Skocz do zawartości

Digi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 8 miesięcy temu...
Polsat rozważa zmianę nazwy kanału Polsat Zdrowie i Uroda na Polsat Trendy - wynika z naszych informacji.

Poza nową nazwą, ma się zmienić również jego formuła. Polsat Trendy byłby kanałem lifestylowym.

Czy to oznacza ze Polsat zamierza być konkurencja dla TVN Style?

Czy może formula programu będzie sie jakoś różnic?

Istotne jest to, jaki ten kanał ma zapis koncesyjny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to nastąpi, będzie to dla mnie kolejny dowód na to, że Polsat nie umie tworzyć kanałów tematycznych. Pojawia się pomysł - robimy, a później brakuje koncepcji na kontynuowanie (podobnie jak było z dawnymi produkcjami powstałymi po przejęciu ATV w początkach platformy - wtedy jeszcze - Polsat 2 Cyfrowy i jak jest teraz z Play TV, który testuje od ok. roku i nic z tego nie wynika a na antenie powtarzane są te same pozycje programowe jak wybory miss sprzed kilku lat). Jedyny sukces to Polsat Sport/Polsat Sport Extra - reszta po prostu bytuje do czasu aż Polsat wymyśli nową "rewelacyjną" koncepcję.

 

Aczkolwiek powinni się zastanowić nad zmianami w Polsat Zdrowie i Uroda, bo nie wiem jaki związek z tematyką mają seriale: Rodzina zastępcza, czy Psie serce (bo jeszcze Szpital na peryferiach chociaż z nazwy się kojarzy)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak juz w innym watku dodalem:

 

Komedia to smiech, smiech to uroda a uroda jest zdrowa. :wink:

 

Co do zmian to powiem tak, nazwa brzmi bardzo interesujaco ale jednak nie tak "profesionalna" jak aktualna. Przerobka na kanal lifestyle´owy moim zdaniem nie jest zbyt dobre i tak sie zastanawiam jaki sens w tym, jesli juz maja w CP E! Entertainment, BBC Lifestyle, TVN Style i ewentualnie jeszcze BBC Entertainment.

Poprostu sie nie da rozwiazac co Polsat/Cyfrowy Polsat kombinuje, ale jednak widac jakikolwiek kierunek.

 

A tak jak nasz Polsacik znamy, to tak i tak znowu wyjdzie na to, ze beda tworzyc dwa osobne kanaly i bedziemy mieli i Zdrowie i Uroda i Trendy. Szczerze mowiac oby. Nie chcial bym oddac Zdrowie i Uroda ze wzgledu na interesujace programy o operacjach itp. Ale niestety racja ze za duzo seriali z glownych Polsatow wstawionych do ramowki. Dlatego ja jestem za produkcja kanalu Polsat Comedy. Wyrzucic tam wszystkie komedie nawet z glownych Polsatow i Zdrowie i Uroda by mogl zatrzymac swoja ramowke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam nic do tego kanału. Mają też wiele dobrych produkcji, takich jak na profesjonalną telewizję tematyczną przystało (pewnie ktoś mnie jeszcze zaraz zacytuje ;) ) - "Operacje", "Doniesienia medyczne", "Post Scriptum". Ostatnio natknąłem się na ciekawy dokument "Zjednoczone Emiraty Arabskie" - polecam ;)

 

Wydaje mi się, że powodem zmiany profilu stacji jest to, że Polsat nie potrafi wypełnić całej ramówki programami o zdrowiu i urodzie (tak jak sama nazwa kanału wskazuje). Na oglądalność nie powinni narzekać, przecież wiadomo, iż telemetria nie jest łaskawa dla "innych" - oscylacje na granicy błędów statystycznych wielu stacji TV w Polsce.

 

