Skocz do zawartości

PVR BOX+ (PACE HDS7241/91)


taiszo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wady i pozytywy dekodera Pace subiektywnie:

 

Wady:

 

- Notoryczny brak opisów w EPG

- Brak niektórych kanałów w EPG

- Brak możliwości ułożenia własnej kolejności kanałów

- Nie można jednocześnie nagrywać dwóch kanałów (!) - konwerter twin, tuner dwugłowicowy (!)

- Nieprzyjazne menu i pilot wersji B

- Słaba informacja o sygnale/jakości kanału

- Niemiłosiernie irytująca, pulsująca dioda podczas nagrywania, skutecznie odwraca uwagę od oglądania tv

- Nieczytelny wyświetlacz i "dziwna" dioda

- Brak zegara w trybie stand by

- Irytujące pytania o wyłączenie tunera po 4 godzinach

- Tylko jedna pozycja na pasku informacyjnym, a mogły by być dwie z czasem trwania od - do

- Dostęp do nagrań powinien być możliwy po naciśnięciu jednego przycisku, a nie przez przebijanie się po menu

- Piszcząca cewka (jak w białych tunerach n-ki)

 

Plusy:

 

- Gabaryty

- Design

- Można wyłączyć tuner podczas nagrywania (np na Arivie nie można - ratuje timer ustawiony na np 10 min. Wyłączy się po zakończeniu nagrania)

- Skromne usługi internetowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wady:

- Nie można jednocześnie nagrywać dwóch kanałów (!) - konwerter twin, tuner dwugłowicowy (!)

- Irytujące pytania o wyłączenie tunera po 4 godzinach

- Można dwa nagrywać i trzeci wcześniej nagrany z dysku oglądać.

- Pytanie można wyłączyć, że ani nie będzie pytał, ani nie będzie wyłączał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Można dwa nagrywać i trzeci wcześniej nagrany z dysku oglądać.

- Pytanie można wyłączyć, że ani nie będzie pytał, ani nie będzie wyłączał

 

Jak można wyłączyć to pytanie???

 

Takie nagrywanie to nie nagrywanie - pełna dowolność jaką choćby w sagecomie CP który miałem można nazwać nagrywaniem dwóch kanałów! Tutaj jest tylko pozorność takiego nagrywania....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to u mnie się nie da nagrywać. Ustawione na twin.

Da się nagrywać z dwóch różnych transponderów i nic nie jest pozorne. Pierwszy program nagrywamy przyciskiem nagrywanie, drugi program trzeba zatrzymać pauzą, włączyć odtwarzanie i wtedy włączyć przyciskiem nagrywania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli się nie da. Kombinacje, że hej. Chcę np nagrać film o 20 i drugi na innym transp. o 21. Nic z tego - tunera nie da się zaprogramować na 2 nagrania. Ja tak rozumiem tę możliwość

Jak można wyłączyć to pytanie???

menu, 7,1, OK, 9

 

A gdzie to jest w instrukcji??

_________________________________

 

Oto wymiana korespondencji z C+ odnośnie braku kanałów w EPG:

 

Witam

W menu EPG (progr) nie widać wielu kanałów, np Cinemax'ów czy TVN24 (zarówno w tabeli EPG jak i po przyciśnięciu E w tymże menu). Są one za to widoczne po włączeniu pilotem przycisku E, podczas zwykłego oglądania dowolnego kanału.

Proszę o pomoc i pozdrawiam

 

ODP:

 

Szanowny Panie,

odpowiadając na e-mail, uprzejmie informuję, że brak wybranych stacji w funkcji PROGRAM związany jest z czasem uruchamiania aplikacji. Im mniej stacji na liście tym szybciej ładuje się aplikacja, dlatego ilość pozycji jest ograniczona.

W przypadku pojawienia się pytań, chętnie udzielę informacji.

