Skocz do zawartości

PVR BOX+ (PACE HDS7241/91)


taiszo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Odlaczylem azart i nic. Probowalem przypisac nazwy do wyjsc HDMI i tez nic. O ile sie orientuje to nie ma chyba mozliwosci wyboru w menu TV co ma sie wlanczac jako pierwsze. A moze cos w menu tunera trzeba zmienic? Kurde chyba sie poddam.

 

Mam podobny model TV. Nie ma wyboru kolejności źródła, powinien się włączać obraz z ostatnio oglądanego złącza.

Pamiętam że na początku użytkowania też miałem coś podobnego. Z tym że u mnie notorycznie włączało się złącze 1 mimo że hdmi podłączone. Wtedy (ponad dwa lata temu) próbowałem metody typu: włączony dekoder+tv. Wyłacz dekoder, jak tv zgubi sygnał, wyłącz tv. Włącz tv i zobacz skąd bierze obraz.

Ewentualnie włącz najpierw dekoder i dopiero tv. Od tamtego czasu nie miałem problemu że zgubił ska brać sygnał. A miałem podłączony mix kombinacji źródeł (hdmi, scart, antena do tv, antena do dekodera).

Ps Włączasz tv czerwonym guzikiem z pilota? :) Nie żadnym tv/dtv a tym bardziej P+? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kate w Menu to chyba chodzilo o 4-2-typ Tv tak? Tam mam ustawione na HD.

 

Edit.

 

@amaster zastosowalem Twoje rady i..... dziala jak sie wlaczy z czerwonego przycisku wskakuje na dekoder. Dzieki wielkie za pomoc.

 

Przy okazji zapytam czy moze probowales zestroic ten dekoder z Naszym Tv tak aby wszystko dzialalo na pilocie od dekodera? Jesli tak to moze pamietasz jaki tam jest kod bo automatyczne wyszukiwanie nic nie daje albo znowu cos zle robie :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym kodem, żeby ustawić pilot pod TV to porażka. Próbuj ręcznie, bo automatycznie to raz sama sie użerałam z jakimś klientem i nie dało się :/ a ja miałam fuksa - wzięłam pace'a i okazało się, że już mam pilot skonfigurowany :D może spróbuj od razu nacisnąć ten przycisk TV, żeby zaświeciła się dioda i spróbuj np. wyłączyć TV :) Czasem jest niespodzianka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kate w Menu to chyba chodzilo o 4-2-typ Tv tak? Tam mam ustawione na HD.

 

Edit.

 

@amaster zastosowalem Twoje rady i..... dziala jak sie wlaczy z czerwonego przycisku wskakuje na dekoder. Dzieki wielkie za pomoc.

 

Przy okazji zapytam czy moze probowales zestroic ten dekoder z Naszym Tv tak aby wszystko dzialalo na pilocie od dekodera? Jesli tak to moze pamietasz jaki tam jest kod bo automatyczne wyszukiwanie nic nie daje albo znowu cos zle robie :/

Próbowałem, ale działały tylko niektóre przyciski (bodaj głośność i prg+/-).

Cieszę się że mogłem pomóc. A przy okazji jak włączałeś tv?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Probowalem oczywiscie nie koniecznie z czrwonego przycisku tylko naciskalem tak jak przy Pace SD obojetnie co bo tam wskakiwalo zawsze na tunka. Ale teraz juz wiem ze tylko czerwony nalezy wciskac.

 

Dodatkowo ciekawostka. Wczoraj wymienilem karte na nowa i obecnie mimo ze pogoda wczoraj u mnie nie byla za fajan to bez problemu nagral mi w nocy dwie zaprogramowane pozycje i to w calosci.

 

@Kate dzieki za info, ale u mnie takie cuda nie mialy miejsca :lol:

 

@Taiszo dzieki za wszystkie porady. Dzieki Twojej pomocy (wiadomo PW) wybralem dekoder z ktorego jestem bardzo zadowolony i ktorey spelnia moje oczekiwania.

