Skocz do zawartości

PVR BOX+ (PACE HDS7241/91)


taiszo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dekoder pracuje cichutko. Jakiekolwiek odgłosy pracy dysku są słyszalne tylko w absolutnej nocnej ciszy a i to tak delikatnie, że spać można tuż obok.

Być może zależy to ściśle od typu i jakości zamontowanego dysku.

W moim dekoderze siedzi dysk WDC. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj zadałem pytanie w kwestii napisów w Peace i o to co dostałem:

Odnosząc się do wybranych kwestii, pragnę wyjaśnić, iż dostęp do informacji o programie lub napisów, uzależniony jest od technologii w jakiej nadawca nadaje.

Różnorodność terminali oferowanych przez CYFRĘ+, spowodowała, że w użyciu są dwie technologie przesyłu wspomnianych informacji: MHW i DVB. Dlatego część dekoderów potrafi wyświetlać opisy i napisy, jeśli pobierze je uprzednio w technologii MHW.

Cały czas rozmawiamy z nadawcami stacji, by ujednolicić przesył i wdrożyć jeden standard DVB SI ISO 8859-2.

Do czasu ujednolicenia standardów dostęp do opisów audycji i napisy, będzie zależny od modelu posiadanego terminala.

W przypadku pojawienia się pytań, zapraszam do kontaktu.

 

wiec winę składają :x na HBO a nie na swoje dziadowskie dekodery

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taką odpowiedź jak powyższa dostałem chyba z 7-8 miesięcy temu i do tej pory nic nie drgnęło. W zasadzie to trwa ciągła przepychanka - jak napisze się do HBO to mówią, że to wina dekoderów Cyfry, a Cyfra twierdzi, że to wina nadawcy HBO. I tak w kółko, a kasa leci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj zadałem pytanie w kwestii napisów w Peace i o to co dostałem:

Odnosząc się do wybranych kwestii, pragnę wyjaśnić, iż dostęp do informacji o programie lub napisów, uzależniony jest od technologii w jakiej nadawca nadaje.

Różnorodność terminali oferowanych przez CYFRĘ+, spowodowała, że w użyciu są dwie technologie przesyłu wspomnianych informacji: MHW i DVB. Dlatego część dekoderów potrafi wyświetlać opisy i napisy, jeśli pobierze je uprzednio w technologii MHW.

Cały czas rozmawiamy z nadawcami stacji, by ujednolicić przesył i wdrożyć jeden standard DVB SI ISO 8859-2.

Do czasu ujednolicenia standardów dostęp do opisów audycji i napisy, będzie zależny od modelu posiadanego terminala.

W przypadku pojawienia się pytań, zapraszam do kontaktu.

 

wiec winę składają :x na HBO a nie na swoje dziadowskie dekodery

 

 

Czy ktoś wie jak wygląda sytuacja z napisami na HBO HD na N-boxach N-ki?

 

Czy tam się pojawiają i czy są z nimi jakieś problemy??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gaalo, toż to mi słowo w słowo napisali. Chyba mają swoją przygotowana regułkę i tak walą każdemu. Mi jeszcze dopisali ze pakietu mi nie wyłącza bo napisy nie są podstawa do reklamacji. Ciekawe czy mógłbym skorzystać z odstąpienia umowy włączenia tych pakietów? W końcu umowa to jakaś jest i aktywowana poza lokalem. Mam jeszcze 8 dni bo 10 przysługuje. Jutro pisze maila do Urzędu Komunikacji Elektronicznej.

Przed chwila przeczytałem na

Facebooku odpowiedź cyfry na mój post.

" CYFRA+ Piaseczno tak, faktycznie ostatnia aktualizacja oprogramowania spowodowała spowolnienie pracy dekodera, problem został zgłoszony do działu technicznego i w najblizszym czasie zostanie udostępnione poprawione oprogramowanie. Odnośnie HBO, jest to faktycznie problem dla osób, które cenią sobie oryginalne wersje filmów i został przekazany do działu odpowiedzialnego za badanie potrzeb abonenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem do UKE i do federacji konsumentów na temat tych napisów. dam znac jak dostane odpowiedź.

No i dostałem odpowiedź od cyfry ze w drodze wyjątk wyłącza mi pakiet HBO bez naliczania opłat.

Chwała im za to.

