Skocz do zawartości

PVR BOX+ (PACE HDS7241/91)


taiszo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie ma szansy na własną liste.

Co do nagrywania.Mam ten dekoder od lutego, więc niedługo będzie rok.

Przez pierwsze dwa dni miałem problem z nagrywaniem,ale posprawdzałem instalację, zarobiłem na nowo kable na F-kach i od tego czasu nigdy mi się nie zdarzyło aby czegoś nie nagrał.

Ten dekoder jest po prostu bardzo czuły na jakość sygnału, najmniejsza przerwa w jakości sygnału powoduje przewanie nagrania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten dekoder jest po prostu bardzo czuły na jakość sygnału, najmniejsza przerwa w jakości sygnału powoduje przerwanie nagrania.

 

Jak czytałem właśnie takie posty to aż się przestraszyłem że nie będzie nagrywał a tu o dziwo na antenie 60cm nagrywa i nie przerywa mi nawet przy chwilowym braku sygnału (np burza). Po prostu czarny ekran na chwile ale nagranie leci dalej.

 

No i oczywiście zgodzę się co do sprawdzenia najpierw instalacji a później "jechaniu" na dekoder. Oczywiście nie twierdzę że to ideał i że nie ma wad ale jakąś niesamowitą padaką według mnie nie jest. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem (a jakieś doświadczenie w TV/SAT już posiadam) w większości przypadków problemem jest słaba instalacja antenowa. Długi czas narzekałem na ten tuner........ wolne epg, problemy TV vs.Tuner, itp.. Ale po zmianie tandetnego konwertera od cyfry na "firmowy", i porządnym ustawieniu anteny, WSZYSTKIE problemy z odbiorem/nagrywaniem zniknęły. I to nie jest przypadek, najzwyczajniej w świecie ten tuner jest bardzo czuły na zakłócenia w sygnale. I absolutnie nie bronie tego sprzętu (on wymaga jeszcze gigantycznie wielu poprawek: przynajmniej w sofcie), ale bez przesady, zacznijmy od "du_y" strony (czyli instalacji). Może coś się zmieni???.....

P.S. Wesołych Świąt..... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe oprogramowanei znacznie poprawiło pracę Pejsika ale szkoda że ten tuner nie ma możliwości tworzenia własnych list programów wyszukiwania kanałow z róznych satelit i większej pojemności na kanały np. 5000.

Uważam to za spory minus. Ciekwe czy update oprogramowania byłby w stanie coś zmienić czy może to kwestia hardware'u jaki znajduje się w Pejsie.

 

Wesołych Świąt dla Wszystkich :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Od niedawna mam taki dekoder i już mam problem tz.

kiedy wkładam do dekodera kartę to mi pisze że karta abonencka uszkodzona lub włożona niewłaściwie, a sprawdzałem na innym i działa.

z tego co czytałem na forum to kartę wkłada się odwrotnie niż np Philips PVR.

