Skocz do zawartości

PVR BOX+ (PACE HDS7241/91)


taiszo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

13 godzin temu, Thiago83 napisał:

Mam niestety podobny problem z nagrywaniem czyli nagrywajac coś z jednego kanału, a oglądając inny nagranie jest rwane i praktycznie nie da się go oglądać. Problem pojawił się w połowie marca. Myślałem, ze to wina dekodera wiec go wymieniłem na taki same ( pace za pace, z tym ze miałem pace jeszcze z czasów cyfry+, służył mi bez zadnych problemów wiele lat ). Niestety problem jest nadal. Wynika to z aktualizacji dekodera czy z ustawienia anteny? Jeśli z tego pierwszego to czy wmiana na premiumbox+ pomoże?

 

 

Czy fachowiec był, a jesli tak to czy coś jego wizyta pomogła?

Mam to samo. Wymieniłem na nowy i nie pomogło, więc wina na 100% oprogramowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy system Dolby Digital jest możliwy w tym dekoderze? Mam go podłączonego za pomocą HDMI do soundbara i nie mogę tego osiągnąć.

 

Edit: Ok. Metodą prób i błędów okazuje się, że jest możliwy ale tylko przy podłączeniu przez optyka.

Edytowane przez piterk10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.04.2019 o 13:02, ircios napisał:

Karty...nie oprogramowania. Soft był dawno temu zmieniony i nie było problemu. Prawdopodobnie na kartę założyli licznik. Celowe działanie, aby ksrty ludki powymieniali bez wielkiej akcji wymiany kart.

 

@ircios raz jeszcze dziękuję za odpowiedź i radę! :) Faktycznie na problemy z nagrywaniem i przeskakiwaniem obrazu nie pomogła wymiana dekodera tylko właśnie wymiana karty ( testuje już od dwóch dni i zero problemów ) Szczerze mówiac podchodziłem do tego sceptycznie, w dwóch punktach nc+ też mówili, że pierwsze słyszą by karta mogła być genezą takich problemów, ale postanowiłem jednak spróbować i wymienic kartę z cameleona na caymana i pomogło :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Thiago83 napisał:

 

@ircios raz jeszcze dziękuję za odpowiedź i radę! :) Faktycznie na problemy z nagrywaniem i przeskakiwaniem obrazu nie pomogła wymiana dekodera tylko właśnie wymiana karty ( testuje już od dwóch dni i zero problemów ) Szczerze mówiac podchodziłem do tego sceptycznie, w dwóch punktach nc+ też mówili, że pierwsze słyszą by karta mogła być genezą takich problemów, ale postanowiłem jednak spróbować i wymienic kartę z cameleona na caymana i pomogło :) 

Pisałem o zacinaniu głosu i obrazu od feralnego piątku i twierdziłem że nc mąci z cameleonami, ale wielu "mądrych" tego forum twierdziło że to wina sprzętu bo stary, wina instalacji i inne jeszcze ciekawe pomysły. Ale to nc dąży do zlikwidowania tych kart i mimo moich zgłoszeń twierdzili że nic nie zmieniali. Jest to firma która ma klientów w głębokim poważaniu i do tego jeszcze robią z nas idiotów. To ich nie pierwszy numer

  • Popieram 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.04.2019 o 13:02, ircios napisał:

Prawdopodobnie na kartę założyli licznik. Celowe działanie, aby ksrty ludki powymieniali bez wielkiej akcji wymiany kart.

To niedorzeczne!

Do tego byłoby to tak [beep]kie, że wręcz nie do pomyślenia...

 

Czyli w sumie idealnie pasuje do nc+... Mam nadzieję, że ludzie z tunerami na linuxie zaczęli już zbierać logi i statystyki, żeby móc takie coś udokumentować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, jawor1111 napisał:

Pisałem o zacinaniu głosu i obrazu od feralnego piątku i twierdziłem że nc mąci z cameleonami, ale wielu "mądrych" tego forum twierdziło że to wina sprzętu bo stary, wina instalacji i inne jeszcze ciekawe pomysły. Ale to nc dąży do zlikwidowania tych kart i mimo moich zgłoszeń twierdzili że nic nie zmieniali. Jest to firma która ma klientów w głębokim poważaniu i do tego jeszcze robią z nas idiotów. To ich nie pierwszy numer

Ileż razy można o tym samym pisać. Idź wymień kartę. Masz PACE i cameleona, zostaniesz dalej z PACEm i caymanem. W takim zestawie nic dla Ciebie się nie zmieni. Co innego jak używasz kartę poza PACEm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Kr7 napisał:

Do Thiago83

Fachowiec był. Sprawdził ustawienie anteny i  było  dobre. Problem nadal istnieje i zanika mi na kilka sekund głos gdy oglądam coś na TVN 24 a nagrywam z Polsatu.

Czyli celowa robota NCplus

 

Niestety na to wygląda. Pomoze Ci wymiana karty na caymana. Taka "przyjemność" mnie kosztowała 60zł.

 

I macie racje - NC+ niefajnie postąpiła. I tu nawet nie chodzi o tę kasę, ale fakt, że przez niewiedzę pracowników musiałem wymieniac dekoder, a miałem jeszcze Pace z czasów cyfry+, który doskonale mi służył wiele lat ( oprócz tego, ze 2 lata temu wyświetlacz sie zepsuł ), byłem z niego bardzo zadowolony i miałem na nim nagrane wiele materiałów, któych mi szkoda. Żałuję, że tak póżno wszedłam na to forum i dowiedziałam się o tej karcie już po zmianie dekodera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może wpisali że uszkodzona przez klienta ?

