Jump to content
cactus

Enigma 2 po zmianach na transponderach nc+

Recommended Posts

Witam

Jest jakis trik żeby jak najprosciej zauktualozować liste kanałów po zmianach bez koniecznosci skanowania calego sateli albo poszczegolnych TP i potem układania od nowa listy ?

Mam VU zero

Edited by cactus

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie pamiętam jak w VU ,ale przy opcji wyszukiwanie kanałów jest lista standardowa ,pobierz ją i z niej wybierz co trzeba.Na razie jest chaos ,trzeba przeczekać  .Na  razie parę kanałów po prostu nie ma.

Edited by copperman

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ale to raptem 4 transpondery chyba i zmiana  DVB-S na S2  tam gdzie jest no signal wystarczy w skanowaniu przełączyć na DVB-S2 i właściwy FEC i modulacja nic poza tym    .Mo i to dodawanie pojedynczych kanałow.  Tez nie lubie skanowania tylko gotowe listy wysyłac. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest activa42

Wystarczy tylko użyc skanowania manualnego podajac nowe parametry tylko tych kilku transponderów co zmieniło modulacją z DVB-S na DVB-S2 oraz FEC (jak nie używasz ustawienia Auto lub masz nboxa przerobionego na E2).

O resztę zadba sama E2 łącznie z ulubionymi i większość kanałów sama się zaktualizuje atutomatycznie.

Jedynie NOWE kanały trzeba ręcznie sobie dodać a zbędne duble SD usunąc (jak TV4).

Ale od tego jest opcja listy z nowo znalezionymi serwisami.

 

Dla leniwych - wybór tp 10892 użycie Network Scan a potem tylko dodanie do ulubionych nowych. Nie warto grzebać się z ogólnym zeskanowanym śmietnikiem a kanały organizować w ulubionych. Każdy z tych (kilku tysięcy) kanałów będziesz oglądał? Potraktuj główną listę jako bazę dostępnych kanałów (ściek, śmietnik.... bardziej adekwatne określenie) - a ulubione (możesz mieć ich dowolną ilość) jako właściwe listy z których korzystasz.

 

Idea wdrożona jakieś naście lat temu przez firmę Force a "zerżnięta" przez twórców Enigmy jak i Neutrino (z dobrych pomysłów się korzysta .... i rozwija / udoskanala.).

Edited by activa42

Share this post


Link to post
Share on other sites

Może dla ciebie śmietnik a  inni korzystają  . Nie mów innym co mają oglądać i słuchać  a to że mamy teraz po 3 kopie niektórych kanałów gdzie do niedawna były blędy bez caid i niedekodowało to wina tylko i wyłącznie nierozgraniętego operatora.

Share this post


Link to post
Share on other sites

W Internecie dostępne są nowe listy "po zmianach" od sporej liczby osób. Dodatkowo można samemu sobie je edytować, kasować, podmieniać itp.

Te rzeczy oczywiście programem dreamboxEDIT.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

cactus nie wiem jaką masz dystrybucję Enigmy2, ale zazwyczaj wystarczy pobrać aktualny plik satellites.xml (http://satellites-xml.eu/) i wrzucić go w odpowiednie miejsce. Potem można odpalić skan (koniecznie z opcją "czyść przed skanowaniem") i wszystko się zaktualizuje. No i na koniec - tak jak napisano wyżej - dreambox edit i dodanie kanałów.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest activa42

Może dla ciebie śmietnik a  inni korzystają  . Nie mów innym co mają oglądać i słuchać  a to że mamy teraz po 3 kopie niektórych kanałów gdzie do niedawna były blędy bez caid i niedekodowało to wina tylko i wyłącznie nierozgraniętego operatora.

 

Nie zmuszam tylko podpowiadam jak najwygodniej korzystać. Nikt nie będzie oglądał/słuchał każdego z zeskanowanych serwisów. Próba porządkowani takiego ogromnego zbioru (ponad 10 tysięcy przy multifocusie nie jest dużą liczbą) jest tylko stratą czasu.  Wystarczy tylko umieścić te oglądane annały na listach ulubionych (możesz ich mieć dowolną ilość). Łatwiej i szybciej zarządzać tylko tym z czego się korzysta. Blisko 20 lat temu to zauważyła firma Force.