Może ktoś pomoże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jak pewnie wszyscy wiedzą Cyfra+ ma w swojej ofercie nowy dekoder Pace PVR HD 500gb i jak się pewnie domyślacie nabyłem go drogą wymiany za starego poczciwego Phillipsa 250gb i od tamtej pory zaczął się mój problem z poprawnym odbiorem Cyfry+.Na początku opisze jaki mam sprzęt.W 1 pokoju mam Serwer ServerWireLink w serwerze jest karta abonencka oryginalna od servera idą 3 kable zasilania i 2 telefoniczne do kart klienckich ClientWireLink v 1.3 i mam 2 dekodery jeden mediasat który nie posiada opcji HD i drugi ten nowy PACE.Problem brzmi następująco gdy włączam dekoder pace karta się loguje najmniej 10 minut gdy się zaloguje i działa cyfra+ to raz na jakiś czas ekran się zawiesza i słychać sam dźwięk po 5 sekundach znów działa poprawnie lub zawiesi się i nie słychać dźwięku ani nie ma obrazu i po paru sekundach się pojawia i działa poprawnie.To jest bardzo uciążliwe ale to jest pikuś przy największym problemie takim że nigdy nie można nic do końca obejrzeć bo gdzieś po 30 minutach zawiesza się obraz i dopiero odwiesza się po około 10 minutach.Jednym słowem jest tragedia bo przez około 10 minut nie ma obrazu i dźwięku i restartuje dekoder i znów ładuje się około 10 minut wszystko ;( .Dodam że karty od nowa programowałem w serverze i wymieniałem karty z drugiego pokoju i się dzieje to samo a na dekoderze mediasat wszystko działa poprawnie.Gdy do dekodera pace wkładam oryginalną kartę cyfra+ to działa wszystko poprawnie lecz chce by cyfra byłą w 2 pokojach a nie tylko w jednym.Proszę o pomoc bo jestem bez silny.Dodam jeszcze że aktualizowałem dokoder poprzez opcje w menu aktualizuj oprogramowanie dekodera lecz nie było najnowszej wersji czyli mam najnowszą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze sprawdź czy Twój serwer współpracukuje z tym konkretnym modelem PACE. Z tego co widze (choć nie wiem czy patrze na odpowiedni model Twojego serwera) nie współpracuje on z naszym (PVR 500 GB) modelem PACE. Nie wiem czy jest to aż tak bardzo ważne ale jeżeli na stronie producenta jest wypisana lista dekoderów współpracujących z serwerem to chyba jednak coś jest na rzeczy (philips tam jest).

Jeżeli go nie ma to pewnie i może działać ale nie musi. :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Najpierw sprawdź jak pace działa z oryginalną kartą. Jeśli problem nie ustępuje to winny jest sam dekoder,ale jeśli działa poprawnie to trzeba szukać przyczyny po stronie splittera.

2.Zamień dekodery miejscami - w ten sposób sprawdzisz kable tel.(czy teraz mediasat działa poprawnie?)

2.Uruchom tylko pace.Sprawdź jak teraz działa.

3.Jeśli było ok to włącz mediasata.

U mnie na big 2 miałem problem ze strongiem - powodem okazała źle zaciśnięta końcówka rj.

Co to znaczy "aktualizowałem dokoder poprzez opcje w menu aktualizuj oprogramowanie dekodera lecz nie było najnowszej wersji czyli mam najnowszą?" Jeśli nie masz v138 to nie masz najnowszej. Poza tym przy moim rozdzielaczu wersja softu Pace'a akurat nie miała znaczenia, począwszy od rc123 nie było problemów z odczytem karty. Niestety aktualny soft u mnie powoduje inne problemy: dekoder wyraźnie "muli" często nie wykonuje nagrań cyklicznych i zdarzają się restarty.Na 134 było znacznie stabilniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sprawie problemów z nagrywaniem itp.:

Mój ziomek miał takie same problemy co niektórzy tu piszą. Z nagrywaniem zaprogramowanych pozycji, cofaniem, odtwarzaniem z timeshifting'u, odtwarzaniem.

okazało się ze problem był w instalacji anteny z przewodami. Po poprawieniu przewodów (końcówek F) oraz poprawieniu pozycji anteny, problemy natychmiast ustąpiły.

Dodam że ziomek, podobnie jak ja ma antenę do HD (800) z konwerterem oraz instalacją TWIN.

Jestem przekonany ze problemy jakie u was występują (przynajmniej tych związanych z dyskiem) spowodowane są właśnie zanikami (chwilowymi) sygnału w waszej instalacji antenowej.

Zwłaszcza ze u mnie praktycznie nie było takiego typu problemów. Poza tym już koledzy pisali na temat instalacji antenowej właśnie, że w tym tkwi przyczyna.

Uważam więc ze osoby te powinny bardziej przyjrzeć sie swojej instalacji niż jak co niektórzy uważać że przyczyną mogą być części w różnych partiach produkcji np........

Na samą logikę.... to nie ma wpływu. Każdy sprzęt jest fabrycznie testowany przez producenta przed wypuszczeniem do użytku, musi być jeszcze zatwierdzony atestem.

Wesołych Świąt wszystkim życzę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...