Jump to content
taiszo

PVR BOX+ (PACE HDS7241/91)

Recommended Posts

Dni Pejsa i tak s─ů policzone­čśü. Jakby dali za free, to czemu nie.┬á

Czy na tym dekoderze jest mo┼╝liwo┼Ť─ç┬ákorzystania z NC+Go┬álub HBO Go?

Posted (edited)
17 minut temu, PWojciechowska napisał:
34 minuty temu, piterk10 napisał:
Czy na tym dekoderze jest mo┼╝liwo┼Ť─ç┬ákorzystania z NC+Go┬álub HBO Go?

Nie.

Czy w og├│le jest co┼Ť dost─Öpne przez niego po pod┼é─ůczeniu do internetu, jakie┼Ť us┼éugi VOD czy co┼Ť w tym stylu?

Edited by piterk10

VOD tylko z sat. 

Czy istnieje mo┼╝liwo┼Ť─ç wymiany w punkcie NC+ tego dekodera (Pace PVR) na inny┬ánowszy, kt├│ry obs┼éugiwa┼éby HBO Go┬ái NC+Go? Chodzi mi o darmow─ů wymian─Ö, czy je┼Ťli np. dekoder szwankuje to wymiana jest 1:1 i dadz─ů nowego Pace-a czy mo┼╝e co┼Ť innego?

Posted (edited)

Pejs za Pejs. Chcesz nowszy, to aktywacja 49 i +5/m do rachunku. Zadzwo┼ä na infolini─Ö, by─ç mo┼╝e jest szansa na darmow─ů wymian─Ö. Mowa o Wi-fi Premiumbox.┬á

nc+ Go i HBO Go mo┼╝esz ogl─ůda─ç z poziomu kompa pod┼é─ůczonego do tv.┬á

Samo HBO go na aplikacji w Smart tv., co jest najlepszym rozwi─ůzaniem.

Edited by ircios

W dniu 22.03.2019 o 11:49, alek710 napisał:

Witam.
1. Do dnia 5 III 2019 oba moje dekodery PACE z kartami Cameleon działały poprawnie na oprogramowaniu o ile pamiętam 154.
2. 5 III geniusze z NC+ uwalili mi te dekodery, prawdopodobnie wprowadzaj─ůc FEDC, niestety dekoder├│w nie uda┼éo si─Ö zaktualizowa─ç do oprogramowania 162 i zosta┼éy wymienione w punkcie NC+ na inne z oprogramowaniem 162, wszystko zacz─Ö┼éo dzia┼éa─ç (tylko nagra┼ä szkoda).
3. 8 III zauwa┼╝y┼éem, ┼╝e w przypadku nagrywania jednego programu i ogl─ůdania drugiego wyst─Öpuj─ů zaci─Öcia obrazu i d┼║wi─Öku, przeskakiwanie o kilka klatek zar├│wno na ogl─ůdanym programie jak r├│wnie┼╝ na nagraniu. Zauwa┼╝y┼éem, ┼╝e dotyczy to odpowiednio np. nagrywany ÔÇô ogl─ůdany:
TVN Turbo ÔÇô Polsat News, TTV ÔÇô TV 4, TTV ÔÇô Polsat, Polsat ÔÇô Canal+ Film. Przy nagrywaniu TVN Turbo i ogl─ůdaniu Canal+ takiego objawu nie zauwa┼╝y┼éem.
4. Na z┼éo┼╝on─ů reklamacj─Ö otrzyma┼éem od NC+ badziewia, ┼╝e mam dostarczy─ç uszkodzony dekoder do Autoryzowanego Przedstawiciela, gdzie przeprowadz─ů test dekodera/karty i ewentualnie wymieni─ů na sprawne. A jak b─Ödzie OK to 20 z┼é mnie skasuj─ů.

Ciekawe, ┼╝e oba dekodery (lub karty) zepsu┼éy mi si─Ö w podobnym czasie, co niekt├│rym ludziom, kt├│rzy pisz─ů o takich problemach w tym w─ůtku i r├│wnie┼╝ innych w─ůtkach.
Nie wybrałem się jeszcze do serwisu, ogólnie to jestem zniesmaczony całym NC+, co tydzień lub dwa mam dekodery wymieniać?

A jak sytuacja u Was? Co┼Ť si─Ö zmieni┼éo, byli┼Ťcie wymieni─ç karty?
Mo┼╝e jak wymieni─ů Cameleona na Caymana b─Ödzie OK?
Pytanie czy karta tak będzie w PACE działać, czy się sparuje i czy multiroom będzie dalej działał niezależnie?

