Skocz do zawartości

smartDOM - pytania, wątpliwości. Czy dostanę rabat?


a14122011
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tylko jak to się ma do informacji w zakładce Smartdom którą wkleiłem parę postów wyżej? Przecież to się wzajemnie wyklucza. W jednym miejscu na stronie jest zapis, że powstaje nadpłata a w drugim jak wyżej, że rabat uruchamiany jest po okresie bezpłatnym.W takim przypadku najkorzystniej byłoby założenie konta w PlusBanku po tych darmowych 6 miesiącach, bo tak przez pół roku trzeba robić obrót kartą, żeby nie naliczali dodatkowych opłat.

Dlatego wybrałem inną opcję. Wezmę prawdopodobnie Rodzinny za dwie dychy, którego i tak nie można łączyć w programie PlusBanku i nie będę się bawił w zakładanie konta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

W październiku założyłem Google Pay i podpiąłem kartę z Plus Banku. Płaciłem tylko i wyłącznie telefonem. Na 100 % transakcje przekroczyły 500 zł. Jakież było moje zdziwienie, bo za październik nie dostałem rabatu z banku. Czyli, aby dostać rabat, muszę płacić kartą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 23.10.2018 o 20:00, Krzysiek11:) napisał:

Aneks Umowy uprawniającej nie zmienia rabatów na produktach rabatowanych. Dopóki nie aneksujesz umowy na Internecie (P2) rabat -50% nie zmieni się na 10 zł. 

Hej,

Mam smartdom 2, usługi kolejno telewizja, internet, telefon. Jakiś czas temu aneksowałem telewizje. Jestem właśnie po rozmowie z konsultantem z plusa, który twierdzi, że stracę rabaty na usługach jeżeli nie aneksuję internetu i telefonu. Powiedział, że rabaty smart dom przysługują tylko na usługi o umowach na czas określony. Prawda to, czy ktoś próbuje mnie zrobić w balona? 

Edytowane przez zbycho84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 4.10.2018 o 09:35, Specjalista Cyfrowy Polsat napisał:

Przedłużając umowę na pierwszym produkcie, nie ma znaczenia długość umowy. Rabat na pozostałych usługach pozostanie bez zmian.

Witam, 

Przenioslem jeden numer do Plusa (taryfa duet 69,99), potem po 2 miesiącach przeniosłem drugi numer dołączając do taryfy. W ramach tego po miesiącu mogłem skorzystać ze smartDOM3 i otrzymać rabat - 50% na wówczas full pakiet tv w CP, który spełnia wszystkie oczekiwania. 

Pytanie jest, co można zrobić, żeby ten rabat utrzymać albo inaczej - czego nie robić, gdy umowa będzie się kończyć w pierwszej kolejności na komórki potem tv- niech przejdzie na czas nieokreślony w Plusie i CP?

Nie potrzebuje nowych telefonów czy innego dekodera-  co można zrobić ewentualnie ? 

Z góry dziękuję za rzetelną odpowiedź! 

Edytowane przez Mili83
Doszczegolowienie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam posiadam 3 produkty w usłudze smartdom: umowę na telewizję to umowa uprawniająca, drugi produkt umowa na telefon z rabatem 50% i trzeci produkt internet w CP za 1 zł umowa na czas nieokreślony i teraz kończy mi się umowa na telefon i czy po przedłużeniu dostanę rabat 50%?

