Jump to content
Sign in to follow this  
hinczyk_1991

Planeta Sport

Recommended Posts

Oglądam sport na kanale Rosyjsko języcznym (Planeta Sport), na oficjalnej stronie programu http://www.rtr-sport.ru znalazłem program TV lecz mam pytanie czy czas który jest tam podany jest taki jak my mamy czy taki jaki w Moskwie czyli 2 godziny do przodu od naszego ? proszę o odpowiedz

Edycja RafiX: Temat przeniosłem do odpowiedniego działu.

Napewno czas jest jak w Moskwie, bo to kanał dla Rosji a nie na Europę. My go oglądamy przy okazji, dopóki nie zakodują.

Ta Planeta Sport z Hot Birda to jest, zdaje się, wersja na Europę, a ta na rynek Rosyjski jest kodowana (i na innym satelicie). Chociaż do końca nie pamiętam jak to jest, jakiś czas temu ktoś napisał artykuł na ten temat.

Faktycznie, w rosyjskich pakietach płatnych jest to RTR Sport, a odkodowana wersja z Hot Birda to Planeta Sport.

Wersja zakodowana RTR Sport pokazuje bodajrze m.in. lige angielsko i chyba lige mistrzów, a wersa odkodowana Planeta Sport ligi rosyjskie

Jutro, tj. w czwartek o godz. 15 na tejże Planecie Sport będzie mecz Spartak Moskwa – Lotos Gdynia (Euroliga kobiet w kosza). Warto oglądać, bo nieczęsto zdarzają się takie okazje na HB.

Panowie ale na tym kanale nic teraz niema W tamtym roku byla liga pilkarska rosyjska oczywiscie. Teraz Hokej troche kosza siatki wszystko Rosyjskie nuda . Ogladam jak trafie lige Hokejowa.

Nie było skoków narciarskich a i tak je ogladam na Eurosporcie jak zawsze nigdy nieogladam na TVP ani na zagranicznych no chyba ze na RTL kwalifikacje do Turnieju 4 skoczni.

Niestety, niekodowany rosyjski kanał sportowy Planeta Sport kończy nadawanie z dniem 15 kwietnia 2009 roku. Ostatnia audycja telewizyjna tego kanału zostanie wyemitowana dnia 14 kwietnia br. o godz. 23:50 czasu moskiewskiego i będzie to serwis informacyjny Vesti-Sport. Według czasu polskiego, kanał ten zostanie wyłączony na satelicie punktualnie o godz. 22:00 tego samego dnia.

Wielu operatorów kablowych i satelitarnych podaje informację o końcu Planeta Sport, brakuje jedynie adnotacji na oficjalnej stronie domowej Planeta Sport.

Przykładowo satelitarna platforma Viasat, na swojej witrynie internetowej dla mieszkańców Litwy informuje o usunięciu Planeta Sport ze swoich pakietów :arrow:http://viasat.lt/index.php?id=8527

Pierwsze spekulacje o zakończeniu nadawania kanału sportowego podał łotewski portal internetowy delfi.lv pod koniec 2008 roku. :arrow:http://sports.delfi.lv/news/other_kinds ... d=22771863

Kolejny dobry kanał opuszcza Hot Birda, wielka szkoda już nie obejrzę rosyjskiej koszykówki i siatkówki.

Guest Anonymous

Wielka szkoda :( Fajnie słuchało się podczas transmiji co chwilę "zborna kamanda" :lol: Trochę przesadzali z tym hokejem, non stop szajba i szajba (to po rosyjsku znaczy krążek ;) ) , ale na brak innych dyscyplin nie można było narzekać. Lubiłem oglądać tu bobsleje i wiadomości sportowe :) Minusem była jakość obrazu - trochę uciążliwa pikseloza, ale można na to przymknąć oko. :wink:

Tak przypomnę tylko, że warto dzisiaj włączyć telewizor o 21:50 (23:50 - według czasu w Moskwie) na kanał Planeta Sport, zostanie wtedy wyemitowane ostatnie wydanie serwisu informacyjnego Vesti-Sport, być może coś więcej wtedy się dowiemy na temat likwidacji stacji. A także ze zwykłej ciekawości, co się stanie w kolejnych minutach po godzinie 22:00 :wink:

Aktualizację do powyższego posta pozwolę sobie napisać w nowym ;)

Zgodnie z zapowiedziami, punktualnie o 22:00 czasu polskiego (24:00 czasu moskiewskiego) zakończono nadawanie Planeta Sport.Aktualnie, w miejscu niekodowanego przekazu na HotBird 6 (13.0E), na transponderze GlobeCast - 12.597V emitowana jest niekodowana plansza kontrolna z migającym napisem MCR VGTRK (kolorowe pasy, a jako dźwięk audio - pisk z generatora).

Aktualnie plansza zniknęła i jest czarny ekran.

Dzień dobry

Jestem nowym użytkownikiem forum i wielkim fanem rosyjskiego sportu, dlatego byłem wstrząśnięty wiadomością o tym, że kanał Planeta Sport kończy nadawanie. Korzystam z platformy n. Chciałbym mieć możliwość oglądania kanału RTR Sport, jest on jednak kodowany i jeśli ktoś byłby miły czy mógłby podać jakie warunki trzeba spełnić by można oglądać ten kanał? Jest to dla mnie sprawa niesamowicie istotna i z góry dziękuję za udzielone informacje. Nie jestem zbyt biegły w technicznych sprawach związanych z TV satelitarną.

Szkoda, że kanału już nie będzie na HB. Fajnie oglądało się np. hokej, siatkówkę czy koszykówkę z udziałem rosyjskich zawodników.

Guest Anonymous
Dzień dobry

Jestem nowym użytkownikiem forum i wielkim fanem rosyjskiego sportu, dlatego byłem wstrząśnięty wiadomością o tym, że kanał Planeta Sport kończy nadawanie. Korzystam z platformy n. Chciałbym mieć możliwość oglądania kanału RTR Sport, jest on jednak kodowany i jeśli ktoś byłby miły czy mógłby podać jakie warunki trzeba spełnić by można oglądać ten kanał? Jest to dla mnie sprawa niesamowicie istotna i z góry dziękuję za udzielone informacje. Nie jestem zbyt biegły w technicznych sprawach związanych z TV satelitarną.

RTR Sport jest niekodowany. Niestety nie ma możliwości obejrzenia go na n-boxie. Kanał ten jest nadawany na 40E, a więc jego odbiór wymagałby przestawienia anteny na tą pozycję. Niestety nic to nie da w Pana przypadku, ponieważ n-box nie obsługuje tej pozycji - dostępne są tylko kanały z listy ustalonej przez platformę n. Zawsze jednak pozostaje liga rosyjska na 1TVRUS Pozdrawiam :)

Wkrótce co nieco o ostatnich chwilach Planety Sport ;)

Ten kanał jest na HotBirdzie 13 E, jest FTA, a więc każda polska platforma cyfrowa jak i indywidualne odbiorniki satelitarne mogą go odbierać. Oto jego parametry - 12,597 V;SR=27500;FEC:3/4

Przecież wczoraj kanał Planeta Sport opuścił Hot Birda więc po co piszesz ten post i wprowadzasz w błąd. :!:

Koledze chyba chodzi o pozycję 40E, a nie 13E :wink:

Na pewno złapiesz na zwykłym dekoderze FTA (Humax, Golden, Ferguson etc) albo na dekoderze Cyfrowego Polsatu.