Skocz do zawartości

PVR BOX+ (PACE HDS7241/91)


taiszo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak by soft 141 skopany powinien wszystkim nawalać

Bardzo się mylisz, błędy dzieli się na dwa rodzaje, powtarzalne i niepowtarzalne. Błędy powtarzalne to takie które występują zawsze i łatwo je odtworzyć. Takim błędem może być np zawieszenie się dekodera po naciśnięciu określonego przycisku. Błędy niepowtarzalne powstają w trochę inny sposób, jest to błąd złożony który powstaje w wyniku wielu operacji, co więcej powtórzenie dokładnie tego samego nie musi wywołać błędu. To już jest kwestia logiki, wyobraź sobie że czekasz na odpowiedz na pytanie, może to być "TAK" lub "NIE", a w odpowiedzi na to dostajesz "Poproszę bramkę nr. 3". W takiej sytuacji możesz przyjąć wiele możliwości zachowania jak:

-Przyjąć że powiedział "TAK"

-Przyjąć że powiedział "NIE"

-Powtórzyć pytanie

-Powiedzieć "to nie jest odpowiedź na zadane pytanie"

...

 

Trzy pierwsze możliwości dadzą jakiś rezultat, czyli dalsze działanie programu, ale ostatnie spowoduje zakończenie zabawy i wy[beep]e programu.

 

To takie obrazowe wyjaśnienie dlaczego czasem się wywala, a czasem nie. Zmiennych może być tutaj taka ilość że głowa mała. W wyniku takich błędów program staje się niestabilny i nieprzewidywalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mam pakiet kompaktowy i do tej pory mam jeszcze niektóre programy z optimum.(promocja cyfry od 15 .01. do 15.02) u was też jeszcze tak jest? Mam Pace hd pvr 500GB jeszcze na sofcie 138 Co o tym myślicie chyba jak wyłącze dekoder to znikną programy z optimum więc nie wyłączam chyba że zabraknie prądu.Albo jak ściągnę ten 141 nowszy nie znaczy chyba lepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rysiu_1985@ oczywiście,że nigdy nie jest tak jak coś nawala to musi wszystkim lub jak coś dobrze działa to też musi wszystkim.Tylko chodzi o to jak to miało miejsce na w przemyśle samochodowym gdy stwierdzono faktycznie jakąś wadliwą część to podlegała ona wymianie we wszystkich tych pojazdach co nie znaczyło,że wszędzie występowała ta wada.W naszym przypadku jest w nowym oprogramowaniu występują u niektórych usterki i ciekawe czy to są przypadki odosobnione/mieszczące się w kilku procentach użytkowników tego Pace'a/lub wręcz odwrotnie a więc trzeba czym prędzej to usunąć nowym poprawionym softem jak również deki te są produkowane przez Węgry /i Ja taki mam i mi nagrywa i ogólnie jest OK/i Ukrainę a więc soft jest skopany niezależnie od kraju produkującego/a może jeszcze przez kogoś/.Jedynym sposobem stwierdzenia jakiś proporcji w tym zakresie byłoby chyba tylko przeprowadzenie jakieś ankiety np tych co mają problemy po wgraniu nowego softu 141 aby podali też kraj producenta deka.To taka luźna propozycja.Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK - nie chce mi się pisac w koło tego co wszyscy zwlaszcza nie uważam ze bicie piany coś daje ale ....

MAM go od ponad roku i powtarzam do niedawna bylo OK - Instlacja antenowa naprawde dobrej "klasy" - antena offset 110, konwerter Quad Inverto, poziom sygnału wg wskazań PACE 4.9 :) ustawiany profesjonalnym miernikiem :) - i co....

 

Od wpuszczenia wersji 141 do środka PROBLEMY z NAGRYWNAIEM !!! :/

w zasadzie kompletna nie wiadomo przy planowaniu czy się nagrania (bo włączenie na innym kanale przerywa...)

nagrywanie z ręki online uruchamia się ale tylko jeśli użyje sekwencji:

timeshift (pauza) -> nagraj,

co ciekawe uruchomienie nagrywania blokuje możliwość przełaczenia kanału!!!!!!!!!! (przypominam instalacja TWIN), a w zasadzie nie blokuje tylko informuje ze przełacznei wy[beep]zieli nagrywanie...

