Skocz do zawartości

PVR BOX+ (PACE HDS7241/91)


taiszo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj dzwoniłem na info. w innej sprawie i konsul na koniec rozmowy poprosił poczekać na słuchawce, ponieważ musi coś sprawdzić. Chwilę to trwało. Po czym poinformował mnie że będzie mi przysługiwać wymiana deka ( aktualnie 2 pejsy), bo te już nie są wspierane. Mam czekać na smsa, w najbliższym czasie.

 

Oczywiście żadnych dodatkowych opłat z tego tytułu.

 

Co w przypadku gdy punkt już pace'ów nie ma ? jest możliwa wymiana na wifipremiumboxa w tej samej cenie(mam dzierżawe zrabatowaną do 0zł) ?

Edytowane przez gebi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie z innej strony : posiadam dekoder PVR BOX PACE z multiroom . W związku z tym, że dekoder nie działa poprawnie, NCPlus nie wspiera go techniczne, nie wyświetla treści za które płacę abonament czy możliwe jest rozwiązanie umowy. Tak się składa, że żaden inny dekoder mi się nie podoba a NC Plus kupiłem tylko ze względu na ten konkretny dekoder ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@krzysz - 159 bez i - dekoder nie był podpięty do sieci albo nie uruchamiałeś aplikacji interaktywnych. "i" powinno samo zaskoczyć przy skorzystaniu z zasobów sieciowych, a na odbiornikach nie podpiętych zostanie bez "i", niczym się nie różni.

 

Natomiast 163 jest niedostępny w OTA, a przynajmniej nie widziałem aby był ostatnio - on jest wgrywany do dekoderów wydawanych z Caymanami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GTI MD ja mam wersję 159 i proszę Cię o pomoc ,  czym się różni od  159i  i czy warto aktualizować???????

Dokładnie tak jak mówi Mr. Orbita 159i zawiera aplikacje interaktywne, gdy nie podłączysz internetu, domyślnie nie ma ich w systemie aby odciążyć sprzęt, jak którąś otworzysz to powinnien nastąpić Upgrade.

 

Wersja 163 włącza Caymana do obsługi dlatego go nie ma na satelicie, natomiast będzie gdy dojdzie do wymiany kart na Cayman (o ile wogóle).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...

Witam mam problem z tym dekoderem. Dekoder mam ustawiony by korzystał z dwóch anten czyli TWIN. Oczywiście na obydwóch antenach jest sygnał i przez kilka lat nie miałem z nim problemów. Każde zaplanowane nagranie się nagrywało, może raz na jakiś czas trzeba było odłączyć wtyczkę, ale zdarzało się to bardzo rzadko, i jak na to, że dekoder ma już swoje lata byłem zadowolony, wymieniać nie chciałem... przyzwyczajenie do pilota itd. Niestety od jakiegoś czasu mam z nim problem. Kiedy dekoder jest uruchomiony wszystko działa, mogę nagrywać jeden program oglądać inny, czy też nagrywać dwa programy w tym jeden, który aktualnie oglądam. Jednak kiedy wyłączę dekoder na pilocie i potem uruchomię go, mam komunikat brak sygnału. Jak wchodzę w ustawienia anteny dekoder pokazuje, że jest sygnał. Jednak gdy przełączę na kanały cały czas mam ten komunikat. Pozostaje jedynie znów odłączyć dekoder z prądu i kanały są i znów wszystko funkcjonuje. Jednak gdy go wyłączę na pilocie znów ta sama historia i pozostaje tylko odłączyć z prądu. Najgorsze jest to, że teraz żadne zaplanowane nagranie się nie nagrywa i za każdym razem mam brak sygnału. Przywróciłem już ustawienia fabryczne, próbowałem ustawić dekoder na jedną antenę, wyłączyć tryb eko itd. ale to nic nie pomaga. Uruchomiłem już menu serwisowe wyczyściłem pamięć flash oraz eeprom, ale to nic nie dało. Zostawiłem jedynie nagrania,ale czy nagrania miały by jakiś wpływ na to co się dzieję? Co jeszcze zauważyłem dziwna sprawa, że jak pokazuje mi brak tego sygnału po wyłączeniu dekodera i ponownym uruchomieniu to za każdym razem mam złą godzinę w dekoderze, jest godzina do przodu. Jak odłączę ten kabel sieciowy i znów wszystko działa to godzina jest prawidłowa. Czy jeszcze coś mogę zrobić by zachować nagrania i nie wymieniać dekodera? Jakoś pobrać soft na nowo lub coś innego? Jeszcze druga opcja nie wyłączać wcale dekodera, bo wtedy jest ok :) 

Edytowane przez joshuaa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dokładnie to samo na swoim z tym, że mi zaplanowane nagrania nagrywa. Dekoder od około miesiąca co jakiś czas rano po uruchomieniu informuje o braku sygnału. Pomaga tylko reset z zasilania. Nie jest to odosobniony przypadek w związku z tym zapewne nie masz co wymieniać dekodera bo stracisz nagrania tylko przeczekać to a najlepiej zgłosić na infolinii te problemy z informacją, że z tego co wiesz to nie jest to tylko na twoim egzemplarzu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info :) A powiedz czy długo już Ci się to dzieje? Bo mi dopiero o tego weekendu. Wcześniej tak jak pisałem naprawdę nie miałem z tym dekoderem większych problemów. Dziwna jest też ta sprawa z godziną dlaczego zawsze gdy pokazuje ten brak sygnału godzina jest o 1h do przodu. A jak odłączę go z prądu i uruchomię to jest ok. Nie wiem czy go teraz wcale nie wyłączać przez jakiś czas by mi się wszystko nagrywało? Czy nie wykończę tym dekodera?

Edytowane przez joshuaa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo. Zmieniłem konwerter na nowy, dokręciłem kable i przywróciłem ustawienia fabryczne a problem dalej występuje. Dzisiaj pod instalację podłączę drugi taki sam dekoder i sprawdzę czy dalej to samo... Wtedy można wykluczyć instalację i oddać dekoder do punktu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim było tak, że od czasu do czasu  nie nagrywał do końca zaplanowanych programów. Czasem po włączeniu  pojawiał się komunikat, żeby sprawdzić połączenie konwertera. Pomagało tylko odcięcie prądu. Co jakiś nie mogłem wejść w "Moje nagrania"-wywalało całkowicie z ustawień. Kiedyś postanowiłem sprawdzić, czy problem z nagrywaniem to wina tymczasowego braku sygnału. Jednak podczas nagrywania i oglądania meczu, po prostu nagrywanie się wyłączyło-mecz "leciał" dalej bez żadnych zakłóceń. Wyczyściłem dysk, przywróciłem ustawienia fabryczne, jednak problem się pojawiał. Dzisiaj zawiozłem dekoder do punktu, mają sprawdzić, przetestować(podobno mają do tego "swoje narzedzia"). Zobaczymy co z tego wyjdzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...