Jump to content
Burito

Vu+ Solo SE v.2, czy MiracleBox Premium Mini Plus?

Recommended Posts

Witam planuję rozpocząć swoją przygodę z dekoderami opartymi na systemie Linux, obecnie dysponuję dekoderem marki Ferguson Ariva 202e, który współpracuje z modułem CAM CI+ Cyfrowego Polsatu.

Dodam, że chciałbym nadal korzystać z ww. modułu, więc dekoder oparty na systemie Linux powinien mieć wejście CI.

Z wstępnych oględzin wyselekcjonowałem dwa interesujące mnie dekodery tj.:

1. Vu+ Solo SE v.2, podstawowe parametry: Zainstalowany 2-rdzeniowy procesor firmy BROADCOM 7356 o częstotliwości 1,3 GHz, 1GB DDR pamięci RAM i 512MB pamięci FLASH, (bez wyświetlacza),

2. MiracleBox Premium Mini Plus, podstawowe parametry: W tunerze zamontowany jest procesor firmy BROADCOM 7362 o częstotliwości taktowania 2x751MHz w dodatku 512MB pamięci RAM DDR i 512MB pamięci FLASH, (alfanumeryczny wyświetlacz 8 pozycyjny).

Uprzejmie proszę o udzielenie porady jaki wybrać dekoder tak aby wszystko to ładnie współpracowało, czy stwierdzenie, że moduł CAM CI+ działa poprawnie w tych dekoderach świadczy, że zdarzają się np. "jakieś zwiechy wymagające restartu"?

Czy wyższe parametry VU+ Solo SE v.2, mam na myśli procesor 1,3 GHz (dual) i 1 GB pamięci RAM przemawiają za wyborem tego dekodera niż MiracleBox Premium Mini Plus.

Serdecznie dziękuje z góry za pomoc.

Trudno tu coś doradzić jeden jak i drugi jest godny uwagi . W Vu+ nie wiem jak się będzie sprawować moduł ,są ponoć problemy ,ale na własnej skórze tego nie doświadczyłem. W Miracle z kolei ponoć bardzo dobrze współpracuje moduł ,ale nie mam z tym tunerem styczności więc jak wcześniej tylko słyszałem. Mam Vu+ co prawda ZERO ,ale konstrukcja mniej więcej  ta sama i jestem z niego zadowolony .Mam kartę CP w czytniku do tego karta CAMELEON w smargo (na usb ) i działa mi to bardzo dobrze. Jeśli zdecydujesz się na Vu+ to polecam soft E2 BLAC HOLE

• Upvote 1

Akurat mam VU+ zero i np miraclebox mini+  I odpowiednik vu+solo czyli Miraclebox Ultra.

Oba dekodery doskonale działają z CP moduł CI oraz CI+ nie ma problemu nawet karta NC+ conax czy też 0100 działa bez problemu.Napewno VU+ jest przereklamowane jak dla mnie.

@jak byś byl zainteresowany pisz na gg to chętnie coś jeszcze doradzę;)

Edited by kaspian0007

JEdyna różnica  to wiek.   Vu+ pojawił się  dużo wcześniej z większym wsparciem .  Różnice to tak na prawde wyświetlacz w Duo2.  Nie wiem nic na temat  podwójnych głowic  do Miracle  .  No i XBMC  tego nie ma na Miraclu. Dla mnie zbędne całkowicie jednak inni chca. Oba boxy to Korea. Głowice także inne.

Guest activa42

Bez XBMC to mocny procesor (oraz wsparcie dla OpenGL) w tunerze z Enigma 2 nie daje nic.  Pomijam onanizowanie się dziesiątkiem dodatków odpalonych jednocześnie, które w żaden sposób nie wpływają na funkcjonalność tunera. Brak dostępnego KODI (XBMC) oznacza bezsens wpakowania w tuner wielordzeniowego mocnego procesora. Enigma 2 NIGDY nie zastąpi odtwarzacza multimedialnego i niestety nic w tej kwestii się nie zmieni bo jest lepszy od nie produkt. (dla funkcji odtwarzacza audio to KODI musi oddać pola ROCKBOX'owi)

Czy ktoś mógłby napisać jak sprawuje się moduł nCam po dawnym NNK ? w Vu+ Solo SE v.2 , w tej chwili abonament w NC+ w tym dekoderze.