Kurka, "Polsat Trendy" nie bardzo mi się podoba, show-biznesu mam już po uszy dosyć... :crazy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Już sama nazwa kanału ,,Polsat Zdrowie i Uroda " jest świetna, niepowtarzalna, niepodobna do kanałów z innych platform cyfrowych. Powinni na głowie stawać, żeby wypełnić ramówkę ciekawymi programami o zdrowiu i urodzie, a nie zmieniać profil stacji. Oglądalność w miarę pojawiania się ciekawych programów, systematycznie by wzrastała, szczególnie wśród żeńskiej części widowni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam czasem lubię oglądać na Polsacie Zdrowie i Uroda program "blok operacyjny" i te programy w których pojawiają się ciekawostki związane z medycyną. A operacje na żywo to po prostu był hit, wielu moich znajomych mówiło że oglądało operację zaćmy, nie wiem czemu zrezygnowali z tej formy programów. Brakuje w Polsce kanału edukacyjno - medycznego, jest co prawda TVN Med ale nie jest on dostępny nawet dla abonentów platformy jedynie dla lekarzy ( sic!) Ludzie z ITI nie mają pojęcia że wiele osób interesujących się medycyną wie o wielu schorzeniach więcej niż niejeden lekarz rodzinny. Polsat Zdrowie i Uroda to kanał który byłby świetnym uzupełnieniem oferty CP o tą tematykę wystarczyło by lekko popracować nad ramówką. Jeżeli Polsat chce znać zdanie widzów na temat zmiany profilu stacji na [beep]no - lajfstajlowy to ja od razu mówię: nie zgadzam się !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie @Digi, zgadzam się z Tobą nawet w milionach procentach :brawo:

 

Polsat nie potrafi tworzyć kanałów tematycznych? Zgadzam się w pełni... Ale ostatnie ich kanały (dwa sportowe i o zdrowiu/urodzie) są produkowane na najwyższym poziomie. Faktem jest, że ten ostatni jest niedopracowany i zbyt nisko finansowany. Myślę, że czegoś na pewno nauczyli się po kompletnej klapie "On", "Ona", "Junior" i tak dalej... Ale tylko do czasu? Pomysł zmiany kanału na profil lifestylowy jest pomysłem, który tylko spowoduje, że pogłębi się stereotyp, że Polsat nie nadaje się do tworzenia kanałów tematycznych i ten kierunek powinien pozostawić tylko i wyłącznie dla swojej głównej konkurencji.

 

Polsat Zdrowie i Uroda jest kanałem kierowanym do węższej grupy publiczności, tak więc trudno o to zadbać, by programy tej stacji (mam na myśli audycje związane z tematyką stacji) zainteresowały osoby, które wcale nie interesują się tą tematyką, a w głowie mają tylko sport i filmy. Tak więc niektóre pozycje tej stacji są godne uwagi i pochwały, szkoda tylko, że Polsat zbyt mało nakładów finansowych inwestuje w rozwój swojego kanału, choć pomysł jest wtrafiony. Bardzo zła i nieprzemyślana strategia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się mylę? A ja coś tutaj o TVN wspominałem? :shock:

 

Dwa ostatnie posty (niestety w tym mój) nie mają zbytniego powiązania z tematem wątku, proszę również w swojej wypowiedzi nawiązać do tematu :>

 

Jak pisałem moje posta to akurat ktos wykasował ten na który odpowiadałem...

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polsat szykuje konkurencję dla TVN Style

Telewizja Polsat planuje uderzenie w kobiecy kanał Grupy TVN. Trwają prace nad przekształceniem stacji Polsat Zdrowie i Uroda w lifestylową telewizję dla pań. Jak się dowiedzieliśmy nieoficjalnie, wymieniona ma być cała oferta programowa, a w nowej formule stacja ruszyć może latem. źr. wirtualnemedia_pl Cały news>>>

To dowodzi jednego wcześniej czy później z oferty CP znikną tematyczne kanały TVN-u. Nie tak dawno podane były informacje o Polsacie 24 a teraz info o przekształceniu kanału ZiU lifestylową telewizję . Oby tylko CP nie popełnił wcześniejszych błędów (On, Ona, Smyk, Komedia itp.) przy tworzeniu nowych kanałów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dowodzi jednego wcześniej czy później z oferty CP znikną tematyczne kanały TVN-u.

 

Obyś nie miał racji. Nie wyobrażam sobie żeby tak się stało - to była by katastrofa. Jedyny kto by na tym zyskał to Cyfra+ bo sporo ludzi z CP by przeszło do nich. Kanały TVNu (a przynajmniej TVN i TVN24) nie mogą zniknąć z CP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już przeżywacie. Polsat Zdrowie i Uroda przechodzi realuching ponieważ w obecnej formie sobie nie radzi. Zapewne postawią bardziej na lifestyle i kobiecość, a dadzą sobie spokój z zajmowaniem się zdrowiem i emitowaniem powtórek starych seriali. Z racji tego, że dalej będzie to kanał niekodowany, nie liczyłbym na kokosy. Kilka nowych produkcji zagranicznych, ze 2-3 polskie i będziecie mieli wielką konkurencję TVN Style. Pff. Solorz w to nie przeinwestuje, bo wtedy się nie zwróci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...