Skocz do zawartości

smartDOM - pytania, wątpliwości. Czy dostanę rabat?


a14122011
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Na stronie internetowej Plusa jest napisane, że rabat "SMARTDOM" na abonament telefoniczny w wysokości 50% zobowiązania abonamentowego zostanie przyznany osobom, które posiadają podpisaną umowę przed 30 września 2014r. z Cyfrowym Polsatem na telewizję satelitarną opiewającą na zobowiązanie miesięczne w wysokości co najmniej 49,90zł.

Natomiast z regulaminu http://www.plus.pl/documents/16/4330032 ... oferta.pdf wynika, że rabat zostanie przyznany również abonentom,

"(...) którzy posiadają aktywną co najmniej jedną umowę określoną w podpunktach od a do f uprawniającą do udziału w Programie („Umowa Posiadana”):

(...) e. z Cyfrowym Polsatem umowę o świadczenie usług w zakresie zapewnienia dostępu do programów telewizyjnych (w tym Multioferty) („Umowa TV”) o minimalnej wartości miesięcznego zobowiązania 39,90 zł z VAT (z wyłączeniem opłat za udostępnienie sprzętu i opłat za Multiroom); (...)" //treść regulaminu//.

Reasumując, czy posiadając umowę o dostęp do telewizji saletarnej w Cyfrowym Polsacie ( Pakiet Familijny HD, miesięczna opłata wynosi 39,90zł plus opłata za udostępnienie sprzętu) przysługuje mi rabat "SMARTDOM" na przedłużenie umowy abonamentowej w Plusie?

Czy pomimo rozbieżności ze strony regulaminu i strony internetowej będę mógł zawrzeć umowę wraz z rabatem poprzez stronę sklepu internetowego plusa?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie na swojej stronie twierdzą, że na usługę za 19,90 też przysługuje rabat i dekoder za 1zł ale w rzeczywistości mają z tym wielki problem bo twierdzą że rabaty z oferty smartDOM wraz ze sprzętem przysługują dopiero od 39,90 czy jakoś tak. Natomiast za drugim razem jak do nich dzwoniłem to stwierdzili że za te 19,90 - rabat mogą mi dorzucić moduł CI+ (którego nie chciałem bo mój TV ma tylko gniazdo na CI i nie miałem pewności czy zadziała). Ważna rzecz to taka, że jeśli chcesz mieć ten rabat przez cały okres 24 miesięcy (podobno pierwsze 6 msc za free) to musisz mieć w tym czasie aktywną umowę w plusie. Jeśli natomiast Ci ci się ta umowa skończy to automatycznie kończą ci się zniżki na CP. Z tym, że oni wyraźnie zastrzegają, że po 30 września umowa musi być na wyższą kwotę. Tutaj jest problem, bo ktoś może mieć umowę na powiedzmy 50zł i owszem będzie sobie korzystał ze zniżek ale jak mu się umowa skończy powiedzmy za kilka miesięcy to już musi podpisać nową na min 59zł - bo CP mówi w regulaminie wyraźnie o aktywnych umowach czyli kontynuacja wygaśniętej umowy raczej nie wchodzi w grę. No, to tyle...

 

Myślę, że w drugą stronę też to działa. Jeśli jesteś klientem CP i weźmiesz sobie abonament w plusie to musisz dalej trzymać się CP żeby mieć zniżki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@a14122011 To nie żadna rozbieżność. Po prostu patrzysz na niewłaściwy fragment Regulaminu. Zwróć uwagę, że Regulamin jest wspólny dla zwykłego SmartDOMu (rabat 10 zł), jak i dla Super Oferty (50% rabatu). A paragraf, który przytoczyłeś, dotyczy tej pierwszej opcji. I zgodnie z nim dostaniesz rabat, ale w wysokości 10 zł. Jeśli interesuje Cię 50%, powinieneś spojrzeć na te założenia:

"W przypadku gdy Abonent jest stroną Umowy Posiadanej o minimalnej wartości miesięcznego zobowiązania wynoszącej („Umowy uprawniające”):

a. 49,90 zł z VAT jeśli zawarł Umowę Posiadaną przed 30.09.2014 r. "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Witam wszystkich!

 

Jak dla mnie CP to maksymalni naciągacze... Wpakowałem się w umowy jakieś pół roku temu - JUŻ NIGDY NIE PODPISZĘ Z NIMI UMOWY!

 

W dużym skrócie:

Mam pakiet Smart Dom - w reklamach, na www, przedstawiciele i konsultanci na infolinii oczywiście obiecali że internet w najwyższym pakiecie jest totalnie bez limitów - nawet żartobliwie pytałem, czy mogę kupić extra-simy i porozdawać sąsiadom - tak oczywiście - żadnych limitów....

