Skocz do zawartości
taiszo

PVR BOX+ (PACE HDS7241/91)

Rekomendowane odpowiedzi

Możesz złożyć reklamację, to będą kazali Ci sprzęt wymienić :-D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chyba coś poprawili bo u mnie wszystko działa prawidłowo.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No chyba coś się poprawiło, zaplanowałem wczoraj na noc nagranie i dzisiaj jest :) Jak na razie też nie występuje problem z brakiem sygnału.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mi też nagranie się nagrało wczoraj. A dzisiaj rano brak sygnału...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Także miałem ten problem. Pojawił się w niedzielę, w poniedziałek rano nagrał mi materiał godzinę wcześniej, niż było zaplanowane. Sytuację ratowało pozostawienie włączonego dekodera, na czas planowanego nagrania - nie było tu problemu. Nie zaobserwowałem problemu z zanikiem sygnału. W czwartek wszystko wróciło do normy.

Początkowo wiązałem to ze zbliżającą się zmianą czasu, lecz lektura tego wątku uświadomiła, że to był systemowy błąd, który niekoniecznie musi mieć związek ze zbliżającym się przestawieniem zegarów. Teraz jest wszystko w porządku i oby tak zostało.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

działa wam płynnie epg ? ja po tej zmianie czasu mam problem z tym. Funkcja program na 7 dni kuleje...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie jak na razie jest też wszystko w porządku, z wyjątkiem epg który lekko kuleje ale może i to poprawią........

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie problem z epg rano. Na chwilę obecną nie sprawdzałem. Ale jeśli większość zgłasza to musi być problem po ich stronie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ustawienia fabryczne poprawiły i już gra.

Inna kwestia. Co i raz konsultanci sugerują że ten sprzęt będzie wycofywany i chcą żeby zmieniać na nowy. Spoko, jak dek 4K będzie za 0 zł za miesiąc a nie za 15 to chętnie się przesiądę. W życiu nie zapłacę za dek 15 za miech. Śmieszni są.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Konsule to wszystko wcisną za 2zł;)  dekoder gdyby wycofywano nie dano by: softu pod cayman i kart cayman

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie już wszystko działa, też miałem problem z epg, ale teraz jest ok. Jeszcze pytanie czy jak podłączę kabel optyczny do telewizora to będę miał 5.1 np. na Canal+? czy muszę kabel podłączyć do dekodera? I jeszcze jedno macie może napisy na HBO? Bo u mnie się nic nie wyświetla. Chodzi o to, że HBO tylko angielską ścieżkę ma 5.1,a tą z polskim lektorem normalnie w stereo. Na C+ są napisy a na HBO nic.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeszcze pytanie czy jak podłączę kabel optyczny do telewizora to będę miał 5.1 np. na Canal+? czy muszę kabel podłączyć do dekodera?

Ad1 ... kabel optyczny do tv ... a drugi koniec tego kabla to gdzie podłączony?

Ad2 ... kabel podłączyć do dekodera ... i to samo co wyżej - gdzie drugi koniec tego kabla podłączony?

Tak to napisałeś, że czort wie co z czym chcesz połączyć.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak ma mieć dźwięk 5.1 to pewnie do amplitunera.Telewizor zapewne "wypluwa" stereo po optyku więc łączysz optykiem dekoder z amplitunerem.Jeśli amplituner posiada złącza hdmi możesz oczywiście połączyć dekoder z amplitunerem po hdmi.W tym przypadku telewizor również podpinasz po hdmi do amplitunera.

Edytowane przez Pawel

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak drugi koniec to amplituner :) Ogólnie tak jak Pawel napisałeś musi być pod dekoder wtedy jest 5.1 bo przez telewizor było stereo. Czy to dlatego, że w dekoderze nie ma ustawień 5.1 tylko stereo, mono? Bo w konsoli ps4 wydaje mi się, że jest 5.1, jednak nie mam optyka podłączonego do konsoli tylko leci to przez telewizor. Czytałem fora i ogólnie ludzie polecają podłączenie w ten sposób. Jednak na tym dekoderze to nie działa. Więc w tej chwili mam jednego optyka w tv a drugiego do dekodera, i wydaje mi się, że wszystko jest tak jak powinno.

Edytowane przez joshuaa

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Napisy na HBO są, tylko Pace ich nie obsługuje. Temat znany od 2009r. kiedy wypuszczono pierwsze Pacey.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dysk mam w sumie notorycznie zapełniony, ale w związku z tym, że mam więcej czasu postanowiłem coś wcześniej nagranego w końcu obejrzeć. W sumie trzy filmy po niemal dwie godziny każdy. Po usunięciu nadal pojawia się stan zapełnienia dysku na 100%, a tym samym nic się nie nagrywa nowego. Ktoś miał lub ma też taki problem?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Co jest że nie mogę włączyć a czerwona dioda miga co 5 sekund ??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam serdecznie.
​Mam problem takiego typu.

Przeszedłem z oferty na kartę na ofertę abonamentową z dekoderem Pace i mam oprogramowanie pozbawione wszystkich kolekcji i dostępu do TV rachunku (zamiast tego pokazuję się ważność pakietu prepaid a go już nie mam bo na abo siedzę)
​Czy da się wgrać oprogramowanie z dostępem do kolekcji i normalnego TV rachunku ?
Bo ogólnie tak jestem zadowolony ze sprzętu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ta usługa jest zbędna, wręcz natrętna. Chciałbym jej nie mieć na swoim sprzęcie. Zadzwoń do nc.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam, od dzisiaj w moim Pace przestał działać timeshift oraz nagrywanie. Przypuszczam, że dysk padł lub po zmianie softu tak jest.
Wysyłają mnie do serwisu na diagnostykę.
Mam kartę cameleon i spliter turbo po kablach.
Teraz pytanie.
Czy warto brać jakiś nowy dekoder zamiast Pace, który będzie współpracować z cameleonem i spliterem, czy wymienić na to samo?
Nie znam się za bardzo na tym, tak więc proszę o sugestie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Jeśli chcesz korzystać ze splitera, to tylko Pejs Ci został. Inne dekodery nie działają ze spliterami.

Edytowane przez ircios

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A czy na tym dekoderze podlaczonym do anteny sat i naziemnej mozna nagrywac na twardy dysk programy z DVB-T?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi