Skocz do zawartości

PVR BOX+ (PACE HDS7241/91)


taiszo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kolego Bouler,te dekodery to albo ludzie przywożą z zagranicy,albo są wyłudzane na polskim rynku,co za problem wgrać polski soft do dekodera,co do zawieszania to mam model z ukrainy od końca listopada,jak na razie ani jednej zwiechy,bez problemu nagrywa co chcę i kiedy chcę,tylko czasami obraz zamrozi na sekunde jak mu szybko zmienisz kilka kanałów naraz,ogólnie sprzę jak narazie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BoyLer@ w C+możesz zarówno mieć swój dek/wtedy dostajesz samą kartę/jak zarówno kupić deki na własność ale HD bez dysku lub wypożyczyć odpłatnie a za ile to zależy od promocji i negocjacji i można i dostać bezpłatnie.Za przejście z innej platformy są dodatkowe gratisy ale dokładnie jakie promocje i sprzęt dostępny z C+ na stronie Cyfry.Jeżeli chodzi o Pace"a 500 to mam go od sierpnia i nie mam z nim jakiś większych problemów.Trzeba się jedynie przyzwyczaić,że włączony z czuwania włącza się ok 40 sek.Mam tv panoramę kineskopową więc nie mogę się wypowiadać w pełni o odbiorze programów HD.A odnośnie ,że są w obiegu wtórnym no cóż czarny rynek a na nim czego nie można kupić nawet niedawno tatuś kupił synusiowi granat to tym bardziej kupisz nielegalnie zdobyty deck.Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i stałem się szczęśliwym, mam nadzieję, abonentem Cyfry+ wraz z dekoderami Pace PVR i Sagemcom (już podobno nie można dostać Philipsów hd). Mam jednak pytanie odnośnie dekodera Pace PVR. Mianowicie wcześniej użytkowałem dekoder turbo n'ki, który można było podłączyć do dwóch telewizorów hd jednocześnie. Jeden za pomocą hdmi, a drugi komponentem. Pace posiada tylko jedno wyjście hdmi i jedno euro. Mam pytanie, czy da się jakoś rozdzielić sygnał hdmi na dwa telewizory? Próbowałem na szybko takim rozdzielaczem: http://

ale niestety nie działało... Zastanawiam się jak tanim kosztem to można rozwiązać. A może ktoś używa takiego rozdzielacza i wie co zrobić by to funkcjonowało?

Ewentualnie, jakie są najtańsze dostępne przewodowe splittery stabilnie współpracujące z Pace PVR?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Od wczoraj jestem posiadaczem tego dekodera i odrazu pojawily mi sie dwa problemy/pytania.

 

Po pierwsze, wczoraj nastawilem nagrywanie filmu o 00:00, dekoder wlaczyl sie i nagrywal jednak potem zauwazylem ze dioda nagrywania przestala swiecic i okazalo sie ze nagrane zostalo tylko 31 minut i nic wiecej. Co moze byc tego przyczyna?

 

Druga sprawa, jak zrobic zeby po wlaczeniu TV (Samung LE32B450) odrazu wlaczal sie program z dekodera (obecnie wlancza mi sie azart i dopiero na pilocie musze wybrac odpowiednie wejscie HDMI i recznie wlaczyc odbior z dekodera). Poprzednia jak mailem Pace SD nie bylo takiego problemu i po wlaczeniu TV odrazu byl obraz z dekodera.

 

 

Z gory dziekuje za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AD1 - tak mam pojedynczy i juz to zmienilem odrazu w menu. Moze kabel powinien byc podpiety pod drugie wejscie?

 

AD2 - Aha. Czyli rozumiem ze przy HDMI zawsze trzeba bedzie w menu TV zmieniac zeby wskoczylo na dekoder tak? A podpiecie SCART cos pomoze?

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ad1. - u mnie jak miałem pojedynczy miałem podpięte pod pierwsze wejście - nagrywało ok. teraz mam dwa kable i też nagrywa ok. ustawiałeś nagrywanie na konkretną audycję z poziomu listy programów czy ręcznie (konkretny kanał na konkretną godzinę)

 

ad2. - pomoże, ale na scart jakości HD nie uświadczysz... ja mam 2 tv i jeden po włączeniu ze standby włącza się na ostatnio zapamiętane 'wejście' (np hdmi1). drugi niestety nie i też muszę ręcznie zmieniać po włączeniu na konkretne źródło sygnału

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerywanie nagrywania może być spowodowane słabym sygnałem anteny. Głowica w Pace jest bardzo czuła i każdy nawet minimalny problem sygnałem powoduje od razu przerwanie nagrywania

 

P.S. A jednak się zdecydowałeś na Pace :) Miłego użytkowania

 

Edit:

 

A masz już ściągnięty najnowszy soft do tego tunera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerywanie nagrywania może być spowodowane słabym sygnałem anteny. Głowica w Pace jest bardzo czuła i każdy nawet minimalny problem sygnałem powoduje od razu przerwanie nagrywania

 

P.S. A jednak się zdecydowałeś na Pace :) Miłego użytkowania

 

Edit:

 

A masz już ściągnięty najnowszy soft do tego tunera?

