Skocz do zawartości

PVR BOX+ (PACE HDS7241/91)


taiszo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich

ja też jestem posiadaczem tego PACE, miałem straszne problemy z opcję nagrywania, ponieważ nie wiem jakim cudem samo zmieniło mi się ustawienie konwertera z pojedynczego na TWIN. po ponownej zmianie na pojedynczy wróciło do normy.

Proszę o pomoc dlaczego zmieniło się to ustawienie?

 

Dodam tylko, że soft mam już ten najnowszy, ale wspomniane przestawienie ustawień nie miało miejsca podczas wgrania nowego softu, ponieważ po wgraniu nowego przez kilka dni było ok,

HELP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mój od kilku dni nawet odtwarzać filmów dawno nagranych które były o.k. nie chce. Wiesza się albo wychodzi z moje nagrania.Może jakoś wymusić na nim ponowne wgranie softu ? Przy jednym z nagrań pojawił sie wykrzyknik ale już skasowałem ten film.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może mógłby mi ktoś powiedzieć jak to jest, że mimo iż mam tylko jeden konwerter niektóre kanały mogę nagrywać podczas oglądania innego, np dzisiaj nagrywałem coś co było na C+ a oglądałem mecz na C+ sport, natomiast teraz próbowałem oglądać TVP1 a nagrywać program na HBO i niestety nie mogłem?

 

dlaczego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Witaj już tłumaczę

 

Bo Canal+ i Canal+ Sport nadają z tych samych parametrów wtedy można nagrywać jedno oglądać drugie a jak chcesz nagrać TVN a oglądać TVP2 to nie możesz bo to już inne parametry i wtedy tylko drugi kabel zadziała z pomocą :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jest może gdzieś lista kanałów z parametrami, abym mógł sprawdzić czy mogę oglądać inne podczas nagrywania?

dodatkowo proszę jeszcze mi napisać czy gdy zostawię dekoder włączony na innym kanale niż na tym z którego ma nagrać to czy przed nagraniem zawsze trzeba potwierdzić nagrywanie?

Chyba w przypadku gdy dekoder jest wyłączony to nie ma tego problemu? tzn włączy się na danym programie i wyłączy po nagraniu?

 

proszę o pomoc, bo mam ten dekoder od kilku dni i nie mogę go okiełznać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jest może gdzieś lista kanałów z parametrami, abym mógł sprawdzić czy mogę oglądać inne podczas nagrywania?

dodatkowo proszę jeszcze mi napisać czy gdy zostawię dekoder włączony na innym kanale niż na tym z którego ma nagrać to czy przed nagraniem zawsze trzeba potwierdzić nagrywanie?

Chyba w przypadku gdy dekoder jest wyłączony to nie ma tego problemu? tzn włączy się na danym programie i wyłączy po nagraniu?

 

proszę o pomoc, bo mam ten dekoder od kilku dni i nie mogę go okiełznać

 

 

W przypadku korzystania z instalacji z konwerterem pojedynczym, jednoczesne nagrywanie i odtwarzanie programów możliwe jest w obrębie jednej grupy (kanały muszą mieć jednakowe pasmo i polaryzacje) Link z listą kanałów już kolega wyżej podał.

 

Co do nagrywania to nie trzeba nic potwierdzać. Wystarczy , że raz zaprogramujesz nagrywanie a dekoder sam przełączy na wybrany kanał. Nie ma problemu z wyłączeniem dekodera do trybu stand-by. Wszystko nagra bez problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niby jest tak jak mówicie, ale dzisiaj gdy chciałem nagrać coś HBO, ustawiłem czasowe włączenie nagrywania. W trakcie oglądałem coś na TVP1 i o godzinie w której miało się włączyć nagrywanie na ekranie wyskoczył komunikat że dekoder właśnie nagrywa kanał na HBO, czy przerwać nagrywanie? Jeśli nacisnę "przerwij" to pozostaje mi na kanale TVP1 a jeśli nacisnę " nagrywaj dalej" to przełączy automatycznie na kanał 30 i nagrywa.

Co w przypadku gdy np wyskoczy informacja wtedy kiedy nie będę mógł nacisnąć nagrywaj lub nie nagrwaj? czy program nagra się bez potwierdzenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kanał HBO nie jest w tej samej grupie co TVP1 , więc nie ma możliwości oglądania tego kanału podczas nagrywania. Dlatego podczas nagrywania dekoder zapytał czy chcesz oglądać dalej TVP1 czy nagrać program na HBO. W przypadku gdy nie będziesz mógł nacisnąć to i tak dekoder zacznie nagrywać zaprogramowane nagranie bez potwierdzenia, a na kanale np. TVP1 pojawi się czarna plansza z informacją iż aktualnie jest nagrywany program na HBO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki wielkie, chyba wszystko już wiem.

Jeszcze tylko proszę o odpowiedź czy to ściąganie bibliotek w stand by odbywa się cały czas? czy może jak ściągnie to przestanie?

Jeśli tak to ile to ściąganie trwa?

Dodam tylko, że nic nie zamawiałem z VOD a dzisiaj ciągnął całą noc i widzę, że dalej ściąga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ściąganie VOD odbywa się przeważnie w dzień, a w nocy od godziny 24:00 ściąg.a pozycje do HBO On Demand. Niestety bez względu czy cokolwiek zamawiasz i tak pozycje muszą się ściągnąć na dysk

 

 

i cały czas będzie ściągał?

pytam bo śpię obok tunera i zaczyna mi to przeszkadzać, może jak ściągnie to przestanie, tylko ile to potrwa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie ma końca tego ściągania bo zanim pobierze wszystko, to niektóre filmy stają się niedotępne a pojawiają się nowe pozycje i wszystko od nowa :lol:

Ja mam uszy ok. 2m od dekodera i pracę dysku słyszę tylko wtedy gdy specjalnie nasłu[beep]ę żeby go usłyszeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli mam rozumieć, że dysk w tym tunerze będzie cały czas chodził?

czy oglądam TV czy też nie to cały czas dysk się kręci? to w takim razie co z żywotnością takiego sprzętu?

no i co z energochłonnością?

czegoś tutaj nie rozumiem

 

W przypadku podłączenia tylko jednego kabla do dekodera pozycje VOD lub HBO On Demand ściągają się tylko przy wyłączonym dekoderze. O żywotność martwić się nie musisz bo i tak masz go na wynajem więc w każdej chwili możesz otrzymać nowy egzemplarz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy przy sofcie 138, EPG wyświetla oprócz tytułu audycji również jego rodzaj np. komedia, serial kryminalny itp. oraz czy wyświetlane są również dodatkowe informacje odnoście formatu obrazu oraz rodzaju dzwięku tak jak jest to opisane w instrukcji?? Mam dekoder od 3 dni i niestety wyswietla mi się tylko tytuł oraz czas trwania, a jeżeli chce wiedzieć jakiego film jest rodzaju muszę wejść w Program 7-dniowy, wcześniej miałem Philipsa PVR i tam to było, mam również jeszcze starego Mediasata od cyfry i również wyświetla rodzaj audycji. Proszę o odpowiedź bo zastanawiam się czy wymienić Pace na nowy egzemplarz jeżeli u mnie jest cos nie tak, czy wrócić do Philipsa ponieważ mocno zależy mi na rodzaju audycji bo sam tytuł filmu niewiele mówi, a nie chce mi się wchodzić w szczegółowy opis każdego filmu i czytać o czym jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...