Jump to content
kacper130700

4FUN.TV dawniej

Recommended Posts

Zapraszam do dyskusji :) Możecie wstawiać filmiki, coś napisać własnego na temat kanału 4FUN.TV :) Ja również będę tutaj aktywny :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kiedyś mieli straszne problemy z dźwiękiem i obrazem. Teledyski często się przycinały. Jak będziecie chcieli dowodów, to mam nawet na kasecie nagraną piosenkę, gdzie właśnie dźwięk się w pewnych momentach przycina (niestety nie w wersji video). :P Możliwe, że nawet ktoś posiada teledyski z roku 2005 z 4FUN.tv na chomikach, czy innych tego typu serwisach, ale wątpie, bo właśnie z w/w powodu ludzie raczej archiwizowali sobie piosenki z VIVY albo MTV, ew. z uruchomionego pod koniec tamtego roku VH1. Ogólnie najczęściej te przycięcia w materiałach występowały  w latach 2005-2007, później już sporadycznie (noo, różnie to bywało w sumie).

 

Pamiętam też, że z polskich kanałów muzycznych, to mieli zawsze najgorszą jakość obrazu materiałów. :mrgreen: :razz:

Edited by PharellMan

Share this post


Link to post
Share on other sites

W 4fun.tv mieli w paśmie Kartony Misia Push-Upka.

I oto jeden z interesujących odcinków.

To tylko jeden z przykładów. W dawnych czasach na 4Fun.TV leciało mnóstwo seriali z GIT Produkcji. Pierwszym był chyba "Piesek Leszek", oparty na prostym pomyśle pastisz Reksia. W tym samym okresie powstał wspomniany Miś Push-Upek (parodia Misia Uszatka) i Człowiek Biegunka.(też dość sprytny pomysł, bohater zawsze robi to co jest zakazane a potem robi w gacie). To były dość krótkie produkcje (od 30 sekund do minuty), ale bardzo fajne. Z dłuższych seriali były 2 najbardziej legendarne: Pod Gradobiciem Pytań oraz Generał Italia.

Ten pierwszy to parodia wszelkiego rodzaju talk-showów. Gościły tam różne znane postacie (sparodiowane) Były tam absurdy, jak na przykład zespół muzyczny w studiu, grający jingle oraz akompaniujący gościom, którzy zawsze na koniec musieli wykonać piosenkę. Absurd polegał na tym, że zespół nazywał się "Kfintet", były tam cztery osoby, a w napisach końcowych był podpisywany jako "Duet Muzyczny Kfintet". W jednym z odcinków samego siebie zagrał Kazik Staszewski (można to w necie odszukać).

Natomiast Generał Italia to parodia wszelkich filmów wojennych o II Wojnie Światowej. Początkowo serial robiono na totalnym luzie, jednak już ostatnie serie były bardziej profesjonalne.

Potem nastąpił Kapitan Bomba, a tuż pod koniec istnienia tego pasma pojawił się także Agent Tomek. Po powstaniu kanału Rebel.TV pasmo Kartony przewędrowało tam.

To się nawet sympatycznie oglądało, zwłaszcza że w pierwszych latach, tak gdzieś do 2008-09, łatwo było zauważyć że jest to robione... w Paincie. Tak, w Paincie. Pieska Leszka każdy umiał narysować. Potem, przy tworzeniu długometrażowych wersji Kapitana Bomby (a i Generał Italia też się takiej chyba doczekał), sposób rysowania został unowocześniony. W zasadzie jedyny niewypał Kartonów to "Osa Aldona i Bąk Andrzej". Miała to być parodia "Pszczółki Mai" (nawet czołówka była podobna: "Jest gdzieś, lecz nie wiadomo gdzie. Osa Aldona i Bąk Andrzeeeejjj".), ale powstały tylko 2 odcinki, dość nudne i słabe.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chcesz Masz w pierwszych latach 4Funa było chyba odpowiedzią tej stacji na eksperymenty Vivy z kultowym pasmem "Get the Clip" który wtedy tam (to znaczy w Vivie) był nadawany.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chcesz masz był przez 24h był do 2008r. Razem z nim był czat, Potem Chcesz Masz zniknął, ale czat został ale był w określonych godzinach (bodajże o 16:00 i 23:00) Mówię oczywiście o czacie z moderatorami. Sporo nagród wygrałem przez te czaty, m.in: płyty CD, filmy DVD.

 

Najlepsze były Kartony, m.in: Piesek Leszek, Pod Gradobiciem pytań, Miś Push-upek, kurczak Pindol. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

''Kartony'' to był absolutny klasyk 4 Fun TV - zwłaszcza ''Piesek Leszek'', ''Miś Push-Upek'', ''Pod Gradobiciem Pytań'', ''Generał Italia'' czy ''Kapitan Bomba''. Ze sentymentem wspominam ten dawniejszy 4 Fun TV niż ten dzisiejszy z Godlewskimi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak byłem mały to oglądałem Kartony w 4Fun.TV. Byla też sytuacja, gdzie z Kartonów przeskoczyłem na Cartoon Network :D. Oprócz tego muzyka mi się podobała.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...