Miałem nawet okazję zapoznać się dobrze z regulaminem usługi przed podpisaniem umowy - moim zdaniem zapis jest bardzo niejasny (chociaż dla mnie wydawał się jasny):

§2 ust.3:

dla 30GB:

Maksymalna prędkość transmisji danych po wykorzystaniu cyklicznego pakietu danych w ramach opcji LTE bez limitu: MAKSYMALNA

Klasa serwisu w ramach w opcji LTE bez limitu: MAKSYMALNA

Przypis do pierwszego (3): Rzeczywista prędkość pobierania i wysyłania danych ograniczona wyłącznie technologią transmisji danych z jakiej korzysta Abonent oraz uzależniona od specyfikacji technicznej modemu lub routera zasięgu, obciążenia, siły sygnału oraz warunków atmosferycznych.

Przypis do drugiego (4): Poziom dostępu do sieci tj. priorytet dostępu do sieci i prędkość maksymalna, określony z godnie z §3 ust. 3 Regulaminu, zależny od klasy serwisu przypisanej do Cyklicznego pakietu danych w ten sposób, że w przypadku przeciążenia sieci abonent korzystający z klasy przypisanej do wyższego Cyklicznego pakietu danych ma pierwszeństwo dostępu do sieci przed Abonentem korzystającym z klasy przypisanej do niższego Cyklicznego pakietu danych.

 

i §3 ust. 4 na który powołują się "specjaliści" z infolinii:

W przypadku wysokiego zużycia danych, powodującego przeciążenie sieci, Cyfrowy Polsat w celu eliminowania nadużyć i zapewnienia powszechnej dostępności oraz wysokiej jakości działania sieci, zastrzega sobie w ramach FUP (Fair-Usage-Policy) możliwość czasowej zmiany parametrów technicznych transmisji danych poprzez obniżenie prędkości transmisji danych do poziomu określonego w Cenniku, z zachowaniem kolejności określonej dla klas, o których mowa w ust. 3 powyżej.

 

W PRAKTYCE po wykorzystaniu pakietu danych 30GB, prędkość spada do 0,5Mb - czasem nawet mniej ! Owszem, czasem chodzi z pełną prędkością, ale ściąganie plików jest naprawdę mocno utrudnione, gry online gdzie liczą się pingi mijają się z celem...

 

 

Ze smaczków które mnie spotkały z CP:

- Koleżance poleciłem Smart Dom (zaraz po podpisaniu mojej umowy) - jako trzecią usługę wzięła telefon w abonamencie 49zł --> 1zł. Po okresie promocyjnym (chyba 3 miesiące) okazało się że nie udało się połączyć tego w pakiecie, ponieważ przedstawiciel coś źle policzył i nie spełnia warunków ! Po paru pismach, gdy koleżanka rozważała drogę sądową, CP/PLUS zgodził się rozwiązać umowę na telefon...

- Mi oczywiście zapomnieli policzyć rabatów dwukrotnie

- Na 3 rozmowy z infolinią, dostałem 3 różne oferty !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja chciałbym zapytać jak to jest z tą wyprzedażą SmartDom? Interesuje mnie oferta w której proponują telewizor 47cali, internet LTE 20Gb wraz z routerem i pakiet telewizyjny (59,90 więc to chyba Familijny Max HD) To wszystko za ok 150zł/mies. Dzwoniłem do punktu CP i potwierdzono mi, że nawet jeśli nie jestem klientem Plusa to mogę skorzystać z propozycji ale będzie ona droższa o ok.10zł. Czyli reasumując ok 160zł (40zł rata za tv, 59,90 telewizja, 19,90 internet plus ewentualne 10zł) Czy ktoś może już skorzystał z takich ofert i podzieli się opiniami??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@slakos

 

A opłaca Ci się to? Z tego co patrzę, to o ile nie masz telefonu w Plusie, to opłaty za tę ofertę wyglądają tak: 151 zł opłata jednorazowa + 169,8 zł/ msc. Składają się na opłatę miesięczną telewizja za 59,9 internet za 69,9 + rata 40 za telewizor. Umowy na telewizje i internet trwają 24 miesiące, telewizor trzeba spłacić w 48 ratach. A więc tak przez dwa lata zapłacisz łącznie za wszystko 4075,2 zł, przez kolejne 2 [raty za telewizor] 24x40 = 960 zł, czyli łącznie za całość = 5035 zł.

