Skocz do zawartości

PVR BOX+ (PACE HDS7241/91)


taiszo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dobrze się czegoś nowego dowiedzieć :) Przez kilka lat korzystania z n'ki włączałem nagrania tylko poprzez epg, że nawet nie brałem innej opcji pod uwagę :)

Na szczęście póki co nie musiałem na nic czekać, bo na większości kanałów program działa prawidłowo, a Cinemax hd ostatnio przeżywa gorsze chwile (problemy z rozpikselowywaniem się obrazu) więc nie było sensu nic nagrywać.

No ale jeszcze raz dzięki za cenną uwagę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kate @ Jeżeli można wtrącić jeszcze 3 gr. to prosi się aktualizacja list programów a szczególnie tych z Astry bo tylu czarnych dziur to dawno nie było.Jak to panów techników przerasta niech ściągną gotową listę z neta.A sprawa ta przecież dotyczy większości abonentów.Z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Pace powinni poprawić zarządzanie listą nagranych programów, bo usunięcie większej ilości nagrań za jednym zamachem może doprowadzić do białej gorączki. Dobrze jakby było można zaznaczyć nagrania interesujące nas nagrania po czym nacisnąć jeden magiczny przycisk "usuń", a nie usuwać każdy z osobna.

Przydałaby się także możliwość zdalnego zaprogramowania nagrywaniu z internetu (przez stronę www, tak jak w N).

Obsługą YouTube'a też bym nie pogardził.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kate jeżeli ty pracujesz w Cyfrze to nie zapisuj na kartce skarg abonentów na działanie Pace, tylko powiedz swoim przełożonym, że istnieje takie forum i niech się biorą do czytania. Mam ten dekoder od grudnia 2009 tj. 15 miesięcy, zaraz skończy mi się umowa a dekoder nie spełnia swoich funkcji. Jestem abonentem od 1995 roku najpierw Canal+, od 1998 Cyfra +, dwa lata miałem Philipsa PVR 250 G, dopiero po roku użytkowania działał jako tako ale Pace PVR to jakieś przegięcie. W listopadzie przechodzę do N_ki. Pozdrawiam techników Cyfry+, życzę im wysokiej emerytury, czas na nią, jest XXI wiek, zatrudnijcie młodych zdolnych informatyków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie jest dużo do zmiany w sofcie. Dla mnie denerwujące jest długie wczytywanie epg. Może udałoby się zmienić żeby wczytywało się automatycznie program na 24h, a jeśli ktoś chce na 7 dni to wciska klawisz drugi raz (na przykład). Często potrzeba zerknąć program tylko na kilka następnych godzin. Poza tym przydatna rzecz - możliwość ustawienia nagrywania przez neta. Nawet nie chodzi mi o przeglądanie neta czy też jakąś komunikację z pc. Tak jak pisał BoyLer czasem wystarczy wejść kanał wyżej i kanał niżej i już znika opis programu. W menu nagrań po skasowaniu pozycji kursor wraca na pierwsza co jest denerwujące przy dużej ilości nagrań. W poprzedniej wersji softu było ok. Możliwość organizacji nagrań i kolejności kanałów na liście. To takie najważniejsze rzeczy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem tu nowy, czytam to forum codziennie od czasu do czasu coś napiszę ale to nic nie zmienia. My abonenci mamy tylko płacić abonament i siedzieć cicho. Niech Kate się wypowie ile odbiera telefonów od abonentów i jaka jest miła (tak pracujemy nad tym problemem) i nic się nie zmienia, numer oprogramowania dla nas abonentów nic nie znaczy( to może być 1223455....) my abonenci chcemy sprawnego dekodera za dwie dychy miesięcznie (umowa 24 miesiące tj. 480zł to nie jest mało)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopisałam to wszystko :)

