Skocz do zawartości

PVR BOX+ (PACE HDS7241/91)


taiszo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 

Dopadła mnie zmora problemów z nagrywaniem na Pace . Z tym że ja na stanie mam dwa.

Po wizycie w punkcie się trochę zdenerwowałam. Sprzęt główny wymienili na "nowy",  a drugi na siłę chcą wymienić na wifi boxa .

Po sprawdzeniu nowego okazuje się że problem pozostał...jak zacinało tak zacina :(   Podjechałam do salonu  - kolejna wymiana - po sprawdzeniu dalej problem . 

Kart nie wymienią ponieważ niby mam stare po/cyfrowe karty a tych na caymany wymienić nie mogą... już nie wiem co robić i jakich argumentów używać . 

Oferują wifi premiumbox ale tylko na główny i z opłatami , nie zgodziłam się. Co dalej , ktoś podpowie  ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałam do nich wiadomość . Zobaczymy jak się odniosą do tego.

Jeśli jednak będzie tylko opcja wymiany dekodera to mam pytanie . Jak zrozumiałam wifi premiumbox mogę dostać tylko jeden - jako główny dek , a o co warto powalczyć do multi ?

Jak miałabym wymieniać sprzęt na którym nie ma możliwości nagrywania to wymiana mija się z celem. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pawel

W Multiroomie post Cyfra+ nie można mieć tzw. mydelniczki Box+(ADB ITI-2851S) i jedynie WiFi Box+ wchodzi w grę, bo Box+ Sagemcom DSI83/DSI87 nie opłaca się brać.


@Beaa
Jeśli chodzi o dekoder dodatkowy do Multiroomu to jak chcesz mieć nadal dwa PVR z dyskiem, to zostaw sobie najlepiej tego Pace PVR, którego masz, bo nie dostaniesz na wymianę żadnego innego dekodera dodatkowego z dyskiem nowszego, a jedynie zwykły WiFi Box+. Także możesz jedynie starać się o wymianę dekodera głównego Pace PVR na dekoder WiFi PremiumBox+. Jeśli chodzi o wymianę serwisową dekodera dodatkowego, to bez problemu jak masz Pace PVR i nie chcesz zmieniać typu sprzętu, to powinni Ci wymienić niesprawnego Pace PVR na odnowionego sprawnego Pace PVR.
Jeśli chodzi o karty dekodujące, to bez problemu możesz karty Cameleon wymienić w Salonie nc+ na nowe karty Cayman. Oczywiście nowe karty Cayman zostaną sparowane z nowymi dekoderami i każda nowa karta będzie już przypisana do konkretnego dekodera Pace PVR. Wymiana kart Cameleon na nowe Cayman wiąże się z tym, że stracisz możliwość zamówienia i odbioru opcji kanałów TV France za 10 zł/m oraz nie będziesz mogła tych nowych kart Cayman używać w niezależnych dekoderach z wolnego rynku. Oczywiście do takiej wymiany kart Cameleon na nowe Cayman musisz wziąć ze sobą oprócz kart te dwa dekodery Pace PVR, bo będą musieli w Salonie nc+ te karty sparować z dekoderami wydanymi na umowie.
Jeśli chcesz mimo wszystko wymienić karty Cameleon na nowe Cayman w dwóch dekoderach Pace PVR, to podzwoń po Salonach nc+ u siebie w mieście lub okolicy, by nie jeździć na marne. Tutaj pod tym linkiem możesz znaleźć Salony nc+ i kontakt do nich: https://ncplus.pl/strefa-abonenta/autoryzowane-punkty-nc-plus

Edytowane przez lukx95
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pawel

Ja mam nadal Multiroom post Cyfra+, mimo że już dawno wymieniony miałem dekoder Pace PVR na WiFi PremiumBox+, a jako dekoder dodatkowy mam WiFi Box+ i posiadam do tego nadal karty Cameleon, bo czasami korzystam z kanałów z opcji TV France.

Edytowane przez lukx95
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze słyszę, aby Caymany były parowane z Pejsem?. Z Wifipremiumbox i Wifibox tak, ale z Pejsem? ?

13 godzin temu, lukx95 napisał:

 

...Oczywiście do takiej wymiany kart Cameleon na nowe Cayman musisz wziąć ze sobą oprócz kart te dwa dekodery Pace PVR, bo będą musieli w punkcie te karty sparować z dekoderami wydanymi na umowie...

Fakt. Caymany nie będą działały w sprzęcie z wolnego rynku... Tak jak i Cameleony z FDEC bez bajerów łamiace to zabezpieczenie.

Edytowane przez ircios
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, ircios napisał:

Pierwsze słyszę, aby Caymany były parowane z Pejsem?. Z Wifipremiumbox i Wifibox tak, ale z Pejsem? ?

@ircios

Dekodery Pace PVR działają przez z nowymi kartami Cayman. Z tego co wiem karty Cayman są sparowane z dekoderami. No chyba, że o czymś nie wiem i w dekoderach Pace PVR karty Cayman działają na innej zasadzie i nie przypisują tych kart w systemie do konkretnego dekodera Pace PVR? Bo z tego co wiem, to dana karta Cayman jest przypisywana w systemie do konkretnego modelu dekodera i jak się przełoży kartę Cayman do dekodera innego wydanego na umowie, to już nie zadziała na tym drugim dekoderze z innym numerem seryjnym i zostanie wyświetlony odpowiedni komunikat na dekoderze, że karta jest przeznaczona do współpracy z innym dekoderem.