 

Pozdrawiam wszystkich :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam pytanie. Ustawiam nagrywanie dajmy na to na program który zaczyna się o 2 w nocy. Wybieram go przez EPG, daje zaplanuj i to wszystko? Czy jeszcze muszę gdzieś wejść i coś potwierdzić? Bo tak próbuję i nic się nie nagrywa? Dekoder zostawiam w St. by.

 

Tak samo ustawiam sobie przez EPG żeby nagrywało jakiś program, oglądam ten program i mogę wyłączyć dekoder i on sam będzie kontynułował nagranie czy nacisnąć REC na pilocie i dopiero wyłączyć?

 

Mam podpięty jeden kabel, ustawiony konwerter na pojedynczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam pytanie. Ustawiam nagrywanie dajmy na to na program który zaczyna się o 2 w nocy. Wybieram go przez EPG, daje zaplanuj i to wszystko? Czy jeszcze muszę gdzieś wejść i coś potwierdzić? Bo tak próbuję i nic się nie nagrywa? Dekoder zostawiam w St. by.

 

Tak samo ustawiam sobie przez EPG żeby nagrywało jakiś program, oglądam ten program i mogę wyłączyć dekoder i on sam będzie kontynułował nagranie czy nacisnąć REC na pilocie i dopiero wyłączyć?

 

Mam podpięty jeden kabel, ustawiony konwerter na pojedynczy.

 

a jeśli masz dobrze podpięty kabel(pod sat1), to może to być usterka dekodera. Bo planując nagranie poprzez EPG nic już nie musisz potwierdzać gdzieś indziej. Wystarczy w EPG zatwierdzić. Mam niestety to samo, ale na razie nie wymieniam, bo mi szkoda filmów, które nagrałam :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, wczoraj wymienilem ten dekoder i mam problemy :/ Po wlaczeniu go wyskakuje konunikat:"brak sygnalu, upewnij sie, ze typ konwentera ustawiony z menu jestprawidlowy. Jesli problem nadal wystepuje sprawdz instalacje antenowa." Antena jest ok, bo jeszcze w ten sam dzien na starym dekoderze wsyztsko chodzilo.

 

gdy chce wyszukac programy to pisze: "Uwaga, podczas nagrywania funkcja pomiaru sygnalu jest wylaczona" - Jakim cudem ma sie cos nagrywac, jak obraz jest czarny?

 

gdy wszedlem w informacje o dekoderze czy tam terminalu to pisze - wersja sprzetu 0, wersja systemu rowniez 0.

 

Zaaktualizowac rowniez sie nie da, pisze, ze blad polaczenia cos w tym stylu.

 

Prosze o pomoc bo dzisiaj wieczorem pilnie potrzebny mi jest TV :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego. Jeśli masz 1 kabel antenowy - musi być pod SAT1. Włączasz dekoder. Wchodzisz w menu -> 7 -> 1 i w tym miejscu całkowicie normalne jest, że taki komunikat wyskakuje o nagrywaniu. Jest to tylko informacja, bo przy nagrywaniu w ogóle nie da się wejść tam dalej. Więc przy tej informacji wciskasz ok i sprawdzasz: ZASILANIE LNB. Musi być na "Tak". Później naciskasz na pilocie "B". Pasmo dolne musi być 9750, pasmo górne 10600 i typ konwertera: przy 1 kablu podłączonym POJEDYNCZY, przy dwóch kablach TWIN. Dalej naciskasz 3x strzałkę do dołu i SATELITA musi być na HOTBIRD. Jak już sprawdzisz/poprawisz, naciskasz B i sprawdzasz poziom sygnału. Sprawdź i napisz co Ci wyszło z tego.

 

Jeśli chodzi o aktualizację oprogramowania - aktualna wersja to 138. A sprawdzasz to w menu -> 7 -> 2, i patrzysz jaka jest wersja programu. Jeśli inna, niż 138, to wybierzasz z menu pozycję 8 i dziś akurat będzie dostępne(od pt. od 9 do pn. do 9). Zatwierdzasz wtedy wszystko ok i czekasz, aż się dekoder uruchomi ponownie. Potem wyszukujesz kanały wchodząc w menu -> 5 -> 2 i ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...