@janusz60 Posłuchaj, wcale to tak nie wygląda. Płacisz i masz prawo wymagać od operatora, że sprzęt, który użytkujesz będzie działał właściwie... Ważne jest to, żeby zgłaszać nowe pomysły, i zgodzić się mogę też z tym, że ktoś z odpowiedniego działu powinien tu czasem zaglądać... Ale na tym forum wymieniamy swoje poglądy, doświadczenia itp. Ja nie będę się tutaj wypowiadać, ile telefonów odbieram i co mówię abonentom, bo forum nie jest od tego. Wyobraź sobie, że ja też mam normalną umowę z Cyfrą +, za którą płacę, a fakt, że jestem pracownikiem tejże firmy niewiele tu zmienia - też mam kłopot z dekoderem, ale nie wymieniam go, bo mi zależy na nagraniach. Też bym chciała móc zgrać filmy, albo na PC albo na ewentualny dekoder sprawny, który bym dostała... W każdym razie jeśli ja mam jakąś uwagę(czy to swoją, czy od abonenta), to zawsze to przekazuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie powiedźcie mi, bo ja 2 dni temu wgrałem jakieś nowe oprogramowanie i od tego czasu dekoder zaczął mi "świrować" to znaczy zawiesza sie osioł, wcześniej działał wolno ale przynajmniej działał:) a teraz to masakra w ciągu 2dni zawiesił sie z 3-4 razy i to gdy zwyczajnie przełączałem kanały... też mam sie wiesza???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potwierdzam u mnie po wgraniu nowego softu tuner zaczal dzialac zle .Wystepuje problme z nagrywaniem czasem sie nagrywa a czasem nie a najgorsze sa restarty!A czy ten nowy soft wogole cos wniosl nowego poza wadami.Teraz trzeba bedzie czekac kolejne pol roku az wroca do poprzedniej wersji.Zmienia tylka numersoftu i bedzie to dowod na rozwoj tego tunera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na nowym oprogramowaniu również występują restarty których wcześniej nie było.

Zdarzają się często przy próbie nagrania programów np. BBC.

Po naciśnięciu przycisku nagrywanie nie ma żadnej reakcji dekodera.

Po kilkukrotnych próbach nagrania programu następuje restart i wtedy po wciśnięciu przycisku nagrywania nagrywa program ale dekoder nie reaguje na żadne przyciski pilota nie można też zakończyć nagrania, pozostaje wyłączyć go z prądu .Po włączeniu znowu wszystko działa .Podobne problemy z nagraniem zauważyłem na Travel Channel.

Zastanawiam się czy nie jest to powiązane z tym że po włączeniu tych kanałów nie zawsze działa funkcja Pilot tzn. nie ma informacji jaki program jest nadawany. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza restartami jest jescze jedna istotna zmiana: od ostatniego update'u oprogramowania (do 141) dowolny sygnał z dekodera idący kablem SCART jest zabezpieczony przed kopiowaniem (CPRM). Wiem, bo nagrania przenoszę na DVD z pomocą zewnętrznej nagrywarki (Sony RDR-HX980) i od update'u nie mogę ich nagrać na żadną dostępną płytę. Trzeba mieć płytę z obsługą CPRM, ale to już inny wątek. Nagrywającym na DVD gorąco odradzam update.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz coś nagrać z tv-kombinuj.Dekoder teraz miewa różne stany.Raz nagrywa poprawnie,innym razem wcale.To że jest to kupa złomu,to juz chyba nikt nie ma żadnych wątpliwości.A wymieniał tego ustrojstwa po raz drugi nie będę,bo nie chcę stracić nagrań.Pozostanie pokazanie tego tunera dla francuza.Zobaczenie jego miny w trakcie kilkuminutowej eksploatacji-bezcenne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jednej strony dobrze ze krok po kroku coś dodają, poprawiają i od razu dają w obieg ale...

Nowe oprogramowanie wniosło lepszą obsługe Music Choice, opcji Cyfra+Radio i NAPIS na belce (B - VOD I NAGRANIA).