 

Ha ha ha :lol2::lol2:

 

Proponuję zostawić ze 2 stacje i będzie się uruchamiać szybko. Kpina w żywe oczy!!! :shock:

 

Dodam, że na niby złym Fergusonie EPG pojawia się NATYCHMIAST :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem twoich gorzkich żali. Ten tuner ma też swoje dobre strony. Haracz w wysokości 10 zł miesięcznie wcale nie jest taki duży. Za swoją Arivę musiałeś wybulić z 1200zł i jak się zepsuła to się modlisz żeby się dała naprawić a jak się nie da to kupisz drugą i wydasz w sumie ponad 2000zł. Potrzeba wielu lat żeby zapłacić to samo Cyfrze. A Pace jak się zepsuje to go po prostu bierzesz do punktu i ci wymieniają na drugi bez żadnych opłat. W dobie internetu EPG jest dla mnie zbędą funkcją, po prostu włączam sobie stronę z programem telewizyjnym i szukam interesujących pozycji. W przeciągu 14 lat miałem wiele dekoderów różnych platform i EPG nigdy nie było dla mnie użyteczne. Oczywiście nie twierdzę że Pace jest idealny ale da się z nim żyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

To jest mój pierwszy post na forum i liczę na wyrozumiałość oraz pomoc. Mam problem z biblioteką nagrań a właściwie z jednym konkretnym kłopotem. w czasie nagranego materiału czasem są przeskoki o kilka sekund . Wcześniej tego nie miałem. Myślę że gdzieś na forum był jakis post z tym problemmem ale czytanie kilku tysiecy wypowiedzi mija się z celem . Może ktoś z Państwa się orientuje jak można rozwiązać tą kwestie ?

pozdrawiam

 

BTW Ja z tego tunera jestem całkiem zadowolony , po ostatniej aktualizacji działa całkiem sprawnie . Nadal ma jednak braki : wspomniane wyżej EPG , brak polskich napisów na HBO itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie takie przeskoki to normalka, ale częściej zdarza się chwilowy (ok. 1-2 sek.) zanik dźwięku.

Po ostatniej zmianie oprogramowania na to z "internetem" zaczęły się szopki ( być może to zbieg okoliczności że akurat po wgraniu)

tuner zaczał się wieszać, albo resetować przy próbie cofnięcia nagrania w timeshift'cie i zaczeło się to robić co najmniej raz dziennie.

Ustawienia fabryczne pomogły na jeden dzień,

a wczoraj już przeszedł samego siebie tak go zmuliło, że na reakcję na jakiekolwiek polecenie trzeba było czekać 5-8 sek.

wyczysciłem eeprom i flash i zobaczymy czy będzie poprawa

 

ale ogólnie też jestem z niego zadowolony ( może dlatego że nie płacę dzierżawy :) ) w końcu nie ma się co podniecać - to tylko skrzynka do oglądania telewizji a nie jakieś cudo

w porównaniu z sagemem to niebo a ziemia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tia.... dlatego jest tyle tych stron bo 'każdemu' mija się z celem czytanie tego co było wcześniej - przecież łatwiej zaśmiecić wątek pytaniem się niż najpierw samemu poszukać odpowiedzi....

 

historyczne odpowiedzi moga dotyczyć zupełnie innej wersji oprogramowania więc pytanie o to samo nie musi być od czapy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wady pace nie są ok, wszyscy mniej lub bardziej narzekamy ale to nieznaczy ze musimy robić to w każdym poscie kilka razy dziennie...

Jeśli uważasz go za taki złom to C+ będzie najbardziej odpowiednim adresatem Twoich żalów!

 

Pamiętaj tez że zakup arivy to jakiś tam koszt, pace jest dużo tańszy jeśli chodzi o jednostkowy wydatek, a nie każdy chce (lub może) wydawać kasę na lepszy dekoder....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

instrukcja nie powinna zawierać wyczerpujących informacji

Instrukcja nie powinna zawierać informacji dla Ciebie nie przeznaczonych (zum beispiel: ustawienia specjalne, menu serwisowe). To a propos https://forum.satkurier.pl/viewtopic.php?p=689848#p689848 i https://forum.satkurier.pl/viewtopic.php?p=689946#p689946

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że wszystkie wady Pace są ok i nikomu nie przeszkadzają. W sumie sprzęt jest pierwsza klasa jak widać z wypowiedzi... EPG niepotrzebne, powolność działania, instrukcja nie powinna zawierać wyczerpujących informacji itp. Ok.

A pokaż mi sprzęt który działa idealnie i jest pozbawiony jakichkolwiek wad. :brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...