 

 

Witaj,

 

Tak zdecydowalem sie na niego i jestem zadowolony poki co. Co do softu to na miejscu w punkcie odrazu mi wgrali nowy soft. Sam sie zdziwilem jak to mozliwe skoro dopiero od jutra powinien byc dostepny, a jednak udalo sie.

 

Sygnal o dziwo mam bardzo dobry (nawet lepszy niz na Pace SD) mimo iz posiadam poki co jak wiesz antene 60cm. Niedlugo jednak zakupie 80cm z TWINEM.

 

@furi_dp - masz racje z tym softem, ale jak wyzej napisalem do Taiszo mam juz najnowszy 138.

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Od wczoraj jestem posiadaczem tego dekodera i odrazu pojawily mi sie dwa problemy/pytania.

 

Po pierwsze, wczoraj nastawilem nagrywanie filmu o 00:00, dekoder wlaczyl sie i nagrywal jednak potem zauwazylem ze dioda nagrywania przestala swiecic i okazalo sie ze nagrane zostalo tylko 31 minut i nic wiecej. Co moze byc tego przyczyna?

 

Druga sprawa, jak zrobic zeby po wlaczeniu TV (Samung LE32B450) odrazu wlaczal sie program z dekodera (obecnie wlancza mi sie azart i dopiero na pilocie musze wybrac odpowiednie wejscie HDMI i recznie wlaczyc odbior z dekodera). Poprzednia jak mailem Pace SD nie bylo takiego problemu i po wlaczeniu TV odrazu byl obraz z dekodera.

 

 

Z gory dziekuje za pomoc

 

Mam ten sam zestaw co Ty - ten sam TV + Pace i nie ma problemu z zapamiętywaniem ustawień TV. Pace mam na HDMI1 i po wyłączeniu i włączeniu zawsze wskakuje na to wejście. Połączone mam tylko przez HDMI. Wyjątkiem jest to że w przypadku wyłączenia TV z sieci, wtedy po włączeniu wskakuje na naziemną i trzeba zmienić pilotem wejście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podpięte jeszcze DVD kablem Euro i tyle ale to nie ma znaczenia. TV naziemnej nie mam wcale (tzn. kabel anteny naziemnej nie jest podpięty ani do TV ani do dekodera bo wszystko co z naziemnej jest w C+). Może tu jest problem, po włączeniu szuka sygnału i w pierwszej kolejności wyszukuje Ci azart. Nie wiem. Spróbuj odłączyć. Pokombinuj różne ustawienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podpięte jeszcze DVD kablem Euro i tyle ale to nie ma znaczenia. TV naziemnej nie mam wcale (tzn. kabel anteny naziemnej nie jest podpięty ani do TV ani do dekodera bo wszystko co z naziemnej jest w C+). Może tu jest problem, po włączeniu szuka sygnału i w pierwszej kolejności wyszukuje Ci azart. Nie wiem. Spróbuj odłączyć. Pokombinuj różne ustawienia.

 

 

Odlaczylem azart i nic. Probowalem przypisac nazwy do wyjsc HDMI i tez nic. O ile sie orientuje to nie ma chyba mozliwosci wyboru w menu TV co ma sie wlanczac jako pierwsze. A moze cos w menu tunera trzeba zmienic? Kurde chyba sie poddam.

 

 

Inna kwestia. Wiadomo ze zanim wczoraj wzialem tego tunka w wynajem to musialem wlaczyc opcje HD. Wlaczylem Canal+ HD i HBO HD. Do dzisiaj nic nie swieci. Pisze ze nie mam uprawnien. Robilem 3 razy aktualizacje programow, 2 razy reaktywacje przez ICA a dzisiaj nawet jedna przez punkt Cyfry+ w Katowicach. I nic, dalej ciemno. Jedyne co mi babeczka z APS powiedziala ze jesli sie nie wlaczy to mam przyjechac i wymienic karte. Pytanie zatem czy moze ta karta byc przyczyna problemow (przerywanie nagrywania i to ze TV z standby nie wlacza sie odrazu na dekoder)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro nie przepuszcza pewnych uprawnien to pomyslalem ze moze ma to jakis zwiazek z tym ze TV po wlaczeniu nie chce odrazu wskoczyc na odbior z dekodera. Ale to tylko strzal byl nic wiecej.

 

Pytanie z innej beczki, czy lepiej jest ustawic w dekoderze RGB tak jak jest czy moze PAL? Nie znam sie na tym wiec moze mi ktos powiedziec jaka jest roznica?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...