Skocz do zawartości

smartDOM - pytania, wątpliwości. Czy dostanę rabat?


a14122011
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przedłużając umowę nastąpi automatyczne przeniesienie do 4 odsłony programu smartDOM, wówczas benefity na wybranych usługach zostaną zamienione zgodnie z nowymi zasadami.

Wczoraj znów dzwonili z DUK i zapewniali, że przedłużając umowę uprawniającą, jaką jest telewizja w CP, nie zmieni się wysokość rabatów. Czy coś się zmieniło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krzysiek11:)

@paskud,

Rabat na telewizję zmieni się jeśli jest ona produktem drugim - z -50% na 25 zł.

 

Jeżeli telewizja jest produktem uprawniającym to jej przedłużenie spowoduje zmianę odsłony aktualnego SD na SmartDom4, ale w przypadku braku zmiany kontraktów produktu drugiego i trzeciego rabaty pozostają bez zmian i są naliczane wg programu, który obowiązywał w czasie podpisywania umowy. Po przedłużeniu umowy na produktach 2 i 3 rabaty dopiero będą naliczane wg SmartDom4.

Edytowane przez Krzysiek11:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krzysiek11:)

Jezeli musisz przedłużyć umowę na telewizję to tylko ona wejdzie w SmartDom4. Dopóki nie skończy Ci się obecna umowa na Internet to rabat pozostanie nadal taki jak obecnie. Po przedłużeniu umowy zmieni się na rabat 10 zł. W przypadku trzeciego produktu akurat nie odczujesz różnicy.

 

 

Najlepiej byłoby przejść z umową na Internet na czas nieokreślony (po prostu jej nie wypowiadać jak się kończy, ani nie przedłużać), wtedy rabat by się nie zmienił, choć nie wiem, czy w tym przypadku akurat w Plusie nie wzrośnie cena za pakiet(dopytaj w Plusie).

Edytowane przez Krzysiek11:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Plusie cena abonamentu po okresie podstawowym idzie w górę. @paskud - masz paskudną decyzję do podjęcia - wybacz. ;)

Przedłużysz TV, to wchodzisz w smartDOM4, ale internet i telefon do momentu ich przedłużenia utrzymają rabaty z poprzednich edycji. Jak tylko je przedłużysz, to 50% zamienią Ci na 25zł rabatu, a na telefonie zostanie 10zł. Teraz musisz rozważyć, co Ci się bardziej kalkuluje.

 

Ja dotychczas bez smartDOM, w Plusie miałem 20zł za 41GB danych, w umowach 15 miesięcznych. Teraz w smartDOM mam 45GB co miesiąc + 100GB na cały okres umowy (2 lata), nowy router w cenie 35,98zł przez pierwszy rok i 45,98 w drugim roku (20zł +15,98zł i 30zł + 15,98zł). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krzysiek11:)

@swojadroga,

Czy aby przypadkiem się nie mylisz że zmiana rabatu na Internet? Regulamin mówi o rabacie 25 zł, ale tylko w przypadku gdy drugim produktem jest TV rabatowany obecnie o połowę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Proszę o podpowiedź, czy uda się utrzymać obecne ceny lub obniżyć. :)

 

Abonament główny TV oferta: Pakiet Familijny Max HD , pakiet Film HD, pakiet Sport HD, pakiet Cinemax HD, cena 59,99zł, umowa do końca września br.

Abonament Plus: telefon, oferta JA+  69,99+(5F3A0), nazwa promocji KPR tylko sim Tylko Ja +B ( NZIBS24B09) cena po rabacie 25,99zł umowa do października br.

abonament internet mobilny: Ja + Internet LTE 5GB, nazwa promocji Ja + internet LTE sim 24m (IWPBL24A13) cena po rabacie 1zł umowa do października br.

 

Proszę o informację co najlepiej zrobić. Możemy zrezygnować z pakietu sport i Cinemax w TV, bo nikt tego nie ogląda i tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam serdecznie!

 

Obecnie mam umowę na smartDOM 3. Moim pierwszym produktem jest telefon w Plusie za 49.99 PLN, a drugim telewizja w CP, a konkretnie pakiet P-MAX z jednym dekoderem Multiroom HD.