Edited by madrid 2012

XMBC  już jest tez na innych Mirkach?        bardzo zbędny bajer  na chwile obecną  ale nie słyszałem że jest . Domeną XMBC był Vu+  Duo2 .Pamiętam że  nie chieli tego na Mirkach.

XMBC to przydatna rzecz, ja to sobie chwalę w VU Duo/Solo2, Burito proponuję jednak kupić Vu+ Solo SE v.2 ;)

Edited by Mr. Orbita
Nie obrażamy - regulamin.

@irek  ja sie nie pytałem o twoj komentarz poza tym  widziałem już kilka twoich postów i nieinteresuje mnie taki komentarz .

@kaspian.       Właśnie to jest przewaga Vu+ nad Mirkiem że tam XMBC działa doskonale  jednak szerokim łukiem do tego podchodze. Kiedyś chciałem to sobie zakupić jako zew  urządzenie bo na ebayu sprzedawali i procek był właśnie stworzony idealnie pod XBMC   jednak wycofałem się z zakupu.Wole   IPTV a  multimedia mam na zew playerze a i tak za niedługo będa dostępne urządzenia które działają  2160p60fps  gdzie nawet taki home made raspberry pi  nie ogarnia.

Napewno warto teraz myśleć nad alternatywami w postaci Atemio lub Miracleboxa.Może jak @ burito na kasie zależy to coś w stylu Ultry tej tańszej wersji?z mniejszym ramem.

Czyli Miraclebox Premium TWIN+ z 2-rdzeniowym procesorem firmy BROADCOM 7241 o częstotliwości 1,3 GHz, 512MB DDR pamięci RAM i 512MB pamięci FLASH.

Guest poziom

Teraz to się wstrzymaj i poczekaj miesiąc-dwa bo coraz więcej producentów na czerwiec zapowiada wypust odbiorników 4k za 250euro: twin, gbit ethernet, bez śmiesznych ekraników windujących cenę w góre.

Nawet jak nie masz czego w 4k oglądać, to przyda się do mediów latających w internecie w hevc.

Sam się zastanawiam czy nie puścić już teraz tunera na sprzedaż i przemęczyć się miesiąc-dwa na szrotboxie, bo jak na anga posypią się odbiorniki 4k to obecne polecą momentalnie cenowo w dół.

Czy jest możliwość zakupu Miraclebox Premium Mini+ w Lublinie? Bo drugi tuner z wątku znalazłem, ale przy moich wymaganiach jest trochę droższy. Nie mam ciśnienia na zakup już teraz, bo nie mam czasu na oglądanie TV. A w sklepie wypytałbym o wszystko, jak i wytłumaczył o co mi chodzi w tym sprzęcie. A może nawet zobaczył różnice wersji E2.

Rozumiem. Nie wiem, czy będziesz miał ochotę użerać się z laikiem. Wiem to po sobie, gdy w innych wątkach, gdy pytają o bzdury, o czym było pisane wiele razy i dla mnie jest to istotne.

To czego mają więcej na stanie i będą chcieli miec mniej ;)

To tak zgrubsza rożnicę ( pomijam wygląd i to że oba mogą miec 2 x dvb-s2 )

Vu solo se v2 - jeden czytnik jedno wejscie na moduł. Procesor 2 x 1300 Mhz - 1GB ramu
Moraclebox Premium Mini Plus - 2 czytniki - jedno wejscie na moduł - wyswietlacz. Procesor 2 x 751 Mhz - 512 MB.

Edited by tweed77