Jump to content
Guest Polska_1989

Lista STB DVB-T z SECAM

Recommended Posts

Guest Polska_1989

Tak, tak wiem. Odbiorniki set top box obsługują tylko PAL (576i) i NTSC (480i). Ale czy są przystawki które obsługują w menu system SECAM ewentualnie SECAM D/K, B/G. Chcę oglądać na starym Junostie, Ametysie czy Rubinie, TV w kolorze, a nie czarno-biały obraz. Proszę o listę set top box-ów z SECAM. Proszę o pomoc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

podobno Signal HD527 ma secam - info ze strony choć instrukcja o tym nie wspomina, ale nie ma modulatora wiec trzeba go dokupić albo dorobić wejście composite w tv... można też transkoder pal w tv założyć.... taniej i po problemie

Edited by biprotek

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Polska_1989

Wielkie dzięki. Ale czy nie znasz innych dekoderów DVB-T z który dużym prawdopodobieństwem wysyła system SECAM. Chcę sobie poprostu wybrać. Wiem, że to są unikaty, ale pewnie są.

Share this post


Link to post
Share on other sites

SECAM był wykorzystywany we Francji do końca 2011. Myślę, że wystarczy zajrzeć na francuski Ebay, jakieś STB może będą. Chociaż współczesne telewizory mają identyczne jak my, więc przystawki pewnie przeszły na PAL, no chyba że ustawa, na wzór naszej, nakazuje tam sprzedaż STB z SECAM.

Edited by Maker3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aktualnie produkowane przystawki mają tylko HDMI i SCART. Sprzęt z modulatorem wielkiej częstotliwości jest trudno dostepny. Ewentualne podłączenie Dodatkowego urządzenia odbiorczego do Rubina wymaga zastosowania modulatora SECAM. Takie modulatory są dostępne albo do własnego wykonania albo do zakupienia gotowego sprzętu. Najłatwiej modulator SECAM z wejściami CINCH lub SCART można kupić w obwodzie kalinigradzkim. Proszę pamiętać że stare polskie telewizory mają inny plan częstotliwości kanałów niż telewizory z Francji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...