Jump to content
Mr.Chiquita

MUX-L7, TVL

Recommended Posts

MWE się dopadł do Muxa, coś nagrzebali i u mnie brak sygnału a zawsze odbierałem i to w Wałbrzychu.

• Upvote 1

Szklarska Poręba potwierdza 4 programy , natężenie sygnału 94 , jakość 95 ale teraz koło południa trochę pikseli chwilami (odbiór z odbicia od Śnieżnych Kotłów , antena ATX-107 ze wzmacniaczem)

Przy modulacji QPSK siła sygnału może być jeszcze niższa, ale kosztem ilości programów i jakości obrazu. Gdyby się przełączyli jak większość mux-ów do QAM64 to musiałby być lepszy SNR i MER żeby ich odbierać.

Posted (edited)

@PowerTV
TOP KIDS JR z MUX-L7 ma taki sam SID jak TTV, czyli 1C [hex] lub 28 [dec].
Zagadkę mieliśmy na Forum Emitel

Wszystkie używane SID są m.in. tutaj: UKWTV.DE

@1pietrek1 Przed zmianami FEC było 2/3 a teraz jest 5/6, więc kilka dB więcej potrzebujesz aby odebrać.

Edycja:
Stanowisko KRRiT z 17 maja 2018 r. w sprawie nadania programom i usługom w strumieniu DVB-T obowiązujących w Polsce numerów identyfikacyjnych ONID, NID, TSID, SID i LCN

Edited by DanielK
Dodałem: Stanowisko KRRiT w sprawie (...) numerów identyfikacyjnych ONID, NID, TSID, SID i LCN

Przekazaliśmy temat do operatora mux l7.

• Thanks 1

Przydałoby się jeszcze wykorzystać potencjał LCN, aby te kanały były bliżej na liście programów.

Chciałbym zgłosić, że na TOP KIDS JR od kilku dni działa tylko obraz - dźwięk skwierczy.

Prosimy o sprawdzenie czy wszystkie 4 kanały w MUX L7 działają prawidłowo?

Posted (edited)

Jakieś pogodowe problemy z odbiorem kanałów MWE. Power i Nuta "Słaby sygnał", a Top Kids JR "Zakodowany".

Edycja 26 maja 14:10:

Nadaj coś się dzieje.

TV Regionalna - OK

POWER TV - chwilami przerywa

NUTA TV - bywało sporo głośniej niż Power.

TOP KIDS JR - obraz OK, ale dźwięku nie ma jest... pisk?

Edited by DanielK

Posted (edited)

U mnie brak sygnału. Może ktoś sprawdzić? 

Edycja: Sygnał powrócił.

Edited by 1pietrek1

Dzisiaj opady deszczu i już problemy z kanałami MWE w zasadzie z ich dosylem. Brak sygnału menu tunera sat oraz stopklatki. TV Regionalna działa prawidłowo.

@PowerTV, słabe te wasze nadajniki pod MUX-L7.

W komunikacie prasowym napisaliście, że:

Cytat

Wierzymy, że oferta naszych trzech najmocniejszych stacji telewizyjnych przypadnie do gustu widzom z Lubina, Głogowa, Legnicy oraz innych okolicznych miejscowości będących w zasięgu MUX L7, szczególnie teraz, gdy wszyscy powinni #zostaćwdomu.

Fajnie. Tylko że u mnie w Legnicy w ogóle nie wyszukuje MUX-L7. Natomiast MUX-L4 nadaje na tym samym kanale co MUX-3, przez co wyszukują mi się tylko kanały TVP. W dodatku moc nadajnika pod MUX-3 z Legnicy jest nieco większa o każdego z nadajników pod MUX-L4 oraz MUX-L7. W jaki sposób mam niby to odebrać, skoro nawet mapy zasięgu nie obejmują w ogóle tego miasta?

Posted (edited)

MUX L7 działa w Legnicy bez problemu, co potwierdziło nam 2 znajomych widzów. Ja sam oglądałem MUX L7 na małym TV z anteną pokojową w Mcdonaldzie. Jaką masz antenę i na co skierowaną?

Nie są to nasze nadajniki. W tym wypadku MWE jako nadawca jest klientem TVL, które jest operatorem MUX L7.

Edited by PowerTV

W dniu 3.08.2020 o 00:15, Emil.1603 napisał:

Fajnie. Tylko że u mnie w Legnicy w ogóle nie wyszukuje MUX-L7. Natomiast MUX-L4 nadaje na tym samym kanale co MUX-3, przez co wyszukują mi się tylko kanały TVP. W dodatku moc nadajnika pod MUX-3 z Legnicy jest nieco większa o każdego z nadajników pod MUX-L4 oraz MUX-L7. W jaki sposób mam niby to odebrać, skoro nawet mapy zasięgu nie obejmują w ogóle tego miasta?

MUX-L7 w Legnicy ma dobry poziom sygnału. Na 10m nad poziomem terenu powyżej 60 dBµV.

MUX-3 nie może zakłócać MUX-L4.

@PowerTV dzisiaj pochmurny i deszczowy dzień na Dolnym Śląsku i już szwankuje dosyl Waszych kanałów dla Mux L7 - pikselizacja i zamrażanie. Przydałaby się interwencja u operatora.