Dziwi mnie ta opłata za wymianę karty. Bez pokwitowania bym nie zapłacił. Sam raz wymieniałem kartę cayman że może to poprawi nagrywanie na dysk zewnętrzny do Wifibox-a to sugerował pracownik w salonie i była to wymiana bezpłatna.

Edytowane przez maks27
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.04.2019 o 19:36, roberttosat napisał:

Ileż razy można o tym samym pisać. Idź wymień kartę. Masz PACE i cameleona, zostaniesz dalej z PACEm i caymanem. W takim zestawie nic dla Ciebie się nie zmieni. Co innego jak używasz kartę poza PACEm.

Tak trudno Ci zrozumieć że nie chodzi o samą wymianę kart ale o robienie klientów w Ciula jak jeden z użytkowników napisał. Bezczelnie nie przyznają się do zmian, nie powiadomią oficjalnie że ze względu na bezpieczeństwo i piractwo dokonują zmian w kartach  i jak ktoś ma takie problemy nich przyjdzie i wymieni kartę bo namotali, tylko palą głupa że nic nie robili i proszę przyjść do punktu na wymianę. Wymiana oczywiście najpierw dekodera która nic nie daje a później karty. Że zmienili licznik najprawdopodobniej na 1 a do nagrywania potrzebny na dwa to jest w porządku ? Na infolinii i zgłoszenie przez Iboa to samo odpowiedź - proszę się zgłosić do punktu to wymienimy uszkodzony dekoder  na taki sam "nowoczesny" w nowym pudełku. Jaja sobie robią z nas klientów. Na szczęście już niedługo kończy mi się umowa na superpremium plus dodatki składam wypowiedzenie i koniec. To ich już nie pierwszy numer przez ostatnie 12 lat odkąd jestem ich klientem skoro mnie mają gdzieś to ja ich również.

  • Popieram 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszecie niepotwierdzone informacje i sami robicie dezinformacje.

Mam jeden dekoder, na którym występuje ten problem i jak przełożę z niego kartę do dekodera z oscamem to bez problemu nagrywam inny kanał, a nawet dwa inne niż ten oglądany. Nie jest to zatem problem licznika, a coś innego w tych dekoderach nie działa. Co lepsze ta sama karta w drugim dekoderze PACE działa bez zacięć. Jedyna różnica, że ten na którym jest problem jest bez tunera DVB-T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Och jak dobrze że wszedłem na forum zanim poleciałem z dekoderom do wymiany  ?  bo i mnie dotkną problem "rwanego" nagrywania (2 cześć GoT i MI Falout nie do obejrzenie). Zestaw tak jak u kolegi wyżej 2 x Peace (jeszcze z Cyfry) z cameleonem.

W związku z tym mam pytania,:

- czy wymiany kart musi dokonać abonent z którym podpisana jest umowa czy obojętne kto pójdzie ? Pytam bo umowa na piękniejszą połowę, a czasu na jeżdżenie do punktu to ona nie ma za bardzo.

- czy w związku z innym systemem kodowania (cayman) zmieni się coś w multiroomie ?

Edytowane przez o-af
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cayman działa tylko z multiroom sieciowym.

Możesz pojechać wymienić dekodery z upoważnieniem. Najlepiej weź sobie upoważnienie do zarządzania całą umową. Do pobrania w moje nc+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Dr.STech napisał:

Piszecie niepotwierdzone informacje i sami robicie dezinformacje.

Mam jeden dekoder, na którym występuje ten problem i jak przełożę z niego kartę do dekodera z oscamem to bez problemu nagrywam inny kanał, a nawet dwa inne niż ten oglądany. Nie jest to zatem problem licznika, a coś innego w tych dekoderach nie działa. Co lepsze ta sama karta w drugim dekoderze PACE działa bez zacięć. Jedyna różnica, że ten na którym jest problem jest bez tunera DVB-T.

Mam akurat dekoder z tunerem DVB-T. Oprogramowanie 162 i po jego wprowadzeniu nie było żadnych problemów. Aż tu nagle na tylu dekoderach Pace zaczynają się dziać takie dziwne rzeczy w jednym terminie. A że w tym czasie NC zmieniało oprogramowanie kart to też pewnie a nie ma wpływu. Dekoderki PACE wielu osobom się nagle uwaliły bo tak chciały - pomyśl trochę sprawdź oprogramowanie na obu i po testuj a nie wsadził kratę jednorazowo i już wypisuje

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam niestety u siebie też zauważyłem zacinanie przy nagrywaniu i jednoczesnym oglądaniu.Też nie wierze że w tak krótkim czasie zaczęły się sypać dekodery.Trzeba zauważyć że na forum zagląda garstka abonentów, a i tak z tej garstki dużo ludzi narzeka.Ciekawe ile osób nieświadomie poszło i wymieniło na inny dekoder z dopłata za aktywacje i najem.Widać że NC+ za wszelką cene chce wycofać Cameleony z rynku.Używają do tego wszystkich możliwych sposobów.Niech mi dadzą dekoder 4k i jakiś drugo do MR za 0zł jak teraz i nawet jutro moge im oddać PACE i dwie karty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzień dobry,

Moje dwa Pace PVR też dopadła przypadłość z zacinaniem się obrazu podczas jednoczesnego oglądania i nagrywania. Zgłosiłem problem do działu technicznego operatora z zapytaniem czy znają problem oraz o wymianę kart na caymany. Odpowiedź mnie zdumiała. Najpierw sugerowali, że mam podpięty tylko jeden kabel do każdego dekodera( tak oczywiście nie jest) i dlatego tak się dzieje, a później w drugiej odpowiedzi, że mam podejść z dekoderami do punktu obsługi w celu dokładnego zdiagnozowania i ewentualnej wymiany. Na moją sugestię, że problem jest raczej związany z samymi kartami nic nie odpowiedzieli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...