Skocz do zawartości

PVR BOX+ (PACE HDS7241/91)


taiszo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Opcję z kombinowaniem z kartą zostawiam w spokoju. 

Jak dla mnie , jest to wszystko jakieś dziwne. Zapakowałam dziś powtórnie dwa Pace , udałam się do punktu ... znów inni pracownicy , tłumaczenie od początku . Gdy usłyszałam że mam iść gdzieś na godz. bo Oni muszą wszystko sprawdzić , odmówiłam . Tłumaczyłam dokładnie kiedy i jak tnie obraz . Po trzech minutach dekoder zachował się tak jak u mnie w domu , zaczął ciąć i tyle. Jak Pan sprawdził w systemie że dekodery wymienione dopiero co, a usterka taka sama jak poprzednio , został zbity z tropu. Próbował różnych rzeczy , nic nie pomogło. 

Efekt końcowy rozmowy :

Sprzęt wadliwy , ale nie wymienią na inny bo to nic nie da. Opcja zmiany karty nie do przejścia , na sugestię ze to innym pomogło odpowiedź " proszę w to nie wierzyć , to bajki" . Jak zapytałam co dalej to usłyszałam że " ma pani bardzo dobry pakiet w mocno okrojonej cenie" .

 

Mój wniosek ... masz babo problem bo płacisz za mały rachunek i Cię stać na to by płacić dzierżawę . Już nie wiem czy jestem zniesmaczona czy wściekła podejściem do problemu. Wygląda na to ze mam im dać spokój i się cieszyć z tego co mam. 

 

A teraz myśl, która mi jeszcze chodzi po głowie ... czy takie podejście z Ich strony nie daje mi prawa do zerwania umowy z Ich winy ?  Moja rezygnacja nie wchodzi w grę - za wysoka kara.

Edytowane przez Beaa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojciec wymienił kartę Cameleon na Caymana bez problemu, ale komunikat w Pace PVR, że ,,karta nie sparowana z dekoderem''. Zostały odświeżone uprawnienia i dalej to samo. Czyżby w punkcie nc+ nie sparowali dekodera z karta w systemie?

Dodam, ze karta została wymieniona tylko do Pace do Multiroomu. Główny dekoder pozostał z Cameleonem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Beaa napisał:

Opcję z kombinowaniem z kartą zostawiam w spokoju. 

Jak dla mnie , jest to wszystko jakieś dziwne. Zapakowałam dziś powtórnie dwa Pace , udałam się do punktu ... znów inni pracownicy , tłumaczenie od początku . Gdy usłyszałam że mam iść gdzieś na godz. bo Oni muszą wszystko sprawdzić , odmówiłam . Tłumaczyłam dokładnie kiedy i jak tnie obraz . Po trzech minutach dekoder zachował się tak jak u mnie w domu , zaczął ciąć i tyle. Jak Pan sprawdził w systemie że dekodery wymienione dopiero co, a usterka taka sama jak poprzednio , został zbity z tropu. Próbował różnych rzeczy , nic nie pomogło. 

Efekt końcowy rozmowy :

Sprzęt wadliwy , ale nie wymienią na inny bo to nic nie da. Opcja zmiany karty nie do przejścia , na sugestię ze to innym pomogło odpowiedź " proszę w to nie wierzyć , to bajki" . Jak zapytałam co dalej to usłyszałam że " ma pani bardzo dobry pakiet w mocno okrojonej cenie" .

 

Mój wniosek ... masz babo problem bo płacisz za mały rachunek i Cię stać na to by płacić dzierżawę . Już nie wiem czy jestem zniesmaczona czy wściekła podejściem do problemu. Wygląda na to ze mam im dać spokój i się cieszyć z tego co mam. 

 

A teraz myśl, która mi jeszcze chodzi po głowie ... czy takie podejście z Ich strony nie daje mi prawa do zerwania umowy z Ich winy ?  Moja rezygnacja nie wchodzi w grę - za wysoka kara.

Napisz reklamację.  Opisz wszystko. Podaj np. że masz znajomego, który  karty mógł wymienić bez problemu i wszystko mu teraz działa normalnie. Zgłoś sprawę do R.P.K. Płacisz abonament, wiec operator powinien zapewniać Ci bezproblemowy odbiór, nawet jesli wchodzi w grę wymiana na P.box. oczywiście za free, bo to oni mieszają z kartami.

Edytowane przez ircios
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisana... trzecia , dwie poprzednie z ofertą płatnego wifi premiumbox.

 

3 godziny temu, Mr. Brooks napisał:

Ojciec wymienił kartę Cameleon na Caymana bez problemu, ale komunikat w Pace PVR, że ,,karta nie sparowana z dekoderem''. Zostały odświeżone uprawnienia i dalej to samo. Czyżby w punkcie nc+ nie sparowali dekodera z karta w systemie?

Dodam, ze karta została wymieniona tylko do Pace do Multiroomu. Główny dekoder pozostał z Cameleonem.

 Dlaczego wymieniał ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też pojawił się problem przy nagrywaniu i oglądaniu innego kanału. Dzisiaj wymieniłem kartę (poprzednio miałem cameleon). Wygląda, że problem ustąpił. Pani w punkcie obsługi od razu powiedziała, że trzeba wymienić kartę i nie robiła żadnych problemów. Kolejny raz dzięki wszystkim za informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

Trzecia reklamacja znów odrzucona, czyli sytuacja bez zmian. Czytając odpowiedź nc+ doszłam do wniosku że czas zacząć czegoś wymagać . Zadzwoniłam do nc+ pytając co proponują by rozwiązać problem...trafiłam na bardzo wymijającego w odpowiedziach konsula, na wszystko odpowiadał "ale ja tu nic nie pomogę , proszę udać się do punktu i wymienić sprzęt". Tłumaczenie że wymiana sprzętu nie pomaga nic nie dało. Więc zrobiłam troszkę taki myk...idąc do punktu powiedziałam Pani że na infolinii powiedzieli, że jak nie pomaga wymiana dekodera, to maja wymienić karty. 

I pomogło ... miła Pani zadzwoniła gdzieś i wymieniła dwie karty. Wszystko wróciło do normy.

 

Dziękuję za podpowiedzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprócz zacinania się przy nagrywaniu, zgasł na pejsie niebieski wyświetlacz pokazujący nazwę programu lub godzinę (jak tam sobie ktoś ustawił). Zlikwidowali mi punkt w moim miasteczku. Bedę musiał wziąć kartę przy okazji do większego miasta...

na czasie konsultant proponował mi - wejść w Menu -> Ustawienia -> Ustawienia Terminala -> Ustawienia fabryczne  lub   wymienić ten dekoder na Wifi Premiumbox +.   kwota aktywacji to 79 zł, a opłata miesięczna za najem 10 zł.

Edytowane przez inspektor Barnaby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Odnośnie przydatności ECO się nie wypowiem, bo mam problem z tym dekoderem poruszany w innym temacie. Kupiłem taki dekoder NC+ TNK i domyślnie funkcje była wyłączona. Mam oprogramowanie 163 i pojawia mi się informacja o dostępnej aktualizacji. Feler, czy rzeczywiście jest nowe oprogramowanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...