Skocz do zawartości

PVR BOX+ (PACE HDS7241/91)


taiszo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Dekoder przestał współpracować ze splitterem u dwóch znajomych. Na infolinii jest komunikat, żeby z kartą wyłaczyć i właczyć do sieci. Na oryginalnej karcie po tym zabiegu ruszyłoale ze splitterem nadal nie. Ale inne tunery ze splitterem działaja zatem karta nie jest przyblokowana. Czy wie ktoś o co chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiany wprowadzone w nowym oprogramowaniu dekodera Pace PVR:

 

Przede wszystkim nastąpiły zmiany w MENU (dodatkowe plansze z ustawieniami, usunięcie całkowicie kategorii VOD+), modyfikacje na ekranie TV Rachunek oraz zwiększenie zabezpieczeń oferowanych treści. Dodana została także wraz z nową aktualizacją obsługa nowych kart typu Cayman, co oznacza, iż w przypadku awarii karty Cameleon, w punkcie nc+ zostanie wydana Abonentowi na wymianę karta Cayman do dekodera Pace PVR.
Usunięcie kategorii VOD+ skutkuje tym, że nie będzie już możliwości zamówienia Premier VOD+ poprzez dekoder Pace PVR.

Jeśli chodzi o zwiększenie zabezpieczeń oferowanych treści, to został dostosowany system kodowania w zakresie współpracy kart dekodujących z dekoderami pracującymi w systemie dostępu warunkowego platformy nc+. W praktyce oznacza to, że karty dekodujące, wydawane przez operatora, będą prawidłowo działały wyłącznie w sprzęcie znajdującym się na liście dekoderów wspieranych przez operatora, a tym samym, spełniającym określone wymagania techniczne.

Warunkiem koniecznym dla spełnienia wymagania technicznego jest korzystanie z dekodera z zainstalowanym, oryginalnym oprogramowaniem operatora.
Abonenci korzystający z dekoderów innych niż operatora, mogą spotkać się z problemami w odbiorze usługi. Korzystanie ze splittera skutkować będzie brakiem dostępu do usługi.

Edytowane przez lukx95
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie działa ale trzeba trochę poczekać przy przełączaniu programów, schodzi dość długo z tym.  Znika obraz i karta szuka sygnału ze splitera, mija może ze 20-30 sekund i obraz wraca. Wkurzające to ale działa.

Jednak jest problem. Wyskakuje co jakiś czas komunikat "karta zablokowana" a później , że dekoder zablokowany.

Edytowane przez weni
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam panowie mam pytania czy nowy soft i pozbawienie vod to tym czasowe czy stałe czy coś zmieniło się w funkcji internet 

jeśli na stałe usunięto vod czy można wypowiedzieć umowę 

mam pace 4 lata mogę go wymienić jeśli tak to prosił bym na jaki dekoder mam multirum  na starych zasadach i żeby tak zostało jeśli to możliwe

powód głośno chodzi dysk zawiesza się jak poogłaszam zmienia program i sam się restartuje co jakiś czas  będę wdzięczny za pomoc  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lukx95 wszystko opisał kilka postów wcześniej co zmienia się wraz z oprogramowaniem.

 

 

Wielkich zmian nie ma. Na TV Rachunku wskakuje błąd. Mała zmiana w menu ustawienia. Jedyny plus to szybciej działa mi program tv w menu. Nie trzeba tyle czekać aż się załaduje.

 

Wyrzucono Vod+, ale też Canal+Vod, gdzie już od dawna nic nie dodawano.

Niestety, nie spowodowało to zwiększenia miejsca na własne nagrania. Szkoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień Dobry !

Ja mam bliźniaczy problem jak przedtawił darek.s. Spliter i dwa TV. Karta działa tylko w dekoderze. Jak rozumiem w tej chwili nie da się tego problemu rozwiązać ? Spliter do kosza? A może ktoś znalazł jakieś rozwiązanie ?

 

Mam to samo, jest możliwość downgraudu do poprzedniego softu, gdzieś można znaleźć w ogóle soft i wgrać ręcznie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w pace soft 159i wiec sie nie zaktualizował ale karta od splitera divISO air nie działa i pokazuje komunikat karta uszkodzona. W ukrytym menu autoaktualizacja wyłączona ale brak uprawnień i tu pytanie czy to może byc powód tego ze nie ma obrazu?

Jak mam przesłać niby uprawnienia jak po włożeniu karty kameleon prawdopodobnie sie zaaktualizuje i bede musial kupić inny zebym mógł oglądać na tym tv a inna sprawa ze bez aktualizacji ligi mistrzów na tym tv nie obejrzę bo tych kanalow pojedynczo na pace raczej dodac nie idzie jak np.na fergusonie .Czy ktos moze mi jednoznacznie odpowiedzieć.

Z góry dzięki.

Edytowane przez davidov26
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja byłem w nc+ i wymieniłem mojego pace po nocnej aktualizacji z 162i(niby uszkodzony dysk) i dostałem nowy dekoder z softem 159 i działa :-D wszystko...poblokowalem autoaktualizacje jak pisaliście wcześniej i dodatkowo zmieniłem satelitę z hotbird na inną aby nie miał dostępu do aktualizacji i śmiga...

Edytowane przez tombik87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś jadę do salonu wymienić pace, tylko mam dylemat bo nigdzie na stanie nie mieli i dostawa jest dopiero dziś. I tu zagwozdka, bo jak będzie z nowym softem to pupa...

Myślicie, że kobita na miejscu przed wymianą sprawdzi jak ma soft? :P

 

Ja też chcę się wybrać tylko jak im uzasadnić żeby go wymienili skoro mi z kartą działa tylko w splitterze nie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co sie stanie jeśli po włączeniu deka odrzuce wyszukiwanie kanałów i pozniej wloze kartę kameleon ale na sofcie 159i ?

Czy wtedy w tle może sie jakoś zaktualizować czy to nie możliwe?

Aktualizacja automatyczna została wyłączona w ustawieniach .

Edytowane przez davidov26
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...