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Może mi ktoś wytłumaczyć ten zapis z regulaminu:
Abonent, który jest stroną Umowy uprawniającej w usłudze Plus Abonament określonej w § 1 ust. 3 lub Umowy rabatowanej w usłudze Plus Abonament określonej w § 1 ust. 4 lub Umowy w usłudze Plus Abonament z aktywnym Rabatem/Upustem promocyjnym/Upustem specjalnym z poprzednich odsłon Programu z minimalnym zobowiązaniem miesięcznym 29,90 zł, dla maksymalnie łącznie trzech zawartych/przedłużonych Umów w usłudze Plus Abonament (”Umowa dodatkowa”) otrzyma benefit („Benefit”) w postaci 50% upustu na abonament na czas obowiązywania Umowy rabatowanej, zawartej w okresie obowiązywania Programu smartDOM 4.5. W przypadku Umowy dodatkowej Plus Abonament/Aneksu do Umowy Plus Abonament czas oznaczony umowy nie może być krótszy niż 24 miesiące a wymagana wartość miesięcznego zobowiązania wynosi 50 zł z VAT

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy zbytnio się coś zmieniło z tym Smart Dom,ale ja mam podobną sytuację tak jak Meagol.Telewizja jako główna usługa, telefon jako drugi produkt czyli 50% rabatu.A także Internet 30 gb jako trzecia usługa po rabacie 18zł,czyli 11 złoty miesięcznie.W październiku 2017r.przedłużałem umowę na telefon i co zyskałem?Otóż 1,5 gb więcej internetu w telefonie niż dotychczas , oraz 10 złoty mniej za abonament na telefon.Więcej na telefon nie udało mi się zniżyć kwoty.Konsultant oznajmił mi,że jeżeli bym chciał obniżyć jeszcze niżej,to bym stracił rabat 50%.Więc tylko te 10 złotych mogłem maksymalnie sobie obniżyć opłatę na telefon.Rabatu na telefon nie straciłem. Nadal mam 50%.Co do internetu jako trzecia usługa, to umowa już się skończyła na niego i przeszła na czas nieokreślony zachowując taką kwotę jak dotychczas, czyli te 11 złoty miesięcznie.Tutaj z internetem nic nie modyfikowałem co do zmiany warunków umowy.

Edytowane przez ARTIPAPK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak,Rabat na telefon nadal 50%.Gdy kończyła mi się umowa na telefon, to zapytałem konsultanta czy coś zyskam za przedłużenie umowy.Miałem w telefonie 5 gb netu.Konsultant dołożył mi 1,5 gb dodatkowe. Zapytałem czy mam możliwość obniżenia chociaż o tej kilka-kilkanaście złotych abonament, ale tak aby nie stracić rabatu na trzeci produkt czyli Internet za 11zł.Konsultant oznajmił mi że tylko 10 złotych mi może opuścić.Nie więcej,ponieważ stracę wtedy upust na neta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krzysiek11:)

Przeczytaj raz jeszcze, że przedłużał umowę październik 2017, czyli przed zmianą SmartDomu (02.2018). Tak więc ma produkt rabatowany wg obowiązującego wtedy SmartDom3, a Ciebie będzie już obowiązywał SmartDom4, w przypadku przedłużenia umowy i zmiana rabatu na 10 zł.

Edytowane przez Krzysiek11:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, właśnie dziś przy rozmowie z DUK CP dowiedziałem się że mam Smartdom 4. Wow jak to możliwie. W tamtym roku przedluzalem telewizję na kolejne 12/3  obnizalem abonamet z 79,99 na 65 zł. Do tamtej pory korzystałem z SuperOferty pierwsza edycja. 50% na drugi i 48.90 zł rabatu na 3 usługę. I teraz pytanie co się stało. Dlaczego zmienili mi Smartdom? Czy nadal będę miał te rabaty na 2 i 3 usługę? Na dniach mam przedłużać telewizję. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, cabott napisał:

Przedłużając umowę na produkt uprawniający przeszedłeś do smartdom4 automatycznie, zachowując jednak zniżki na 2 oraz 3 produkt. AFAIK, stracisz je (a raczej zmienisz na zasadach sd4) dopiero, gdy przedłużysz umowę 2 lub umowę 3.

 

To jeżeli nie będę nic robił z umową 2 i 3 czyli przejdą na czas nieokreślony to rabaty zostaną nadal ? ( 2 produkt -50% i 3 produkt -48,90 zł ) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...