 

Biorąc klasyczny Smart Dom - Telewizja + Internet bez telewizora LG czyli np. to:

https://www.cyfrowypolsat.pl/oferta/skl ... fiNumber=0

 

Opłaty za telewizję i internet masz następujące [liczę już w przybliżeniu bez grosików na końcu]

18x60 zł + 24x30 = 1800 zł za internet i tv,

Teraz kwestia telewizora. Ten 47 calowy LG jak szybko spojrzałem kosztuje ok 1850, 1900 zł w sklepach. Biorąc go na klasyczne raty [pomijam już nawet raty 0%] powinieneś spokojnie dostać go [albo inny telewizor w podobnej cenie] powiedzmy 48 rat po 50 zł. Oczywiście można taniej ale liczę już tak z zapasem. W takim układzie całość telewizja +internet + telewizor wyjdzie max 4200 zł na całą umowę, a więc sporo taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko się zgadza, lecz nie do końca jest tak. Oferta o której pisałem wyżej jest w tzw wyprzedaży. Tu ceny są nieco inne. Raty 40złx48mies, telewizja - zamiast 59,90 jest 29.95zł, internet 69.90. Opłaty jednorazowe to 1zł za router 0zł za telewizor i 1zł za dekoder. Standardowo u nich opłata miesięczna wynosi 139,85. Czy to jest bardziej opłacalne?? Chyba dobrze porachowałem?? Tu są szczegóły http://www.cyfrowypolsat.pl/oferta/zest ... ja&czy=tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki poselsuski za ten "drobny" szczegół, którego nie zauważyłem. Cały czas jestem na etapie rozważań.... A co sądzisz-sądzicie o ofercie z telewizorem 42, modem, dekoder i telewizja 133 kanały, jednorazowo 150zł a potem 94,90. Nie upieram się wcale przy telewizorze, chociaż rozważałem w niedalekiej przyszłości jakiś zakup. Pomyślałem jedynie, że za te same pieniądze które teraz płacę za pakiet premium będę miał coś więcej. Ciekawi mnie jeszcze jak mam wykorzystać ten modem do LTE?? Chyba trzeba coś dokupić. Pozostaje jeszcze pytanie czy można do tego dołożyć jeszcze multiroom?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci szczerze ze ja bym się nie bawił w te telewizory od CP. Te oferty z rabatem Plusa to jeszcze ujda ale bez rabatu to moim zdaniem kiepsko. Praktycznie wszędzie taniej wychodzi telewizję i internet wziąć osobno a telewizor skolowac sobie samemu na raty w jakimś sklepie. Wyjdzie taniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Wczoraj byłem w APS -ie i Pani potwierdziła mi ( ale nie do końca była przekonana), że aby skorzystać ze Smart Dom-u to muszę podpisać umowę na telefon za 59,99 zł i za 2 dni podpisać umowę na TV pakiet premium za 45 zł ( taki mnie interesuje), teraz pytanko czy kryją się tu jakieś kruczki czy to jest takie proste i zrozumiałe jak napisane ??

Czy korzystając z oferty TV z promocji SmartDom dostanę też 6 miesięcy gratis (TV) za przejście z nc+ ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

trochę offtop, trochę na temat. Jak będzię wyglądała sprawa przedłużania umowy na CP przy smartDomie na 2 usługi?. Mam telefon w plusie, wziąłem sobie pełny pakiet bez erotyki za 49,9 + 10 za sprzęt i montaż i mlroom. Jak to się będzie odbywało, ma ktoś pojęcie? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, obecnie mam telefon 50zł, drugi produkt internet LTE za 59,90(50% taniej) i trzeci CP za 1 zł, myślę nad zmiana pakietu CP na premium i czy to możliwe normalnie w czasie trwania obecnej umowy? Czy dostane nowy dekoder HD z nagrywarka?

PS. Jak CP podwyższę do 89.90 to czy on stanie się automatycznie druga oferta(jako najdroższa oferta) i będzie 50% taniej a internet LTE 3 oferta i będzie taniej o te 38 zl. - czy zostanie po staremu? Gdzieś o tym czytałem ale pewności w tym nie mam, ktoś może zorientowany w tym jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Chciałbym zapytać wtajemniczonych o ten art

 