 

We wrześniu br. kończy mi się umowa na telefon w Plusie, zaś umowa na Cyfrowy Polsat już na początku Sierpnia przeszła na czas nieokreślony (nie straciłem rabatu).

 

Moje pytanie brzmi: Jeżeli przedłużył bym umowę na telefon w Plusie i zwiększył abonament do 70 PLN, żeby oglądać Ligę Mistrzów na Ipli, to czy umowa nie przejdzie na smartDOM 4 i rabat nie zmaleje tylko - 10 PLN za CP, oraz czy w ogóle rabat nie zniknie?

 

Jeżeli był już na forum taki post, proszę o wyrozumiałość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie!

 

Obecnie mam umowę na smartDOM 3. Moim pierwszym produktem jest telefon w Plusie za 49.99 PLN, a drugim telewizja w CP, a konkretnie pakiet P-MAX z jednym dekoderem Multiroom HD.

 

We wrześniu br. kończy mi się umowa na telefon w Plusie, zaś umowa na Cyfrowy Polsat już na początku Sierpnia przeszła na czas nieokreślony (nie straciłem rabatu).

 

Moje pytanie brzmi: Jeżeli przedłużył bym umowę na telefon w Plusie i zwiększył abonament do 70 PLN, żeby oglądać Ligę Mistrzów na Ipli, to czy umowa nie przejdzie na smartDOM 4 i rabat nie zmaleje tylko - 10 PLN za CP, oraz czy w ogóle rabat nie zniknie?

 

Jeżeli był już na forum taki post, proszę o wyrozumiałość.

Witaj. Po przedłużeniu umowy na abonament przejdziesz automatycznie do programu smartDOM 4. Rabat pozostanie bez zmian (warunkiem jest zachowanie minimalnego progu zobowiązania).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opisze mój przypadek:miałem Smart Dom 3 płaciłem za telewizje 39,99 i za telefon w Plusie 39,99.kończyła mi się umowa więc wysłałem wypowiedzenia i do CP i do Plusa.Pod koniec umowy zawarłem nowa umowe najpierw w CP za 20 zł- pakiet Familijny HD.Przed samym końcem umowy w Plusie zadzwonił konsultant i zaproponował..przedłuzenie umowy w Plusie.Jak mówił oferta specjalna dla mnie..Telewizja w CP bedzie  produktem uprawniającym w Smart Dom 4 (za 20 zł) i za 20 zł No limits do wszystkich sieci.Zgodziłem się i jak dla mnie jest to to czego szukałem.Dwie dyszki za Cp pakiet Familijny i  dwie dyszki za No Limit w Plusie .Zyć nie umierać..Pomyślałem ze warto się tym podzielić z forumowiczami- Dzieki ci Polsacie i Plusie.I dziekuje temu forum za to ze jest..

Edytowane przez krzych897
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jeszcze jedną ciekawą historię.

Jakiś czas temu (będzie ze 2 lata) przed przedłużeniem umowy wystąpiłem na piśmie zarówno do Plusa jak i Cyfrowego Polsatu żeby się określili, która wersja SmartDOM będzie mnie obowiązywała po przedłużeniu umów.

Obie firmy potwierdziły, że obowiązuje mnie SmartDOM w wersji 1. Napisali tam pięknie, że rabat w takiej wysokości będę otrzymywał zawsze - nawet po aneksowaniu umów lub przejściu na czas nieokreślony, a stracić go mogę jedynie w momencie rozwiązania umowy lub zmniejszenia kwoty zobowiązania.

Pytałem się też czy aneksując umowę nie wejdę w nową wersję SmartDOM i zostałem zapewniony, że tak się nie stanie.

Ostatnio przedłużając przez DUK umowę na telefon (rabat 49 zł) konsultant zapewniał mnie, że nadal będę płacił tylko 1 zł miesięcznie.

Na pierwszej fakturze widniała pełna kwota. Zadzwoniłem na infolinię i "panienka" ze złością w głosie kazała mi się cieszyć, że tyle lat dostawałem usługę za darmo bo teraz wszedłem już w nową wersję SmartDOM i nie spełniam warunków.