Fajnie ale czy to jest w tej chwili priorytetem na który czekali abonenci? W pierwszej kolejności są a przynajmniej powinny być znacznie istotniejsze opcje i usługi. Nie ma się co sprzeczać co do tego, która platforma jest najlepsza i najbogatsza na rynku w tym kraju. Dlaczego więc nie daje to motywacji w dziale technicznym do wprowadzania faktycznie istotnych zmian i udogodnień w oprogramowaniu? Nad tymi ludźmi co są zatrudnieni w C+ w dziale technicznym, jest szef, kierownik pijący kawe i liczący zyski. On pewnie niewiele wie o potrzebach abonentów, o tym jakie dzisiaj są możliwości i najwyraźniej nie obchodzi go fakt ze w takim nboxie jest o wiele więcej funkcji, i wszystkie działają sprawniej niż w dekoderach lepszej platformy. To jest przykre zwłaszcza ze polecenia i zadania jakie wykonują pracownicy przy oprogramowaniu do PACE HDS7241/91 są zależne od ich przełożonego...

Dlaczego tak jest? Teoretycznie CYFRA+ z racji swojego statusu i OPŁAT za abonament, powinna mieć największy budżet w porównaniu do n czy zwłaszcza do Cyfrowego Polsatu...

Dlaczego więc tej motywacji nie ma? Dobrze ze od pewnego czasu częstotliwość zmian oprogramowania jest w mniejszych odstępach co pozwala myśleć iż coś sie dzieje, coś robią, starają się ale czy naprawdę...?

Spodziewałem się może nie uruchomienia USB (może faktycznie jeszcze troszeczke na to za wcześnie) ale rozdzielczości menu dostosowane do obrazu tak jak w EPG oraz nawet takiego jego wyglądu jak w EPG czy VOD itd.

Normalnego działania funkcji PILOT gdyż jest to najczęściej uzywana opcja przez abonentów a od początku w tym terminalu chodzi ona tragicznie... Ponadto tworzenie folderów na dysku (moje nagrania). Do przedostania się np na pozycje 70 z listy nagrań trzeba jechać po kolei( no można też dziesiątkami używając sprzałki w prawo) ale mimo wszystko tam jest jeden wielki śmietnik z powodu tylko jednej listy bez folderów. Następna kwestia to edytowanie nazw nagranych pozycji. Nie dość że nie można wprowadzać znaków interpunkcyjnych to jeszcze po wpisaniu dwóch średniej długości słów i chęci pisania dalej, kasowane są pierwsze wpisane znaki.... to śmieszne... Lepiej zrobić coś pożytecznego dla abonenta w nowym oprogramowaniu i wtedy dodanie jeszcze do niego takiego np napisu na belce jaki sie pojawił i całość puścić w obieg a nie tak... CYFRA+ doskonale wie co trzeba poprawić, co jest skopane itd, nie trzeba im tego pisać na kartce. Nie robią nic konkretnego by poprawić reputacje dekoderów... Nikt nie mysli ze wpływa to i kształtuje opinie. Dlaczego motywacją do modernizacji oprogramowania nie jest np fakt jak to wygląda w dekoderze gorszej platformy (nboxrecorder)??

Nikt nie mysli o tym ze dla wielu ludzi będzie mieć to spore znaczenie przy kończącej sie umowie o abonament...

Pozdrawiam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy piszą o funkcjonalności,owszem... jest znacznie lepiej niż było do tej pory,ale... ale... ,te funkcje używamy sporadycznie ! natomiast obraz z dekodera oglądamy znacznie dłużej, a ten pozostawia cały czas wiele do życzenia z źródła HDMI obrazów SD, gdyż kanały HD chodzą rewelacyjnie !

 

By wyjaśnić szczegółowo czym się objawia mankament... psujący notabene wzrok przy ekranach większych od 40 cali wzwyż, podam kilka prostych przykładów do przetestowania za chwilkę... oznajmiając jednocześnie, że ten problem nie występuje w dekoderach PVR 250 philipsach i pace.

 

A więc ,proszę na wstępie podłączyć dekoder przewodem Euro-Euro RGB oraz kablem cyfrowym HDMI do telewizora... następnie wybieramy kanał w wersji SD np. polsat, proszę zwrócić uwagę na logo w prawym górnym narożniku : słoneczka z napisem POLSAT pod nim... po krótkiej obserwacji ewidentnie rozmazanego i źle skalowanego znaczku proponuje przełączyć TV na odbiór po kablu euro-euro zwracając uwagę na te same logo polsatu.

