Jump to content
kacper130700

4FUN.TV dawniej

Recommended Posts

Zapraszam do dyskusji :) Możecie wstawiać filmiki, coś napisać własnego na temat kanału 4FUN.TV :) Ja również będę tutaj aktywny :)

Kiedyś mieli straszne problemy z dźwiękiem i obrazem. Teledyski często się przycinały. Jak będziecie chcieli dowodów, to mam nawet na kasecie nagraną piosenkę, gdzie właśnie dźwięk się w pewnych momentach przycina (niestety nie w wersji video). :P Możliwe, że nawet ktoś posiada teledyski z roku 2005 z 4FUN.tv na chomikach, czy innych tego typu serwisach, ale wątpie, bo właśnie z w/w powodu ludzie raczej archiwizowali sobie piosenki z VIVY albo MTV, ew. z uruchomionego pod koniec tamtego roku VH1. Ogólnie najczęściej te przycięcia w materiałach występowały  w latach 2005-2007, później już sporadycznie (noo, różnie to bywało w sumie).

Pamiętam też, że z polskich kanałów muzycznych, to mieli zawsze najgorszą jakość obrazu materiałów. :mrgreen: :razz:

Edited by PharellMan

W 4fun.tv mieli w paśmie Kartony Misia Push-Upka.

I oto jeden z interesujących odcinków.

To tylko jeden z przykładów. W dawnych czasach na 4Fun.TV leciało mnóstwo seriali z GIT Produkcji. Pierwszym był chyba "Piesek Leszek", oparty na prostym pomyśle pastisz Reksia. W tym samym okresie powstał wspomniany Miś Push-Upek (parodia Misia Uszatka) i Człowiek Biegunka.(też dość sprytny pomysł, bohater zawsze robi to co jest zakazane a potem robi w gacie). To były dość krótkie produkcje (od 30 sekund do minuty), ale bardzo fajne. Z dłuższych seriali były 2 najbardziej legendarne: Pod Gradobiciem Pytań oraz Generał Italia.

Ten pierwszy to parodia wszelkiego rodzaju talk-showów. Gościły tam różne znane postacie (sparodiowane) Były tam absurdy, jak na przykład zespół muzyczny w studiu, grający jingle oraz akompaniujący gościom, którzy zawsze na koniec musieli wykonać piosenkę. Absurd polegał na tym, że zespół nazywał się "Kfintet", były tam cztery osoby, a w napisach końcowych był podpisywany jako "Duet Muzyczny Kfintet". W jednym z odcinków samego siebie zagrał Kazik Staszewski (można to w necie odszukać).

Natomiast Generał Italia to parodia wszelkich filmów wojennych o II Wojnie Światowej. Początkowo serial robiono na totalnym luzie, jednak już ostatnie serie były bardziej profesjonalne.

Potem nastąpił Kapitan Bomba, a tuż pod koniec istnienia tego pasma pojawił się także Agent Tomek. Po powstaniu kanału Rebel.TV pasmo Kartony przewędrowało tam.

To się nawet sympatycznie oglądało, zwłaszcza że w pierwszych latach, tak gdzieś do 2008-09, łatwo było zauważyć że jest to robione... w Paincie. Tak, w Paincie. Pieska Leszka każdy umiał narysować. Potem, przy tworzeniu długometrażowych wersji Kapitana Bomby (a i Generał Italia też się takiej chyba doczekał), sposób rysowania został unowocześniony. W zasadzie jedyny niewypał Kartonów to "Osa Aldona i Bąk Andrzej". Miała to być parodia "Pszczółki Mai" (nawet czołówka była podobna: "Jest gdzieś, lecz nie wiadomo gdzie. Osa Aldona i Bąk Andrzeeeejjj".), ale powstały tylko 2 odcinki, dość nudne i słabe.

• Upvote 1

Chcesz Masz w pierwszych latach 4Funa było chyba odpowiedzią tej stacji na eksperymenty Vivy z kultowym pasmem "Get the Clip" który wtedy tam (to znaczy w Vivie) był nadawany.

Chcesz masz był przez 24h był do 2008r. Razem z nim był czat, Potem Chcesz Masz zniknął, ale czat został ale był w określonych godzinach (bodajże o 16:00 i 23:00) Mówię oczywiście o czacie z moderatorami. Sporo nagród wygrałem przez te czaty, m.in: płyty CD, filmy DVD.

Najlepsze były Kartony, m.in: Piesek Leszek, Pod Gradobiciem pytań, Miś Push-upek, kurczak Pindol. 

''Kartony'' to był absolutny klasyk 4 Fun TV - zwłaszcza ''Piesek Leszek'', ''Miś Push-Upek'', ''Pod Gradobiciem Pytań'', ''Generał Italia'' czy ''Kapitan Bomba''. Ze sentymentem wspominam ten dawniejszy 4 Fun TV niż ten dzisiejszy z Godlewskimi.

Jak byłem mały to oglądałem Kartony w 4Fun.TV. Byla też sytuacja, gdzie z Kartonów przeskoczyłem na Cartoon Network :D. Oprócz tego muzyka mi się podobała.