Te┼╝ tak mia┼éem w swoim pejsie. Gdy ogl─ůda┼éem┬á┬áTVN24, a nagrywa┼éem na Polsacie, to zar├│wno obraz jak i d┼║wi─Ök zacina┼éy si─Ö. Zadzwoni┼éem na infolini─Ö i tam pani mi poradzi┼éa abym sprawdzi┼é ustawienie anteny, bo w czasie ostatnich wiatr├│w prawdopodobnie przestawi┼éa si─Ö. Na wtorek / 02.04./ mam zam├│wionego fachowca kt├│ry sprawdzi┬á ustawienie anteny i konwentera. Czy to co┼Ť da, nie wiem. Zak┼é├│cenia te faktycznie zacz─Ö┼éy wyst─Öpowa─ç w po┼éowie marca, ale z tego co czytam problem nie dotyczy tylko mnie. Zapewne NC+ macza┼éo w tym palce. Szkoda mi oddawa─ç pejsa do jakiejkolwiek naprawy, bo troch─Ö mam tam nagrane.

Nie dajesz do naprawy, tylko do wymiany, jak ju┼╝. Sprzet operatora nie s┼éu┼╝y do przechowywania ulibionych nagra┼ä, bo i tak b─Öd─ů pr─Ödzej czy p├│┼║niej zlikwidowane.

• Confused 1

15 godzin temu, piterk10 napisał:

Czy istnieje mo┼╝liwo┼Ť─ç wymiany w punkcie NC+ tego dekodera (Pace PVR) na inny┬ánowszy, kt├│ry obs┼éugiwa┼éby HBO Go┬ái NC+Go? Chodzi mi o darmow─ů wymian─Ö, czy je┼Ťli np. dekoder szwankuje to wymiana jest 1:1 i dadz─ů nowego Pace-a czy mo┼╝e co┼Ť innego?

Tak istnieje ale bezpłatnie to na 99% będziesz miał tylko przy przedłużeniu umowy.

Poszukuję  kodu oraz instrukcji do zresetowania tego  tunerka.

Problem z dzia┼éaniem po w┼é─ůczeniu w┼é─ůcza si─Ö┬á niebieska┬á dioda┬á i po chwili┬á dekoder┬á si─Ö┬á za┼é─ůcza, bez┬á mo┼╝liwo┼Ťci┬á prze┼é─ůczania kana┼éu.

Brak  wtedy  menu oraz brak  nazwy  kanały na panelu.

Pr├│ba┬á wy┼é─ůczenia te┼╝ niestety nie pomaga┬á z pilota.

Recznie  się  zapetla  i znowu  blokuje.

Kilka┬á razy┬á ju┼╝ by┼é┬á w sklepie┬á restartowany i na jaki┼Ť czas wystarcza po czym zn├│w┬á blokuje si─Ö.

Wujek Google si─Ö k┼éania­čśü

"Wy┼é─ůczamy dekoder z sieci, wciskamy jednocze┼Ťnie przyciski v- i v+ na dekoderze po czym w┼é─ůczamy wtyczk─Ö do sieci ca┼éy czas trzymaj─ůc wci┼Ťni─Öte przyciski. Nale┼╝y tak trzyma─ç przez kilka sekund a pojawi si─Ö menu serwisowe. Umo┼╝liwia ono mi─Ödzy innymi ca┼ékowite wymazanie wszystkiego co mamy na twardym dysku. Mo┼╝na r├│wnie┼╝ wyczy┼Ťci─ç pami─Ö─ç flash oraz eeprom cz─Östo to pomaga przy r├│┼╝nych niedomaganiach dekodera. Nale┼╝y poda─ç kod pin kt├│rym jest 555. Kasuje si─Ö wtedy r├│wnie┼╝ kod blokady dekodera kt├│ry za┼éo┼╝yli┼Ťmy a nie pami─Ötamy pinu."

35 minut temu, ircios napisał:

Wujek Google si─Ö k┼éania­čśü

To znalazłem  ale nie pomogło.

Dalej to samo.

W dniu 31.03.2019 o 21:32, Kr7 napisał:

Te┼╝ tak mia┼éem w swoim pejsie. Gdy ogl─ůda┼éem┬á┬áTVN24, a nagrywa┼éem na Polsacie, to zar├│wno obraz jak i d┼║wi─Ök zacina┼éy si─Ö. Zadzwoni┼éem na infolini─Ö i tam pani mi poradzi┼éa abym sprawdzi┼é ustawienie anteny, bo w czasie ostatnich wiatr├│w prawdopodobnie przestawi┼éa si─Ö. Na wtorek / 02.04./ mam zam├│wionego fachowca kt├│ry sprawdzi┬á ustawienie anteny i konwentera. Czy to co┼Ť da, nie wiem. Zak┼é├│cenia te faktycznie zacz─Ö┼éy wyst─Öpowa─ç w po┼éowie marca, ale z tego co czytam problem nie dotyczy tylko mnie. Zapewne NC+ macza┼éo w tym palce. Szkoda mi oddawa─ç pejsa do jakiejkolwiek naprawy, bo troch─Ö mam tam nagrane.