 

Nie zrozumię utyskiwań na narzuconą listę przez operatora jak mając tuner gdzie mogę sobie dowolnie zarządzać kanałami wgrywam jedynie czyjąś listę niezgodną zapewnie z własnymi upodobaniami. Jeśli tak to o co ten aj-waj o własną listą kanałów jak jedna narzuconą zastępujemy inna narzuconą?  Próba mozolnego przerabiania czyjejś listy (zawierającej cały śmietnik!) zajmuje ZAWSZE więcej czasu niż zeskanowanie i dokonanie kilku zmian na ulubionych. Wgrywanie list-gotowców jest niestety narzucaniem czyichś upodobań kosztem własnych.

 

Enigma 2 ma domyślnie włączoną funkcję auto-update'u serwisów podczas odbioru (można zmienić globalna zmienną, jak w niektórych modach E2, albo używać w settingu bitów atrybutów serwisu chroniących czy to nazwę czy szczegółowe parametry PMT przed zmianami). W przypadku zmiany parametrów nadawania transpondera wystarczy zeskanować manualnie taki transponder z nowymi parametrami. W przypadku ostatnich zmianach w NC+ wiele kanałów nie zmieniły wartości SID czyli te kanały samoczynnie się zaktualizowały.

 

Pytania jak zaktualizować listę kanałów są tego dowodem - wszystkie ostanie zmiany w NC+ to około 3 - 5 minut zabawy z pilotem.

 

Od wręcz niepamiętnych czasów wydania wersji 2.4 Enigmy 2 format settingu nie uległ zmianie. Jedynie zmienną jest lokalizacja plików z danymi transponderów, potrzebnych dla funkcja skanowania serwisów .  

Edited by activa42

Share this post


Link to post
Share on other sites

Szybciej przerobie liste niż ją zekanuje  widocznie kolejny dowód na to że dream to taki wolny trup że tak długo skanuje.  Poza tym operatorzy nadal dublują kanały i to czasami potrójnie  pidy sidy tiny nidy.

Z tego co także pamiętam pilota nie używasz.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest activa42

 

 

Takie trudne do zrozumienia? Skanuje się tylko te transpondery gdzie są interesujące zmiany a nie całość nieba, satelity Trwa to ile? - na transponder kilka - kilkanaście sekund zależnie jak często są wysyłane przez nadawcę tablice PMT, SDT, CAT (szybkość tunera nie ma tu nic do tego, jedynie FEC,itp ustawione na auto wydłuża czas do złapania locka przez demodulator głowicy, ale wiem zrobisz wrzutę w swoim dziecinnym stylu.... by błysnąć jak z oscamem)?

 

I co z tego że coś dublują - masz opcję - nowe serwisy, odpalasz kanał parzysz - działa, jak EPG, funkcja dodaj do ulubionych. Na koniec kolejność w ulubionych. Szybko i sprawnie. Jak potrzebujesz ładne nazwy to OK potem ładujesz to na peceta, ustawiasz flagi nadajesz ładne nazwy i zapis.

 

Po kiego wała zajmować się kanałami, na które nigdy zerknę (jak i transponderami na których takowe są)? Korzystam tylko z ulubionych - na nich mam tylko to co mnie interesuje (bynajmniej nie cała opłacaną oferta bo i po co jak oglądać nie będę?) i to w takiej kolejności aby zminimalizować przeskoki po kanałach.

 

Co do pilota po co on jak jest pod ręką mała klawiatura bezprzewodowa. Nie muszą celować w tuner. Nawet nie muszę być w tym samym pokoju. Wygodniejsze. Pracując na komputerze łatwiej jest skorzystać z Web Interface niż z pilota. A opgląda się i tak z poziomu KODI.

 

P.S. Skanowanie całości - OK, puszczam przed tym jak wychodzę czy do pracy czy do pubu, wrócę to sprawdzę co nowego jest i zadecyduję czy warto cokolwiek dalej coś robić z listą. Jak nie znam parametrów nowych transponderów to podaję 10892 i wybieram podążanie za BAT i NID. Same się nowe transpondery znajdą. Lubisz, asiafan wynajdować problemy tam gdzie ich nie ma.

Edited by pitter

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...