Skocz do zawartości

PVR BOX+ (PACE HDS7241/91)


taiszo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

wiem ze bez anteny można spokojnie wejść do menu

 

ale sytuacja jest o tyle dziwna ze jak podepnę kabel satelitarny to nic juz nie ma

nawet do menu nie mogę wejść, tylko czarny obraz, miał ktoś tak?? bez podpiętego kabla natomiast dzaiła menu

 

a instalacja jest dobra, chodziła na Philipsie jeszcze dziś rano,

sprawdzałem tez teraz na starym Thompsonie od Cyfry i tez śmiga wszystko

 

ten dekoder ma jakąś inna "czułość" do okablowania??

nie mam pojęcia o co może chodzić

 

 

Moja rada-wymienić :idea: , i będzie po problemie,bo takie rzeczy nie powinny się przytrafiać,

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdzałem u znajomych i dekoder jest niestety sprawny, okablowanie u mnie jest w porządku

 

prawdopodobnie mój konwerter nie współpracuje w tym akurat dekoderem

rok temu zakupiłem konwerter typu monoblock marki Maximum, teraz znalazłem na necie podobny model i pisze ze nie współpracują z Pace HDS7241/91, nie bardzo rozumiem dlaczego akurat nie działa z tym dekoderem ale co poradzić

 

mam więc inna prośbę do forumowiczów czy możecie polecić mi jakiegoś monoblocka w dwoma wyjściami (żeby można było nagrywać i oglądać kanały jednocześnie), który współpracuje poprawnie z tym dekoderem

 

dziękuje za pomoc :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po kilku dniach obcowania z tym dekoderem kilka wniosków:

 

1. nie jest demonem szybkości ale to zapewne wina posiadania dysku na pokładzie. porównując go jednak do sagemcoma hd (mam w multiroomie) to jest mułowaty na maxa :)

2. moim zdaniem w oprogramowaniu można by jeszcze poprawić kilka spraw.

choćby funkcja pilot: można zobaczyć co jest odtwarzane w tym momencie i następną audycję. i koniec. moim zdaniem powinno to działać tak, że przesuwając 'w prawo' są dostępne również kolejne pozycje z programu (w sagemcom hd tak jest)

3. brak przesyłania ac-3 po hdmi (w sagemcom hd jest)

4. nie do końca intuicyjna funkcja epg (program). uruchamiając 'program' oglądając dajmy na to program nr 12 - otwiera nam się na tym kanale. jest to jak najbardziej prawidłowa funkcjonalność jednak chcąc w tym momencie sprawdzić co trwa np na kanale 112 trzeba do tego kanału 'dojść' strzałkami (!) co trwa wieki. nie ma możliwości wybrania kanału 112 z pilota (poszczególne cyfry odpowiadające dniom tygodnia etc). w tym momencie powinna być możliwość wyboru - dni tygodnia lub numer kanału. chyba, że to jest a ja takiej funkcji nie znalazłem.

 

poza tym dekoder ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdzałem u znajomych i dekoder jest niestety sprawny, okablowanie u mnie jest w porządku

 

prawdopodobnie mój konwerter nie współpracuje w tym akurat dekoderem

rok temu zakupiłem konwerter typu monoblock marki Maximum, teraz znalazłem na necie podobny model i pisze ze nie współpracują z Pace HDS7241/91, nie bardzo rozumiem dlaczego akurat nie działa z tym dekoderem ale co poradzić

 

mam więc inna prośbę do forumowiczów czy możecie polecić mi jakiegoś monoblocka w dwoma wyjściami (żeby można było nagrywać i oglądać kanały jednocześnie), który współpracuje poprawnie z tym dekoderem

 

dziękuje za pomoc :smile:

 

 

Rok temu miałem ten sam problem. Rzeczywiście monoblock Maximum nie działał z tym dekoderem. Kupowałem w Hollexie więc bez problemu wymieniłem na monoblock Opticum i super działa również z Astry. Zero zwisów.