 

Każdy zauważy znacznie lepszą i ostrzejszą formę znaczka i obrazu po kablu RGB analogowym... aniżeli w formie cyfrowej HDMI !!! ???

Testy można przeprowadzić na pozostałych kanałach jak TVP1 ... kino polska i wielu innych.

Oczywiście problem nie dotyczy tylko loga operatorów, lecz całego obrazu źle skalowanego !, gdyż na pierwszy rzut oka... w obrazie tego nie widać, jest to widoczne dopiero przy drobniejszych szczegółach obrazu... typu oko, powieka, napisy i wiele innych drobniejszych form wyświetlanych a szczególnie jasnych i nadawanych w poziomie !

 

Krótko pisząc linie poziome są nadal skalowane tragicznie kanałów SD po kablu HDMI... co może przeciętnego śmiertelnika nie drażni ( bo uważa że tak musi być ), nie zdając sobie sprawy o niszczeniu wzroku swojego... przy systematycznym oglądaniu programów SD.

 

Problem poruszyłem na forum prawie rok temu...

viewtopic.php?f=6&t=12279&p=329727#p329727

i praktycznie poprawiły się jedynie zasoby funkcjonalności typu EPG , pilot oraz kilka innych.

 

Najważniejsza sprawa... według mnie, nadal jest nie poprawiona !

 

Proszę o wyjaśnienia techników i programistów z cyfry+ w czym leży problem by tą niedogodność poprawić, czy jest to wina elektroniki w dekoderze ( filtry , procesory )... czy tylko kwestia poprawy oprogramowania ? ,bo według mnie na 99% to drugie !, a tylko dlatego tak uważam... gdyż ten problem dotyczył również PVR 250 w dwóch czy nawet trzech pierwszych wersjach softu !, na obecną chwilę tego mankamentu niema już w tych starszych dekoderach PVR , o ile dobrze pamiętam... to z chwilą dodania kanałów DVB-T na 250, ale też tylko w wypadku kanałów SD z satelity, bo skalowanie kanałów naziemnych również tam zostało z defektem podwójnych linii... co widzę na tamtym dekoderze PVR 250 u brata.

 

Mimo że minął ponad rok od dystrybucji PVR 500 na rynku... sprawa została niedopracowana, to zaznaczam że ten długi post będę odświeżał co 2 tygodnie na wątku Pace HD PVR 500GB, by uświadomić potencjalnym nabywcom o felerze obrazowym występującym w tym dekoderze !, w końcu kanałów SD płatnych i niekodowanych mamy obecnie 10 razy więcej... aniżeli kanałów HD - 14.szt.?

 

Przepraszam jednocześnie za tak długi post, ale sprawa po aktualizacji kolejnego softu... już chyba z 8... do 141 w numeracji, nadal nie przyniosła poprawy wyświetlanych kanałów SD... doprowadzając mnie do zaawansowanej negatywnej recenzji... sprzętem ponoć z wysokiej półki jakim się promuje PVR 500 Pace z cyfry+ !!!

 

Mam również dekoder PVR telewizji N, i mimo że tamten sprzęt był składany w Polsce z pracą polskich techników... chodzi jak żyletka... obraz cudo na SD i HD !!! ... nie wspominając o załączaniu z standby do ON oraz poprawności działania pod kątem przydatnych funkcji w dekoderze !

 

Pozdrawiam i czekam na szybką reakcję z strony CYFRY +

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po aktualizacji softu dekoder trochę zwolnił, czasami się przycina przy przeglądaniu programu.

Dzisiaj zostawiłem nagrywanie meczy NBA z C+ HD. Wracam do domu i siadam oglądać mecz.

Mecz się nagrał, ale tylko 15 minut a później dekoder się wyłączył :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do zarzutów w sprawie nowego softu- ja również nie widzę żadnych negatywnych zmian w pracy dekodera z softem 141. Nie mam żadnych restartów czy zawieszeń, ale i na poprzednich softach było OK. Ogólnie od początku używania dekodera pamiętam może ze 3 samoczynne restarty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...