JAK DLAMNIE SW NIE WIDZI 2 konwertera :(

 

PANOWIE Z CYFRA + (-) nie prowokujcie mnie do tego żebym po 11 latach zminił zdanie o C+ i zmienicie to badziewie na 142 albo lepiej od razu na 143 :) z uruchomionm USB i LAN :D

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mam pakiet kompaktowy i do tej pory mam jeszcze niektóre programy z optimum.(promocja cyfry od 15 .01. do 15.02) u was też jeszcze tak jest? Mam Pace hd pvr 500GB jeszcze na sofcie 138

 

Zastanów się czy naprawde warto zaktualizować mu wersje na 141...

 

Swoją drogą nagrywanie z pilota w dowolnym momencie działa mi normalnie. Nie muszę cofać programu na żywo a tym bardziej robić pauzy.

U mnie wersja 141 pracuje już poprawnie (tak mi sie zdaje przynajmniej).

EPG ładuje się tylko raz oczywiście przy pierwszym jego uruchomieniu.

Funkcja PILOT działa bardzo dobrze i co wręcz ciekawe bardzo szybko!

Zarówno podczas przełączania na pozycje WKRÓTCE jak i zmiana kanału (w funkcji PILOT)

Nagrywanie również funkcjonuje bardzo dobrze jak i te zaplanowane tak i te z dowolnego momentu o dowolnym czasie oraz te z timeshiftingu :curious:

Dodam że instalacja TWIN, wersja 141 oczywiście raz aktualizowana.

Na początku po zmianie na 141, zawieszał mi się przy zmianie zarządzania dyskiem na ręczne.

Teraz zdaje się,że jest wszystko OK co jest aż troche dziwne 8)

 

Natomiast bardzo dużo abonentów ma spore problemy po tej aktualizacji co sam widzisz na forum...

Jeszcze sie zastanów czy chcesz zaktualizować oprogramowanie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przy nagrywaniu 'z ręki' BBC HD nagrał mi 2 minuty programu i samoczynnie wyłączył nagrywanie.

Myślę że przyczyną tego może być to że programy BBC są nadawane około 2-3 minut wcześniej od czasu podanego w EPG.

Mecz Arsenal-Barcelona którego mi się nagrało 5 minut też mogło być tym spowodowane .Zacząłem nagranie 5 minut wcześniej czyli od wejścia piłkarzy na boisko, a w momencie rozpoczęcia meczu wg czasu EPG nagrywanie samoczynnie się wyłączyło.

Myślę więc że w oprogramowaniu powinni uniezależnić nagrywanie 'z ręki' od EPG co powoduje takie sytuacje.

 

@ fenixwlkp

 

U mnie też działa promocja oprócz HBO HD :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak na razie nie mam żadnych problemów z nagrywaniem, nagrywa również BBC HD bez najmniejszego problemu, z tym że nie w całości bo program zwykle zaczyna się szybciej, ale to można zmienić w opcjach. Ja do testu nic nie zmieniałem, ustawiłem na noc nagranie 3 programów kiedy dekoder był wyłączony, oraz 2 kiedy był włączony. Nagrał wszystkie programy łącznie z tym na BBC HD.

 

Mój dekoder jest z Ukrainy, ale to gdzie powstaje może być również mylące. W produkcji elektroniki mogą oprócz miejsca produkcji występować rewizje, czyli wersje płyty głównej. Producent może być zmuszony do zmiany jakiegoś podzespołu na inny o "identycznych" lub "podobnych" parametrach co już jest zmienną dla softu. Przykładem mogą być płyty główne do komputerów. Występują tam różne rewizje płyt, a do każdej przypisana jest wersja biosu. Wgranie biosu z rewizji 1.0 do rewizji 2.0 sprawi że komputer się nie odpali i mamy załatwioną płytę główną (trudno to zrobić bo aktualizator nie pozwoli wgrać niewłaściwego, ale są wyjątki). Te płyty różnią się w bardzo nikły sposób i jest to dalej ten sam model płyty. W dekoderach jest podobnie, producent może zmienić coś w elektronice, ale nie musi nas o tym informować, zamieszcza tylko napis na elektronice wewnątrz dekodera.

