Skocz do zawartości

PVR BOX+ (PACE HDS7241/91)


taiszo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Akurat wszystkie programy HD nadawane w Polsce są nagrywane w rozdzielczości 720p i dopiero później skalowane do 1080i, więc to nie ma większego znaczenia jaką się ma rozdzielczość telewizora, a nawet telewizory HD Ready 720p lepiej sobie radzą z takim sygnałem od telewizorów Full HD.

 

A skąd to taka rewelacyjna informacja??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mario1980 napisał(a):

Akurat wszystkie programy HD nadawane w Polsce są nagrywane w rozdzielczości 720p i dopiero później skalowane do 1080i, więc to nie ma większego znaczenia jaką się ma rozdzielczość telewizora, a nawet telewizory HD Ready 720p lepiej sobie radzą z takim sygnałem od telewizorów Full HD.

 

To się w ogóle nie pokrywa z prawdą ponieważ, nie ma takiego producenta kanału, który tak by robił z prozaicznego powodu. Nikt z nadawców nie ma kamer profesjonalnych 720p, bo takich się nie kupi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat wszystkie programy HD nadawane w Polsce są nagrywane w rozdzielczości 720p i dopiero później skalowane do 1080i, więc to nie ma większego znaczenia jaką się ma rozdzielczość telewizora, a nawet telewizory HD Ready 720p lepiej sobie radzą z takim sygnałem od telewizorów Full HD.

 

Nie brnij proszę, jakie wszystkie ? jakie 720p ? czy ty cokolwiek wiesz czy tylko chcesz zaistnieć ? Taki prosty przykład dla laika jakim jak widać jesteś czy może filmy nadawane w 1080i też są kręcone w 720p ? jak domyślam się kręcone są w dwóch rozdzielczościach 720p dla telewizji a potem 1080p na blu-ray, tak ?

 

A w jakiż to sposób tv HD ready będzie lepszy dla materiału 1080i od full HD ? potrafi zapewne z 1080i zrobić 720p bo wtedy mógłby być lepszy w niektórych sytuacjach (np dynamiczne sceny) - ciekawe tylko jak te 720p robi skoro mają na wejście materiał z przeplotem.

 

Domyślam się że poczułeś się urażony moim stwierdzeniem na temat twego tv i stąd te głupoty, proszę nie bierz tego do siebie. Tv masz ok tyle że do oceny materiału HD się po-prostu nie nadaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HDMI - próbowałem połączyć z trzema różnymi TV oraz przez amplituner i nie udało mi się uzyskać nic poza dźwiękiem... Próbowałem też róznych kabli i ustawień w TV w dekoderze. Obrazu nie ma, chociaż TV pokazuje aktualnie ustawioną rozdzielczość w PVR. Wyjście euro działa normalnie. Ma ktoś jakiś pomysł ? Wymiana u dystrybutora odpada - jestem 3000km od Polski...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie znam odpowiedzi, ale mam swoje pytanie.

 

1) Czy można ten "dekoder" ustawić tak, aby sobie ściagał całe EPG ( do wszystkich programów ) w nocy, a nie dopiero, jak chce się EPG wykorzystać gdy podszebne ?

 

2) Dlaczego nie widać w spisie programów ( gdy gdy się włączy EPG ) niektórych programów ?

Brakuje kilku- np. jest nr 72 Animal Planet, a poniżej od razu nr 74 MTV ( to tylko przykłady z pamięci, w rzeczywistości programy mogą byc inne )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 - nie bardzo rozumiem - EPG jest uruchamiane przez przycisk na pilocie i w danym momencie pobiera i pokazuje to co jest obecnie na kanale...

 

2 - Tak jest nie tylko w cyfrze - chodzi o to że platforma zostawia sobie poszczególne miejsca w spisie na poczet przyszłych ewentualnych kanałów w podobnej tematyce - generalnie jest tak że jak przeskakujesz pomiędzy kanałami to nie w niczym to nie przeszkadza....ale faktycznie luk takich jest kilka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź.

1. Pytałem, bo u mnie w Technisacie EPG jest zciągane w nocy ( mam ustawione na godz. 4 rano ). Także , jak właczę dekoder np. po południu,to

do wiekszości programów mam już wczytane EPG na 7 dni i nie muszę już EPG do poszczególnych programów zciągac ( czytaj: czekać,ąz się załaduje ).

2. Chodzi już dokładnie o to,że nie widać w ogóle na liście programów w EPG Animal Planet HD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

1. Posiadam dekoder Pace'a i mam problem z nagrywaniem- otóż mogę nagrywać tylko na niektórych kanałach np. na canal+ sport mogę, a na canal+ sport2, canal+ sport HD, orange sport i wielu innych już nie. Gdy ustawiam nagrywanie na tych kanałach to w momencie teoretycznego rozpoczęcia nagrywania wszystko znika jak bym nie planował nagrywania.

2. Posiadam 2 dekodery(w tym jeden HD) tylko nie wiem jak podłączyć żeby można było z obu oglądać.

Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

2. Posiadam 2 dekodery(w tym jeden HD) tylko nie wiem jak podłączyć żeby można było z obu oglądać.

Proszę o pomoc.

 

Jeśli chodzi ci o ogladanie jednego abonamentu cyfry na 2 różnych dekoderach i różnych TV niezależnie - przeszukaj forum pod kątem "splitter" - lub konkretnie co osobiście polecam Clone+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie ma nic tańszego, bo z tego co widzę to clone+= wydatek rzędu 500-600zł. Mam 2 NIEZALEŻNE dekodery tylko nie wiem jak podłączyć żeby oba działały.

 

Posiadam dekoder Pace'a i mam problem z nagrywaniem- otóż mogę nagrywać tylko na niektórych kanałach np. na canal+ sport mogę, a na canal+ sport2, canal+ sport HD, orange sport i wielu innych już nie. Gdy ustawiam nagrywanie na tych kanałach to w momencie teoretycznego rozpoczęcia nagrywania wszystko znika jak bym nie planował nagrywania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie ma nic tańszego, bo z tego co widzę to clone+= wydatek rzędu 500-600zł. Mam 2 NIEZALEŻNE dekodery tylko nie wiem jak podłączyć żeby oba działały.

 

Clone+ to chyba wszędzie koszt 500zł - w moim zdaniu najlepszy do tej pracy... Oczywiście że są tańsze oferty i sprzęty - zarówno bezprzewodowe w okolicach 300zł jak i przewodowe nawet za 100zł - to co wybierzesz to już twoja sprawa... Wpisz sobie w googlach spliiter do cyfry - albo np w allegro - jest tego trochę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja nic nie rozumiem, skoro masz 2 dekodery - 2 karty abonenckie, to w czym masz problem? Wkładasz kartę do dekodera, podłączasz dekoder pod TV i uprawiasz piloting :twisted:

 

Ja to odebrałem, że masz 2 dekodery ale opłacasz tylko 1 abonament z cyfry - wówczas zastosowanie ma splitter...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam mam problem z dekoderem pace pvr 500gb, podlaczylem telewiozr samsung pod hdmi i obraz nieodpala u gory miga tylko napis z rozdzielczoscia 1920x1080i @50hz, przy podlaczeniu innych urzadzen pod hdmi wszystko chodzi napis nie miga jest staly poczym znika, czasem na poczatku obraz lub dzwiek zapali na sekundke i to na tyle. kabel kupilem nowy niepomoglo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...