Edytowane przez lukx95
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cayman działa w Pejsie oczywista oczywistość, bo soft 162 na to pozwala. Z tego co wiem, do parowania jest jeszcze potrzebny odpowiedni procesor w dekoderze, czego w Pejsie brak. Czy Pejsy sprzedawane z Caymanami w pre-paid są sparowane z kartą? Chyba nie. 

Cameleon też jest przypisany do Pejsa i innych dekoderów w umowie i widnieje w systemie.

 

 

 

Edytowane przez ircios
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ircios

No nie wiem, czy karty Cameleon są w systemie przypisane do konkretnego dekodera na umowie, bo w porównaniu do kart Cayman, to działają z każdym innym dekoderem nc+, który obsługuje te karty i można sobie te karty przekładać bez problemu i oglądać telewizję. Natomiast kart Cayman już nie można przekładać, bo wyskakuje właśnie ten komunikat na innym dekoderze, że karta jest przeznaczona do współpracy z innym dekoderem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, ircios napisał:

Cayman działa w Pejsie oczywista oczywistość, bo soft 162 na to pozwala. Z tego co wiem, do parowania jest jeszcze potrzebny odpowiedni procesor w dekoderze, czego w Pejsie brak. Czy Pejsy sprzedawane z Caymanami w pre-paid są sparowane z kartą? Chyba nie. 

Cameleon też jest przypisany do Pejsa i innych dekoderów w umowie i widnieje w systemie.

Miałem kiedyś w domu trzy Pace'y z prepaidu i próbowałem przekładać karty między dwoma z nich - była kompletna ciemność mimo, że przynajmniej jedna z kart miała aktualne uprawnienia. Karty Cayman są moim zdaniem na 100% parowane do konkretnego dekodera Pace. Zresztą ktoś tu kiedyś zdaje się pisał, że te dekodery są przygotowane do parowania sprzętowego. O ile dobrze pamiętam, to Philipsy, które rok temu z hakiem na siłę wymieniali i nawet nie kazali zdawać nie miały wsparcia do parowania.

Edytowane przez tomkep
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otrzymałam odpowiedź do mojej reklamacji. Na darmową wymianę się nie zgadzają , ciągle wyskakuje mowa o aktywacji i opłacie miesięcznej. Mam jeździć do punktu i udowadniać że dalej mam problem ... liczyć na wymianę na inny Pace, wolny od wad . Po zapytaniu o wymianę kart otrzymałam odpowiedź, że istnieje taka możliwość tylko gdy owe karty będą uszkodzone, a moje jeśli oglądam to są ok. Już ręce rozkładam. 

Edytowane przez Beaa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej miejscowości jest tylko jeden. Za drugim razem podjechałam do innej (20 km) , tam Pani po stwierdzeniu usterki wymieniła na inny. Ale że mam tak daleko , poprosiłam by go zaraz sprawdziła... okazało się że na tym kolejnym też był ten sam problem, innych już nie było na stanie. Więc dekodera nie wymieniłam i pojechałam do domu, składając w punkcie reklamację. I to chyba był mój błąd , teraz nie mam potwierdzenia że problem był na jednym i drugim.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, roberttosat napisał:

Wystarczy, że powiesz o problemach z uprawnieniami na karcie i Ci wymienią.

 

@ircios rada z d..y. Policzą mu 60 zł i tyle na tym wyjdzie. Już lepiej podjeść wymienić, że zagubiona, policzą 60 zł a po tygodniu przynieść, że się znalazła i oddadzą te 60 zł na poczet abonamentu.

Z d..y jest kakao. Za co ma płacić? Niech udowodnią, że to on uszkodził najpierw. Rada z d..y. Wymienią, bo nie przepuszcza uprawnień. Oczy wywalą gdy zobaczą, że obraz jest. Gdyby nie puszczała uprawnień, to ciemność by była. Rada z d..y... co to ma być. Do klientów też tak się odnosisz? 

 

Karta zagubiona przepada. Nawet po znalezieniu. Jest wykreślona z systemu. To jakaś nowość, że po jakimś czasie można ją oddać, a oni kasę oddadzą.  Ciężko w to wierzyć. 

Edytowane przez ircios
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ircios na prawdę z d..y te Twoje rady i tak się odnoszę do Twoich rad. Nie masz pojęcia o czym piszesz więc się może nie udzielaj w tematach w których nie masz zielonego pojęcia.

 

Uszkodzenie chipa to uszkodzenie i nie musi nic udowadniać, że to nie On ją uszkodził bo nie ma takiej możliwości że sam się złamał. Jedynie przepalenie wchodzi w grę ale Ty wyraźnie napisałeś "złam chipa" czym narażasz go na niepotrzebne koszta. W związku z tym rada z d..y tak jak napisałem.

 

Co do odnalezienia karty o zwrotu kasy to się mylisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...