 

Ja mogę tylko potwierdzić że dekoder działa niestabilnie i od czasu wgrania wersji 141 dekoder zawiesił się więcej razy niż przez ostatnie kilka miesięcy razem wzięte. Nie mam jednak problemów z nagrywaniem czy też z przełączaniem funkcji zarządzania dyskiem ręczny/automatyczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mój pierwszy post więc witam wszystkich! :smile:

Na początek moje zdanie na temat dekodera Pace.

Niestety nieco się na nim zawiodłem :( .

Myślałem że jest to dopracowany sprzęt najwyższej jakości, a okazało się że ma potencjał ale

nie da się go na chwilę obecną wykorzystać...

Najlepszą jego cechą jest wygląd...

Drażni mnie opóźniona reakcja na pilota, słabe działanie funkcji Pilot i EPG.

Mój badziewiasty Echostar DVR 747 w Cyfrowym Polsacie działał sprawniej i bardziej intuicyjny w obsłudze.

Pewnie się kiedyś do tego przyzwyczaję...

Natomiast nie przyzwyczaję się do samoistnych restartów które mnie prześladują od samego początku użytkowania :x

Mam go od początku lutego. Od razu po uruchomieniu soft zaktualizował się do wersji 141 więc nie mam porównania

z poprzednimi wersjami. Restart następuje najczęściej w godzinach wieczornych gdy chcę przełączyć na inny kanał

albo chcę włączyć EPG. Wyłącza się a następnie włącza na jakimś innym kanale niż ten który oglądałem poprzednio.

Powiedzcie, czy to wina oprogramowania czy usterka dekodera kwalifikująca go do wymiany?

Lepiej by było zrobić to teraz kiedy na dysku jest tylko kilka pozycji niż za jakiś czas kiedy się bardziej zapełni...

Problemów z nagraniami jeszcze nie zauważyłem, ale też nie korzystałem z nich jeszcze zbyt intensywnie.

Pozdrawiam wszystkich forumowiczów!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę się powtarzać - na stronie 293 tego tematu podałem link do filmu, w którym mówię, że problemy z nagrywaniem w PACE kończą się po podłączeniu drugiego kabla antenowego. Próbowaliście tak zrobić?

Tak, próbowaliście.

 

 

 

Jak by soft 141 skopany powinien wszystkim nawalać.

 

Dziwne, że używam tego dekodera blisko rok, a jakiekolwiek problemy - resety, brak nagrań, zaczęły się dopiero na sofcie 141. Zresztą nie tylko ja piszę o problemach z tym softem.

Nie chcąc zapeszyć napiszę, że u mnie po aktualizacji nie ma problemów. Nagrywa na jednym i dwóch kablach, nie zawiesza się, daje zarządzać dyskiem automatycznie i ręcznie. Trochę trzeba tylko poczekać na reagowanie na komendy z pilota po włączeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soft nie jest skopany - soft jest ZMACZONY - tzn ze działa na części dekoderów (odnosze wrazenie ze na tych nowszych) a te z pierwszych serii odmawiają posłuszeństwa - ja też przez rok nie móiłem o nim xle bodziłał wmiarę stablinie -ale to co sie stał opo wgraniu 141 zdecydownie pogorszyło jego stabilność :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem zaplanowanych kilka nagrań na ten weekend (zarówno długich - weekend gwiazd nba, średnich - jakieś program dokumentalny na planete i krótkich - 1 bajka na minimi ;) )

wszystko nagrało się bezproblemowo.

mam wrażenie, że to co pisze @trax może okazać się prawdą - dekoder mam od ok miesiąca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, a ja mam "made in Ukraine" od 04.2010 na jednym kablu antenowym i tez dziala OK, jedynie czasami (zadko) sam sie wylacza i zalacza na innym programie.