Nie usmiechało mi się płacic 19,90pln przez 9 miesięcy za HBO bez napisów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie otrzymałem odpowiedź co do naszego "muła"

cyt:

Szanowny Panie,

 

odpowiadając na e-mail, uprzejmie informuję, że CYFRA+ nie odnotowała utrudnień w funkcjonowaniu dekodera Pace HD PVR z wersją oprogramowania 150.

Błędnie działający terminal może zostać wymieniony na wolny od wad w punkcie CYFRY+.

Listę przedstawicieli znajdzie Pan na stronie (proszę wybrać punkt oznaczony dopiskiem WYMIANA SPRZĘTU):

http://www.cyfraplus.pl/kontakt/nowi_klienci.html

Wyjaśniam, iż wersja oprogramowania 147 nie jest aktualnie dostępna.

 

W przypadku pojawienia się pytań, proszę o kontakt.

Z poważaniem,

 

Dział Relacji z Abonentami

 

Co do niebieskiej diody zapala mi się notorycznie, wieczorem wyłączam rano niebieska kontrolka, wyłączam i po południu znowu.

Czy może ktoś sprawdzał chociaż po godzinie zużycie prądu na czerwonej diodzie, a potem na niebieskiej czy jest takie same ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jakoś nie rozumiem ludzi piszących o tej niebieskiej diodzie. Czy przeszkadza ona w oglądaniu telewizji? Bo mam również ten tuner i jakoś nie zauważyłem aby z powodu niebieskiej diody nie włączał mi się dekoder czy obraz był pogorszony.

Ja raczej skupiłbym się na ważnych rzeczach, czyli poprawnym działaniu EPG, czy wprowadzeniu większej ilości serwisów internetowych i zostawił to czy dioda ma się świecić na czerwono czy niebiesko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi od pewnego czasu nie ściągają się opcje C+ na życzenie, nie mogę przełączyć kanałów w sofcie 150 bo lista często znika jest to strasznie frustrujące!! A ta dioda niebieska ciągle świeci i myślę ze to jest przyczyna braku filmów w C+ na życzenie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Parę słów ode mnie na temat nowego oprogramowania...

Oczywiście cierpkich słów bo wg mnie ta wersja jest znacznie gorsza od 147 na którą w zasadzie nie narzekałem (poza niebieską diodą w nocy)

Teraz jest znacznie gorzej...

Dekoder jest wolniejszy!. Wolniej przełącza programy, EPG działa koszmarnie wolno, funkcja PILOT jak nie wyświetlała

informacji tak nie wyświetla, niebieska dioda świeci właściwie cały czas, (kilkanaście minut po wyłączeniu aż do ponownego włączenia dekodera).

Najgorsze jest to, że podczas korzystania z Timeshiftu dekoder jakby gubił kilkusekundowe fragmenty programu!

Po prostu co jakiś czas przeskakuje kilka sekund do przodu. W ramach testu cofnąłem ten fragment i podczas ponownego

odtwarzania już było dobrze, ale za chwilę znów zaczął przeskakiwać w innych miejscach...

Nie wiem czy ktoś potwierdzi ale zauważyłem też pewną zależność.

Zaraz po włączeniu dekodera, wydaje się że chodzi sprawnie, szybko, EPG też działa dość sprawnie, ale po kilku godzinach działania

jakby wszystko zwalniało! Czas reakcji EPG na pilota to około 2 sekundy!!!! Żeby przejrzeć cały program potrzeba chyba z 5 minut!!! :evil:

Nie wiem kto ma tyle cierpliwości, ale ja na pewno nie.

To już jest przegięcie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jest jak piszesz, w miarę użytkowania dekoder zwalnia. Dziwny objaw, technicy z Cyfry twierdzą że jest OK. Diody co rano nie mam, nagrywa wszystko co chcę, swoje towary też zasysa. Jednak działanie czegoś co ma ułatwiać życie, czyli listy jest masakryczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze jest to, że podczas korzystania z Timeshiftu dekoder jakby gubił kilkusekundowe fragmenty programu!

Po prostu co jakiś czas przeskakuje kilka sekund do przodu. W ramach testu cofnąłem ten fragment i podczas ponownego

odtwarzania już było dobrze, ale za chwilę znów zaczął przeskakiwać w innych miejscach...

Nie wiem czy ktoś potwierdzi ale zauważyłem też pewną zależność.

 

potwierdzam.

u mnie się tak dzieje podczas korzystania z TS ale również w nagranych programach.

dotyczy to tylko kanałów HD, objawy są takie jakby procesor nie wyrabiał (pisałem o tym wcześniej)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...