Od razu mówie że nie robie żadnej antyreklamy a sam jestem zainteresowany

 

witam chciałbym podzielić się problemem który mnie spotkał ;w grudniu podpisałem umowę z CP na usługę Smart Dom jako
1 usługa internet za 59,90
2 usługa telefon komórkowy za 29,90
3 usługa telewizja zdaje się pakiet familijny za 1 złotych polskich
wszystko prawie się układało ...prawie bo na początku były problemy z zawyżonymi rachunkami za telefon ale nie o tym to już mi przeszło....problem zaczął się jakieś 3 tygodnie temu zauważyłem w dziale płatności usługę JEDNA WPŁATA ....trochę się ucieszyłem bo denerwowało mnie wpłacanie osobno wszystkiego a najbardziej gdy przelewałem 1 złotych za telewizję ,pomyślałem nareszcie zapłacę na jednym rachunku neta i tv razem by było 60 ,90 zł .......moja radość zakończyła się gdy dostałem nowy rachunek za neta to co przedtem ale za TV 39,90 ....zaraz udałem się do punktu gdzie zawarłem umowę po nakreśleniu co i jak gościu powiedział że ta usługa jest nie aktywna w moim przypadku tzn .Smart Dom .... więc napisalem e-mel do CP dostałem odpowiedz że przez kliknięcie na ikonkę JEDNA WPATA straciłem rabat na TV czyli zamiast 1 zł mam płacić 39,90 tak długo dopóki tego nie deaktywuję jako że miałem z tym problem udałem się znowu do punktu gdzie podpisałem umowę w punkcie sprzedawca zrobił wielkie oczy zadzwonił do swoich dyrektorów w CP ......mówił że przecież to jest Smart Dom itd. nic to nie dało przez jedno kliknięcie pozbyłem się rabatu najlepsze w tym że facet chciał to zdeaktywować ale jak tam byłem 45 minut mu się nie udało, ponoć pużiej babka która tam równierz pracuje zrobiła to ale trochę to trwało . po kilku e.meliach poddałem się zero tłumaczenia że nic nie zyskałem tylko straciłem oczywiście dalej nie mogę placić na jednym rachunku dziś dzwoniłem do konsultanta to samo zero reakcji z jego strony mam zapłacić 39,90 czyli zapłacę za telewizję więcej niż niż miałem zapłacic za cały okres umowy 26 miesięcy (myślałem że 24 miesiące) X1 zł 26...... co o tym myślicie ? czy można tak ludzi ładować jak to się ma do umów które żeby cokolwiek zmienić to trzeba teraz wysłać pisemnie przecież jak podpisywałem umowę to wyrażnie było powiedziane telewizja jako trzecia za 1 złotych gościu do którego dziś dzwoniłem powiedział na koniec żeby napisać reklamację pisemną ale do kogo i po co jak i tak to nic nie da pozdr. Grzegorz 

 

Z tą tylko różnicą że nieinteresi mnie net od Polsatu

 

Czy ktoś posiada usługe Smart Dom a może ją poleca lub odradza

 

 

I jeszcze jeden klient

 

Polsat z tym ich programem super [beep]er extra dom oszukuje tak skutecznie, że jak nie masz czasu albo ochoty na zrozumienie informacji od nich to spróbują zadziałać jak w moim przypadku :
1) Umowa na telefon w Plus
2) Umowa na internet w Polsat (odradzam bo nielimitowany internet to ściema totalna)
3) umowa na TV za 29,90 (mam nagraną rozmowę z ich sprzedawcą który potwierdził mi to w czasie rozmowy)
4) usunięte dodatkowo kwiatki do dodatkowych opłat typu ipla i vod (mam potwierdzenie z numerem zgłoszenia) już w pierwszym miesiącu po podpisaniu umowy
5) zgoda na komunikację z Plusem w celu uzyskania zniżki na super [beep]ę również nagrana przeze mnie

i co...

1) opłata za TV to pełna opłata plus dopłaty za ipla i vod (brak w systemie informacji o zniżkach, zgodzie na komunikację z Polsatem i rezygnacja z ipli i vod)
2) nakaz zapłaty pełnej kwoty
3) przyjęcie reklamacji która nie zwalnia od opłat (przecież będzie Pan mógł potem te pieniądze przenieść na kolejne wpłaty jak Panu ewentualnie uznamy reklamację - a co ja to Bank czy Provident??)
4) osoby które mam nagrane (3 sztuki) oczywiście nie mogą podejść do telefonu albo nie mogę być z nimi połączony bo :
a) nie istnieją
 są na urlopie
c) są na chorobowym
d) są w innym dziale i nie ma z nimi połączenia - ale również nie dostane telefonu bezpośredniego bo zabrania im ktoś
e) to niemożliwe że tak mam bo u nich w systemie jest inaczej a system się nie myli...

 

Co ciekawe tylko tych 2 narzekało nic poza tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SmartDom działa, bo sam posiadam tyle, że starszą wersję, ale ważne jest by podpisać papiery o przystąpieniu do programu Smart Dom oraz o wymianie informacji między CP, a Plus(niby to samo, a jednak)

Mam TV + net i nie ma problemu z opłatami, poza 1szym pełnym abo, potem już z rabatem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ciekawe tylko tych 2 narzekało nic poza tym.

