD 5.1 !!! na zadnym tunerze ,ludzie zrozumnie to a nie wypisujcie glupot ze mozecie sciszac na DD 5.1 :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uta, zrezygnowałeś z czegoś co w twoim przekonaniu było cacuszkiem i teraz masz pretensje? Dlaczego ludzie przed jakąkolwiek decyzją nie czytają nawet instrukcji w pdf? Mam go tydzień, decydowałem się na niego 3 miesiące. I warto było. Chodzi płynnie, nagrywa wszystko. Obraz i dźwięk żyleta. Pilot bajka. Mam szczęście do sprzętu? Chyba...

No raczej do cyfry + z nboxem wejść nie może ? Nie miał innego wyjścia.Ja osobiście korzystałem z PACE PVR HD i w chwili obecnej z turbodekodera n.Chwalisz PACE ale NAPEWNO nie korzystałeś z turbodekodera...prawda ? Jeżeli przesiadł byś się z turbodekodera n na PACE PVR HD to miał byś wrażenie że cofłeś się w czasie przynajmniej o 10 lat...

Nie chwalę go - napisałem tylko że było warto w porównaniu do tego co miałem. I nie miałbym wrażenia, że się "cofłem" tylko cofnąłem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Losan masz racje własnie oto chodzi ze nie ma regulacju NA DD 5.1 !!! na zadnym tunerze ,ludzie zrozumnie to a nie wypisujcie glupot ze mozecie sciszac na DD 5.1 :>

Czy tylko na 5.1, bo w DD 2.0 chyba też,podobnie jak w dts. Jedyne co działa to "mute". Regulacja głośności jest conajwyżej w pcm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W N posiadałem pierwszy nbox PVR i powiem masakra tak jak on hałasował to był szok nie można bylo spać potem na szczęście troche poprawili i było lepiej, Kolejnym dekoderem to był Turbo faktycznie wizualnie fanie sie to wszystko prezentowało ale też ten dekoder miał wady portrafił się dość często zawiesic tak, że tylko twardy reset go stawiał na nogi, błednie działające EPG problem z przełączaniem kanałów. Dziś ma Pace PVR od Cyfry i tak szczerze to nikt znas dokońca nie wie co ten tuner potrafi bo ma takie a nie inne oprogramowanie gdyby mial podobne do Turbo to też wszyscy by mówili jakie to cudo poczekajmy w N na początku też szału nie było.

Kolejny temat który mnie bardzo śmieszy jak czytam a doklanie że w N nie płacisz za wynajem ok prawda ale wszyscy zapominają że bylo coś takiego jak aktywacja za pierwszy dekoder zapłaciłe 499 zł dzieląc to na 24 miesiące to daje na ok 21 zł na miesiąc wiec co to jest jak opłata za dzierżawę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W N posiadałem pierwszy nbox PVR i powiem masakra tak jak on hałasował to był szok nie można bylo spać potem na szczęście troche poprawili i było lepiej, Kolejnym dekoderem to był Turbo faktycznie wizualnie fanie sie to wszystko prezentowało ale też ten dekoder miał wady portrafił się dość często zawiesic tak, że tylko twardy reset go stawiał na nogi, błednie działające EPG problem z przełączaniem kanałów. Dziś ma Pace PVR od Cyfry i tak szczerze to nikt znas dokońca nie wie co ten tuner potrafi bo ma takie a nie inne oprogramowanie gdyby mial podobne do Turbo to też wszyscy by mówili jakie to cudo poczekajmy w N na początku też szału nie było.

Kolejny temat który mnie bardzo śmieszy jak czytam a doklanie że w N nie płacisz za wynajem ok prawda ale wszyscy zapominają że bylo coś takiego jak aktywacja za pierwszy dekoder zapłaciłe 499 zł dzieląc to na 24 miesiące to daje na ok 21 zł na miesiąc wiec co to jest jak opłata za dzierżawę

 

W chwili obecnej za turbodekoder płacisz 149 zł dzieląc to na 24 miesiące to wychodzi po 6 zł na miesiąc.Korzystam z turbodekodera dłuższy czas i jakoś mi się on zawiesił tylko dwa razy (jak jeszcze miałem instalacje 1 kablową) Co do EPG to w żadnej kablówce,platformie cyfrowej nie widziałem tak płynnie działającego EPG,nie jak w PACE że po naciśnięciu przycisku EPG dopiero zaczyna się ładować,w nboxie masz już załadowane EPG i dlatego chodzi tak płynnie,szkoda tylko że nie ma EPG na zagranicznych kanałach,ale na PACE też nie było jak ja korzystałem...coś się zmieniło w tej sprawie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...