 

Pozdrawiam TB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problem z Pacem

 

koledzy od kilku dni jestem posiadaczem tego cacka. Po zmianie oprogramowania na 138 (z 124) brak jest wyświetlania pakietu HBO za wyjątkiem HB HD. Pojawia się na one 1 s znikają i wyświetla komunikat o braku uprawnień i konieczności sprawdzenia anteny.Wczesniej wszytkie działały Możecie coś poradzic? :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy ja reklamowałem swojego monoblocka Maximum w Hollexie, potwierdzali że jest problem z konwerterami Maximum. Nie wiem jakie są proporcje ale z tego wynika że problem nie dotyczy wszystkich konwerterów tylko jakiejś części. Z Opticum nie widziałem żeby ktoś pisał że jest problem, z Maximum czytałem tutaj juz sporo postów z problemami. Fajnie że u Ciebie działa.

 

TB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za potwierdzenie moich obaw co do konwertera. Mam jeszcze jedno pytanie.

 

Posiadam w domu starszy konwerter Monoblock Golden Interstar 205 Platinum X

on nie działał z Philipsem PVR, skoro jednak Pace jest troszkę innym dekoderem, chciałem się zapytać czy ktoś może potwierdzić mi czy ten konwerter nadaje się do tego dekodera, czy też niestety nic z tego??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem ostatnio dekoder na nowy i znowu jak nagrywam film, to mam chwilowy zanik dźwięku.

Antena 80cm ustawiona jest w skali (4.5/5 i jakość sygnału jest dobra).

Obecnie korzystam z Pakietu Prestiż HD+, HBO OD, France TV i Multiroom. Czy to możliwe że dekoder jest za bardzo obciążony tymi opcjami i dlatego przy nagrywaniu pojawiają się kilku sekundowe zaniki dźwięku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem ostatnio dekoder na nowy i znowu jak nagrywam film, to mam chwilowy zanik dźwięku.

Antena 80cm ustawiona jest w skali (4.5/5 i jakość sygnału jest dobra).

Obecnie korzystam z Pakietu Prestiż HD+, HBO OD, France TV i Multiroom. Czy to możliwe że dekoder jest za bardzo obciążony tymi opcjami i dlatego przy nagrywaniu pojawiają się kilku sekundowe zaniki dźwięku?

 

@blueman Problem występuje tylko w materiałach HD czy też SD? Na pewno nie jest to spowodowane tymi opcjami bo to nie ma nic do rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dzisiaj pojawił sie u mnie ciekawy problem z dekoderem Pace.

Dekoder mam podpięty pod konwerter quad - przez 2 kabelki (wcześniej miałem podłączony przez ten sam konwerter quad - ale przez 1 kabel - wszystko działało).

Oczywiście po podpięciu kabelka zmieniłem w ustawieniach dekodera - na kowerter twin.

 

Teraz problem:

Jak dekoder nagrywa na tvp1 i w czasie nagrania chcę przełączyć na tvn to po przełączeniu na tvn dekoder automatycznie przestaje nagrywać ! Co ciekawe jak sytuacja jest odwrotna czyli nagrywamy na tvn i przełączymy na tvp1 to po przełączeniu na tvp1w tle dalej nagrywa tvn .... Co tu zrobić? Jak zaprogramowałem z epg jakieś nagrania to nic nie nagrał ... a wcześniej działał na 1 kabelku i nagrywal z epg. Specjalnie podłączyłem drugi kabelek do dekodera aby nagrywać jedno, a oglądać drugie - w tym samym czasie ....załamka.....

 

Mam ustawione parametry odbioru:

Pasmo dolne - 9750

Pasmo górne - 10600

Typ konwertera - twin

satelita - hotbird

Częstotliwość - 10892

Polaryzacja - pozioma

Symbol rate - 27.5

Fec - 3/4

sygnał 22kHz - nie

PID - 128

TID1 - 199

TID2 - 198

 

Jakieś rady?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Planuję przesiadkę z n'ki do cyfry. Obecnie zastanawiam się nad wyborem dekodera. Zastanawiam się min nad Pace pvr. Czy uważacie, że jest to obecnie najlepszy wybór, czy niekoniecznie?

 

Mam też pytanie odnośnie ofert sprzedaży dekoderów Pace pvr. Wg Cyfry nie można wykupić tych dekoderów na własność, a mimo to ofert sprzedaży (nowych i trochę używanych) jest bardzo dużo w internecie, nawet z aktywnymi kartami (co to w ogóle znaczy ta aktywna karta?). Skąd w takim razie ludzie mają ten dekoder na sprzedaż, skoro teoretycznie nie można go wykupić na własność?

 

Będę bardzo wdzięczy za wszelkie odpowiedzi.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...