Oczywiście złożyłem reklamację załączając kserokopię pism. Dostałem odpowiedź, że owszem kiedyś była taka interpretacja zapisów, ale teraz się zmieniła i rabat mi się nie należy.:D

Uratowało mnie tylko to, że zażądałem udostępnienia nagrania z rozmowy z pracownikiem DUK i groźba zerwania umowy z winy operatora.

 

Wydaje mi się, że Operator powinien w jasny sposób informować klientów, że zmienił zasady gry.

Tak samo powinien informować klientów, że "wchodzą" w inną wersję SmartDOM i będą mieli inne rabaty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykładowo dziś idę do Polsatu i podpisuję umowę na pakiet Premium Max HD za 100 zł i biorę multiroom za 5 zł jednocześnie chcę skorzystać z opcji dla przechodzących od konkurencji i biorę umowę 24/6. Za pół roku chciałbym przenieść dwa numery do Plusa to mógłbym skorzystać ze Smart Domu czy opcja dla przechodzących od konkurencji skreśla mi taką możliwość?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osoba, która korzystała ze SmartDomu, otrzymuje rabat 10 złotych na drugi produkt. Wiem, że w starszych wersjach w miesiącu, w którym była aktywna "jedna wpłata" lub zaległość płatności na 1 produkcie to rabat nie był przyznawany w tym miesiącu. Taka weryfikacja była co miesiąc, a jak to wygląda aktualnie w praktyce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Szukam jakiejś wskazówki bo trochę na własne życzenie " narobiłem bigosu " Mam usługę Smart Dom, podpisałem ją We Wrześniu 2017, w usłudze miałem TV, Internet i telefon, całkowicie zapomniałem że telefon również wchodzi w Smart Dom i w Sierpniu  na prośbę mojej córki przeniosłem jej numer do innego operatora - no cóż dzieciaki internet itp...., od Sierpnia 2018 Polsat podniósł mi Usługę TV o 100% z 72,49 na 134,99 pln i 60 internet - pozostaje 12 miesięcy do końca umowy. Pani na infolinie przekazał że jak chcę wypowiedzieć umowę to muszę zapłacić karę 680 pln. Dajcie znać czy w takiej sytuacji lepiej jest wysłać wypowiedzenie już teraz i skontaktować się z DUK i z nimi porozmawiać o powrót do starej stawki? Może macie jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, zachęcam Cię do wysłania maila na adres: specjalista@cyfrowypolsat.pl podając:

- imię oraz nazwisko,

- numer telefonu,

- informacje o usługach, które Cię interesują,

- termin kontaktu.

Konsultant do Ciebie oddzwoni i przedstawi specjalnie przygotowane warunki umowy, które będą dopasowane do Twoich potrzeb.

 

Jeśli pojawią się dodatkowe pytania, to pozostaję do Twojej dyspozycji.

 

Pozdrawiam,

 

Specjalista Cyfrowy Polsat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Witaj, zachęcam Cię do wysłania maila na adres: specjalista@cyfrowypolsat.pl podając:
- imię oraz nazwisko,
- numer telefonu,
- informacje o usługach, które Cię interesują,
- termin kontaktu.
Konsultant do Ciebie oddzwoni i przedstawi specjalnie przygotowane warunki umowy, które będą dopasowane do Twoich potrzeb.
 
Jeśli pojawią się dodatkowe pytania, to pozostaję do Twojej dyspozycji.
 
Pozdrawiam,
 
Specjalista Cyfrowy Polsat

 

Napisałem dam zanć jaka otrzymałem odpowiedź

Edytowane przez jery
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krzysiek11:)

W przypadku zmian na kontrakcie rabatowanym dokonane zostaną zmiany rabatów zgodnie z Regulaminem programu SmartDom4.

Jeżeli dotychczasowo telewizja była produktem drugim i była rabatowana o 50% to rabat zostanie zmieniony na -25 zł, w pozostałych przypadkach każdy produkt będzie rabatowany o -10 zł.

Edytowane przez Krzysiek11:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...