Skocz do zawartości

1°West - Intelsat 10-02 & Thor 5/6


Rekomendowane odpowiedzi

Sprawdziłem kanał BrunstadTV i okazuje się, że KingOfSat po raz kolejny mija się z rzeczywistością. Kanał jest niekodowany mimo, że ma załączony szyfr kodowania Conax. Poza tym, CAID jaki wyświetla się pod tą stacją, to 0B10 - wniosek, że BrunstadTV nie ma nic wspólnego z Canal Digital Nordic, bo ta skandynawska platforma używa CAID 0B00 (no chyba, że testują nowy CAID, o czym ja bynajmniej nie wiem).

Dodam również, że ścieżki dźwiękowe wspomniane przez mojego przedmówcę rzeczywiście są załączone. Na polskim audio leciała jakaś kolęda chóralna, która nie pokrywała się z tym, co było widać na ekranie.

 

Edit:

Aby dźwięk pokrywał się z obrazem, należy wybrać ścieżkę dźwiękową norweską, bo pozostałe (a jest ich wiele) to testy, które mają się nijak do odtwarzanego programu na BrunstadTV.

 

W ogóle ten kanał, to dla mnie w chwili obecnej zagadka. Niby czysto skandynawski kanał, ale po co są tam inne europejskie ścieżki dźwiękowe.

Drugą dla mnie zagadką jest CAID 0B10 - albo jest to szykowanie się do kolejnej wymiany kart w Canal Digital Nordic, albo po prostu kanał będzie udostępniały telewizjom kablowym, używając Conax-u z 0B10, jako typowo norweskiego systemu dostępu warunkowego, ale udostępnianego operatorom kablowym.

 

68870af724d81020med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

W ramach Canal Digital Nordic, na parametrach: 11785 H, SR= 30000, FEC= 3/4, DVB-S2 (8PSK), pojawił się szwedzki kanał w 3D, tj. Canal+ Extra 3D HD.

Kanał tymczasowo (w ramach testów) nie koduje sygnału (wkrótce zostanie zaszyfrowany w Conax z CAID 0B00), więc warto przestawić anteny na tę pozycję, a tym bardziej warto to zrobić, ponieważ nadawana jest obecnie transmisja meczu w 3D.

 

Zap Canal+ Extra 3D HD:

canalextrahd.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
Na Thorze (0,8W) na transponderze 12,092 H 30000 3/4

DVB-S2 8PSK Pilot: Wyłączony, Także kolego nie zapominaj o wszystkich danych :!:

Kanały które aktualnie tam są to :read: :

TEST1 - CNN

TEST2 - TV 1 Channel

TEST5 - History (PL)

TEST6 - M Sat

TEST7 - Nat Geo Wild (PL)

TEST8 - Fashion TV HD

TEST9 - Baby TV (PL)

TEST10- BG TV

TEST11 - NET

TEST12 - b TV

TEST13 - RAI 3

TEST14 - RAI 2

TEST15 - ZDF

TEST16 - ERT World

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Zdaje się, że wszystkie testy zostały wyłączone. Wyszukują się tylko same identyfikatory. Doszedł jeden nowy test, w którym jest coś nadawane, ale jest zakodowany...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Polaryzacja L/R to polaryzacja kołowa lewoskrętna i prawoskrętna. Na 1°W jest stosowana tylko w paśmie C. Najpierw musiałbyś mieć konwerter na pasmo C (i byczą antenę, bo wiązka Global ma nie specjalnie imponującą moc), a w konwerterze wkładkę, która spowoduje, że polaryzacje kołowe będą odbieralne (zamiast liniowych H/V). W tunerze z odbiorem nie ma problemów, nawet jeśli nie masz L/R, to zamiast nich wybierasz H/V, bo tuner musi tylko podać odpowiednie zasilanie na LNB, w praktyce mógłby mieć tam podstawione jakiekolwiek literki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

W niedzielę zauważyłem, że odkodowany został kanał islandzkiej telewizji publicznej RUV (Ríkisútvarpið) :brawo: Nadają tam między innymi mecze ME w piłce ręcznej a wieczorem filmy z angielską ścieżką dźwiękową i islandzkimi napisami. Polecam wszystkim miłośnikom Islandii. Oglądam tę stację bardzo często, aż mi się zimno zrobiło od tych klimatów :lol2:

Może wie ktoś, czy RUV będzie odkodowane cały czas czy to tylko stan przejściowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...

Od dwóch dni odbieram tą pozycje satelitarną i zainteresował mnie jeden z kanałów który pokazuje na żywo mecze piłkarskie (sparingi)

Trafiłem już na dwa spotkania LIVE

Czy Transilvania Look transmituje też mecze ligowe na żywo?

 

Transilvania Look 12456 - V - 28000 Thor 6 (0.8°W)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje :D

Jak kupię wąskiego twin-a na hotbird-a to jeszcze wstawię tam 16.0°E bo obecnie mój twin na 13.0°E jest za szeroki i szesnastka się nie mieści

Dzięki za stronkę :D

 

Od jakiegoś czasu nadaje tu też muzyczny Ru TV Moldova 12456 - V - 28000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinieneś to odebrać bo sygnał jest tu silny, ja na zezie nam:

Siła sygnału: 85%

Jakość sygnału: 76%

(ale na antenie 100cm.)

Na jakich antenach odbieracie 0.8°W?

yKNJP.jpg

Kolejne mecze sparingowe:

 

24.06

19:00 Rapid Bucuresti - MFK Kosice

27.06

18:30 Steaua Bucuresti - Torpedo Kutaisi

29.06

18:00 CFR Cluj - Abtenau Austria

 

Edit:

Rapid Bucuresti - MFK Kosice

loi5n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy Słowacki kanał TV8.SK (znany z 23.5°E) zawitał na Thor 6 (0.8W) 11919 - V - 28000

 

Edit:

 

Jakieś 40 min. temu trafiłem reklamę na kanale Transilvania L!VE która pokazała plansze z takimi meczami:

Programul amicalelor de lux de pe Transilvania LOOK

Rapid Viena – AS Roma (14 iulie)

Panathinaikos – Fortuna Dusseldorf (18 iulie)

Internazionale – Al Hilal (19 iulie)

Beşiktaş – Maccabi Haifa (22 iulie)

Beşiktaş – Wigan (24 iulie)

Schalke – Udinese (5 august)

 

Po ok 20 min. szperania w necie trafiłem taką stronkę http://bistrita.citynews.ro/sport/fotba ... vania-look

 

Czy to znaczy że Transilvania LOOK będzie te mecze pokazywała LIVE?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś powiedzieć czy ITV1 z 11519 - V - 3099 to ten sam kanał co nadaje na astrze 28.2°E? bo chyba wczoraj wyszukałem ten kanał (myślałem że to tylko przekaz) i teraz patrze a on dalej nadaje są normalne reklamy tylko nie ma loga kanału

Na tunerze kanał zgłasza się jako: SIS Live Encoder

Obecnie leci tu jakiś program rozrywkowy Take Me Out

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...