 

Poczytaj, jak ja narzekałem na smartdom z powodu rachunków (na tutejszym forum, opisanych kilka moich reklamacji). CP i Plus potrzebowali 5 miesięcy, żeby wyprostować wszystko, dostałem po 4 faktury korygujące z Polkomtela i CP (w sumie osiem). Na szczęście, całą nadpłatę mi zwrócono, a w Plusie otrzymałem darmową zmianę numeru, jako rekompensatę.

Od ponad pół roku jest wszystko, jak należy.

 

Jeśli chodzi o Jedną Wpłatę, brak jej dla usługi (nieważne, 1, 2 czy trzeciej umowy), którą mamy w programie SmartDom jest jednym warunków SmartDomu. Konsultanci mnie poinformowali o tym, zanim zawarłem 2 i 3 umowę (mam kilka tunerów TV, więc korzystałem z niej wcześniej).

 

edit:

trzeciej, a nie czeciej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dlatego ja sobie teraz pobieram regulaminy i sobie czytam jednak duża większość abonentów to ci co chca więcej niż 2 usługi czyli że poza TV chca neta LTE . Czyli TV np Premium Net LTE i Plus powyżej 49zeta

 

Druga sprawa jak działa MR jeżeli mowa o 2 dekoderach to co obecnie dają . Jest podane aktywacja 1zł i dostajemy jakieś pudło sieciowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam obecnie SmartDom w opcji MixPlus + TV Mobilna, gdzie muszę doładować konto minimum 40 złotych żeby dostać TV Mobilną za 1 złoty, i dodatkowo w iCOK sprawdzam na bieżąco saldo, i co miesiąc muszę robić przelew 1 złoty żeby na rachunku do zapłaty było 14,90 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem takie coś

 

. Minimalna wysokość abonamentu dla produktów:
o Produkt pierwszy (posiadany) dla obecnego Klienta:
- 49,90 zł lub 50 zł oraz 30/60 zł w Plus Mixie
o Produkt pierwszy (uprawniający) dla nowego Klienta:
- 39,90 zł - dla ofert pozyskaniowych Plus Abonament, Internet Plusa/Cyfrowego Polsatu w przypadku ofert bez sprzętu (Tylko SIM lub Tylko SIM + raty)
- 59,90 zł - dla ofert pozyskaniowych Telewizji , Internet Plusa/Cyfrowego Polsatu, Plus Abonament ze sprzętem (co najmniej jeden sprzęt bez rat) lub 60 zł oraz 40/80 zł w Plusie Mix
o Produkt drugi i trzeci dla obecnego/nowego Klienta
- min. 39,90 zł - dla ofert pozyskaniowych Plus Abonament, Internet Plusa/Cyfrowego Polsatu w przypadku ofert bez sprzętu (Tylko SIM lub Tylko SIM + raty)
- min. 59,90 zł - dla ofert pozyskaniowych Telewizji oraz Internet Plusa/Cyfrowego Polsatu, Plus Abonament ze sprzętem (co najmniej jeden sprzęt bez rat) 

 

A jeżeli ktoś z rodziny ma abo plusa za ponad 50zł to obowiązuje taka osobę smartdom zniżka ? Chcąc wziąć tylko abo Polsatu Premium + MR?

Nie interesuje mnie net w LTE bo to mam w komie .Nie chce też żadnego tabletu itp. Można tak?

 

Ciekawe czy ta oferta jest na stałe czy tylko na czas określony jako promocja i potem trzeba placić 100% ceny czyli koło 90zeta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Powinieneś wtedy dostać zniżkę na TV. Zniżka trwa tak długo, jak długo spełniasz warunki smartDom (nie znam dokładnie obecnych warunków), ale dopóki będziesz miał abo na telefon w tej wysokości (lub więcej) co obecnie, to zniżka na TV będzie przysługiwać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rodzinka chce sobie zmienić na nowa "taryfę" bardziej przystępną jednak 49zeta to na pewno FVAT przekroczy.

Druga sprawa jak funkcjonuje MR jeśli się ma 2 dekodery ? CP wysyła uprawnienia na dosyć szerokie odległości czasowe tam jest po 60 dni nawet. Z tego co czytałem to im wyższy pakiet tym tańszy MR. Aktywacja pierwszego deko to jest 1zł . Musze jeszcze znaleźć cene za utrzymanie dekodera. Bo bardzo ciężko jest znależć oferte Pre paid z dekoderem na własność i z takiego zestawu przejść na abo by nie płacić miesięcznie za sprzęt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...