Chce jednak zapytac odnosnie podlaczenia ww sprzetu do TV poprzez kabel iHDMI ponoc na tym kablu dziala teletekst. Czy ktos moze to potwierdzic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zauważyłem mały problem choć dotyczy on także poprzedniego softu. Nagrałem wszystkie odcinki The Event i żadnego z nich nie udalo mi się prawidłowo odtworzyć z napisami i oryginalnym dźwiękiem. Albo nie było napisów (1 odc.) albo brak synchronizacji napisów i filmu (odc. 2-3) albo na ścieżce z oryginalnym audio był także lektor (odc. 4). Ciekawe czy to wina dekodera czy nadawcy. Dodam, że kilkadziesiąt innych filmów nagrało sie OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podbijam moj temat:

czy ktos podlaczyl dekoder do TV poprzez kabel iHDMI ponoc na tym kablu dziala teletekst. Czy ktos moze to potwierdzic?

 

Temat już przegadany na wszystkie kierunki.... Tylko przez złącze euro masz teletekst - podłącz jedno (HDMI) dla obrazu i drugie (Euro) dla teletekstu - a później przełączaj ustawieniami w telewizorze i masz jedno i drugir

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zauważyłem mały problem choć dotyczy on także poprzedniego softu. Nagrałem wszystkie odcinki The Event i żadnego z nich nie udalo mi się prawidłowo odtworzyć z napisami i oryginalnym dźwiękiem. Albo nie było napisów (1 odc.) albo brak synchronizacji napisów i filmu (odc. 2-3) albo na ścieżce z oryginalnym audio był także lektor (odc. 4). Ciekawe czy to wina dekodera czy nadawcy. Dodam, że kilkadziesiąt innych filmów nagrało sie OK.

 

A ja zauważyłem mały problem choć dotyczy on także poprzedniego softu. Nagrałem wszystkie odcinki The Event i żadnego z nich nie udalo mi się prawidłowo odtworzyć z napisami i oryginalnym dźwiękiem. Albo nie było napisów (1 odc.) albo brak synchronizacji napisów i filmu (odc. 2-3) albo na ścieżce z oryginalnym audio był także lektor (odc. 4). Ciekawe czy to wina dekodera czy nadawcy. Dodam, że kilkadziesiąt innych filmów nagrało sie OK.

 

 

_____________

hd media player

nbox

nbox media player

nbox player

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, to jak z tymi aktualizacjami softu w końcu jest - od wczoraj mam to cudeńko, podłączony na jednym kablu, soft 129 jeszcze - nastawiłem sobie kilkanaście nagrań o różnej porze dnia i nocy na różnych kanałach (w tym tvn ;) ) i śmiga prawidłowo. może demonem szybkości nie jest, a epg i pilot długo się ładują, ale błędów jakiś poważnych nie widzę i kurczę trochę się boję aktualizować soft, skoro na tym najnowszym są jakieś problemy... czy ktoś pamięta może różnice po wprowadzeniu kolejnych wersji oprogramowania po v.129? :)

pozdrówka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich jako nowy na forum.Z tą aktualizacja oprogramowania może być tak iż w zależności od daty produkcji i zastosowanych podzespołów w dekoderach PACE HD każdy sprzęt może reagować w różny sposób.U mnie po aktualizacji softu na 141 dekoder przełącza szybciej kanały i wydaje się ,że pilot jest bardziej czuły.Mam instalację na jednym kablu,bo w końcu producent dopuszcza taką możliwość i nie wymusza korzystania z konwertera twin.Zaprogramowane nagrania do tej pory wszystkie zostały w pełni nagrane.Jestem użytkownikiem sprzętu z jego datą otrzymania-czerwiec 2010r.Czy ktoś z Was w dekoderach wyprodukowanych w tym okresie też niema specjalnych problemów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam instalację na jednym kablu,bo w końcu producent dopuszcza taką możliwość i nie wymusza korzystania z konwertera twin.Zaprogramowane nagrania do tej pory wszystkie zostały w pełni nagrane.

 

Przecież od początku w tym dekoderze można było używać tylko jednego kabla tracąc oczywiście część funkcjonalności - nikt niczego nie wymuszał we wcześniejszych wersjach oprogramowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...