Skocz do zawartości

PVR BOX+ (PACE HDS7241/91)


taiszo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, xyno napisał:

Dobra, a ja chciałbym aktualizować soft bo na mojej ariva karta przestała działać. Wyjąłem z pudla pace z wersja 154. Dekoder wyszukuje aktualizacje po czym gdy kliknę ok przez 2h miga niebieska dioda. Po tych 2h dekoder się włącza bez aktualizacji do nowej wersji, a na cameleonie dalej komunikat o uszkodzonej karcie. Ktoś ma jakis pomysl jak go zaktualizować?

Jest też inna opcja, że soft jest zbyt stary do aktualizacji do wersji 162.Wtedy pozostanie opcja wymiany dekodera w punkcie serwisowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety Pawel ma chyba rację, bo przywrócenie ustawień fabrycznych, jak i po tym próba instalacji wciskając klawisze nie pomaga. :(

Tak czy siak, dzięki za pomoc.

Najgorsze jest to, że umowę przedłużałem niedawno i niby nie ma możliwości wymiany dekodera na moduł CAM...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Mam problem z pilotem do Pace od jakichś 2 tygodni. Strzałki lewo/prawo w trybie dekoder pogłaśniają / ściszają TV i nie działa nawigacja (TV Samsung).

Widziałem w wątku, że ktoś miał tak wcześniej, ale bez rozwiązania problemu. Pilot do wymiany, czy coś programowo się zmieniło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, zonzi napisał:

Mam problem z pilotem do Pace od jakichś 2 tygodni. Strzałki lewo/prawo w trybie dekoder pogłaśniają / ściszają TV i nie działa nawigacja (TV Samsung).

Widziałem w wątku, że ktoś miał tak wcześniej, ale bez rozwiązania problemu. Pilot do wymiany, czy coś programowo się zmieniło?

Próbowałeś go resetować do ustawień fabrycznych?

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam problem z Pacem. Po przyciśnięciu przycisków pilota góra/dół, lewo/prawo dekoder powiela działanie przycisku.

Czyli jak wcisnę raz w prawo - to pogłośni do wart. maksymalnej, jak wcisnę strzałkę góra dół to leci bez przerwy po kanałach w górę lub dół.

Przyciski na dekoderze działają też źle, tzn pomimo wielokrotnego wciskania P+ mogę zmienić kanał tylko o 1.

Te od głośności wcale nie działają.

 

Może na to pomóc ten reset dekodera z odłaczeniem zasilania i [P+P-]? Czy jest jeszcze jakiś reset ustawień pilota?

 

Dekodera nie chcę wymieniać, bo na dysku 65 pozycji, które od kilku lat mam nadzieję kiedyś obejrzeć.

 

(nawigacja telewizora działa dobrze, więc raczej coś z dekoderem)

Edytowane przez arzak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zresetowałem do ustawień fabrycznych, nie pomogło. Po restarcie skanowanie kanałów i info o nowej wersji oprogramowania 162.

Przyciski strzałek nadal jednak nie działają poprawnie.

 

Chyba wymiana dekodera będzie konieczna.

Szkoda mi tych nagranych filmów.

Jest szansa na przełożenie dysku do nowego dekodera?

Zaglądałem do środka, wydmuchałem 8-letni kurz i wymiana dysku wygląda na prostą, na kolanie z jednym wkrętakiem dałoby się zrobić.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nagrania są cyfrowo zabezpieczone. A i tak nikt dysku by nie przełożył.

Edytowane przez Barti
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości. Proszę wyłączyć w aplikacji Tapatalk automatyczne dopisywanie do postu informacji o posiadanym urządzeniu mobilnym. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie! W przypadku dekodera dedykowanego od operatora, dobrze jest coś nagrać, potem obejrzeć, a następnie od razu usunąć z dysku.

Bo tak, jak już wyżej zostało napisane, wymiana dekodera na nowy = bezpowrotna utrata nagrań dokonanych wcześniej  ze jego pomocą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, jeżeli jest wymieniany dekoder to ze wszystkimi komponentami. Z tego co wiem nie ma możliwości wymiany z dysku z jednego dekodera do drugiego. Możliwe że są one parowane z danym dekoderem. Nagrania na dekoderze są fajne do póki dekoder jest sprawny hehe. Dekoder naprawiany w serwisie jest ustawiany do stanu pierwotnego czyli tak jak by wyszedł prosto z fabryki a co za tym idzie.. cała zawartość dysku z niego jest usuwana. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Frontowe klawisze do zmiany kanałów działają tak, że zmiana kanału P+/- następuje raz na kilka/kilkanaście naciśnięć.

Klawisze do zmiany głośności wcale nie działają (dodam, że użyłem ich po raz pierwszy, a dekoder ma ok. 8 lat, więc może z tego powodu szwankują).

 

Jednak powielenie działania klawiszy  z panelu frontowego nie występuje tak, jak przy klawiszach z pilota.

Pilot dostałem nowy, we wtorek, poza tym przy zmianie głośności TV jest OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...