Skocz do zawartości

PVR BOX+ (PACE HDS7241/91)


taiszo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

u mnie na kompie (XP) wyskoczył konflikt adresów IP po tym jak PACE został włączony wcześniej i pierwszy połączył się z routerem... czemu tak?

Dekoder pobiera adres IP dynamicznie, Ty pewnie masz przypisany na sztywno jeden z pierwszych i stąd ten problem. Rozwiązanie, albo przestawić w komputerze na dynamiczne przydzielanie adresu, albo na wyższy IP się przestawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dekoder pobiera adres IP dynamicznie, Ty pewnie masz przypisany na sztywno jeden z pierwszych i stąd ten problem. Rozwiązanie, albo przestawić w komputerze na dynamiczne przydzielanie adresu, albo na wyższy IP się przestawić.

 

faktycznie, zmieniłem adres IP komputera na wyższy i jest ok. muszę mieć na sztywno bo zmieniałem kiedyś przekierowanie portów dla eMule, żeby szybciej ściągało.

 

ponawiam pytanie: obecnie nie można już aktualizować listy kanałów z częstotliwości 11.411 H ? soft 150 pobrało ale listy już nie chce więc serwisy nie działają...

 

ponawiam drugie pytanie: co daje czyszczenie FLASH i EEPROM, jak to zrobić i czy warto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a więc "udało się". wyczyściłem flash i eeprom. wyszukało nową listę kanałów (771) z 11.411H. serwisy odpaliły, dek się nie zawiesił. TUBA.FM nawet w miarę fajna ale pewnie szybko się znudzi. najbardziej by się przydał YOUTUBE - wg mnie to podstawa.

 

po wyczyszczeniu FLASH i EEPROM zauważalne zmiany: "poprawniejsze działanie EPG na TVN-ach i TVP HD" - jeśli uda mu się wczytać EPG na TVN-ach to trzyma je w pamięci później długo nawet po dużym skakaniu po całej liście programów i kilkukrotnym powrocie na TVN-y i TVP HD. EPG nie chce działać na innych kanałach HD typu NAT GEO i ANIMAL PLANET oraz na TVP SERIALE.

 

minusy czyszczenia FLASH i EEPROM: nie działa ASTRA .... :/ masakra... co teraz ?

 

poza tym oczywiście nie ma listy ulubionych kanałów (nagrania na dysku są - uff...), soft 150 - nie chce działać lista kanałów z przycisku E (jak to można było zepsuć?) i nie ma AXN HD na liście w programie TV (koledzy już o tym wspominali). pytanie najważniejsze:

 

CO Z TĄ ASTRĄ? jak ją przywrócić?...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

minusy czyszczenia FLASH i EEPROM: nie działa ASTRA .... :/ masakra... co teraz ?

 

CO Z TĄ ASTRĄ? jak ją przywrócić?...

Prawdopodobnie nie będziesz odbierać sygnału satelity ASTRA przy tak zaktualizowanej liście kanałów.

PACE jest odbiornikiem satelity HOT BIRD z możliwością odbioru sygnału ASTRA i dlatego ustawienia w menu domyślne gdzie jako satelita domowa jest ustawiona HOT BIRD, są tam również parametry dla odbioru sygnału z ASTRY.

Raczej będziesz musiał poczekać na oficjalną aktualizację oprogramowania albo możesz wyszukać listę kanałów przy ustawieniu w menu dekodera na satelita: HOT BIRD ale wtedy najprawdopodobniej serwisów internetowych nie będzie.

Swoją drogą ja jeszcze nie aktualizowałem do 150. To jakie są te serwisy i w ogóle co jest w tym 150 to widziałem na wrzóconych zdjęciach i z forum. Tak jak myślałem jest jak było, Pace zamula i nie wprowadzono nic istotnego właściwie.

Mam wersje 147 cały czas. Jak pojawi sie przy moich (normalnych) ustawieniach technicznych w menu Pace to wtedy zaktualizuje.