Szkoda kasy na fachowca. To wina na 100 % nowego oprogramowania . Niemożliwe żeby tak dużej liczbie osób poprzestawiało nagle antenę.

Czy w og├│le mo┼╝na jeszcze wymieni─ç Pace na Pace? By┼éem dzisiaj w salonie NC+ i mogli┬átylko wymieni─ç na mediabox, nawet turbobox-a nie mieli. Oczywi┼Ťcie opr├│cz tego mogli za wi─Öksz─ů dop┼éat─ů wymieni─ç na 4k lub Wi-Fi boxa ale to mnie nie interesowa┼éo.┬á

Posted (edited)

Jeszcze jedno pytanie nt. wymian dekoder├│w. Czy mo┼╝na wymieni─ç Pace na Mediaboxa, korzysta─ç z niego kilka miesi─Öcy, p┼éac─ůc za jego wynajem, a nast─Öpnie z powrotem wymieni─ç Mediaboxa na Pace, wracaj─ůc do stanu pocz─ůtkowego gdzie nie p┼éac─Ö za wynajem Pace?

Edited by piterk10

Nie wiem co to multibox ale si─Ö domy┼Ťlam, ┼╝e chcesz wymieni─ç na nowszy model. Po wymianie nie mo┼╝esz zej┼Ť─ç ze sprz─Ötem na starszy model.

• Upvote 1

Zapomnij i wymie┼ä na WifiPremiumBox+ nie raz daj─ů za 0z┼é na wynajem.┬á

15 minut temu, roberttosat napisał:

Nie wiem co to multibox 

Tak, chodziło mi o mediabox.

15 minut temu, ADUSIEK XPS 5 napisał:

Zapomnij i wymie┼ä na WifiPremiumBox+ nie raz daj─ů za 0z┼é na wynajem.┬á

Mo┼╝e daj─ů za 0 z┼é ale przy przed┼éu┼╝aniu umowy. Ja ju┼╝ swoj─ů niedawno przed┼éu┼╝y┼éem i w sumie potrzebny mi lepszy dekoder tylko na 5 miesi─Öcy, przez kt├│re mam HBO go za darmo. Potem znowu wystarczy┼éby mi dotychczasowy Pace.

Wiem, ┼╝e mo┼╝na pod┼é─ůczy─ç kompa pod TV i w ten spos├│b korzysta─ç z HBO Go ale w moim przypadku musz─Ö troch─Ö gimnastykowa─ç si─Ö z tym i chcia┼ébym to upro┼Ťci─ç.

Posted (edited)

@piterk10

Niestety taka kombinacja z wymianami dekodera nie jest mo┼╝liwa nie masz Smart TV ? tam jest HBO GO.

Edited by ADUSIEK XPS 5

Mam niestety podobny problem z nagrywaniem czyli nagrywajac co┼Ť z jednego kana┼éu, a ogl─ůdaj─ůc inny┬ánagranie jest rwane i praktycznie nie da si─Ö go ogl─ůda─ç. Problem pojawi┼é si─Ö w po┼éowie marca. My┼Ťla┼éem, ze to wina dekodera wiec go wymieni┼éem na taki same ( pace za pace, z tym ze mia┼éem pace jeszcze z czas├│w cyfry+, s┼éu┼╝y┼é mi bez zadnych problem├│w wiele lat ). Niestety problem jest nadal. Wynika to z aktualizacji┬ádekodera czy z ustawienia anteny? Je┼Ťli z tego pierwszego to czy wmiana na premiumbox+ pomo┼╝e?

W dniu 31.03.2019 o 21:32, Kr7 napisał:

Te┼╝ tak mia┼éem w swoim pejsie. Gdy ogl─ůda┼éem┬á┬áTVN24, a nagrywa┼éem na Polsacie, to zar├│wno obraz jak i d┼║wi─Ök zacina┼éy si─Ö. Zadzwoni┼éem na infolini─Ö i tam pani mi poradzi┼éa abym sprawdzi┼é ustawienie anteny, bo w czasie ostatnich wiatr├│w prawdopodobnie przestawi┼éa si─Ö. Na wtorek / 02.04./ mam zam├│wionego fachowca kt├│ry sprawdzi┬á ustawienie anteny i konwentera. Czy to co┼Ť da, nie wiem. Zak┼é├│cenia te faktycznie zacz─Ö┼éy wyst─Öpowa─ç w po┼éowie marca, ale z tego co czytam problem nie dotyczy tylko mnie. Zapewne NC+ macza┼éo w tym palce. Szkoda mi oddawa─ç pejsa do jakiejkolwiek naprawy, bo troch─Ö mam tam nagrane.´╗┐

Czy fachowiec by┼é, a jesli tak to czy co┼Ť jego wizyta pomog┼éa?