Pozdrawiam :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, dzięki. udało się. najpierw szukanie kanałów z 10.892H - tracimy serwisy internetowe ale jest astra. później szukamy od nowa z 11.411H - są serwisy, pozostaje i astra aktywna. odetchnąłem z ulgą :) działanie EPG na TVN-ach jednak niewiele się poprawiło, wciąż się gubi, czasem są fazy że działa lepiej (pierwszy raz widziałem, żeby pod KUBĄ WOJEWÓDZKIM wyświetlił się prawidłowo TALK-SHOW zamiast MISTRZOSTWA/OLIMPIADA).

 

swoją droga PÓŁ TYSIĄCA stron o jednym "dekoderze" i żali na temat podstawowej funkcji jaką jest EPG to jakieś mistrzostwo świata :) takie rzeczy tylko w C+POLSKA :)

 

"tworzenie" kolejnych wersji softu przez magików z C+PACE przypomina trochę próbę wyspania się dwojga ludzi na za małej kanapie pod przykrótką kołdrą - jak podciągniemy do góry to nogi są na wierzchu i marzną... jak damy po ukosie to jedna osoba będzie przykryta ale druga już nie... jak się skurczymy w kłębek to będzie ciepło ale niewygodnie... i tak w kółko i tak w kółko - zawsze coś się wysypie i nigdy wszystko nie będzie stykało jak trzeba... no nie jest tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kate czymogłabyś mi wytłumaczyć dlaczego u mnie w menu nie mogę zamiast wyświetlanej nazwy kanału ustawic godziny

Producent nie przewidział takiej możliwości. Jest numer i nazwa kanału.

Jest chyba możliwość wyboru godziny lub nazwy programu w menu.

dokładnie jest ale nie u mnie na innym PAce jest konbinacja 4-1-5 i tam można zmienić a dlaczego u mnie w menu jest tylko max 4-1-4 a tam nie można zmienić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra u mnie nadal 147 i nie widzi nic do pobrania :(
Jak masz ustawione menu ustawienia anteny.Ja wczoraj miałem ustawione na Inny r.11411H i po włączeniu deca pojawiła się plansza czy chcę wgrać nowe oprogramowanie.OK,że tak A-że nie.Wybrałem A.Po przestawieniu ustawienia antenowego na HB planszy po włączeniu deca nie było.Więc jak ktoś chce mieć soft 150 musi mieć ustawione ustawienie anteny na inny na tr 11411H.

darco1979@ A jaki soft masz wgrany.Pojawienie się możliwości wyboru ustawienia zegara lub wyświetlenia nazwy programu w menu pojawiło się chyba od 146 lub147.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opcja wyboru wyświetlania nazwy kanału lub zegara pojawiła się w menu już w oprogramowaniu 143 o ile pamiętam. ALE tylko w tym pierwszym w którym się ta opcja pojawiła to działało. Już przy kolejnej aktualizacji do 146, opcja przestała działać. Tak jest cały czas do teraz. Opcja w menu jest ale jest tak sobie dla jaj :) bo nie działa. Mnie to jeden pies ale zawsze sprawdzam wszystko to co dodają lub zmieniają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie /wersja147/ opcja wyboru wyświetlania nazwy kanału lub zegara działa bez problemu. Mam nadzieję że miłośnicy wersji 150 złożyli już rezygnację i nie będą zaśmiecać tego tematu.

Mógłbyś napisać gdzie dokładnie masz tą opcję do zmiany zegar/kanał? Szukałem ale jakoś nie mogę znaleźć :/

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie działa ta funkcja tylko (przynajmniej u mnie) z opóźnieniem. Jak ustawie aby wyświetlał sie zegar to musze odczekać jeszcze zanim faktycznie ten zegar sie pojawi. Sądziłem ze to nie działa bo mam ustawione zawsze na nazwe pr. a jak sprawdziłem to nie działało i zmieniłem ustawienia z powrotem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...